דרוש מידע משכנתא- באיזה בנק?

א. קליין

משתמש צעיר
העלתי כבר עיין למעלה

למה אתה בטוח שאף אחד לא יודע, יכול להיות שאתה לא יודע ונכון שגם אני לא נביאה, אבל חכם עדיף מנביא, ואת התמהיל שלי עשיתי על סמך התייעצות אם חכמים, והנה הראיה שממש לא הפסדתי וגם שניסיתי אח"כ ללכת לכל מיני יועצים למיניהם לא ידעו להביא לי משהו יותר טוב.

לקוח משופשף לא צריך כלל יועץ, וודאי לא לבניית התמהיל, מי שצריך יועץ זה רק לקוח לא משופשף, ורק בשביל לבנות תמהיל ולא מעבר לזה, את כל שאר העבודה מוטב לעשות לבד, לא צריך בשביל זה שום תואר אקדמאי
לטווח של כמה שנים קרובות אני מסכים שכדאי צמודה אם כרגע זה נמוך ואין צפי לשינוי, ובהחלט אמליץ ע"כ לאדם שמתכוון למשל לסלק את המשכנתא עוד 5 שנים אבל משכנתא שנלקחת ל25 שנה אין !!! שום מומחה שיכול לצפות את המדד חוץ מלהגיד לך שכשהמדד היה פחות מ1% בנק ישראל עושה כל שביכולתו לעמוד ביעד שהוא מפרסם שזה כרגע בסביבות 1% ובמצב משק תקין בין 1%-3% , ומהמקרה שלך את לא יכולה להוכיח כל עוד לא הסתיימה התקופה וגם אם כן הלך לך בסוף והיה מדד נמוך זה הימור ולא מתאים לאנשים סולידיים, והפקיד בבנק יכול בהחלט לדחוף את זה ללקוח שלא מבין

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לטווח של כמה שנים קרובות אני מסכים שכדאי צמודה אם כרגע זה נמוך ואין צפי לשינוי, ובהחלט אמליץ ע"כ לאדם שמתכוון למשל לסלק את המשכנתא עוד 5 שנים אבל משכנתא שנלקחת ל25 שנה אין !!! שום מומחה שיכול לצפות את המדד חוץ מלהגיד לך שכשהמדד היה פחות מ1% בנק ישראל עושה כל שביכולתו לעמוד ביעד שהוא מפרסם שזה כרגע בסביבות 1% ובמצב משק תקין בין 1%-3% , ומהמקרה שלך את לא יכולה להוכיח כל עוד לא הסתיימה התקופה וגם אם כן הלך לך בסוף והיה מדד נמוך זה הימור ולא מתאים לאנשים סולידיים, והפקיד בבנק יכול בהחלט לדחוף את זה ללקוח שלא מבין
כל אחד יעשה מה שהוא מבין! אבל מה שברור שלא לסמוך לא על הפקידים בבנק!! ולא על יועצי משכנתאות!!! בלי לחקור את הנושא היטב קודם!

Rotem100

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אי אפשר לערוך--אז אני מוסיפה כאן--דיסקונט הכוונה היתה למרכנתיל ובתנאי שפותחים שם עו"ש

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
היינו היום בפועלים ובמזרחי טפחות.
במזרחי היא אמרה שחייבים לקחת שליש קבועה.
בפועלים היא לא אמרה, אבל אולי הפקידה חדשה.

אפשר לקחת עד שליש בפריים.
ואת השאר- אני עדין רוצה במשתנה כל חמש שנים.
נראה לי הכי משתלם.
מקסימום הריביות עולות- העמלות אפסיות ותמיד אפשר לעבור למשהו אחר.
אמר לי יועץ שדווקא בזמן שהריביות היו הגובות ביותר- הוא קיבל הצעות הכי משתלמות.

אם חייבים לקחת קבועה, אפשר חצי קבועה?
עוד לא בדקתי לגביה, אבל זכור לי שחצי קבועה היתה יקרה יותר מקבועה.

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
היינו היום בפועלים ובמזרחי טפחות.
במזרחי היא אמרה שחייבים לקחת שליש קבועה.
בפועלים היא לא אמרה, אבל אולי הפקידה חדשה.

אפשר לקחת עד שליש בפריים.
ואת השאר- אני עדין רוצה במשתנה כל חמש שנים.
נראה לי הכי משתלם.
מקסימום הריביות עולות- העמלות אפסיות ותמיד אפשר לעבור למשהו אחר.
אמר לי יועץ שדווקא בזמן שהריביות היו הגובות ביותר- הוא קיבל הצעות הכי משתלמות.

אם חייבים לקחת קבועה, אפשר חצי קבועה?
עוד לא בדקתי לגביה, אבל זכור לי שחצי קבועה היתה יקרה יותר מקבועה.
אין מושג של חצי קבועה בסכום ספציפי, יש אפשרות לקחת חצי מסכום המשכנתא בקבועה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה