עזרה מקפיאים לי את הבנק- אזרחות אמריקאית

יהודה'לה

משתמש חדש
מה לגבי מענק עבודה וקרן השתלמות? אפשרי בחברה?
קרן השתלמות אפשר כשכיר. יש לשים לב לתקרת הפרשה המוכרת למס. צריך לבדוק חבות במס אמריקאי.
לגבי מענק עבודה אני לא יודע.
כדאי מאוד להתייעץ עם מומחה למיסוי אמריקאי, מהניסיון שלי לרוב יש פתרונות לבעיות מהסוג הזה.

נערך לאחרונה ב:

מנוי חדש

משתמש פעיל
קרן השתלמות אפשר כשכיר. יש לשים לב לתקרת הפרשה המוכרת למס. צריך לבדוק חבות במס אמריקאי.
לגבי מענק עבודה אני לא יודע.
האופציה הזו לא יותר פשוטה?

יהודה'לה

משתמש חדש
האופציה הזו לא יותר פשוטה?
לא מכיר,
גם בזה יש הוצאות. ושוב כדאי להתייעץ עם מומחה.

מנוי חדש

משתמש פעיל
עוד פתרון-
חברות שמעסיקות עובדים עצמאיים...
נזכרתי ששמעתי על מקום כזה, שמלא בעצמאיים אמריקאים שמקבלים תשלום בתלוש...
לדוגמא:
לוקחים 5%,
השאלה אם יש יותר זול...

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עוד פתרון-
חברות שמעסיקות עובדים עצמאיים...
נזכרתי ששמעתי על מקום כזה, שמלא בעצמאיים אמריקאים שמקבלים תשלום בתלוש...
בקיצור גם זה לא בחינם...

המטרה שלי בתגובות כאן, היא לסבר את האוזן להורים שרוצים לאזרח את ילדיהם שהם במעמד דור שלישי.
כואב מאד שיש מדי הרבה אנשים שבטוחים שזה רק זכויות והמון כסף,
מבלי לדעת את ההשלכות על הילדים.
לכן חשוב לי שידעו מה כוללת כל החבילה בלהיות אזרח אמריקאי וישקלו את צעדיהם לפי זה.

יצחק77

משתמש מקצוען
בקיצור גם זה לא בחינם...

המטרה שלי בתגובות כאן, היא לסבר את האוזן להורים שרוצים לאזרח את ילדיהם שהם במעמד דור שלישי.
כואב מאד שיש מדי הרבה אנשים שבטוחים שזה רק זכויות והמון כסף,
מבלי לדעת את ההשלכות על הילדים.
לכן חשוב לי שידעו מה כוללת כל החבילה בלהיות אזרח אמריקאי וישקלו את צעדיהם לפי זה.
וביתר שאת חשוב לחדד לישראלים שלנו
שבטוחים שאם תהיה בעיה פורוש/ גפני יסדרו להם
בארה"ב אין רחמים בפני החוק והעונשים דורסניים וממושכים ושולכים לכלא על דברים שבעיננו הם זוטות
להעצר בשדה תעופה על עבירת מס זו חויה מפוקפקת מאד

לגלות שיש עליכם הערה בכל העולם והבנקים מגבילים אתכם זה נורא מתסכל
אכתוב בזהירות רבה וכל אחד חייב להתיעץ עם מומחים
אם אתם שכירים בשכר בינוני ומטה ,ללא עסק פרטי , וטובים בביורוקרטיה ודוחו"ת שנתיים , יכול להיות שזה משתלם
אבל אם יש לכם עסק בארץ ואתם זקוקים לבנק להלואות והתנהלות שוטפת , אזרחות אמריקאית זה פיגוע

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אם אתם שכירים בשכר בינוני ומטה ,ללא עסק פרטי , וטובים בביורוקרטיה ודוחו"ת שנתיים ,
שכיר צריך להגיש דוחות?
או רק כדי לקבל כסף על הילדים? (הילדים שלי לא אזרחים)

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
בטוח?
ממש לא ידעתי את זה,
o_O
זה החוק האמריקאי. כל מי שמרוויח כסף צריך לדווח
יש הרבה אמריקאים תושבי חוץ שלא מדווחים, וכל עוד לא מבקשים מהם כסף (עבור הילדים, מענקי קורונה וכדו') הגיוני שלא יעשו כלום.
אבל צריך לזכור שהבנקים הישראליים מחויבים לתת דו"ח לדוד סם...
רשמית אפשר להגיש לבד, או לשלם למישהו שיגיש (החל מ400 ש"ח אאל"ט)

יש גם חובת דיווח הצהרת הון- FBAR - על כל שנה שיש במהלכהסכום של יותר מ10 אלף דולר בחשבון בנק/קופת גמל וכדו' על שמכם.

ברוכים הבאים לאמריקה :)
על זה מדברים כל האשכול, שהילדים בסוף נתקעים עם רשויות המיסים של אמריקה בלי להרוויח כלום.

יופלה אפרסק

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
בטוח?
ממש לא ידעתי את זה,
o_O
צריך לדווח כל שנה בלי קשר להחזרים לילדים או לא
ואם לא דיווחת עד עכשיו את צריכה לדווח 3 שנים אחורה בתהליך טיפה מסובך יותר שנקרה STREAMLINE

יוסיK

משתמש פעיל
יש דיווח למי שלא מרוויח או שמרוויח פחות מ 10,000 דולר בשנה, גם הוא צריך לדווח.
מאידך, רבים וטובים לא דיווחו כל עוד הם לא קיבלו מזה משהו ולא עשו להם כלום.
עוד יותר אני יודע על אנשים ששנים לא הגישו דיווח, וכשהיו מענקי קורונה הגישו ומאז הפסיקו לדווח ולא עשו להם כלום.
לא ממליץ מה לעשות רק מציין עובדות.

tbh

משתמש מקצוען
לא מבינה לגמרי בחוקים אמריקאים,
אבל משום מה שמתי לב שכל מי שאומר שהוא מרויח המון כסף מלהיות אמריקאי, הוא דווקא מי שהיה צריך לריב על האזרחות, מי שקבל אזרחות אוטומטית (חיו שם או שני הוריהם) לא מדברים על כמויות כאלו של כסף.
משהו כאן נשמע לי פישי

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל משום מה שמתי לב שכל מי שאומר שהוא מרויח המון כסף מלהיות אמריקאי, הוא דווקא מי שהיה צריך לריב על האזרחות, מי שקבל אזרחות אוטומטית (חיו שם או שני הוריהם) לא מדברים על כמויות כאלו של כסף.
משהו כאן נשמע לי פישי
לא נראה לי קשור
במשפחה שלי נמצאים משפחות משני הסוגים ואין הבדל ביניהם.
צריך רו"ח טוב שיודע מה להגיש ומודיע מה שצריך לדעת.

ודיוק קטן:
מי שקבל אזרחות אוטומטית (חיו שם או שני הוריהם)
מספיק הורה אחד שחי שם, אם שני ההורים אזרחים

המליונרית

משתמש מקצוען
יש לי אזרחות אמריקאית ואי משכירה דירה ושוכרת ויש לי רווח
אני צריכה לדווח?
הלחצתם

יוסיK

משתמש פעיל
משהו כאן נשמע לי פישי
כולם יכולים להרוויח לפי אותה טבלה, זה תלוי בהכנסות מבנה משפחתי נכסים ומספר ילדים.
יתכן שאלו שהם יותר ישראלים לוקחים את חובות הדיווח בצורה קלה יותר מאמריקאים מקוריים ולכן לישראלים יש יותר תחושת רווח.
האם הקלילות מוצדקת או לא? שאלה מורכבת שהתשובה כנראה איפשהו באמצע.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יש גם חובת דיווח הצהרת הון- FBAR - על כל שנה שיש במהלכהסכום של יותר מ10 אלף דולר בחשבון בנק/קופת גמל וכדו' על שמכם.
כדי להתפטר מזה בעלי פתח חשבון בנפרד....
עוזר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה