התייעצות משאיות השמחה- :(

בנצו'ש

משתמש פעיל
האמת שאני מבין את המתלוננות זה באמת קשה עד שהשכבת אותם לישון פתאום הם מתחילים לרקוד ממיטה למיטה ואם זה ממש צוציקים אז הם מתחילים לבכות אבל מה כל כך גרוע לראות את הילד שלך רוקד אפילו שיהיה באחד עשרה בלילה אפשר לקחת את זה על הצד הטוב ובמקום להתרגז פשוט למחוא כפיים ולרקוד איתו.

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
אנחנו בבידוד כבר כמה ימים, וגומרים באיסרו חג.
התינוק בן שנה וקצת מתחרפן בבית ומטפס על הקירות.
כל היום אנחנו מתרוצצים סביבו להעסיק אותו וכו, בלי טיפת אויר לנשימה, וכבר רוקדים איתו מספיק במשך היום,
ומתי שהוא הולך לישון אנחנו מתחילים לנוח קצת ,
ואז מקבלים טרנסים ותופים בווליום מחריש אוזניים שיכול להעיר דוב בשנת חורף!!!
אז אני לא נגד הרעיון עצמו שהוא נחמד במיוחד.... ומשמח את הילדים!
אבל למה בשעות כאלו ?
תחגגו מהשעה 4 ועד 7 זה יספיק יופי לכל הילדים.

קצרה

משתמש מקצוען
פתאום עכשיו החלטתם לישון מוקדם?

כן.
כי כשנסענו מחוץ לעיר הילדים ישנו בצהריים לכבוד המאורע.
וטיילנו יום לפה ויום לשם. ובכללי הילדים היו עסוקים ומרוצים.
מה הקשר להשוות ילדים שלא ישנים כי היה המון מה לעשות ומאד מעניין
לילדים שמהבוקר טיפסו על הקירות וההורים עבדו להעסיק אותם??
על מה ולמה להאריך את שעות הערות כי עכשיו בלוח השנה "חג" ??

אהה, ומשאית השמחה לא מעסיקה אותם גם אם הם זוכים שהיא עוברת ליד הבית שניה ליד הבית שלהם.

ממוחשבת

משתמש מקצוען
עכשיו עברה כאן המשאית
פשוט מצחיק אם דבר כזה אמור לשמח מישהו
דוהרת בכבישים ו"משמחת"

הילדים שלי קוראים לה משאית ההתעללות
אנחנו בבידוד כך שלא יוצאים מהבית. מה שניתן לראות מהחלון - זה מה שרואים
אבל בלי קשר לא הייתי נותנת להם לרוץ ברחובות אחרי המשאית

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא מצליחה להבין, כל אלו ש"כמהים" לשמחת חג, משתמחים מחצי דקה שמשאית חולפת להם מתחת למרפסת?
זה נהיה מגוחך לחלוטין.

בסגר של פסח, שכן נמרץ ארגן בשכונה שלי באחד מימי השישי, נגרר עם זמר ואורגניסט שעבר מחניה לחניה כשבכל חניה או איזור ציבורי הוא שהה כרבע שעה. הוא לא קיפח רחוב או בניין. המסע נערך בין 12-2:30. זה היה כ"כ מוצלח. והילדים נהנו מאד. (וההורים יכלו להספיק משהו לשבת)

בצורה הנוכחית בה משאיות ההרעשה חולפות ביעף אני לא מוצאת שום שמחה.

על זה בדיוק אמר נראה לי ר' ניסים קרליץ זצ''ל שהוא לא מבין איך אנשים לא מפרגנים לשכן בשעת שמחה שהוא מרעיש עד מאוחר הוא אמר שחייבים לשמוח איתו לומרות שזה מפריע ,יש המון אנשים שבאמת מעוניינים לראות והרגיש קצת חג בזן הקשה הזה תשמחו יחד לא יקרה שום דבר התינוק ישן מחר קצת יותר בבוקר

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בלת"ק

משאיות הסבל!

זה מה שזה, הילדים מחכים שעתיים, רצים מחלון לחלון, ואז הם רואים זנב של יוטה, שצווחת מתחתיהם, למשך 10 שניות...

אצלינו בוכים מהמשאיות הללו.

מחכים להם בחוסר סבלנות, ועצובים אחרי שהם שוב חלפו על פנינו במהירות.

ולא לדבר על הרעש!
אתמול ברבע ל11 בלילה!
ריחמתי על כל אלו שמנסים להרדם בסוכות....

עושה רושם שזו יוזמה של העירייה לוודא שכולם יהיו ערים באותה שעה...

מדובר ברצון טוב, אין ספק, אבל הוא לא מביא לנו שום תועלת.

חחח

משתמש סופר מקצוען
סתם בשביל האינטלגנציה של כולנו...

למה שלא נפתח את העיניים ונראה בזה טוב מוחלט??
מה רע בלהנות קצת בחיים?
משהו כתב שהוא מתחרפן שכל רגע יש מוזיקה ממקום אחר,
תחשבו על החולים והמבודדים שכמהים לאוירת חג. תחשבו על האלה שגרים בחו"ל והיו שמחים שיעברו להם מתחת לבית משאית שמחה יהודית, עם זמרים יהודים צדיקים ומוזיקה יהודית ומשמחת.
למה אנחנו תמיד יודעים להתלונן ולראות רע אחרי שסה"כ רצו לעשות לנו טוב על הלב.
יש קורונה. אין שמחת בית השואבה. לכותל לא זכינו לעלות. אורחים לא זכינו לפגוש. ארבעת המינים בחרנו בחטף.
אז היה מישהו שחשב. ושילם. והשקיע. ושלח לנו את השמחה עד הבית...
נכון. אז הילדים התעוררו. זה שיבש לנו את הבית. אבל תחשבו על האנשים שזה עשה להם טוב. תחשבו על אלה שזה הקפיץ להם את הלב משמחה. את אלה שחוו לרגע "ושמחת בחגך".
שעות שינה תמיד נוכל להשלים. גם לילדים.
אבל רגע אחד של שמחה של מצווה לעולם לא נוכל להשיב!!
חג שמח לכולנו.
דווקא בגלל שאנחנו מבודדים כרגע המשאיות האלה מחרפנות.
סופסוף עבר לנו עוד יום של סגר בבית, הילדים סופסוף נרדמו ואז-------- בוקר. יופי, עכשיו תתחילי הכל מהתחלה. ותגידי שלום ולא להתראות לכמה שעות שקט שתכננת שיהיו לך סופסוף. כי הילדים בשיא ערנותם, הם הרי הספיקו לישון כבר שעה.....

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
טוב...
אולי זה רק בבני ברק ככה ;)
אצלינו מתונים יותר...

single

משתמש מקצוען
בשמונה וחצי במיטה בחול המועד זה דבר הזוי מבחינתי
העלית על דעתך שיש גם משפחות עם קטנטנים, ורק קטנטנים? שערים מחמש בבוקר וההורים מתזזים סביבם ימים שלמים, עד שבשבע וחצי הם נרדמים עייפים ומרוצים?
מסכימה איתך שהרבה אחרים נהנים, ולכן אני לא מתלוננת. אבל מציעה לך לפקוח את העינים ולנסות להבין שאימא עייפה שרוצה לעצמה גם כן שמחת חג בשעות הערב המאוחרות יותר, יכולה להיות מתוסכלת כשהילדים מתעוררים לסיבוב ב' בשמונה וחצי.
אם תרצי להמשיך את הדיון ולהציע לאמא הזו להשכיב את הילדים בעשר כדי שיקומו בשמונה בבוקר - רק תודיעי. אבל השיפוטיות הזו ממש לא נעימה.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
על זה בדיוק אמר נראה לי ר' ניסים קרליץ זצ''ל שהוא לא מבין איך אנשים לא מפרגנים לשכן בשעת שמחה שהוא מרעיש עד מאוחר הוא אמר שחייבים לשמוח איתו לומרות שזה מפריע ,יש המון אנשים שבאמת מעוניינים לראות והרגיש קצת חג בזן הקשה הזה תשמחו יחד לא יקרה שום דבר התינוק ישן מחר קצת יותר בבוקר
היית צריך לשאול אותו אם משאית שרואים כ20 שניות נקראת "שעת שמחה", האם זה מצדיק סבל של אמהות לילדים קטנים?
אחד הילדים שלי הפסיד את השניות של המשאית, כי התארגן לשינה, אתם משארים אלו דמעות היו פה? זה מצדיק?

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אצלנו היתה 'הופעה' קצרה
לא בנסיעה, כל פעם במוקד אחר,
גירסה הרבה יותר מוצלחת לדעתי מאשר המשאיות.
היינו בבידוד בזמנו כשהיו המשאיות (ודווקא השתדלו לנסוע לאט)
עד שרצו לחלון - זה כבר עבר..
והשעות היו תמוהות.
יום שלם מטפסים על הקירות, כשהולכים לישון - זה מגיע...
ובמקומות אחרים נוסעים מהר - שזה בכלל לא מובן לי.
נשמע כמו בזבוז כסף וצער מיותר, חוסר תקשורת בין הנותנים למקבלים.

avi++

משתמש מקצוען
בכלל לא מובן הצורה הזו של לשמח אנשים על חשבון הרבה שזה מפריע להם מאד.
בשכונה שלנו אנשים פרטיים תופסים יוזמה ומדליקים בוקסות בווליום שכל השכונה 'תשמח' לאורך כל שעות היום, כל פעם מכיוון אחר. אני מניחה שהם עושים זאת לשם שמיים ומטוב ליבם אבל עבורינו זה סבל ממש ואני בטוחה שאנו לא היחידים. זה לא שאין לאנשים אפשרות לשמוע מוזיקה בבית אם הם רוצים ממש לשמוח עם תופים ושירה, עם מוזיקה שהם בחרו ועם שליטה על משך הזמן והווליום..... ויש גם זמרים ששרים ברמקולים בשיתוף הקהל ממרפסותיהם.
ועוד יותר מזה הם לא גומרים עד אחת עשרה בלילה כשיש ילדים שישנים בסוכות - בלתי נתפש בעיני זה נזק וסבל לציבור.
המשטרה טוענת שבחג עד אחת עשרה מותר.

חבל.
אני מזמן אמרתי שיהיה הרבה יותר יעיל אם יעשו שמחת בית השואבה בטלפון וככה כל מי שרוצה-ישמע, ומי שלא-לא

שואל ומשיב

משתמש מקצוען
היום בצהריים עברה לידינו משאית השמחה.
אחרי כל התגובות פה, התבוננתי היטב סביבי.
בכל החלונות כולם ללא יוצא מן הכלל עמדו אנשים נשים וטף, כולם נראו שמחים. לא ראיתי פרצופים עצובים או כועסים.
אז כן, למרות שהיא עוברת לשניות בודדות, עדיין זה מזכיר לנו שבתוך הבידוד הזה והשיעמום המחרפן בבית, יש כאן חג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה