מעון או משפחתון

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כן, אבל זה נשמע שזו חייבת להיות איזו מתחילה/ברירת מחדל.
מאיפה מגיעה מישהי באמצע השנה שאין לה ילדים לטפל בהם בעצמה?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הבת שלי במשפחתון ואני מאוד מאוד מאוד מרוצה.
ראיתי מקרוב מאוד מעון - למרות שהמטפלות שם נראות מאוד מסורות, חמות ואכפתיות - זה מרגיש לי מדי תעשייתי בשביל ילד קטן.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GRN;1547335:
ראיתי מקרוב מאוד מעון - למרות שהמטפלות שם נראות מאוד מסורות, חמות ואכפתיות - זה מרגיש לי מדי תעשייתי בשביל ילד קטן.

אני מבינה את ההרגשה. אבל מצד שני אני חושבת שהמעון זה ממש עולם הילד. הכל בגובה שלו. הכסאות, השולחנות, הארונות שהוא יכולה לפתוח מלאים בדברים שגם מותר לו להוציא ולא כמו בבית ובמשפחתון שאסור את זה ואסור את זה. הכל בנוי ומתוכנן לגילו, זה פשוט דבר חלומי. המטפלת כל הזמן יושבת איתם על הרצפה ולא מנסה לעשות דברים אחרים, כשהיא משכיבה אותם היא לא נושמת נשימת רווחה וכשהם קמים היא לא צריכה להתנתק מחובותיה. הילד שלי משוגע על המטפלת במעון בדיוק כמו שמתארים פה על מטפלות של משפחתון, זה ממש לא סותר (מספיק לשמוע את הבכיות שלו כל שבת בבוקר שהוא רוצה ללכת למעון)

בכ"א לפותחת השרשור - אני רואה שהדיעות פה חלוקות, כנראה לפי הניסיון האישי המשתנה של כל אחת, וזה לא שחור לבן. אז אני ממליצה לך לקחת דף ועט ולרשום כל מיני קריטריונים - ניקיון, מטפלות, מספר ילדים בקבוצה, גיל הילדים האחרים (חופף / גדול יותר / קטן יותר) ועוד ועוד, על מה את שמה יותר או פחות משקל, ולפי זה להחליט.

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
פי אר לא חשבתי על כזה כיוון
יש מטפלות שאין להן עבודה
לפחות הן השיגו מילוי מקום לשלושה חודשים
אני חושבת שאנחנו האמהות לא צריכות להסתכל על מטפלת שצריכה ללדת
בצורה כזו ורק לחשוב מה יהיה כשהיא תלד
מי תמלא את מקומה
והאם היא תהיה מוצלחת
הרי גם אנחנו רוצות התקבל לעבודה בלי שיבדקו אם כדאי להעסיק אותנו
כי בהמשך נצטרך לצאת לחופשת לידה

אסתר

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לנו יש ב"ה חוויות מאד חיוביות ממעון.
ושמעתי על אחת שהכניסה למעון זה ילדה במצב ריגשי לא מאד טוב, (קשור ישירות לגנון פרטי ששהתה בו שנה קודם לכן,) וקיבלה פרח פורח ב"ה.

מירי5

משתמש רשום
אני בתור נערה הלכתי להיות ממלאת מקום במעון וכשחזרתי כמעט הבטחתי שאני לא אשלח לשם את הילדים שלי!..
המטפלות האחרות היו עסוקות בענינים שלהם ולמשל כשילד בשעת ההשכבה הרים טיפה את הראש (והוא היה בן 3 פלוס, בקבוצה של גדולים) המטפלת פשוט 'הדביקה' לו בכח את הראש למזרן שלא יעז לקום לה עכשיו...!
אבל , מצד שני , אני מכירה אישית כמה מטפלות במעון אחר- מדהימות ממש! כל כולן לב והן מתיחסות לילדים בצורה מיוחדת ואכפתית.
לכן, תבררי טוב טוב גם על מעון וגם על משפחתון, תשאלי אמהות אחרות ותתפללי להחליט נכון.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה פשוט מענין אותי פרקטית מה קורה במצב כזה.
ואנחנו האמהות כן צריכות להסתכל על זה בצורה הכי סוביקטיבית שיש,
כי אין דומה עבודה במחשבים או לא יודעת מה שאפשר למצוא לה ממלאת מקום,
למטפלת של התינוק/ת שלך.
אני לא בעד מעונות באופן גורף, אין לי גם צורך בשעות האלה בעקרון,
אבל זה פלוס שכשמטפלת יולדת אז הילד לא מאבד את כל עולמו המוכר - לעומת משפחתון,
שזה ממש מעבר חד וחדש ואחר. זה לא קל!

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המעבר הוא הדרגתי.
המטפלת החדשה נמצאת בחפיפה בתקופה שהמטפלת צריכה ללדת.
ובכל אופן גם במעון המטפלת יכולה ללדת. ובכלל לילד יש כמה מטפלות ולא אחת קבועה.
לכל דבר יש מעלות ויש חסרונות.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה מה שכתבתי, במעון הילד נשאר באותה מסגרת, וסה"כ מכיר את המטפלות האחרות.
בכל אופן זה נורא תלוי במקומות המוצעים שיש לידך,
יש מעונות מזעזעים ויש נהדרים, וכולם בפיקוח,
כנ"ל משפחתונים.

און קיי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י pr;1547322:
ומאיפה היא צצה פתאום?
היא מטפלת בעקרון? אם כן - אז יש לה ילדים משלה, לא?
ואם לא - אז מה ההכשרה שלה?

ומאיפה צצה המ"מ של המורה בבית הספר??
היא מורה בעיקרון??
יש לה ניסיון???
איזה תעודה יש לה??

גם את זה את שואלת כשהמורה של הבת שלך יולדת????
למה להסתכל בכזה מבט?
בדרך כלל גם הממלאות מקום מקסימות ויש יוצא מן הכלל שאת לא נהנת מהם.
אני לא אומרת תמיד עדיף שמטפלת/ המורה/ יהיו קבועים במשך כל השנה
אבל גם אם קורה שמישהי ילדה במהלך השנה לא קורה כלום שמחים איתה בשמחתה ומקבלים בכבוד את המ"מ.

סליחה על ההתקפה אבל זה הרגיז אותי לא אישי נגדך ח"ו :)

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
א"א להשוות ילדה בת 7 לתינוק בן שנה שנתיים

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בדיוק כמו שכתבה יעל,
ואין מה להתרגז - ברוך ה' הילדים שלי חשובים לי יותר מהמשרה של המטפלת -
האהובה והמקסימה ככל שתהיה.
אני לא פוסלת בכלל משפחתונים, וזו גם סיבה שלא תמיד אפשר לדעת עליה בתחילת שנה...
אז בגלל זה לא נשלח?
אבל לומר שנוח לי עם המחשבה הזו - לא, קשה לי אתה.
מעבר לזה שילדה בבית ספר יכולה להבין הסברים ותינוקת לא.
לילדה בבית ספר ממלאת מקום יכולה להוות גיוון מרענן, לתינוקת - לא.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
גם נכון :)

100ZEVET

משתמש רשום
נחזור לעניני מעון\משפחתון.... נראה לי שלזה התכוונה פותחת האשכול ולא לבתי ספר...
יש לי נסיון ממעון וממשפחתון. ואני ממליצה בחום למעון!!!!
מעון הרבה יותר מפוקח, יש יותר סדר יום. יש מרחב יותר מבית, יותר משחקים, ריתמקאית וכו'.
אך מעבר לזה מה שלדעתי בולט במשפחתון לעומת מעון. שבמעון המטפלות באות כחלק ממשרה שלהם ולא משנה אם יבואו הילדים היום למעון או לא. יש לוח לימודים, יש שעות שהם צריכות לעבוד. והם ממלאות אותם בכל מצב. העובדות, יוצאות מהבית למעון במטרה לעבוד ותו לא. ומתעסקות בכל ה8 שעות בעבודה ולא בעוד דברים...
ובמשפחתון- המטפלת נמצאת בתוך ביתה, מקבלת את הילדים ב7 וחצי בבוקר תוך כדי שהיא שולחת את הילדים שלה לביה"ס, ובמקביל לטיפול בילדים, היא מסדרת את הבית, מבשלת ארוחת צהריים וכו'... ואני לא יאמין לאף אחד שיגיד ש8 שעות המטפלת רק עם הילדים ולא 'נוגעת' בבית שלה.
כמה שמטפלת תהיה מסורה וכו' לעבודה, כשזה בתוך הבית יחד עם סדר היום של הבית זה שונה מאשר לצאת לעבוד מבחוץ.
ואני יכולה לספר מנסיון שפעם אחת המטפלת התקשרה שיש לבן שלי חום ואני אבוא לקחת אותו, כמובן הגעתי מיד. ואני פוגשת עוד אמא שגם באה לקחת. בסוף התברר ש2 ילדים לא הרגישו טוב באותו יום ולא הגיעו וכבר על הדרך המטפלת החליטה אם כבר יש רק 3 אז שיהיה לה יום חופשי... וקראה ל3 האמהות לבוא לקחת את הילדים- כנראה חשבה שלא נפגוש אחת את השניה\ שלא נדע את התרגיל.... ( מיותר לציין שחום- לא היה לילד...)
ובערב פסח היא ביקשה שלא נביא את הילדים , בתור טובה.... וכשאמרתי שאין לי ברירה כי אני עובדת עד ליל הסדר אז היא אמרה לי, טוב, רק תדעי שהוא יהיה לבד... כי שאר האמהות אמרו שהם לא ישלחו... ובאמת רק אני ועוד אחת שלחנו (כי השאר היו להם ילדים בביה"ס שיכלו לשמור) והתחושה שהיא נתנה לנו היתה נוראית. כאילו היא לא ידעה מתחילת שנה שהיא אמורה לעבוד גם בערב פסח...
סליחה, על הנאום הארוך .... יש לי עוד הרבה דוגמאות... מעדיפה לא להזכר בשנה הזו.
לפחות ידעתי שמעתה אני לעולם לא אשלח למשפחתונים גם אם ימליצו לי שזו המטפלת הכי טובה ואני בטוחה שיש כאלה. אבל לדעתי מטפלת שעובדת כשכירה במעון תעשה את העבודה שלה בכל מצב ובכל זמן. ומטפלת בבית לא תמיד תעשה את זה מושלם ובשמחה...

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
גם באיסרו חג של פסח- מסתכלת עלייך המטפלת מהמשפחתון כאילו נפלת מהירח

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י 100ZEVET;1547550:
נחזור לעניני מעון\משפחתון.... נראה לי שלזה התכוונה פותחת האשכול ולא לבתי ספר...
יש לי נסיון ממעון וממשפחתון. ואני ממליצה בחום למעון!!!!
מעון הרבה יותר מפוקח, יש יותר סדר יום. יש מרחב יותר מבית, יותר משחקים, ריתמקאית וכו'.
אך מעבר לזה מה שלדעתי בולט במשפחתון לעומת מעון. שבמעון המטפלות באות כחלק ממשרה שלהם ולא משנה אם יבואו הילדים היום למעון או לא. יש לוח לימודים, יש שעות שהם צריכות לעבוד. והם ממלאות אותם בכל מצב. העובדות, יוצאות מהבית למעון במטרה לעבוד ותו לא. ומתעסקות בכל ה8 שעות בעבודה ולא בעוד דברים...
ובמשפחתון- המטפלת נמצאת בתוך ביתה, מקבלת את הילדים ב7 וחצי בבוקר תוך כדי שהיא שולחת את הילדים שלה לביה"ס, ובמקביל לטיפול בילדים, היא מסדרת את הבית, מבשלת ארוחת צהריים וכו'... ואני לא יאמין לאף אחד שיגיד ש8 שעות המטפלת רק עם הילדים ולא 'נוגעת' בבית שלה.
כמה שמטפלת תהיה מסורה וכו' לעבודה, כשזה בתוך הבית יחד עם סדר היום של הבית זה שונה מאשר לצאת לעבוד מבחוץ.
ואני יכולה לספר מנסיון שפעם אחת המטפלת התקשרה שיש לבן שלי חום ואני אבוא לקחת אותו, כמובן הגעתי מיד. ואני פוגשת עוד אמא שגם באה לקחת. בסוף התברר ש2 ילדים לא הרגישו טוב באותו יום ולא הגיעו וכבר על הדרך המטפלת החליטה אם כבר יש רק 3 אז שיהיה לה יום חופשי... וקראה ל3 האמהות לבוא לקחת את הילדים- כנראה חשבה שלא נפגוש אחת את השניה\ שלא נדע את התרגיל.... ( מיותר לציין שחום- לא היה לילד...)
ובערב פסח היא ביקשה שלא נביא את הילדים , בתור טובה.... וכשאמרתי שאין לי ברירה כי אני עובדת עד ליל הסדר אז היא אמרה לי, טוב, רק תדעי שהוא יהיה לבד... כי שאר האמהות אמרו שהם לא ישלחו... ובאמת רק אני ועוד אחת שלחנו (כי השאר היו להם ילדים בביה"ס שיכלו לשמור) והתחושה שהיא נתנה לנו היתה נוראית. כאילו היא לא ידעה מתחילת שנה שהיא אמורה לעבוד גם בערב פסח...
לפחות ידעתי שמעתה אני לעולם לא אשלח למשפחתונים גם אם ימליצו לי שזו המטפלת הכי טובה ואני בטוחה שיש כאלה. אבל לדעתי מטפלת שעובדת כשכירה במעון תעשה את העבודה שלה בכל מצב ובכל זמן. ומטפלת בבית לא תמיד תעשה את זה מושלם ובשמחה...

כל מילה!!! היטבת לנסח ממני...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
בכל פעם כשאני נתקלת באחת שעבדה במעון היא אומרת בפאתוס: לעולם לא אשלח ילד שלי למעון!

למה? כי זה תעשייתי. יש כללים מובנים, והמטפלות לא נקשרות לילד כמו שבמשפחתון.
זה לגבי תינוק קטן.

לגבי ילדים גדולים יותר- כן הייתי מסוגלת לשלוח למעון, כיון שאז ממילא אין צורך בטיפול צמוד. אם המטפלת מצמידה לילד את הראש למזרן:eek:, הוא יספר לאמא שלו.

בכלל, ילד עד גיל 8 חודשים עדיף לא לשלוח אותו במידת האפשר. אם האמא עצמאית, היא יכולה להרשות לעצמה, על אף הקושי. (פשוט לחשב מה חשוב יותר, העבודה או הילד).

וחוץ מזה, שזה תלוי בכל מקום במטפלות.
יש מטפלות במעון חסרות אחריות שמגיעות רק כדי לדפוק שעות ולקבל משכורת, ויש מטפלות במשפחתון אותו דבר.

עם הבכורה שלי עברתי 4 מטפלות עד שראיתי שטוב לה. ב"ה עם שני האחרונים מצאתי מטפלת יר"ש מעולה, אני סומכת עליה שתטפל בדיוק כמוני (למרות שבפועל היא מטפלת טוב ממני:D).

הרבה תפילות, מעקב כל הזמן, לשאול שאלות, ולהביע אכפתיות והתעניינות.
(כמובן לצד גמישות במקרים מסוימים. למשל השובב הגברתן שלי משך בשניה ערמת כיסאות גן שהמטפלת שמה לרגע בצד והיא נפלה לו על הראש. לא כעסתי על המטפלת, כיון שידעתי שזה ענין של שניה ויכול היה לקרות גם בבית. קצת פורפורציות, הרבה תפילה, ואכפתיות).

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י 100ZEVET;1547550:
את מתארת פה מקרה של מטפלת מסוימת וזה לא מקיש על כל המטפלות.
ניסית לשאול את המטפלות במעון איך הן מרגישות כשהן עובדות במעון עד השניה האחרונה וחוזרות לבית עם בלגן של ערב פסח וצריכות להתחיל לנקות בשעות שנשארו להן?
אותה הרגשה בדיוק. רק שאין להן ברירה והן לא אומרות את זה, אבל בפועל זה שוחק ומשפיע גם על התפקוד כלפי הילדים.

אומנות

משתמש צעיר
כאמא שב"ה שולחת כבר 15 שנה! ילדים למעון, וממליצה מאד רק על מעון, מכל מיני סיבות שכבר העלו כאן, בכל אופן יש לי נקודת זכות עיקרית אחת לטובת המשפחתון לגיל הקטן, וכמובן תלוי במטפלת: אם המטפלת גמישה, התינוק יכול לאכול בשעות שמתאימות לו, בניגוד למעון ששם שעות ההאכלה קבועות לגמרי, ואם הילד לא היה רעב, אז בסוף הוא יאכל חלב שאוב, או תמ"ל במקום פירות וירקות.
במשפחתון, המטפלת היתה לי יותר גמישה - נתנה לו פירות אחה"צ במקום על הבוקר וכד'.
נקודה נוספת - תינוק הניזון מתמ"ל מקבל אותו במשפחתון. במעון (לפחות אצלנו) נותנים איזשהו זיכוי כספי שלא מכסה אותך מבחינת ההוצאה. בנוסף, אם לא היה לי מספיק חלב שאוב הייתי רגועה שהיא תוסיף לו תמ"ל, מה שבמעון פשוט לא היה אם לא השארתי דוגמיות (היה חבל לפתוח קופסא שלימה של תמ"ל, שבד"כ בסוף הלכה לפח).
מה שתחליטי, ד' יהיה בעזרך לטובת הילד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה