מידע שימושי מצת הפלא לנרות שבת

אברך צעיר

משתמש רשום
ראיתי אצל מישהו מצית להדלקת נרות שב''ק שעובדת על חשמל ונטענת, חיפשתי בהרבה מקומות ולא מצאתי באם מישהו יכול/ה לעזור לי אשמח מאד, בתודה מראש.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
יש לך בEBAY ב25 ש"ח ואם קונים יותר מיחידה יש 8% הנחה

רק שאתה צריך לשאול רב מכיוון שאם קיבלתם שבת בעצם ההדלקה מי אמר שמותר לאשתך להסיר את היד מלחצן המצית ולכבותו (ובגפרור מניחים אותו והוא נכבה לבד)

אברך צעיר

משתמש רשום
תודה על התגובה המהירה...........
אבל אני מחפש משהו שרשום על זה לכבוד שבת קודש מוצר שראיתי פה בארץ

מאיר 4134

משתמש מקצוען
נראה לי שיש מספיק חנויות שיכולות לעשות לך הטבעה לבד של הכיתוב על המצת אם תקח בצבע רקע מתאים

אברך צעיר

משתמש רשום
אבל אני מחפש משהו מסוים שיש לזה הכשר של הרב סירוטה משהו מאד יפה שמגיע עם אריזה יפה וכו'

אברך צעיר

משתמש רשום
[

רק שאתה צריך לשאול רב מכיוון שאם קיבלתם שבת בעצם ההדלקה מי אמר שמותר לאשתך להסיר את היד מלחצן המצית ולכבותו (ובגפרור מניחים אותו והוא נכבה לבד)
[/QUOTE]
יש בזה מח' הפוסקים

מאיר 4134

משתמש מקצוען

במיטב היגיון

משתמש רשום

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
[

יש בזה מח' הפוסקים
[/QUOTE]
לא הבנתי.
איך מכבים את הגפרור?
או את הנר שבשרביט ההדלקה?
מה ההבדל?

חוץ מזה בנות עדות אשכנז קודם מדליקות ואח''כ מברכות בכיסוי העינים כך שבשעת ההדלקה (וכבוי הגפרור/נר/מצית הן עדין לא מקבלות שבת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה