עזרה מקפיאים לי את הבנק- אזרחות אמריקאית

יעקב 613

משתמש פעיל
עדכנתי כתובת בסניף שלי בבנק,

ואז אומר לי הפקיד תביא לי SSN ('סושיאל סקיוריטי נאמבר' דהיינו מספר ביטוח לאומי אמריקאי),
הייתי בהלם מה נפל עליו... מאיפה הוא יודע שעשיתי אזרחות אמריקאית בכלל?

בכלאופן אמרתי לו שאין לי, הוא אמר לי אם תוך שבוע אתה לא מביא לי SSN, החשבון שלך יוקפא/יחסם!
הבעיה היא שלעשות SSN לוקח כמה חודשים- בדרך כלל חצי שנה עד שמקבלים את המספר SSN,

אשמח לעזרה אם מישהו נתקל בדבר כזה, דחוף לי מאוד!
במקרה המודעה קפצה לי, ועברתי על חלק מהתגובות, יש פה חלק מהמגיבים שצריכים כדורים לפרנויה...
אני עובד בתחום ומכיר היטב את מערך המיסוי האמריקאי, ולא מהתיאוריה.
לגבי הבעיה עם הבנק, לא אמור להיות קשר לאזרחות לילדים, היות ובעל החשבון כנראה מבוגר. איך עלו עליך, לא יודע אבל כנראה שדיווחת בעבר משהו (או אפילו בגוף פיננסי אחר), בכל מקרה הם בהחלט יכולים להקפיא את החשבון.
ראשית, שלח מייל לסושאל בארץ לקבוע תור כמה שיותר מהר (fbu.jerusalem#ssa.gov להחליף סולמית בכרוכית), במייל תמציתי וברור ובאנגלית כמובן תסביר את המצב, יש סיכוי טוב שיתנו לך תור זריז, ואם הם ירצו הם גם יכולים להנפיק מספר תוך זמן קצר. במקביל תפנה לבנק עם התיעוד של ההתכתבות ותסביר שאתה מטפל בעניין.
אין צורך לשלם לשום מאכער, אפשר לסדר את הכל עצמאית ובחינם.
לגבי שאר הפחדים מהמיסוי באמריקה, רוב האנשים מרוויחים מאוד מהאזרחות שלהם. צריך לדעת להתנהל ביושר ועם דיווחי אמת והכל בא על מקומו בשלום.
לגבי הבעיות לעצמאים וכו' כמעט להכל יש פתרונות צריך לפנות לאנשי מקצוע שיודעים לעשות שימוש במוח שלהם ולא חובבנים או רו"ח מקובעים (נתקלתי כבר מהכל).
ולמי שעדיין סובל מפחדים כדאי שיפנה לטיפול מתאים...
(מזכיר לי סיפור אמיתי על משפחה שהכרתי שחיה בדוחק, ומכוח האזרחות שלהם היו זכאים לסכום גבוה מאוד בתקופת הקורונה, אבל בגלל דמיונות של האמא שאולי יום אחד הם יהיו עשירים מופלגים ויסתבכו עם רשות המיסים האמריקאית. אז בחרו לא לקחת ולו דולר אחד.)
הערת אגב אחרונה, כשתהיו ממש עשירים גם יהיה לכם מספיק כסף לשלם למתכנני מס שיעשו לכם את העבודה.
בהצלחה

עזרא צין

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
על חשבון הילדים!!
בעתיד אם יהיו עצמאים הם ישלמו הרבה יותר מ1500$ לשנה
אין לי בעיה שאתה לא חושב על העתיד שלהם, זה חשבון שלך!
אבל במציאות אתה לא מרוויח כלום,

ודרך אגב - עבירות מס בארה"ב זה חוץ מהקנסות זה גם מאסר ו"בלי רחמים" לצומת ליבך!

לא על חשבון אף אחד... הם יכולים מתי שרוצים לבטל אזרחות.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לגבי שאר הפחדים מהמיסוי באמריקה, רוב האנשים מרוויחים מאוד מהאזרחות שלהם. צריך לדעת להתנהל ביושר ועם דיווחי אמת והכל בא על מקומו בשלום.
קשה להבין מאיפה מגיע ה"רוב".
רוב האנשים בסביבה שלך? רוב אברכי הכולל? רוב השכירים? או רוב העצמאים?
רוב מי שלקח טרום קורונה? או רוב מי שלא משכיר דירה?
רוב מי שעוד לא פדה קרנות פנסיה או רוב מי שלא מדווח כל דבר ועולה כל טופס וזה עוד עול מעיק.

כעצמאי, מתמטית, זה לא שווה. נקודה.
הילדים בדור שלישי יהיו בבעיה. עוד נקודה.

לא נגענו בחוק הפנסיות שסביר להניח ישתנו במהלך 40 הרבעונים,
העתיד האישי גם לא תמיד כפי שנראה עכשיו, ועוד המון סוגיות.

לגבי הבעיות לעצמאים וכו' כמעט להכל יש פתרונות צריך לפנות לאנשי מקצוע שיודעים לעשות שימוש במוח שלהם ולא חובבנים או רו"ח מקובעים (נתקלתי כבר מהכל).
נשמע מעניין,
כי המון חיפשתי, לא מצאתי, מסתבר שאני מהמיעוט מרוב מדומה..

ואדרבה, אם אלו פני הדברים ממש מצווה לפרסם שמות. זה הרי חוקי וגם תעזור לכל הצדדים להתפרנס מזה.

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נשמע מעניין,
כי המון חיפשתי, לא מצאתי, מסתבר שאני מהמיעוט מרוב מדומה..
כל מילה בסלע.
ישבנו פגישה עם אחד מהשועלים הגדולים בתחום שקיבלנו עליו אין ספור המלצות.
המסקנה היתה שדור שלישי+ עסק עצמאי+ דירה+ קרן השתלמות= נזק של מליונים לאורך השנים.
הסכום שכהורים אתם מרויחים מהחזר המס הוא כאין ואפס לעומת הנטל העצום שיהיה לילדכם שהוא הדור השלישי.
למרבה הצער בגל הראשון של האזרחות שהתעורר כאן בארץ לפני כ20 שנה, היו מאכערים ששיכנעו והסבירו כמה זה זהב (ולהורים זה באמת זהב) תוך התעלמות מוחלטת מההשלכות שיהיו לילדים, גם אם יהיו שכירים כל ימיהם.
כל מי שממליץ פה בכל פה, אשמח לשמוע אם אתם כלולים בקריטריונים שציינתי (דור שלישי עצמאי ובעל נכס וקרן השתלמות), ועדיין חושבים שזה משתלם, אשמח מאד לקבל הסבר איך וכיצד.

אה והאופציה של ביטול מורכבת, יקרה, וסיכוניה בצידה. לא כפתור שלוחצים ונגמר
(לסיבור האוזן- עולה כ 7000 שח, לא תמיד מאשרים את הבקשה, עלולים לקבל סירוב נצחי לכניסה לארהב, ועל כולנה- התיק נפתח ומתחייבים 5 שנים אחורה בכל חובות העבר, לאו דוקא הכנסות אלא גם כולל מס על רווח ממכירת דירה, מס על יתרה בחשבון מעל 10.000 דולר ועוד.)

נערך לאחרונה ב:

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אשמח מאד לשמוע על הפיתרון המדובר.

יצחק77

משתמש מקצוען
במקרה המודעה קפצה לי, ועברתי על חלק מהתגובות, יש פה חלק מהמגיבים שצריכים כדורים לפרנויה...
אני עובד בתחום ומכיר היטב את מערך המיסוי האמריקאי, ולא מהתיאוריה.
לגבי הבעיה עם הבנק, לא אמור להיות קשר לאזרחות לילדים, היות ובעל החשבון כנראה מבוגר. איך עלו עליך, לא יודע אבל כנראה שדיווחת בעבר משהו (או אפילו בגוף פיננסי אחר), בכל מקרה הם בהחלט יכולים להקפיא את החשבון.
ראשית, שלח מייל לסושאל בארץ לקבוע תור כמה שיותר מהר (fbu.jerusalem#ssa.gov להחליף סולמית בכרוכית), במייל תמציתי וברור ובאנגלית כמובן תסביר את המצב, יש סיכוי טוב שיתנו לך תור זריז, ואם הם ירצו הם גם יכולים להנפיק מספר תוך זמן קצר. במקביל תפנה לבנק עם התיעוד של ההתכתבות ותסביר שאתה מטפל בעניין.
אין צורך לשלם לשום מאכער, אפשר לסדר את הכל עצמאית ובחינם.
ולמי שעדיין סובל מפחדים כדאי שיפנה לטיפול מתאים...
(מזכיר לי סיפור אמיתי על משפחה שהכרתי שחיה בדוחק, ומכוח האזרחות שלהם היו זכאים לסכום גבוה מאוד בתקופת הקורונה, אבל בגלל דמיונות של האמא שאולי יום אחד הם יהיו עשירים מופלגים ויסתבכו עם רשות המיסים האמריקאית. אז בחרו לא לקחת ולו דולר אחד.)
הערת אגב אחרונה, כשתהיו ממש עשירים גם יהיה לכם מספיק כסף לשלם למתכנני מס שיעשו לכם את העבודה.
בהצלחה
נשמע פנטסטי עד שתפתח עסק עצמאי קטן ותגלה שאתה עובד בשביל כולם בשביל הבנק מס הכנסה הרשויות באמריקה
רק לא בשביל העסק הקטן והמשפחה שלך

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אתה כותב מידיעה? או סתם ?
כי ארה"ב זה לא ישראל!!
חוץ מזה שזה עולה המון כסף לבטל אזרחות (יותר ממה שהורים הרוויחו על חשבון הילד)
יש בעיה אח"כ להיכנס לארצות הברית,
ארה"ב זה לא משחק, יש להם חוקים קשים ועוד יותר עונשים קשים!
זה לא חכמה גדולה להתחכם איתם.....

חנה תהילה

משתמש מקצוען
אם יש לי SSN (אני אזרח מכוח ההורים) לא קיבלתי מהם כסף
הילדים שלי לא אזרחים
אני עצמאית (עוסק פטור)
מה בדיוק ולמי אני אמורה לדווח
מה הסיכון אם אני לא עושה את זה?

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
למה עשית אזרחות?
חוץ מכאב ראש לא מרוויחים כלום מזה!
קצת כסף בכולופן...
מה יש מאזרחות אמריקאית? הרבה כסף!
לא משתגע מהבנק, לא חותם על מסמכים כל חצי שנה, לא מעדכן כשיש לנו כסף בבנק, וגם לא כשקנינו ומכרנו דירה.
כן שולח דוח שנתי ומקבל החזרי מס בסך 1500$ לילד לשנה
בקיצור, מסתכן.
לפי התגובות, נראה שכדאי לבטל את האזרחות;)
יש מצב
זה תהליך מסובך
ואתה צריך להחזיר להם בערך את הסכום ששילמו לך כל השנים
הם לא פראיירים.
זה עלול לסבך מאוד את העסקים וכל דבר חייב דיווח
קניית דירה פה זה גם סיפור עם אזרחות אמריקאית

לדעתי בכלל לא בטוח ששווה לעשות אזרחות.
אזרחות אמריקאית (יחסית) קל לעשות קשה לבטל.

%IOO

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אם יש לי SSN (אני אזרח מכוח ההורים) לא קיבלתי מהם כסף
הילדים שלי לא אזרחים
אני עצמאית (עוסק פטור)
מה בדיוק ולמי אני אמורה לדווח
מה הסיכון אם אני לא עושה את זה?
זה לא קשור
ברגע שאת אזרחית את חייבת לדווח! ולשלם מיסים :mad:
את צריכה לדבר עם רואה חשבון שמתעסק עם דוחות לארה"ב

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לנו יש אזרחות אמריקאית וזה רק עולה לנו כסף.
בעלי אברך ואני עצמאית וכל שנה אנחנו משלמים לIRS ולא מקבלים כלום.
בקורונה זה היה נחמד לקבל צ'קים במייל אבל חוץ מזה, זה רק כאב ראש.
לא היתה לנו בררה בעניין כי לא עשינו אזרחות, נולדנו אזרחים ואנחנו תקועים עם זה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

הקשר לילדים הוא שכאשר הילד (דור שלישי) יגיע לגיל 18 וירצה לפתוח חשבון בנק, או עסק עצמאי, או פעילות כלכלית אחרת - הוא ייחשף מיידית לחובת המיסוי האמריקאי.

הילדים שלו (דור רביעי) כבר לא יוכלו להתאזרח, ממילא הוא לא יקבל החזרי מס נדיבים כמו שהוריו קיבלו עליו, והוא עלול להשאר רק עם החובות.

בגדול, לפתוח חברה ולקבל ממנה משכורת כשכירה.

חברה שבעל המניות בה אמריקאי, עלולה להיות חשופה בדיוק באותה מידה.
(מהיכרות עם חברה ישראלית, שבגלל בעל מניות אמריקאי אחד הוקפאו לה כספים בבנק עד שיוגשו טפסים כאלו ואחרים והצהרות ואישורים).

יהודה'לה

משתמש חדש
איי אנדרסטנד.
וחברה זה משהו לגמרי בחינם.
ממש לא, אבל אם זה ההכנסות פחות מ-600,000 ש"ח לשנה לא צריך רו"ח, ויש רק אגרה שנתית, חוץ מהנהלת חשבונות שהיא יותר יקרה בחברה.
אם ההכנסות יותר מ600,000 כנראה שבכל מקרה כדאי לפתוח חברה...
אני מכיר כאלה שמעדיפים להישאר עצמאים כדי לקבל פנסיה.
[לגבי עו"פ עם היקף של 2,500 ש"ח באמת אין לי פתרון וצריך לשלם 375 ש"ח בניכוי הוצאות].

יהודה'לה

משתמש חדש
חברה שבעל המניות בה אמריקאי, עלולה להיות חשופה בדיוק באותה מידה.
(מהיכרות עם חברה ישראלית, שבגלל בעל מניות אמריקאי אחד הוקפאו לה כספים בבנק עד שיוגשו טפסים כאלו ואחרים והצהרות ואישורים).
נכון,
כתבתי בתשובה למי שטענה שאין פתרון לעצמאים כדי לא לשלם ביטוח לאומי.

מנוי חדש

משתמש פעיל
ממש לא, אבל אם זה ההכנסות פחות מ-600,000 ש"ח לשנה לא צריך רו"ח, ויש רק אגרה שנתית, חוץ מהנהלת חשבונות שהיא יותר יקרה בחברה.
אם ההכנסות יותר מ600,000 כנראה שבכל מקרה כדאי לפתוח חברה...
אני מכיר כאלה שמעדיפים להישאר עצמאים כדי לקבל פנסיה.
[לגבי עו"פ עם היקף של 2,500 ש"ח באמת אין לי פתרון וצריך לשלם 375 ש"ח בניכוי הוצאות].
מה לגבי מענק עבודה וקרן השתלמות? אפשרי בחברה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה