דרוש מידע משכנתא- באיזה בנק?

דעת

משתמש פעיל
במענה ל @מקצועי בלבד
א. הקרן עולה בטפטוף מהרגע הראשון, כאמור, לי אישית יש משכנתא שהתאמצתי לשמור ב 1.74, ואני מצטער, כי כבר 10 חודשים אני משלם והקרן לא ירדה במאום (חודשיים ירידה, וחודש עליה וכו')

ב. נראה לי שאת דעתי על הצמוד הצגת כדוג' ל "ככה עובדים יועצים" למרות שכעת מתברר שזה לכל הדעות צד קיים משמעותית, ולמרות שסייגתי שזה נתון לשיקול דעת.

ג. עושה רושם שהיה לך "נפילה" עם "יועץ" כלשהו, ומכאן הקצף.
מעולם לא חשבתי להשמיץ מעצבי/ות פנים, כי פעם נפלתי עם מישהי דפוקה, שתמורת כל שקל הרסה לי....וכן על עו"ד וכו' וכו...

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ולמי שלא מבין מה שנכתב שירוץ ליעוץ מקצועי עכשיו
שב פעם טעות מי שלא מבין שילמד טוב את הנושא ורק אח"כ אם הוא רוצה שיילך ליועץ.
תפסיקו לסמוך על יועצים בעיניים עצומות!!!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ב. נראה לי שאת דעתי על הצמוד הצגת כדוג' ל "ככה עובדים יועצים" למרות שכעת מתברר שזה לכל הדעות צד קיים משמעותית, ולמרות שסייגתי שזה נתון לשיקול דעת.
לא הבנתי
ג. עושה רושם שהיה לך "נפילה" עם "יועץ" כלשהו, ומכאן הקצף.
מעולם לא חשבתי להשמיץ מעצבי/ות פנים, כי פעם נפלתי עם מישהי דפוקה, שתמורת כל שקל הרסה לי....וכן על עו"ד וכו' וכו...
לא היה לי שום נפילה פשוט כואב לי על אנשים תמימים שנופלים לידי שרלטנים ערמומיים

דעת

משתמש פעיל
אני עכשיו מבינה כמה נפלתי ועם יועצת ...
3.16 לצמודה!! ל-10 שנים....
אכן...
על פניו נפילה כואבת.
אם כי חייבים לקחת בחשבון את כל הנתונים מסביב, מתי בדיוק זה היה, (זה שוק דינאמי מלא תנודות ואולי לעת ההיא זה כן היה סביר) אחוזי מימון, דירוג האשראי של הלקוחות וכו'.

שורה תחתונה, אין ספק שאפשר ליפול עם שרלטנים בדיוק כמו בכל תחום אחר, אבל לגופו של מקצוע, לרוב האוכלוסיה חשוב לקחת יועץ מקצועי אמין ישר הגון והוגן.
וההימנעות מכך עולה ע"פ רוב ביוקר מיותר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שורה תחתונה, אין ספק שאפשר ליפול עם שרלטנים בדיוק כמו בכל תחום אחר, אבל לגופו של מקצוע, לרוב האוכלוסיה חשוב לקחת יועץ מקצועי אמין ישר הגון והוגן.
וההימנעות מכך עולה ע"פ רוב ביוקר מיותר.
טוב הבנתי שאני הורסת לך את הפרנסה,
שוב אני לא אומרת לא ללכת לייעוץ אבל זה חייב!! להיות אחרי שלמדתם טוב טוב!! את הנושא

דעת

משתמש פעיל
מי שבאמת לומד טוב את הנושא, אכן ליועצים יהיה פחות מה לתרום לו ביחס למי שלא למד.
אבל אני חושב שאין חולק ע"כ שלקחת בלי להכיר טוב את הנושא זה אסון. והמציאות בשטח שהמון העם לא לומדים את הנושא די הצורך.
ואם באמת מעניין אותך הכסף שלי, אז כן, נפלתי פעמיים עם משכנתאות אנושות... את הנזקים אני משלם עד היום.

בהצלחה לכולם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
איך אפשר ללמוד טוב טוב את הנושא?
אם אתה מכיר חבר טוב שלא עובד בזה ומבין אפשר לשאול אותו,
או לחפש קצת על הנושא פה, https://www.hasolidit.com/kehila/
וכן אתה יכול ללכת לפגישת ייעוץ אצל יועץ משכנתאות, אבל רק בשביל שיגיד לך באיזה מסלולים לקחת את המשכנתא וכמה אחוזים בכל מסלול, מה שאמור לעלות גג כמה מאות שקלים, ואחרי שאתה יודע איזה מסלולים אתה רוצה בדיוק, אתה הולך לכמה בנקים ועושה התמכרות ביניהם וסוגר אם מי שנותן את הריביות הכי נמוכות,
או שלחלופין אחרי שעשית התמכרות ואתה יודע מה אתה יכול להשיג לבד, אתה הולך ליועץ משכנתאות ושואל אתו אם הוא יכול להשיג ביותר זול, אם כן מה טוב, ואם לא אז תגיד לו יום טוב, ותיפרדו כידידים

נערך לאחרונה ב:

א. קליין

משתמש צעיר
@מקצועי בלבד
במקום כל ההתברברות בואו נדבר תכלס
תעלה לפה את התמהיל שלך ותוכל לקבל חוו"ד מקצועית כמה אתה יכול לחסוך.

ולגבי הטענות
1. מסכים בהחלט שהלקוח יכול בד"כ לקבל אותם ריביות כמו יועץ, תפקיד היועץ הוא לבנות תמהיל אופטימלי ולהציג בצורה טובה את הנתונים כשנדרש. או במקרה בעייתי לדעת להביא משכנתא במצב בו הלקוח בד"כ לא היה מקבל משכנתא לבד .
2. יש הרבה מאוד אנשים שלא יודעים להתנהל מול בירוקרטיות והפקיד בבנק דוחף להם בקלות דברים שמייקרים להם את המשכנתא, שלא לדבר על מקרים בעייתיים שצריך לדעת להציג את זה נכון לפקיד בבנק
3. עיקר החיסכון לא בא לידי ביטוי בגובה הריביות שההבדל האפשרי הוא בד"כ בסביבות חצי אחוז
אלא בבניית תמהיל, אני מסכים שלקוח משופשף שיודע מה הוא רוצה ומבין בזה כדאי לו לקחת יועץ רק לתמהיל, ולגבי הצפי מדד אין שום סיבה שבתחשיב שלך תחשב את המדד רק לפי 8 שנים האחרונות כי לשום כלכלן אין צפי למדד לעוד 10 שנים והלאה ואין לך מושג מה המשמעות הכלכלית של זה, בנוסף קח בחשבון שהיעד של בנק ישראל במצב משק תקין היה עד לפני כמה שנים בין 1 אחוז ל3 אחוז

בהצלחה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תעלה לפה את התמהיל שלך ותוכל לקבל חוו"ד מקצועית כמה אתה יכול לחסוך.
העלתי כבר עיין למעלה
ולגבי הצפי מדד אין שום סיבה שבתחשיב שלך תחשב את המדד רק לפי 8 שנים האחרונות כי לשום כלכלן אין צפי למדד לעוד 10 שנים והלאה ואין לך מושג מה המשמעות הכלכלית של זה, בנוסף קח בחשבון שהיעד של בנק ישראל במצב משק תקין היה עד לפני כמה שנים בין 1 אחוז ל3 אחוז
למה אתה בטוח שאף אחד לא יודע, יכול להיות שאתה לא יודע ונכון שגם אני לא נביאה, אבל חכם עדיף מנביא, ואת התמהיל שלי עשיתי על סמך התייעצות אם חכמים, והנה הראיה שממש לא הפסדתי וגם שניסיתי אח"כ ללכת לכל מיני יועצים למיניהם לא ידעו להביא לי משהו יותר טוב.
אני מסכים שלקוח משופשף שיודע מה הוא רוצה ומבין בזה כדאי לו לקחת יועץ רק לתמהיל
לקוח משופשף לא צריך כלל יועץ, וודאי לא לבניית התמהיל, מי שצריך יועץ זה רק לקוח לא משופשף, ורק בשביל לבנות תמהיל ולא מעבר לזה, את כל שאר העבודה מוטב לעשות לבד, לא צריך בשביל זה שום תואר אקדמאי

גילי 2

משתמש רשום
מי שלא מבין עוקצים אותו כמו שכתבתי! וייעוץ לבחירת המסלולים יכול לעלות גג כמה מאות שקלים ולא כמה אלפים.

מי שיודע על שיטות אחרות שהיועצים משיגים ריביות יותר נמוכות מוזמן לספר לנו על כך

אוקי, אני יודעת שיטות אחרות ואחרי שתקראו תראו כמה זה פשוט.

בדיוק כמו שאתם מבינים שנניח וקהילה מסוימת סגרו עם בעל אולם שמחות על 50 חתונות בשנה,
הם יקבלו מחיר יותר זול מאדם פרטי שיזמין חתונה, נכון?

בדיוק אותו דבר - ברגע שיועץ טוב שעובד עם הבנק ומביא לו אחוזים נכבדים מהתיקים של הסניף המקומי, הסניף ישמור עליו מכל משמר ויביא לו את התנאים הכי טובים שידרוש, ועליו אי אפשר לעבוד.

אה.... הסניף צריך להביא רווחיות חודשית מסוימת? טוב לא נורא, יש את הלקוחות התמימים שמגיעים לבד ללא יועצים, ובטוחים שהם החכמים הכי גדולים שמבינים הכל, אותם הבנקאי עוקץ ובגדול.

ושוב - רק יועץ טוב, אמין, וישר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בדיוק אותו דבר - ברגע שיועץ טוב שעובד עם הבנק ומביא לו אחוזים נכבדים מהתיקים של הסניף המקומי, הסניף ישמור עליו מכל משמר ויביא לו את התנאים הכי טובים שידרוש, ועליו אי אפשר לעבוד.
אם בדקת וראית מניסיון שזה כך אז מצוין אבל עד כמה שאני יודעת זה לא בדיוק ככה

קובי s

משתמש פעיל
אבל עד כמה שאני יודעת זה לא בדיוק ככה

זה בדיוק כך!! בדוק ומנוסה!
לקוח מעולה שניגש לבנק מעולה קיבל ריבית נמוכה מאוד, ומאותה ריבית היועץ הוזיל לו כחצי אחוז! רק בגלל שהוא עובד הרבה עם הבנק ויודע בדיוק מה מרווח התשואה להון ששווה בכל רגע נתון לבנק למכור את המשכנתא!

בתיק הנ"ל הלקוח חסך למעלה מ 100,000 ש"ח, כך שלכתוב דברים מהותיים ללא הידע הנדרש זה חוסר מקצועיות.

ואגב הדעות שנכתבו כאן באופן ברור נגד הצמודה הם גם לא מספיק ממצות את הנושא כי יש מקרים מסוימים שכן כדאי לקחת בצמוד בפרט לאור העלייה המינורית בשנים האחרונות אבל אני לא חושב שאפשר לנתח הכל מע"ג פורום כללי.

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אוקי, אני יודעת שיטות אחרות ואחרי שתקראו תראו כמה זה פשוט.

בדיוק כמו שאתם מבינים שנניח וקהילה מסוימת סגרו עם בעל אולם שמחות על 50 חתונות בשנה,
הם יקבלו מחיר יותר זול מאדם פרטי שיזמין חתונה, נכון?

אה.... הסניף צריך להביא רווחיות חודשית מסוימת? טוב לא נורא, יש את הלקוחות התמימים שמגיעים לבד ללא יועצים, ובטוחים שהם החכמים הכי גדולים שמבינים הכל, אותם הבנקאי עוקץ ובגדול.

ושוב - רק יועץ טוב, אמין, וישר.

כל פעילות היועצים הוא אפור, הבנק לא יכול לאפשר לזה מבחינה רשמית ולכן גם לא יכול לתת רשמית ריבית נמוכה יותר.
לתשומת ליבך היועצים קובעים פגישות עם הפקיד בסניף, במוקדי הבנק למשכנתאות לא ניתן לקבוע ליועצים.
אני לקחתי עכשיו משכנתא ללא יועץ, לפני בתור היה יועץ וגם הוא הודה לא הייתי יכול לעזור לך

21309

משתמש מקצוען
1. גם אני יכולה להעיד על משכנתא מלפני 10 שנים צמודה למדד שרק עלתה! 10 שנים משלמים רק ריביות ועוד לא את הקרן.
2. לקחת משכנתא רק לא צמודה למדד! יש אפשרות לקחת חלק (שליש) בריבית צמודה אבל תגבילו ל5 שנים בלבד. מנסיון זה כן יכול להיות שווה וגם הבנק נתן בחלק האחר של המשכנתא ריביות נמוכות. כמובן למי שיכולת ההחזר שלו מאפשרת פריסה של חלק מההלוואה ל5 שנים.
3. בכמה בנקים (טפחות, מרכנתיל) יש אפשרות של הלוואת סינרגיה - בפתיחת חשבון חדש בבנק. תקבלו עד 75,000 ש"ח בתנאים מעולים - פריים מינוס 0.9 ואפילו בלי ריבית כלל (אבל לתקופה עד כ 10 שנים) אני ממליצה לקחת הלוואה זו ואיתה לסלק מיד לאחר הביצוע של המשכנתא את החלק הפחות טוב במשכנתא שלכם.
4.גם אם הלכתם ליועץ משכנתאות לא לקחת את מה שאומר כחוק. חשוב להתייעץ והיום בכלל כל אדם שני יש לו ידע. לפחות תשמעו מה השני קיבל ויהיה לכם מדד כמה ההצעה שנתן לכם טובה או לא.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה בדיוק כך!! בדוק ומנוסה!
לקוח מעולה שניגש לבנק מעולה קיבל ריבית נמוכה מאוד, ומאותה ריבית היועץ הוזיל לו כחצי אחוז! רק בגלל שהוא עובד הרבה עם הבנק ויודע בדיוק מה מרווח התשואה להון ששווה בכל רגע נתון לבנק למכור את המשכנתא!

בתיק הנ"ל הלקוח חסך למעלה מ 100,000 ש"ח, כך שלכתוב דברים מהותיים ללא הידע הנדרש זה חוסר מקצועיות.
פשוט תקרא שוב מה שלא הבנת
וכן אתה יכול ללכת לפגישת ייעוץ אצל יועץ משכנתאות, אבל רק בשביל שיגיד לך באיזה מסלולים לקחת את המשכנתא וכמה אחוזים בכל מסלול, מה שאמור לעלות גג כמה מאות שקלים, ואחרי שאתה יודע איזה מסלולים אתה רוצה בדיוק, אתה הולך לכמה בנקים ועושה התמכרות ביניהם וסוגר אם מי שנותן את הריביות הכי נמוכות,
או שלחלופין אחרי שעשית התמכרות ואתה יודע מה אתה יכול להשיג לבד, אתה הולך ליועץ משכנתאות ושואל אתו אם הוא יכול להשיג ביותר זול, אם כן מה טוב, ואם לא אז תגיד לו יום טוב, ותיפרדו כידידים

by6199

משתמש מקצוען
D I G I T A L
3. בכמה בנקים (טפחות, מרכנתיל) יש אפשרות של הלוואת סינרגיה - בפתיחת חשבון חדש בבנק. תקבלו עד 75,000 ש"ח בתנאים מעולים - פריים מינוס 0.9 ואפילו בלי ריבית כלל (אבל לתקופה עד כ 10 שנים) אני ממליצה לקחת הלוואה זו ואיתה לסלק מיד לאחר הביצוע של המשכנתא את החלק הפחות טוב במשכנתא שלכם.
הסינרגיה היא ל15 שנה במזרחי P-1%

לא כזה בטוח שזה כדאי לעתים שווה לשלם ריבית מאשר לעבוד קשה כל חודש עבור הלוואה ללא ריבי, אם הסניף רחוק ויש מאמץ להגיע אליו אם ההרגל לבוא לסניף להפקדות משיכות וכדו' זה פשוט לא שווה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה