מעון או משפחתון

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י צילומנציה;1551713:
1.אני יודעת מה הם תנאים סוציאלים- אני מנהלת חשבונות במקצועי.
2. מטפלת במעון מרויחה, לצערי , שכר מינימום. ועם ימי החופשות והמחלה וההפרשה לפנסיה, עדיין מקבלת פחות מהמטפלת במשפחתון
3. יש להן בכל זאת יתרונות על פני העצמאים- למשל אף עצמאי לא מקבל שכר שבוע הבא על יום השבתון, והמטפלות במשפחתונים בהחלט מקבלות
תראי אני לא מדברת כהורה- וכבר אין לי בכלל ילדים בגיל, אבל כעובדת עצמאית (בלי תנאים סוציאליים) מפריע לי מאד ההתבכיינות, למה הטלפניות בויזה והקופאיות בברכול לא שובתות? ידעת שהן נדרשות לעבודה גם בחול המועד? הסייעת ברשת הגנים אצלנו עובדת 6.5 שעות ביום ומשתכרת כשליש מהמטפלת במשפחתון. לכל עבודה יש מעלות וחסרונות, והצד השוה בכולם הוא המשכורת- שלעולם לא מספיקה, נמאס מההתבכינות- והשביתה גורמת רק לתוצאה אחת- חופש למטפלות ועוול גדול להורים, לא נראה לי שיהיו תוצאות אחרות
זה שיש עבדים במדינה הזאת לא אומר שכולם צריכים לשתוק ולעבוד בתנאי עבדות.

חסוייי

משתמש חדש
אני אישית בתור אחת שעבדה במעון שנחשב טוב מאוד באזור שלנו,
יכולה לאמר לכם שההורים חיים בסרט שהם יודעים מה בדיוק קורה עם הילדים שלהם- (ועבדתי בכמה מעונות....)
אי אפשר לשים לב באמת מה קורה עם כל ילד, והמטפלות מתחלפות כמו גרביים, אם ילד רעב באמצע היום או צמא אף אחד לא ילך להביא לו לשתות, גם אם היא תספר לך שכן........
הילד שלך יכול לחטוף הרבה מכות ואין למטפלת שליטה על זה, זה פשוט תעשייה של ילדים, ולגבי האוכל יש סגנון של ילדים שהם אלו שמצליחים לאכול תמיד ויש הרבה שלא מסתדרים עם האוכל ולמטפלת אין שום אפשרות לעזור להם, מה גם שהזמן של הארוחה הוא כ"כ מועט שבד"כ לוקחים להם את הצלחות(!!!), ולא נדבר על המצב של הנקיון שהוא מתחת לכל ביקורת, שום מטפלת לא מחליפה כפפות אחרי כל החלפה, גם אם את חושבת שכן,
הילד לא מקבל שום יחס אישי, אז אם הוא ילד שלא עושה בעיות אז מה טוב הוא יהיה בסדר שם, אבל המטפלות ממש לא נותנות יחס אישי לכל ילד, זה כמאט בילתי אפשר חוץ מזמנים מסויימים, הילדים הרבה רבים אחד עם השני,
והפיקוח- גם אם המנהל נכנסת לכיתה כל שעה לראות היא לא יכולה להסיק מיזה שום דבר מיוחד,
ולא נדבר על אלה ששולחות כל הזמן שנכון שהמטפלות בכל מיקרה מגיעות לעבודה, אבל עדין הם נוראאא מתעצבנות על האמהות שמביאות כל הזמן, בערב פסח ופפורים, כי גם אם הם נמצאות שם זה עבודה כפולה כשיש הרבה ילדים, ואל תשכחו שזה עבודת פרך!!! וגם להם יש בית שהם צריכות לנקות אותו לפסח...( ואני אישית בחורה שהגעתי עם כל המרץ לעבוד וההיתי בשוק מאיך שזה סוחט, גם אם זה לא נראה לכם..ומציאות שאין כמאט מטפלות למעונות וכל הזמן מחפשים...) ושלא תבינו לא נכון המטלפלות שעבדתי איתם הם נשים מדהימות!! הם ממש לא רעות וגם להם יש ילדים זה פשוט לא אפשרי, זה עבודה שאין בה הפסקה לרגע והיא שוחקת מאוד, גם אם המטפלת מרחה על עצמה חיוך כשהגעתם..
ולגבי משפחתון גם אם המטפלת לא הייתה צמודה לילדים כל הזמן האזור הוא בטיחותי ויש שערים(לפי ידיעתי) ואתם אמהות כשאתם בבית אתם לא עוזבות את הילדים שלכם לרגע?? אתם לא מכינות חביתה ומקפלות כביסה ומדרות בטלפון בזמן שאתם שומרות על הילדים?? ומה איתם? הם בסדר לא קורה להם שום דבר ואתם מוגדרות כאימהות הכי טובות בעולם מה ההבדל??
ולגבי החופש של המטפלת בערב פסח תדמיינו לעצמכם קבוצה של תינוקות שמלכלכת ואכל לחם ומטנפת את כל הבית ביום של בדיקת חמץ... למטפלות אין שום אפשרות להוריד מהתפריט שהם מחיבות לתת..
אחרי הכל זה הבית שלהם וזה מטנף ומלכלך את כל הבית,
מאמינה שכל אחת אחרי שהיא מנקה לא נותנת ליד שלה לאכול מרק לבד........
חוץ מיזה שאני חושבת שבכלל זה חוצפה לפתוח פה על המטפלות והגננות בכל מקום שהם!!!
זה עבודת פרךךךךךך פשוט כמשמעו,ולשבת במשרד הרבה יותר קל מלעבוד עם ילדים שמלכלכים ובוכים וצריך כל הזמן להעסיק אותם וזה עבודה פיזית קשה מאוד.
וגם אני חושבת שאפשר להבין שביום צום לעבוד רגיל זה מאוד קשה, זה עבודה פיזית זה לא לשבת עם מזגן במשרד.....
וחוץ מיזה אני יכולה להבין שקשה לקבל חבורת ילדים לבית שלך האישי אחרי פסח שאת צריכה להעביר את כל הכלים ולהחזיר את הבית למצב שפיות, כי הילדים צריכים לבוא למקום נקי וינחתו ילדים על הבוקר.....
זה הדעה שלי מנסיון שעבדתי בהרבה מקומות, וגם יש לי הרבה אחיות נשואות עם ילדים כך שזה נושא שאני מכירה אותו מקרוב ממש!
בכל מיקרה תפללו על זה, ותדעו שכל ההורים שעושים מעקבים במעון המטפלות לא טיפשות והם רואות וקולטות את זה וזה רק גורם ל"אהבה יתרה" לילד שלכם....
במיוחד התלונות שמגיעות למנהלת שמה אתם חושבות היא לא אומרת למטפלת איזה הורים התלוננו??
המטפלות יודעות בדיוק איזה הורים הם ההורים הקרציים שכל הזמן הולכים להלשין...
ומה שבטוח שהילד שלהם לא מרויח מיזה שום דבר........

ספרינגית

משתמש מקצוען
אשמח לקבל תובנות, מה עדיף - מעון או משפחתון, כשיש הפרש כספי ניכר לטובת המשפחתון.

תודה מראש:)
בלי לקרוא תגובות
תלוי :
1) בגיל הילד- לדעתי שנתיים ומעלה- משפחתון הוא כבר מסגרת קטנה מידי
ובגיל ינקות- מעון אצלי לא בא בחשבון בשום אופן (עד גיל שנה וחצי. לפחותתת)
2) אם הוחלט על משפחתון - כמובן רק מי שמכירים אישית ומכירים אמהות שהיו להם כמה ילדים אצלה וכו' וכו'
נכון שלא רואים מה קורה כשאת לא נמצאת אבל קולטים יפה מאד מפה ומשם במיוחד אחרי יותר מילד אחד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה