מכירים תאומים? אשמח אם תכנסו להביע דעה

gg

משתמש מקצוען
רק מאחלת לך שתהיי שלימה עם מה שתחליטי
לפעמים אחרי כזאת התלבטות גם אם החלטת לשלוח - את מליאה בספיקות....:p:eek:

ולענין השאלה - אם את חושבת שזה יעזור לך לנוח אז בוודאי שזה שווה את זה- רק תסבירי לה קודם _כמו שכבר הציעו פה)
(אמא לתאומים, שלישיה ועוד כמה...)

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מצרפת לכן כתבה על תאומים שהתפרסמה שבוע שעבר במשפחה
ולוואי ותיתן כוח
גילוי נאות, אני מרואיינת בה [כמנחת הורים]
אך גם אחות ודודה לאחיינים...

קבצים מצורפים

• כתבה משפחה יש גבול.pdf
    2.7 MB · צפיות: 148
  • כתבה משפחה יש גבול.pdf
    2.7 MB · צפיות: 113

עדנה

משתמש פעיל
מזכירה לי את עצמי.
כשהייתי בטיפת חלב סיפרתי לתומי לאחות שאני לא משכיבה את שניהם בחדר השינה, כי הם מעירים אחד את השני, אלא מוציאה כל פעם אחד לחדר הילדים יחד עם בעלי. מה לעשות? בשביל לגדל תאומים צריך לעשות קצת קומבינות...
היא פתחה עלי זוג עיניים תמהות ואמרה לי: את לא חוששת מבעיות נפשיות?
אומרים שיש ביניהם קשר נפשי חזק מאד, ובכלל תינוק צריך את אמא שלו ועוד כל מיני בלה בלה שכבר הספקתי לשכוח מרוב שהם היו טפשיים.
אז זהו שתינוק צריך הורים בריאים וחזקים.
וא"א לישון עם שני תינוקות זעירים בחדר אחד.
עד שאחד נרדם, תמיד, אבל תמיד השני יתעורר.
אז ממליצה לך לעשות כל מה שיכול לחזק אותך ולגרום לך לישון טוב.
ולהיות שלמה עם עצמך. אם תהיה אם טובה וחמה, לא ישארו להם שום משקעים.
לגבי ההנקה - לא יכולתי לוותר עליה כמובן, אז הנקתי תור תור לסירוגין. לפעמים קצת התבלבנו בתור, אבל היה בסדר...
אגב -ב"ה התאומים היום בני חמש, עמו"ש, יש בינהם קשר מצויין, ונראה לי שמכל ילדי הם הזורמים והחלקים ביותר.

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
מקווה להידבק מציפופו וריקי פדרזון :)
הרבה כוחות ושמחה!

מאחלת לך מכל הלב :)
פעם שניה זה הרבה יותר קל, לא בגלל התינוקות, כי מהבחינה הזו זה עדיין לגדל 2, אלא מצד האמא כי את באה מוכנה נפשית לתהליך ויודעת שזה סיפור של כמה חודשים קשים, אבל זה עובר ומה שחשוב זה להנות מהתקופה כי היא עוברת כל כך מהר....
אני כבר רוצה עוד זוג ;)

שרלוט

משתמש סופר מקצוען
בתור אמא לתאומים שהם הגדולים אצלי
נעזרתי רבות בפרט בלילה.
אחרי הלידה הלכתי להורי והם ברוב טובם נטלו את שניהם אליהם לכל הלילה!!
כמובן שהתנגדנו ולא הסכמנו אבל הם היו חזקים מאתנו (אבא שלי הצדיק...איך הוא שרד?)
עד שבעלי השיג אחות לילה והיא באה לישון אתם במשך שבוע. לאחר מכן אני לא שרדתי:D
קמתי מליון פעם בלילה לראות אם הם נושמים והאם האחות לא מזניחה אותם.
כששניהם הוציאו שיניים והלילות בהקו מרוב לובן אימא שלי וחמותי הציעו לקחת את הקטנים
ללילה.
את שואלת האם נשאר להם טראומה?
לוידעת. הם בלי עין הרע בריאים בנפשם שמחים ומאושרים.
אולי זאתי שבילתה לילה אצל חמותי גדלה להיות חוצפנית יותר:confused:
מה שאני מציעה לך בתור בעלת נסיון- תתפסי בשתי ידיים כל הצעת עזרה!!
ותהיי רגועה בקשר לתינוק. שום טראומה לא תישאר
ומצד שני, הרגשתי שזה לא פיר, לתת יחס מועדף לתאומה שנשארת אצלי
תשלימי לה במשך היום כשאת ערנית, רגועה ואחרי לילה סביר.
וקבלי טיפ: ייסורי המצפון יודעים לפעול כפול אצל אימא לתאומים. אל תתני להם דריסת רגל
ואל תפתחי את לבך כלפיהם. פשוט תתעלמי מהם לפני שתשגעי.

אנוכי

משתמש מקצוען
והנה עוד כתבה על תאומים (ושלישיות...)
קרדיט ;)
וכאמא לתאומים-
א. תחליטי עכשיו, הרגע, שאת סוגרת למצפון את הדלת, אין דבר כזה אפליות- כל ילד מקבל מה שמתאים לו,
גם אם הם 2 ילדים קרובים בגיל וגם אם ממש קרובים בגיל (תאומים) גם להם יש שוני- ואנחנו צריכים להתיחס לכל אחד לפי אופיו ולפי צרכיו ולאלפי צרכי אחיו,
לכן אם את שולחת לשכנה, תחשבי נקודתית, אם היה לך תינוק צרחן והיית צריכה לצבור מעט כוחות והיו מציעים לך לשלוח אותו מעט אל שכנה ולהחליף כוחות - אז לא תעשי זאת כי יש לו תאום???
אם עכשיו תבדקי כל דבר בהשוואה בין אחד לשני- לא תגמרי אם זה אף פעם, כדאי שתפסיקי הרגע,

כי גם שיגדלו הם יצטרכו הכל אותו דבר? הם אדם אחד, - תני להם להתפתח כל אחד לפי יכולותיו צרכיו ואופיו, הם תאומים אבל שתי ישויות,
גם אם מלבישים אותם אותו הדבר- וכן כך אני עושה בינתים- לכל אחד דרך אחרת לליבו, ולחינוכו, אופי שונה, ותחביבים שונים.
עוד מעט קט ויגדלו- ותראי איך הפערים גדלים, אם לכל אחד יש את אישיותו- הם יכולים להכיל זה את זה.
ב. זה שאחד רגוע יותר השני פחות לא מראה בדוקא על אופיו העתידי, אצלינו כל חודשיים הן החליפו כובע- מי רגוע יותר ומי פחות.

דיסק שרוט

משתמש מקצוען
דבר ראשון לא לחשוש אם יש דבר שיכול להזיק להם זה הפחדים שלכם שמשודרות עליהם ואם כבר הייתי שולח לסירוגין לילה לילה ואז זה הופך לריטורל קבוע שפחות משפיע (רק שלא תיפגעו שזה שאמור להישאר יסרב)

גיטרה

משתמש מקצוען
גם לי יש תאומות :)

ואני דווקא אוחזת שאם אני יתחיל עם השוואות כל הזמן מי מקופחת יותר פה ומי מפונקת יותר שם - אני ישתגע, והם ילמדו לבדוק את זה ג"כ ויגדלו עם חסכים משמעותיים הרבה יותר. אך אם אני מתייחסת אליהם כשני בני אדם נפרדים - רק עם אחות קרובה וחברה טובה ואוהבת יותר מכל אחת אחרת שתהיה להם - ובכל מקרה לבדוק לגופו מי צריכה אותי יותר, הם רק ילמדו לפרגן יותר אחת לשניה ולא להשוות כל הזמן בעז"ה.

אגב, בדיוק היום הם פינקו אותי עם נחת מסוג חדש, הבנות שיחקו על הרצפה, רק שאחת מהם לא מרגישה טוב, ולכן התחלה קצת ליילל. אחותה רצה (בזחילה) והביאה לה את ה"שמיכי" שהיא אוהבת והגישה לה שתרגע. (שנה ורבע).
לא יכולתי שלא לאכול אותם. :p:p:p

אנוכי

משתמש מקצוען

ואני דווקא אוחזת שאם אני יתחיל עם השוואות כל הזמן מי מקופחת יותר פה ומי מפונקת יותר שם - אני ישתגע, והם ילמדו לבדוק את זה ג"כ ויגדלו עם חסכים משמעותיים הרבה יותר. אך אם אני מתייחסת אליהם כשני בני אדם נפרדים - רק עם אחות קרובה וחברה טובה ואוהבת יותר מכל אחת אחרת שתהיה להם - ובכל מקרה לבדוק לגופו מי צריכה אותי יותר, הם רק ילמדו לפרגן יותר אחת לשניה ולא להשוות כל הזמן בעז"ה.

אגב, בדיוק היום הם פינקו אותי עם נחת מסוג חדש, הבנות שיחקו על הרצפה, רק שאחת מהם לא מרגישה טוב, ולכן התחלה קצת ליילל. אחותה רצה (בזחילה) והביאה לה את ה"שמיכי" שהיא אוהבת והגישה לה שתרגע. (שנה ורבע).
מסכימה לחלוטין!!!
ונחת מלוא חופנים!!!
-הנחת היא הרבה יותר מכפלים....

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי

טוב זה נחת ששמורה רק מתאומות
אצלי הכל מוסרט ומתועד,עוד היום הן והם נהנים לראות את עצמם והגדולה בכלל בעננים שהיו לה בובות למשחק.

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נזכרתי בעוד משהו שקשור לנושא הלילה,אצל הגדולות בחצי שנה הראשונה לקחנו מטפלת לילה ורק ככה ברוך ה' צלחנו את התקופה של הצרחות הבלתי פוסקות,היא לימדה אותן לישון מסודר,לסיים בקבוק שלם.
תודתי נתונה מעל גבי האתר לגברת "יפה בוכריס"המדהימה,מי שמכיר אותה שימסור לה את תודתי הענקית גם אחרי עשר שנים ב"ה.

אטיאס מירי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תלכי לפי הלב שלך ולא לפי עצות של כל העולם.
תעשי כל מה שיעשה אותך בריאה וחזקה!
מנסיון לתאומות מתוקות כעת בנות שנתיים
לדוג' הפסקתי עם ההנקה בסתר ולא גיליתי לאף אחד שפשוט אני מפסיקה כן גם לא לבעלי
(את הקודמים הנקתי עד ההריון הבא:) ורק אחרי שבועיים שלא שאבתי בעלי שם לב שהוא רק מכין מטרנות ולא מחמם חלב אז הוא שאל מה קרה...
אמרתי לו שדייי הפסקתי הוא התאכזב ואמר מה אני לא עוזר מספיק? לא, אז עזרת מספיק אבל זה הלחיץ אותי נפשית...וגם כאב נורא.....ואפחד לא יבין אתזה.... אז לא קרה כלום והספיק חודשיים וכו הוא רצה ושאל אם אפשר לחזור לזה אמרתי לו "מה פתאום החלב התקלקל:p"
והייתי מאושרת עם ההחלטה הזו ורק אז הבנתי איך סרבל אותי וחנק אותי התלות הזו....
ועוד הייתי מבקשת המון עזרה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה