מעון או משפחתון

עפולה

משתמש מקצוען
אשמח לקבל תובנות, מה עדיף - מעון או משפחתון, כשיש הפרש כספי ניכר לטובת המשפחתון.

תודה מראש:)

shiran a

משתמש רשום
מעון, מעון...

אבל כמובן שתלוי איזה מעון לעומת איזה משפחתון.

כי במעון יש פיקוח על מה ואיך עושים עם הילדים.
במשפחתון (גם של התמ"ת) המטפלת עושה מה שבא לה בלב חוץ ממתי שמגיע פיקוח...
(מידיעה ולא מניחוש)

sh12

משתמש מקצוען
יש כמה דעות, (הרי יש הרבה מעונות והרבה משפחתונים)
תעשי חיפוש בפורום ותמצאי הרבה חומר לשיקולים ומחשבה.

תות בננה 2

משתמש רשום
נכתב ע"י shiran a;1547206:
מעון, מעון...

אבל כמובן שתלוי איזה מעון לעומת איזה משפחתון.

כי במעון יש פיקוח על מה ואיך עושים עם הילדים.
במשפחתון (גם של התמ"ת) המטפלת עושה מה שבא לה בלב חוץ ממתי שמגיע פיקוח...
(מידיעה ולא מניחוש)

אז הריני להודיעך,שגם במעון היום,למרות המצלמות,לא תמיד את יודעת מה הולך שם!(אומרת לך מנסיון)
למרות שגם במשפחתון המטפלת בבוקר מקבלת את הילד/ה בקוצי מוצי,ובצהריים ג"כ,וההורים מבסוטים,בזמן שלא יודעים מה הולך כל היום
על שתי האפשרויות לא תדעי אף פעם מה יותר טוב,עד שלא תעשי כמה ביקורי פתע בלא הודעה

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מנסיון של 18 שנה- בשנה הראשונה למשפחתון, ואח"כ למעון.

yudb

משתמש סופר מקצוען
לדעתי, ממש תלוי בגיל של הילד.
בשנה הראשונה נראה לי שעדיף משפחתון ואח"כ מעון.

עקרונית, עדיף מעון, מפתחים שם מאוד!! יש תמיד עוד זוג ידיים... וכמובן גם פיקוח.
תמיד כדאי ורצוי לקפוץ ולהפתיע :)

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תלוי -
הילדים שלי היו כולם במעונות.
והשנה יש לי בת במעון ובן במשפחתון.
המטפלת במשפחתון מדהימה ושווה כל שניה שהילד שם.. צריך לראות איך הוא מתרגש כשהוא מגיע אליה.
השיקול לשלוח למשפחתון ולא למעון היה כיון שהכנסתי אותו כשהוא היה ממש קטן ופחדתי בגיל כזה קטן לשלוח אותו למעון שנמצאים יחד בחדר אחד מגוון גדול של גילאים.
(וקורה שהילדים נמצאים ללא השגחה - רק לשניה שהמטפלות הלכו להביא את האוכל.. ובאותה שניה ילד שכבר יושב יכול להחטיף סטירה לתינוק קטן בסלקל)
לעומת זאת בגיל הגדול המעון נותן המון אפשרויות וכיף, חדר גמבורי, פעילות חיות, ריתמיקה, פעילויות מים וכו'.. מה שלא כל משפחתון יכול לתת.
כך שאם התינוק שלך קטן (עדיין לא הולך) הייתי שולחת רק למשפחתון - כמובן רק שמדובר במישהי שאת סומכת עליה.
מעבר לזה בגיל הגדול יותר - אני חושבת שמען נותן מענה מצוין.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
לדעתי אך ורק מעון.
תסתכלי בבכיות של האמהות ששולחות למשפחתונים וכל יומיים יש שביתה.
מטפלות במשפחתונים, עם כל הפיקוח של התמ"ת, עדיין עלולות לחרוג מהכללים.
רק עכשיו סיפרה לי מישהי שהמטפלת שאלה אותה אם היא עובדת בערב פורים (כלומר, פורים דפרזים) - אה, לא? אז את לא שולחת אותו נכון? ומה היא תגיד לה - בניתי מאוד על היום הזה? ותהיה הרשעית היחידה שתשלח?
כמובן צריך לברר קודם אם המטפלות במעון טובות, ברוב המעונים המטפלות מקסימות!!!

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יעל;1547225:
(וקורה שהילדים נמצאים ללא השגחה - רק לשניה שהמטפלות הלכו להביא את האוכל.. ובאותה שניה ילד שכבר יושב יכול להחטיף סטירה לתינוק קטן בסלקל)

את רצינית שאת כותבת את זה על מעון?? זה בדיוק הפוך, במעון יש עוד מטפלות שמאוד עוזרות אחת לשניה (עד כדי כך שלא יודעים למי לקנות מתנה לפורים...), במשפחתון המטפלת רק הולכת לשירותים ויכול להיות מריבה בינתיים.

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
במעון נדבקים יותר מהר ממחלות ווירוסים
כי יש יותר ילדים ואנשי צוות
במשפחתון יש פחות הידבקויות

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
במו עיני ראיתי, השבוע הבאתי את הבת שלי למעון וחיכיתי שתבוא המטפלת..
השמעתי רעשים, אבל אף אחד לא צץ..דיברתי עם הילדים שישבו סביב השולחן.. וחיכו, היא הלכה להביא את האוכל..
היתה מטפלת של קבוצה אחרת בחדר סמוך. אבל אפילו לא שמה לב שנכנסתי..
ובעלי ראה במו עיניו בקבוצה של הקטנים שאין נוכחות של מטפלת בשטח.
הוא פחות עדין ממני.. נכנס לחדר של המנהלת ושאל איפה ההשגחה וכמובן תוך דקה יצאו 6 מטפלות ורצו לחדר, הן הלכו להביא אוכל אך נשארו לפטפט במטבח.
מעבר לזה - המעון מיוחד ומקסים. הצוות קשוב והגננות מדהימות. אבל זה השיקול היחיד שלא הייתי שולחן תינוקות ממש למעון.
ומה שכתבת על שביתות במשפחתונים - אולי רק המטפלת של בני כזו מיוחדת, היא הודיעה שיש שביתה אבל סידרה אופציה חילופית עם מטפלת בקומה שלה והיא שילמה לה על השעות בבוקר ואח"כ לקחה את הילדים אליה.

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
לדעתי מעון מתאים לגיל הגדול- אז צריך הרבה חברה והרבה יותר פעילות, אני שלחתי כמה שנים למעון, השנה הבן שלי במשפחתון ואני הרבה הרבה יותר נהנית! הוא מרגיש שהיא אמא שלו, הוא חלק מהמשפחה שלה, הוא זורח כל פעם שמזכירים את השם שלה, במשפחתון יש רק חמישה ילדים וזה בבית פרטי, לא במקום ענק. הבן שלי שובב לא קטן והוא נהנה שם בלי גבול. זה כמובן תלוי מי המטפלת במשפחתון וכמה היא מרשה לעצמה לחגוג, אצלי עדיין לא קרו סיפורים כאלו ובינתיים אנחנו נהנים מכל רגע!

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מה קורה במשפחתון כשהמטפלת יולדת?

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י יעל;1547263:
במו עיני ראיתי, השבוע הבאתי את הבת שלי למעון וחיכיתי שתבוא המטפלת..
השמעתי רעשים, אבל אף אחד לא צץ..דיברתי עם הילדים שישבו סביב השולחן.. וחיכו, היא הלכה להביא את האוכל..
היתה מטפלת של קבוצה אחרת בחדר סמוך. אבל אפילו לא שמה לב שנכנסתי..
ובעלי ראה במו עיניו בקבוצה של הקטנים שאין נוכחות של מטפלת בשטח.
הוא פחות עדין ממני.. נכנס לחדר של המנהלת ושאל איפה ההשגחה וכמובן תוך דקה יצאו 6 מטפלות ורצו לחדר, הן הלכו להביא אוכל אך נשארו לפטפט במטבח.
מעבר לזה - המעון מיוחד ומקסים. הצוות קשוב והגננות מדהימות. אבל זה השיקול היחיד שלא הייתי שולחן תינוקות ממש למעון.
ומה שכתבת על שביתות במשפחתונים - אולי רק המטפלת של בני כזו מיוחדת, היא הודיעה שיש שביתה אבל סידרה אופציה חילופית עם מטפלת בקומה שלה והיא שילמה לה על השעות בבוקר ואח"כ לקחה את הילדים אליה.

ההבדל הוא, שבמעון הכניסה חופשית ולכן ראיתם את זה, במשפחתון את לא נכנסת עד שלא פותחים לך את הדלת ואיכשהו יותר מצטייר לי שמטפלת שזה הבית שלה הולכת לחדר השני ומתעכבת שם יותר מדקה מאשר מטפלת שזה מקום העבודה שלה ואין לה אינטרס להספיק דברים בבית.

ואגב - כל דבר ניתן לבירור מראש, למשל האופן שבו מכניסים את האוכל, במעון של ילדי עובדות המטבח מביאות את האוכל לכל קבוצה עם עגלת הגשה. אני ממליצה לך לספר את הסיפור הנ"ל מנהלת ולבקש ממנה להנהיג דבר כזה.

(וכאן ההבדל המכריע בעיני בין משפחתון ומעון - במשפחתון, אם את לא מרוצה ממשהו - הכי קטן או הכי גדול - אין לך עם מי לדבר. במעון, המנהלת קשובה לכל 'פיפס' ולכל תלונה - כך זה אצלנו לפחות.)

[וכן, רק המטפלת של בנך כזאת מיוחדת. חברות שלי פשוט היו אובדות עצות ואני הודיתי לה' שנפטרתי מהצרה הזאת]

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ומי זאת 'ממלאת המקום'? מנין צצה?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני בעד משפחתונים מכמה סיבות.

וברוך ה', כמעט תמיד הייתי מרוצה מאד.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ומאיפה היא צצה פתאום?
היא מטפלת בעקרון? אם כן - אז יש לה ילדים משלה, לא?
ואם לא - אז מה ההכשרה שלה?

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
התמ"ת צריך לאשר את הממלאת מקום עד כמה שידוע לי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה