משכנתא לזוג בעלי דירה, לצורך נדוניה לילד

תן סימן

משתמש פעיל
הם רוצים לקחת משכנתא בערך בסכום של 250,000 ש"ח, והחזר בערך לעשר שנים.
יש להם דירה טובה בבני ברק ששוה הרבה כסף, אז הרעיון הוא להוציא משכנתא על הדירה בשביל לקבל כסף מזומן ביד.

האם יש דבר כזה בשוק? אם כן איזה תנאים אפשר בערך להשיג?
האם יש ענין ביועץ משכנתאות, או שאפשר ללכת ישר לבנק ולבקש?

אם יועץ מי כדאי ? [איזור בני ברק]
אם בבנק איפה מומלץ ?
עצות נוספות וטיפים ?

תודה לכל העונים

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הם רוצים לקחת משכנתא בערך בסכום של 250,000 ש"ח, והחזר בערך לעשר שנים.
יש להם דירה טובה בבני ברק ששוה הרבה כסף, אז הרעיון הוא להוציא משכנתא על הדירה בשביל לקבל כסף מזומן ביד.

האם יש דבר כזה בשוק? אם כן איזה תנאים אפשר בערך להשיג?
האם יש ענין ביועץ משכנתאות, או שאפשר ללכת ישר לבנק ולבקש?

אם יועץ מי כדאי ? [איזור בני ברק]
אם בבנק איפה מומלץ ?
עצות נוספות וטיפים ?

תודה לכל העונים
אפשרי. זה נקרא הלוואת נדוניה.
כסף ביד יהיה רק בבנק לאומי או ירושלים.
הריביות גבוהות מריביות לדיור רגילות.
יועץ??? אני לא אוביקטיבי לענות

תמר ברנשטיין

מאסטרית בעיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מה צריך להיות כדי שיקראו לזה הלוואת נדוניה, ולא הלוואה לכל מטרה?
שיהיה לילד שלך. שיהיה חוזה ודיווח למשח ..
ואם אתה רוצה שיהיה לך לחשבון. אז בלאומי בירושלים כמדומני .. אני עשיתי בלאומי. שאר הבנקים זה למוכר

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מישהו נודע אם ועד כמה ניתן להוריד או להנמיך את עלות "פתיחת תיק" משכנתא בבנק טפחות (הם רוצים 2162 ש"ח נראה לי הזוי בעבר שילמתי בפאגי 500 ש"ח שם היה לי הנחה תלמיד ישיבה)

תודה מראש

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מישהו נודע אם ועד כמה ניתן להוריד או להנמיך את עלות "פתיחת תיק" משכנתא בבנק טפחות (הם רוצים 2162 ש"ח נראה לי הזוי בעבר שילמתי בפאגי 500 ש"ח שם היה לי הנחה תלמיד ישיבה)

תודה מראש
20 אחוז הנחה זה יחסית די הגיוני. אם זה תיק גדול יש מה לריב. וראיתי מקרים בודדים של 100 אחוז

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני קיבלתי בפועלים 50% וכל המשכנתא עמד על 626K לא יודע אולי היועץ סידר את ז
אני קיבלתי בפועלים 50% וכל המשכנתא עמד על 626K לא יודע אולי היועץ סידר את זה
דיברתי על מזרחי.
אני בלאומי קבוע מוציא 50. הצלחתי גם 70.
בפועלים הוצאתי 50 לא מעט..
מזרחי קצת יותר קשים בעניין.

תן סימן

משתמש פעיל
האם הלוואה שבה הכסף מגיע לידי הלווה [ולא למוכר הדירה] התנאים פחות טובים?
והאם אפשר לקחת משכנתא שהכסף ילך למוכר, אבל לא למשכן את הדירה שקונים אלא את דירת ההורים?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האם הלוואה שבה הכסף מגיע לידי הלווה [ולא למוכר הדירה] התנאים פחות טובים?
והאם אפשר לקחת משכנתא שהכסף ילך למוכר, אבל לא למשכן את הדירה שקונים אלא את דירת ההורים?
כסף ללווה או למוכרים זה מדיניות הבנק לא קשור הריביות בעניין.. זה נדוניה והכסף מועבר לפי כללי הבנק..
למשכן את דירת ההורים לנכס אחר אפשר היום בבנקים רק בנדוניה.. או לקמבן את הבית של ההורים כשיפוצים

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אולי זה חלק מהחישוב לקחת יועץ, סכום שהיועץ לוקח - 50% (דוגמא) מעלות התיק :)
תצחק.. קולגה שלי עשתה אתמול תיק של 5.5 מליון היה מומ קשוח. כל בנק רצה. הכנסות של 90 אלף בחודש.. בקיצור הוציאה מהם 100 אחוז בהנחה בפתיחת תיק. חיסכון של 13 אלש רק מזה

קול תורה

משתמש פעיל
תצחק.. קולגה שלי עשתה אתמול תיק של 5.5 מליון היה מומ קשוח. כל בנק רצה. הכנסות של 90 אלף בחודש.. בקיצור הוציאה מהם 100 אחוז בהנחה בפתיחת תיק. חיסכון של 13 אלש רק מזה
שום צחוק, אנשים מפחדים לתת כמה אלפים ליועץ שבד"כ יחסוך להם פי כמה, אז נתתי עוד נקודה למה לקחת יועץ
מה בעצם גורם להרבה אנשים להימנע מלקחת יועץ הוא הרי חוסך להם? רק שהחיסכון לא רואים בעיניים כי זה מתפרס על פני 30 שנה... , ועלות היועץ רואים בעיניים, אז הראתי פה עוד סכום שהחיסכון שלו מרגישים בכיס ומיד!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה