מתלבטים: מהי טקטיקת הפרסום המועדפת?

טוהר

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אומנם החלטתי לא לכתוב יותר בשרשור הזה אבל אני מודה שבגלל סקרנות לא הצלחתי להתאפק ואני חוזר פעם שניה על ההודעה הקודמת שלי אליך אליד היקר.

אם הצלחת בעיתון מקומי בפרסומת אחת, להביא מבול של פניות והזמנות ולא חילקת מוצר בחינם... אתה גאון שיווקי (ואני לא צוחק). אשמח לראות את המודעה שהביאה את המבול, כדי שכולנו נוכל להחכים וללמוד (ואני שוב לא צוחק).

אדיר

אליד

משתמש רשום
תאמינו או לא...

אבל להפרסומת הזאת היתה אפקט גדולה.
והמון תגובות מרשימות.

וגם הרבה אנשים שבאו לראות המוצר שבמבצע מקרוב.
כשבוע וחצי אחרי הפרסומת, בא אחד כדי לקנות כמה יחי' מהמוצר שבמבצע, למעשה המוצר לא מצא חן בעיניו, אבל הוא בוצע במקום קני' בשווי של יותר מ500 ש"ח. [ומדובר בלקוח פוטנציאלי שמן].

הכנסתי פה כמה וכמה טכניקות -לא נראים כ"כ לעין- שעבד טוב ב"ה.

ובכל זאת, אני מנסה ככל שיותר לא לעסוק בפרסום אלא בשיווק. כי תחום השיווק הרבה יותר מעניין, והרבה יותר חיוני לעסק. אבל מה אני יעשה שפרסום זה חלק משיווק...

קבצים מצורפים

• פרסומת למבשר ואומר חודש סיון.pdf
    KB 332.8 · צפיות: 10

טוהר

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
האם אתה מעדיף תגובה למודעה כאן או באופן פרטי? ואני שואל מפני שזה לא קשור לשרשור אלא להערות למודעה שהן קצת קטלניות, היות ולדעתי ההמונים שהגיעו (אם הגיעו) באו לחנות למרות המודעה ולא בגלל המודעה. לכן מאחר ואתה מגדיר עצמך כאיש שיווק מנסיוני בפורום במקרה הזה אני מעדיף לא להגיב פומבית אם לא תאשר לי.

כמובן שזו דעתי האישית ויכול להיות שאני לא מבין מה אני רואה...

אדיר

אליד

משתמש רשום
מכל מלמדי השכלתי...

אגב, מעניין אותי איזה טכניקות הם גלוי לעין, ואיזה לא.
למעשה, מה שמעניין אותי זה התוצאות בשטח.

אליד

משתמש רשום
לקהל היעד של החנות הספציפית הזאת, הלכתי על פרסומת הזאת.
העלון מודפס שחור על לבן, ואי אפשר לעשות גרפיקה יפה, וגם בהתחשבות עם קהל היעד, שלא מדבר אלי'הם גרפיקה.

לכן כל הפרסומת ניסיתי לבנות על הכללים הבסיסים, ולהכניס כמה שיותר טכניקות שאני מכיר שעובד אצל הקהל היעד שלו.

ושוב, התוצאות....

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
אפשר לומר שאני די מופתעת מהמודעה. מהמלל הרב, מטעויות דקדוק ותחביר פה ושם....

זאת המודעה שגרפה מבול של פניות והזמנות??? אשמח לקבל באור מבהיר...

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
צריך להתאים כל מודעה לקהל היעד שלה.

כנראה שהציבור שצורך את המודעה ההיא, הוא ציבור שמדבר אידיש, שלא מחבב את העברית התיקנית, שסולד מהגרפיקה המודרנית. - אליו זה מדבר.
רוב הציבור בארץ צורך בודאי גרפיקה מסוג שונה, טקסט שונה (עדיף בכלל בלי טקסט) ומסר שונה.
החכמה של איש השיווק הוא להתאים את עצמו לקהל היעד ולא להתאים את קהל היעד אליו.
כמובן שאם 'אליד' יעלה לנו מודעות אחרות שפונות לקהל יעד אחר נוכל לראות סגנון גרפיקה וטקסט שונים לחלוטין.

דניאל נ

משתמש מקצוען
מסכים עם מיכל
בשביל תושבי מאה שערים זו עברית ברמה הכי גבוהה שקיימת
מבחינתם הידע שהם קיבלו במודעה הזו שווה לתואר ראשון בכלי בית ולכן מה שבעיקר מדבר אליהם זה ההגרלה ההנחה והמלל הארוך שאת רובו הם לא הבינו חוץ מהמסר שמדובר בכלים משוכללים שמיוצרים בטכניקה סודית ובלעדית עבור תושבי מאה שערים 

טוהר

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
כאחד שעבד ועובד עם ציבור חרדי (גם אחינו דוברי האידיש) לא נתקלתי במודעות כאלה בעבר...
כמובן שזיהיתי שגיאות פה ושם, אבל במקרה הזה מדובר בכל הטקסט... הייתי שמח לשמוע אם יש מישהו מדוברי האידיש שאליו אמורה לפנות המודעה, שיספר לנו מה חש כשראה אותה... גם סגנון הכתיבה הלא שגרתי והמשפטים החוזרים על עצמם וכ"ו.

אני חייב לציין שלא פעם אני כותב טקסטים גם לאינטרנט וגם למדיה הכתובה. את הטקסט אני מתאים לסגנון הדיבור הסטנדרטי ברחוב, גם אם מדובר בשגיאות תחביריות שאבשלום קור(למי שמכיר) היה מעלה אותי בגללן על המוקד. לעיתים מבחינה שיווקית צריך לכתוב כפי שה"עמך" מדברים לעיתים כמאמר סטנדרטי שפשוט כתוב נכון ולעיתים דווקא השפה הגבוה היא המוכרת... כאן נראה שניסו לשלב בין כולם, לכן משהו לא ברור לי .

והערה קטנה בעניין:
מאחר ודברו על ציבור שאינו דובר עברית על בוריה ואינו אוהב לקרוא עברית תקנית, מעניינת בעיקר המילה "שיתוך" ... אני משער שבודדים מדוברי העברית הרהוטה, מכירים ויודעים מה המשמעות שלה בעברית. אם כן מדוע להשתמש בה? ואם להשתמש בה מדוע לא לכתוב את כל המודעה בעברית נכונה, גם אם לא תקנית לגמרי.

בכל מקרה אין מה לומר ... באמת מכל מלמדי השכלתי ... (ושוב...אני לא ציני)

יום שמח (:
אדיר

דניאל נ

משתמש מקצוען
אפרופו שפה תקנית
כמדומני שנכון לומר שפה גבוהה ולא גבוה :rolleyes:
אדיר אני מסכים בעיקר לגבי המלל שחוזר על עצמו אבל מי יודע לאנשי מאה שערים הפתרון

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני למדתי מהמודעה הזאת המון! ואני בכלל לא צוחק.
אם זה נכון מה שהוא אומר, שהמודעה הביאה למבול לקוחות. ומן הסתם הוא צודק. הרי שלנו, הפרסומאים המבריקים, יש המון מה ללמוד על "דברה תורה כלשון בני אדם".
הבנאדם עשה מודעה בחמש מאות שקל. כתב בדיוק כפי שהוא מדבר. כתב בדיוק כפי שקהל היעד אוהבים, (ומי שלא מאמין שיקרא את ההפקות השבועיות ד'שם - העדה, החומה, דורות וכו'), וזה מה שדיבר אליהם.
ללמדך - אל תביא מודעה בספרדית לאנגלים. ואל תדבר גבוה גבוה למי שבס"ה רוצה למכור כלי בית לתושבי מאה שערים, דבר בשפתם, ותראה איך שהם רצים בהמוניהם.
יש להסיק מכאן לגבי כל פרסום שהוא, מוצלח ככל שיהיה, אם הוא לא יהיה מותאם בדיוק לקהל היעד. זה לא יעבוד, אנשים מפתחים סלידה וקוטנציה שלילית מסגנון זר להם. כמו גם סגנון הפרסום הרהבתני החילוני בציבור החרדי.
נקודה למחשבה.

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י עדיאל;601359:
אני למדתי מהמודעה הזאת המון! ואני בכלל לא צוחק.
אם זה נכון מה שהוא אומר, שהמודעה הביאה למבול לקוחות. ומן הסתם הוא צודק. הרי שלנו, הפרסומאים המבריקים, יש המון מה ללמוד על "דברה תורה כלשון בני אדם".
הבנאדם עשה מודעה בחמש מאות שקל. כתב בדיוק כפי שהוא מדבר. כתב בדיוק כפי שקהל היעד אוהבים, (ומי שלא מאמין שיקרא את ההפקות השבועיות ד'שם - העדה, החומה, דורות וכו'), וזה מה שדיבר אליהם.
ללמדך - אל תביא מודעה בספרדית לאנגלים. ואל תדבר גבוה גבוה למי שבס"ה רוצה למכור כלי בית לתושבי מאה שערים, דבר בשפתם, ותראה איך שהם רצים בהמוניהם.
יש להסיק מכאן לגבי כל פרסום שהוא, מוצלח ככל שיהיה, אם הוא לא יהיה מותאם בדיוק לקהל היעד. זה לא יעבוד, אנשים מפתחים סלידה וקוטנציה שלילית מסגנון זר להם. כמו גם סגנון הפרסום הרהבתני החילוני בציבור החרדי.
נקודה למחשבה.

יופה מאויד פלאיי פלואוס
:D

טוהר

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י דניאל נ;601337:
אפרופו שפה תקנית
כמדומני שנכון לומר שפה גבוהה ולא גבוה :rolleyes:

יש חוק שקט שלא מדברים עליו, שבכל הודעה בפורום כלשהו, מותר שיהיו 5 שגיאות כתיב, שניתן להוכיח באופן סביר, שנעשו בגלל כתיבה מהירה וחוסר תשומת לב, עקב בעיות זמן לעריכה...
כמובן שאת החוק אני המצאתי... עכשיו... תודו שהוא נחוץ :cool:

לדעתי מדובר בחוק שיכול למנוע מרובנו די הרבה פדיחות (אשתי שרזי הכתיבה המהירה ורבת המשפטים בפורומים לא נהירה לה עדיין, אוהבת לרדת עלי בכל פעם שהיא מזהה שגיאה זו או אחרת... ויש כאלה... ) לפעמים אני טורח ועורך ולפעמים מקווה שחדי העין יתעלמו...

כמובן שלמעט מקרים בהם שגיאות משמשות לקידום בגוגל, שגיאות כתיב באתר אינטרנט או במדיה פרסומית אחרת, זה משהו שדורש טיפול...

בתקווה שגם כאן לא היו לי שגיאות שלא הבחנתי בהן כי אין לי זמן לערוך...:eek:

אדיר

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י טוהר;601383:
יש חוק שקט שלא מדברים עליו, שבכל הודעה בפורום כלשהו, מותר שיהיו 5 שגיאות כתיב, שניתן להוכיח באופן סביר, שנעשו בגלל כתיבה מהירה וחוסר תשומת לב, עקב בעיות זמן לעריכה...

לדעתי מדובר בחוק שיכול למנוע מרובנו די הרבה פדיחות (אשתי שרזי הכתיבה המהירה ורבת המשפטים בפורומים לא נהירה לה עדיין, אוהבת לרדת עלי בכל פעם שהיא מזהה שגיאה זו או אחרת... ויש כאלה... ) לפעמים אני טורח ועורך ולפעמים מקווה שחדי העין יתעלמו...

כמובן שלמעט מקרים בהם שגיאות משמשות לקידום בגוגל, שגיאות כתיב באתר אינטרנט או במדיה פרסומית אחרת, זה משהו שדורש טיפול...

אדיר

איך מצלצלים בפעמון פעמיים ??:D

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י טוהר;601383:

אדיר
יאללה, בא נעלה את החוק לקריאה טרומית בין חברי הפורום.

אני בעד.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י דניאל נ;601768:
בואו נעלה
לא בא :D
בברכה אבשלום קור וחום
אתה מוכן להמשיך להתפלסף?
אז ככה, לא קראתי לכולם להעלות את החוק. פניתי ליוזם החוק, מר טוהר, בלשון נוכח...
ואגב, אולי תחליף אייקון למען ה'...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה