דרוש מידע ניצול מורים ומורות במסגרות חינוך

מצב
הנושא נעול.

מה שאני

משתמש מקצוען
אישית מכירה נשים שעל השנה הראשונה קבילו שעות מסודרות.
כמובן בנות שיש להן הזכות להיות קרובות של...
אולי תקן רשמי זה יהיה אחרי 3 שנים אבל 3 שנים לא נמצאות במצב בלתי ידוע של מ"מ.
ודאי שיש מקושרות וכמו שכתבת אבל ליהודי פשוט זה כך אפילו ש @ה' אוהב אותך

גדי שלומוביץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שלא נדבר על בי"ס חינוך מיוחד
הניצול שלהם מרקיע שחקים הם מקבלים תקציב ענק מהמדינה
ונותנים לסיעות מינימום או שקל שתים יותר
והם צריכות להחליף טיטולים לנקות שירותים (אני לא יודע אם מותר לפי חוקי הפורום לפרסם בי"ס שזה קורה שם בצורה מזעזעת)
וזה גם עבודה בסיכון
לדוג' היום בבי"ס באחת ההרים החרדיות (אני לא יודע כנ"ל) אחד הילדים נגח בסייעת בעוצמה והיא התעלפה מעוצמת המכה ונפלה על הריצפה
ואוסרים על הצוות להכניס את התלמיד לחדר ספח כי זה גורם לחרדות
ושאלו את הילד דרך אייפד מה הוא מרגיש שהוא משתולל?
אז הוא ענה שהוא רעב, וכואב לו הראש (כי הוא נוגח בעובדות וקירות), והוא רוצה בריכה עם מים
אז עשו אסיפה ואלה החלטות האסיפה:
א: מיד לאחר ההתפרצות לתת לתלמיד אוכל (בשעת ההתפרצות הוא לא יכול לאכול כי הוא משתולל)
ב: לשאול אותו אם הוא רוצה אקמול
ג: קנו בריכה עם מים לחצר הבי"ס ומיד לאחר ההתפרצות לוקחים אותו לבריכה.
"מזעזע מה נשות ישראל צריכות לעשות כדי להביא לחם וחלב לבית"

גדי שלומוביץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
והם צריכות להחליף טיטולים לנקות שירותים (אני לא יודע אם מותר לפי חוקי הפורום לפרסם בי"ס שזה קורה שם בצורה מזעזעת)
וזה גם עבודה בסיכון
לדוג' היום בבי"ס באחת ההרים החרדיות (אני לא יודע כנ"ל) אחד הילדים נגח בסייעת בעוצמה והיא התעלפה מעוצמת המכה ונפלה על הריצפה
אז הוא ענה שהוא רעב, וכואב לו הראש (כי הוא נוגח בעובדות וקירות), והוא רוצה בריכה עם מים
א: מיד לאחר ההתפרצות לתת לתלמיד אוכל (בשעת ההתפרצות הוא לא יכול לאכול כי הוא משתולל)
רק שלא יפטרו את אשתי על שהעלתי את ההודעה הזאת

קשתות

משתמש פעיל
וזה גם עבודה בסיכון
וואו,
זה שונה ממקומות אחרים?
במשרד החינוך משלמים יותר?

קרקע

משתמש רשום
ומי יקים את הארגון הזה??
לאף אחד אין כח להיכנס לזה,
המורות יכולות להיכנס להסתדרות המורים כמו שעשו הרבה מורות של סמינרים שנכנסו לארגון המורים העל יסודי
ואני יודעת על מקרה שארגון המורים טיפל רציני באחד הסמינרים על מחדל שהם עשו לאחת המורות
ארגוני המורים לא מוכנים לקבל מעמותות חרדיות, טוענים שבזמן שביתה המוסדות החרדים ממשיכים לעבוד לפי הוראת הרבנים.
מי שנכנסה זה או קומבינה או שהייתה במקום נוסף
ובכל מקרה, זה לא ממש יעזור כי יפתחו עליה תיק כדי להוכיח שהיא ראויה לפיטורים וימררו לה את החיים כדי שתעשה זאת לבד. הם לא יכנעו מהר

חוחית

משתמש סופר מקצוען
ארגוני המורים לא מוכנים לקבל מעמותות חרדיות, טוענים שבזמן שביתה המוסדות החרדים ממשיכים לעבוד לפי הוראת הרבנים.
מי שנכנסה זה או קומבינה או שהייתה במקום נוסף
ובכל מקרה, זה לא ממש יעזור כי יפתחו עליה תיק כדי להוכיח שהיא ראויה לפיטורים וימררו לה את החיים כדי שתעשה זאת לבד. הם לא יכנעו מהר
זה לא נכון.
מכירה המון מורות שעובדות בכל מוסדות החינוך וחברות בארגון המורים העל יסודיים או בהסתדרות.
אסור להם חוקית לא לקבל מורה!

מיכל_לוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
את כתבת אלפי קופצות.
ולא.
ממש לא.
אחת ההוכחות הוא החיפושים בנרות אחר מ"מ.
פעם-על כל שעה היו קופצות.
היום, חסדי ד'-כבר לא.
למה שבחורה תלך להוראה, שב10 השנים הראשונות הסיכוי שלה להרוויח משכורת של 5000 שח-הוא נמוך עד בלתי קיים.
ולא תלך לתכנות או אפילו בדיקת תוכנה או כל משרה אחרת שאמנם שעות העבודה הן רבות, אבל יש לה ביקוש?
נכון אחרי מ"מ אנחנו רוצות קביעות...
וכל שנה מפטרים אותך ועושים סקנדלים אחרים ):

אברהם הכהן

משתמש רשום
במוסדות החרדיים מסוימים (בדר"כ עמותות)
טמונה יותר בעיה כי ישנם מוסדות שהעיריה שולחת לשם סייעות משלה וישנם מוסדות שמתנגדים(רוצים הם לבחור משלהם) ואז יש להם הסדר עם העיריה כמה שעות הם אמורים לקבל והם מנהלים את זה לבד ומביאים מעצמם סייעת אישית שלכאורה אמורה להיות על ילד אחד אך נותנים לה הרבה הרבה יותר תפקידים וכמובן משכרות עמותה ללא תנאים וכו'... וזה ניצול שאין כדגומתו.
בדיוק על זה דיברתי.
וגם על זה:
ה נכון, אבל יש בתי ספר שמשתמשים בסייעות לדברים נוספים, ודורשים מהן כמו כל המורות, כמו:
תורנות חצר, השתתפות בטיולים, ואפילו למלא חורים כשחסרות מ"מ....... (שזה ממש בעייתי. כי מי רוצה למ"מ בשכר מינימום?)

מה שנוגע לי ומרתיח אותי, זה הנושא של הסייעות בבתי הספר.
כך שהמוסד מקבל מהעירייה תקציב להעסיק בו את הסייעת, והמנהלים מתעמרים בסייעות שמקבלות (ברוב המקומות) שכר מינימום לפי שעות, ובלי תנאים מינימליים, ונאלצות ליטול חלק כמו המורות בפרויקטים שונים. ומשתמשים בכסף לצרכי המוסד (במקרה הטוב).
אפשר להיתמם ולומר לסייעת מה אכפת לך מה אנחנו מקבלים עבורך. אנו מעסיקים אותך לפי התנאים שלנו.
אבל כל אחד מבין שביה"ס שהוא בס"ה צינור להעביר דרכו את המשכורת מאגף החינוך בעירייה לסייעת, לא יכול להפריש חצי מהסכום לכיסו, ולהותיר את הסייעת שמפרנסת משפחה עם כמה שקלים בארנק.
חבל שאין מי שמקים איזו התאגדות לסייעות, שתוכלנה לדעת את זכויותיהם, ולעמוד על שלהם כקבוצה, בלי להסתכן בפיטורין.
אז מה עושים?

גדי שלומוביץ

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וזה גם עבודה בסיכון
יש לי תמונה של קיר גבס בביה"ס שהילד נגח בו ונהיה חור בקיר!!!
שלא נעלה על הדעת מה היה קורה אם אחת המורות/סייעות הייתה מקבלת את בבטן ח"ו

חנה פכמן

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הם עובדות של החינוך העצמאי ולא של העיריה, וההטבה היחידה היא שהם מואילים ברוב טובם להעסיק אותן.
זו הבעיה
וזה גם עבודה בסיכון
רק לגבי זה - בעירייה מקבלים 'תוספת סיכון' קבועה על עבודה במקומות כאלו
וואו,
זה שונה ממקומות אחרים?
במשרד החינוך משלמים יותר?
דרך העירייה (ממלכתי / דתי/ חרדי) משלמים תקין
גם לא שכר גבוה אבל תנאים הוגנים ותוספות

אלף אורות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
בתכל'ס אין ליחיד מה לעשות. כמורה עלי לחפש עבודה ולקחת איפה שמציעים. ברור שכדאי לפנות גם לממ"חים (לממ"דים פחות ממליצה, התרבות שם שונה מדי, אבל מי שיש לה עור של פיל, בבקשה) ויש גם בתי ספר של חב"ד שגם הם כמו ממ"ד רק עם תלמידים בעלי יותר דרך ארץ מאשר בממ"דים הרגילים.
כחברה עלינו להוקיע את התנהלות החינוך העצמאי, אפשר לפנות לעיתונות, אפשר לכתוב על זה כאן בפרוג ואפשר להתאגד כהורים ולדרוש שקיפות מבית הספר.
רק צריך לקחת בחשבון שפרט לחינוך העצמאי באמת אין לנו כהורים אלטרנטיבה! הממ"חים בוודאי אינם אלטרנטיבה ולצערינו אם המורות יבחרו ללמד שם, הפסדנו. אבל ההפסד הזה טומן ברכה בחובו, כי אולי אם המורות יצביעו ברגליים (מתוך חוסר ברירה, כי שוב, מורה עובדת איפה שמקבלים אותה) אז החינוך העצמאי יעשה חושבים ורק אז דברים ישתנו לטובה.
אבל אז אני גם שואלת את עצמי, נניח שהמורות הטובות ילמדו בממ"ח ואז בחינוך העצמאי ישארו מורות מבוגרות ובנות סמינר עם פרוטקציה, מה יהיה איכפת לחינוך העצמאי שישאר כך? הרי לנו כהורים אין אלטרנטיבה וזה שהחינוך יפגם לא מזיז להם במיוחד ונשארנו באותו מקום. האומנם אין מה לעשות? אנחנו סוג של שבויים אפשר לומר. לצערי.

ורד10

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לדוגמה
דרישות הזויות ממורות על גב שעות ה"עוז"
קיצוצים של שעות על ימין ועל שמאל
מסכימה עם כל מילה!

לא ידוע לי על כך
מורות בתיכונים מוכרים משתכרות בד"כ יפה
אבל צריכות בעצמן להשלים משרה (כלומר, לעבוד בשני מקומות)
שעות "עוז" הן לא מתנה, צריך לעבוד אותן.

מה שכן, שמעתי על תיכונים שלא מדווחים את מלוא השעות וכדאי לעקוב על כך בתיק עובד הוראה.
לא הכל ידוע
אבל יש ניצול רב בהרבה תחומים
מניסיון...!

הללו

משתמש מקצוען
בטח שכן.
למה המנהלים מבקשים המלמדים להחזיר את מה שמגיע להם?
כי המלמדים אמורים ללמד בימים האלו בכל מקרה, כחלק מחוזה העסקתם.
בשונה ממורות שאלו ימי החופשה שלהן, ויכולות לבחור אם לעבוד או לא.

(לא מצדיקה את המעשה, מבינה את הרציונל.)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה