טיול בחו"ל נסעתם לליז'ענסק באופן עצמאי?

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
מה רע בלהזמין דרך סוכנות אמינה בסקייסקיינר? עשיתי זאת עשרות פעמים,

ומה רע בלשלם במקום?
בדקתי,
גם בסקייסקאנר אתה משלם באתר רק איזה עשר אחוז בערך (שזה הרווח שלהם לכאורה)
ובמקום אתה משלם את כל השאר
אז בקיצער,
לא יצא לנו עדיין שום אפשרות לשלם מראש.

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הכבישים בפולין מאוד טובים, הכבישים המהירים הם בתשלום וכדאי מאוד להשתמש בהם, יש כל 10 דקות אופציה לעצירה להתרעננות.
תהנו!!
איפה התשלום בפולין על הכבישים המהירים?
בכניסה לכביש?
או שיש אפשרות לא להבחין שנכנסת לכביש אגרה ולהסתבך בקנסות...?
כי בפולין זה עובד אחרת מסלובקיה/צ'כיה/אוסטריה וכו'.....

eh

משתמש פעיל
למיטב ידיעתי זה או בכניסה או ביציאה כך שאין לך אפשרות לפספספ
כמו כן להבתי רק מערבה מקרקוב זה בתשלום כך שלנוחתים בוורשה ז'שוה או קרקוב זה לא רלונטי
לא נראה לי שיש אפשרות למדבקות כמו בארצות אחרות

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ובמדבקות במדינות האחרות, איפה משלמים?
בכניסה לכביש? תחנת דלק?
יש מצב להסתדר עם התשלום הזה שם כישראלי (צברי:)?

ANK

משתמש פעיל
אישית נסעתי לליזענסק שלא בזמן ההילולא, בקיץ. נחתנו בשדה תעופה קטוביץ' שליד קרקוב, שכרנו רכב שהזמנו כבר מהארץ.
טיפ חשוב מאוד!!! לא לשכוח לעשות רישיון נהיגה בינלאומי!!!! אחרת לא ישכירו לך רכב! את הרישיון אפשר לעשות בחנויות אופטיקה (תבדקו באינטרנט מי עושה), זה לוקח ממש כמה דקות, אבל לא לחכות לרגע האחרון!
מקטוביץ' נסענו יותר מ- 5 שעות לציון. הזמנו מראש חדר ללינה במלון שם על יד. היה ממש ריק! בטח עכשיו יהיה עמוס ומלא לכן צריך לבדוק לפני כן.
כדאי מאוד לקחת רכב טוב ולא טרנטה, עדיף רכב היבירדי. מבחינת הדלק בקושי יצא לי לשלם כמה עשרות שקלים על נסיעות של מאות קילומטרים.
הכבישים בפולין מאוד טובים, הכבישים המהירים הם בתשלום וכדאי מאוד להשתמש בהם, יש כל 10 דקות אופציה לעצירה להתרעננות.
תהנו!!
אין לי מושג דרך איזה חברה שכרת ולמה עבדו עליך שצריך רישיון בינלאומי, ( תמיד טוב שיהיה בארנק) אבל המידע שאתה נותן, שגוי, אני אישית שכרתי בפולין מעל 30 פעם, בכמה חברות, מעולם! אבל מעולם! לא ביקשו ממני רישיון בינלאומי, שוב אני מצטרף להמלצה להחזיק רישיון כזה, הוא עולה גרושים אבל מכל מי שאני מכיר, וממני לא ביקשו את זה מעולם!!!!!!

ANK

משתמש פעיל
לגבי כבישים מהירים בפולין, באמת אין שום אפשרות לפספס יש עמדה שגובים תשלום,
בשאר המדינות תשאל ספציפית ואענה לך,

ANK

משתמש פעיל
ובמדבקות במדינות האחרות, איפה משלמים?
בכניסה לכביש? תחנת דלק?
יש מצב להסתדר עם התשלום הזה שם כישראלי (צברי:)?
הונגריה, ''מטריצה'' קונים בתחנת דלק,
סלובקיה, ''ויולט'' בתחנת דלק בצירוף רשיון רכב,
בהצלחה,
ממש לא מסובך, פשוט וקל

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לגבי כבישים מהירים בפולין, באמת אין שום אפשרות לפספס יש עמדה שגובים תשלום,
בשאר המדינות תשאל ספציפית ואענה לך,
נוסע
נוחת אוסטריה וינה-הונגריה-סלובקיה-פולין-צ'כיה-אוסטריה וינה

ANK

משתמש פעיל
@ANK לוינה נסעת פעם?
כן, מצרף לך מידע על המדבקה

מדבקת Vignette לכבישי אגרה באוסטריה – חשוב לדעת!​

כדי לנסוע ברכב פרטי או באופנוע בכבישי אגרה באוסטריה (ולא כל כבישי אוסטריה הם אגרה – תיכף הסבר על זה) – צריך וחשוב לוודא שהרכב נושא את מדבקת Vignette – וינייטה, מדבקת כבישי האגרה.

את המדבקה ניתן לרכוש ב-2 דרכים:
1.
בתחנות דלק, חנויות נוחות, תחנות ASFINAG (חברת כבישי האגרה הממשלתית) וקיוסקים ברחבי אוסטריה, כולל באזורי הגבולות
2. באינטרנט (תיכף ניתן הסבר מפורט) – פחות מומלץ.

ניתן לרכוש אותה לתקופה קצרה של 10 ימים, לתקופה של חודשיים או לתקופה של שנה, והמחיר כמובן בהתאם.

שימו לב –
אם אתם שוכרים רכב בתוך אוסטריה אז הוא לרוב יגיע עם המדבקה (על השמשה או דיגיטלית), אבל עדיין חשוב שתבדקו אם היא בתוקף. במידה והגעתם לאוסטריה ממדינה שכנה (למשל גרמניה), הקפידו לרכוש את המדבקה המתאימה לכבישי האגרה של אוסטריה.

כמה עולה מדבקת כבישי אגרה Vignette?
(נכון לאמצע 2022)​

לרכב פרטי היא עולה לשנה: 93.8 יורו, מחיר לחודשיים: 28.2 יורו, מחיר ל-10 ימים: 9.6 יורו (זו המדבקה היותר פופולרית בקרב תיירים).
לקבלת מחיר עדכני ומדויק מומלץ להכנס לאתר הרשמי של ASFINAG בלינק הזה…

באיזה כבישים בדיוק מדובר?

אך ורק בכבישים המסומנים באות A (Autobahn) או כבישים המסומנים באות S (S roads) – צפו במפה שבהמשך עמוד זה.
אל תתבלבלו – אם אתם מתכננים לבקר באחד מקצוות המדינה בלי לעלות על כביש אגרה – אין צורך במדבקה (למשל בצפון חבל טירול באזור הר צוגשפיצה)

האם המדבקה מעניקה נסיעה חופשית בכל כבישי האגרה של אוסטריה?

בקצרה – לא.
המדבקה כן נותנת נסיעה חופשית כמעט בכל כבישי האגרה, כמו שתראו במפה שבהמשך העמוד, אבל ישנם מספר כבישים בודדים שבהם התשלום נפרד, ועדיף לעשות זאת במקום רק אם משתמשים בהם.

מה קורה אם נסעתם בכביש אגרה ללא מדבקה בתוקף?

מדובר בקנס של כשלוש מאות יורו! המדבקה נבדקת אלקטרונית, ורשומה במערכת לפי המספר על לוחית הזיהוי של הרכב או האופנוע, לכן גם אם לא עצרו אתכם פיזית במקום, צפו לקנס..

איפה צריך להדביק אותה?

את המדבקה יש להדביק בחלק העליון של השמשה הקדמית – במרכז או מצד שמאל.

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ישנו חברה שם בוינה בשם
שמכניסה לך בטופס ההשכרה מה שתרצה כולל אגרות לכבישים המהירים בכל המדינות,
יש רק ביקורות טובים בגוגל
חוץ מאחד
כמאה ביקורות טובים אחד לא.
מישהו לקח פעם?
או ממליץ בלי לקחת?

סוכנות נכספה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ישנו חברה שם בוינה בשם
שמכניסה לך בטופס ההשכרה מה שתרצה כולל אגרות לכבישים המהירים בכל המדינות,
יש רק ביקורות טובים בגוגל
חוץ מאחד
כמאה ביקורות טובים אחד לא.
מישהו לקח פעם?
או ממליץ בלי לקחת?
@ANK דעתך?

ANK

משתמש פעיל
אישית נסעתי לליזענסק שלא בזמן ההילולא, בקיץ. נחתנו בשדה תעופה קטוביץ' שליד קרקוב, שכרנו רכב שהזמנו כבר מהארץ.
טיפ חשוב מאוד!!! לא לשכוח לעשות רישיון נהיגה בינלאומי!!!! אחרת לא ישכירו לך רכב! את הרישיון אפשר לעשות בחנויות אופטיקה (תבדקו באינטרנט מי עושה), זה לוקח ממש כמה דקות, אבל לא לחכות לרגע האחרון!
מקטוביץ' נסענו יותר מ- 5 שעות לציון. הזמנו מראש חדר ללינה במלון שם על יד. היה ממש ריק! בטח עכשיו יהיה עמוס ומלא לכן צריך לבדוק לפני כן.
כדאי מאוד לקחת רכב טוב ולא טרנטה, עדיף רכב היבירדי. מבחינת הדלק בקושי יצא לי לשלם כמה עשרות שקלים על נסיעות של מאות קילומטרים.
תהנו!!
טעות!

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אין לי מושג דרך איזה חברה שכרת ולמה עבדו עליך שצריך רישיון בינלאומי, ( תמיד טוב שיהיה בארנק) אבל המידע שאתה נותן, שגוי, אני אישית שכרתי בפולין מעל 30 פעם, בכמה חברות, מעולם! אבל מעולם! לא ביקשו ממני רישיון בינלאומי, שוב אני מצטרף להמלצה להחזיק רישיון כזה, הוא עולה גרושים אבל מכל מי שאני מכיר, וממני לא ביקשו את זה מעולם!!!!!!
תשמע זה ממש ממש מעניין!! בקטוביץ' ביקשו את הרישיון הבינלאומי, לא הייתי מסתכנת בויתור על זה. זה היה בקיץ לפני 3 שנים.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
בלי לקרוא את כל התגובות.
@ANK צודק, אפשר לנסוע ולהתארגן לבד, וזה יוצא שליש מחיר.
אבל זה רק למי שמתמצא קצת בחו"ל.
לא חייבים להתמצא בכל מקום, אבל מי שמתמצא בכללי יכול להסתדר בכל מקום.
אבל, וכאן מגיע האבל הגדול, מי שלא מתמצא כלל, אין לו מה לנסוע לבד.
זה יעלה לו פי 2 ויותר מנסיעה מאורגנת.
@חלב מוקצף מאחל לכם שתסתדרו, אבל בחיים לא מזמינים טיסה בלי לבדוק קודם איך מסתדרים משם, בינינו טיסה זה הדבר הכי פשוט בכל הנסיעה הזאת, לא הייתי ממליץ לעשות כזה דבר לפני שבודקים הכל.
כנ"ל, לא סוגרים השכרת רכב ומלון לפני שבודקים ביקורות בגוגל, אנשים מזמינים בלי לבדוק כלום ואז חוזרים ל'פרוג' לשפוך את תסכולם...
כמו שיש גנבים ונוכלים כאן, יש פי אלף בכל מדינה אחרת ובפרט במזרח אירופה.
ממליץ לכל אחד לעשות שיעורי בית לפני שמזמינים טיסה מהתלהבות של חבר שראה במחיר מצחיק.
זכרו, טיסה זה הדבר הכי זול בכל הנסיעה הזאת!!

על החתום
אחד שטס וארגן מאות(!) טיסות והעברות!

ANK

משתמש פעיל
בלי לקרוא את כל התגובות.
@ANK צודק, אפשר לנסוע ולהתארגן לבד, וזה יוצא שליש מחיר.
אבל זה רק למי שמתמצא קצת בחו"ל.
לא חייבים להתמצא בכל מקום, אבל מי שמתמצא בכללי יכול להסתדר בכל מקום.
אבל, וכאן מגיע האבל הגדול, מי שלא מתמצא כלל, אין לו מה לנסוע לבד.
זה יעלה לו פי 2 ויותר מנסיעה מאורגנת.
@חלב מוקצף מאחל לכם שתסתדרו, אבל בחיים לא מזמינים טיסה בלי לבדוק קודם איך מסתדרים משם, בינינו טיסה זה הדבר הכי פשוט בכל הנסיעה הזאת, לא הייתי ממליץ לעשות כזה דבר לפני שבודקים הכל.
כנ"ל, לא סוגרים השכרת רכב ומלון לפני שבודקים ביקורות בגוגל, אנשים מזמינים בלי לבדוק כלום ואז חוזרים ל'פרוג' לשפוך את תסכולם...
כמו שיש גנבים ונוכלים כאן, יש פי אלף בכל מדינה אחרת ובפרט במזרח אירופה.
ממליץ לכל אחד לעשות שיעורי בית לפני שמזמינים טיסה מהתלהבות של חבר שראה במחיר מצחיק.
זכרו, טיסה זה הדבר הכי זול בכל הנסיעה הזאת!!

על החתום
אחד שטס וארגן מאות(!) טיסות והעברות!
כל הכבוד על הכנות, ולמרות שאתה מארגן טיסות וההעברות אתה כן מפרגן לאלו שיוצאים לבד, שיהיה לכם תמיד פרנסה בשפע!, ( פשוט יש כאלו שדואגים תמיד להפחיד, - כמובן לא אתם, והמניע ברור, )

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה