מכירים תאומים? אשמח אם תכנסו להביע דעה

ילדתי תאומות לפני מס' חודשים
מטבע הדברים אני מוצפת בהצעות עזרה
אני מסננת לפי הצרכים שלי
(אנשים מעוניינים לעזור וגורמים נזקים בלי כוונה, אני צריכה לבדוק ב7 עיניים מה מתאים ויעיל ולא יצא שכרי בהפסדי...)
בכל אופן, הצעת העזרה האחרונה היתה ממש מגרה
מישהי הציעה לי לקחת את אחת מהתאומות אליה ללילה
הרגשתי שזה ממש יכול להועיל ולתת לי אויר לנשימה
ומצד שני, הרגשתי שזה לא פיר, לתת יחס מועדף לתאומה שנשארת אצלי
(היא כמובן מעוניינת לקחת את התאומה הרגועה. ויש אחת כזו)
אני פוחדת ליצור משקעים אצל זו שיוצאת מהבית
אני מאמינה שגם פעוטות מרגישים בתת מודע ופוחדת מנזק לטווח ארוך.
מה דעתכם?

גיטי ל.

משתמש מקצוען
אני מכירה תאומים, אבל השאלה לא כ"כ קשורה דווקא לתאומים
השאלה עקרונית לגבי נזק לתינוקת ורווח לאמא
לעניות דעתי, את צריכה לדעת מה האפשרות שלך לנוח בלי זה ואיך תצליחי לתפקד אם לא העזרה שתקבלי
אם לתינוקת תהיה אמא רגועה ונינוחה, ותוכלי לתת לה יותר אחרי שתשלחי אותה לילה מהבית, אז אין ספק שעדיף שתשלחי אותה ואם את מאמינה שהיא מרגישה, דברי איתה
הסבירי לה לאן היא הולכת ושאת מחכה לשובה יותר רגועה ותבטיחי לה את אהבתך אליה
היא שומעת מרגישה ובעזרת ה' לא יהיה לה נזק מזה
תגדלי אותן בבריאות ונחת

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אני אם לתאומים, ומצדדת בדברי גילה ורינה. נראה לי שיש בהם הרבה תבונה.
'לעשות לילדים שלנו אמא' זה דבר חשוב מאד.

וסליחה שאני נתפסת לפרטים הטפלים - באיזה מקום אמהות לתאומים מוצפות בעזרה עד כדי אפשרות סינון? ספרי לי ואני עוברת לשם :)

בני כמה התאומים שלך?
שלי עדין קטנות
יש לי שכנות מסורות
(אשלח את הקטנה שלי תגידי לה מה לסדר, אני צריכה להיות לשכת תעסוקה?
אין לי מה לעשות חוץ מלספק לקטנה שלה סיפוק?)
יש לי משפחה רחבה
(אשלח את הבת שלי לשבת, היא תחזיק לך על הידיים כמה שאת רוצה, הילדים שלי עומדים בתור להחזיק, אז שתיכנס עוד אחת למריבות שלהם?)
אני מקבלת בשמחה עזרה טכנית של כביסות גיהוצים כלים וניקיון.
וכן, יש מתנדבים ב"ה
מקווה שיחזיקו מעמד
עוד מעט פסח:(

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני גם אמא לתאומים (2 זוגות :p ושרדתי), היתה פעם אחת שהרגשתי שאני על סף התמוטטות אז נתתי את הבת4 לאמא שלי לשבת(!) שלמה, היא קיבלה את מלוא תשומת הלב מההורים שלי והשני קיבל את מלוא תשומת הלב מאיתנו וכערך נוסף אני הצלחתי לישון (יחסית) בלילה ואגרתי כוחות, זה היה ממש הצלה ולא יודעת מי נהנה יותר: ההורים שלי או אני ;). אצלי לא היתה התלבטות את מי לשלוח כי הבת לא ינקה ואילו הבן כן, אז נשארה רק האפשרות של לשלוח אותה.

התלבטות את מי לשלוח כי הבת לא ינקה ואילו הבן כן, אז נשארה רק האפשרות של לשלוח אותה.
אז את ה"הפליה" התחלת עוד קודם
בטח היה לך סיבה טובה להעדיף אחד על השניה
איך הרגשת עם זה?
אני עוד לא נעולה בנושא הזה ומשלבת תמ"ל לשתיהם
הכל כ"כ מבולבל ואני כל הזמן פוחדת לעשות נזקים
אבל נראה לי שעם הזמן הכל נהיה יותר ברור ומרגישים יותר בטוח לקבל החלטות
אני צודקת?

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אז את ה"הפליה" התחלת עוד קודם
בטח היה לך סיבה טובה להעדיף אחד על השניה
איך הרגשת עם זה?
אני עוד לא נעולה בנושא הזה ומשלבת תמ"ל לשתיהם
הכל כ"כ מבולבל ואני כל הזמן פוחדת לעשות נזקים
אבל נראה לי שעם הזמן הכל נהיה יותר ברור ומרגישים יותר בטוח לקבל החלטות
אני צודקת?
לא אני זו שעשיתי את ההפליה. ידעתי שאני לא אעמוד בלהניק את שתיהם מלא (את התאומים הקודמים בכלל לא הנקתי, זה היה גדול עלי), ובגיל חודשיים הגברת החליטה שהיא מפגינה ולא יונקת יותר, אני לא מצליחה לשאוב אף פעם כך שלא היתה ברירה אלא להפסיק עם ההנקה שלה, אבל מה אחיה אשם? הוא ינק מעולה והמשיך עד גיל 8 חודשים לינוק

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
@ותשועה ברוב יועץ רק רציתי שתדעי שאת אמא מקסימה!!!
שכל הזמן דואגת לילדים שלה!
כל הכבוד לך! שה' יתן לך הרבה כח והרבה נחת והרבה כח לנחת!!!
ה' יודע למי הוא נותן את התאומים והוא נותן לך את היכולת והכוחות לגדל אותן! ומה שאת עושה זה הכי טוב!! תהיא בטוחה בזה!!!!
הצלחות!

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שעם הזמן הכל נהיה יותר קל, ותמיד תזכרי: בסוף כולם גדלים, גם תאומים! ואם את מרגישה שההנקה סוחטת ממך יותר מדי כוחות תוותרי כי לילדים הרבה יותר חשוב אמא בריאה בגופה ונפשה שיכולה לגדל אותם בשמחה

ציפופו 1

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
ה' יודע למי הוא נותן את התאומים והוא נותן לך את היכולת והכוחות לגדל אותן! ומה שאת עושה זה הכי טוב!! תהיא בטוחה בזה!!!!
הצלחות!
צודקת לגמרי, מסכימה עם כל מילה, תאומים מגיעים עם כוחות מיוחדים לגדל אותם

רבקי בינעט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אכתוב מנסיוני בתור אמא לתאומים כפול שתיים,את הגדולות התחלתי להניק והייתי משוגעת לגמרי,כל היום הן בכו ולא ידעתי כן שבעות לא שבעות,כאבי בטן כאבי גב כבר הייתי משוגעת,ועוד בכלל שברקע גיסתי הדגימה לי איך הניקה עד גיל שנה שתיים,לבסוף ה' שלח לי אישה חכמה שאמרה לי"תעניקי להן חום ואהבה ואל תניקי" ומאותו יום הגיעה הישועה והשקט הנפשי,אצל הקטנים הנקתי רק אחד ולא קרה כלום לאף אחד,תכניסי לך לראש שמה שאת עושה זה הטוב ביותר וזהוווווו.
ממליצה לך לדבר אליהם תינוקות מקשיבים זה בטוח.
הרבה הרבה נחת ואושר בכפליים
יש לי עוד מגילות שלמות לכתוב.....:p

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
גם אני אמא לתאומים (יו! יש כאן הרבה אימהות כאלו)
ראשית תודי לה' שיש לך עזרה או לפחות הצעות עזרה בנקיון גיהוץ ועוד. לי לא היה כלום כלום.
הייתי מתפללת כל בוקר לה' ומבקשת ממנו שיתן לי היום כח לעבור אותו בסבלנות ובשמחה ולהבנות מהתאומים שחנן אותי. ובכל לילה הייתי מודה לו שלא התמוטטתי בסופו של דבר על אף שהיה נראה לי שזה מה שיקרה, ושיתן לי כוחות גם הלאה.

שנית לא נראה לי שמלילה אחד יהיה איזשהו נזק לתאומה. היא חוותה אותך מקרוב ימים, שבועות וחודשים. מלילה אחד (בתנאי שהיא לא תצרח שם את הנשמה. וזה כנראה לא יקרה כי רוצים הרי לעזור לך) לא קורה כלום.
נזק קורה מחוסר של הרבה זמן.

שלישית- לפני שאת שולחת אותה תספרי לה לאן היא הולכת ומדוע. ומתי היא תשוב אלייך.
אפילו שהיא לא מבינה בפועל משהו פסיכולוגי מרגיש וכך גם לא תהיינה לה משקעים.

הצלחות!

תודה
איזה כייף לקבל מחמאות
מאד מקווה שאני עומדת בהן.:)

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מי אמר שלא?
אולי שווה בירור:)
האמת התכוונתי ממש ברצינות.
חולה על תינוקות, וכשאני לא האמא היולדת עם חוסר שינה ותשישות, אז אין לי בעיה גם להיות ערה לילה אחד עם תינוקת מתוקה.
תתחילי מאזור חיוג ונראה אם זה הכיוון..

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה