דרוש מידע מכירים מקרוב ילד שעבר טיפול רגשי?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אז אתם באמת חושבים, שאני, שהבאתי את הילד שלי למטפל, כדי שיטפל בנפשו, צריך לשלם על עשר פגישות מחיר מלא, כי 'התבסס קשר טיפולי'? כי 'ההתנגדות פתחה'? כי 'יש יותר שיתוף פעולה'???
גם אם בסופו של דבר הטיפול הצליח, קשה לעכל שחלק ניכר מהטיפול בכלל היה על 'לבסס קשר' ו'שיתוף פעולה'. בודאי שחייבים חלק הזה כהכנה לטיפול, אבל לקחת על זה מחיר של 'טיפול בנפש'?? מדוע??? וכל שכן וק"ו כאשר בסופו של דבר הטיפול נפסק (גם מצד של המטפל שגם הרגיש שהוא לא מתקדם לשומקום) ונשארתי עם פגישות של שיחות חברים וכמה משחקים, במחיר...??????
אולי צריך לבדוק מחדש למה בכלל אתה שולח למשהו שיש לך התנגדות כל כך עמוקה לדרך שהוא פועל.
טיפול עובד בראש מסוים.
הדוגמאות שנתנו פה הם לא הקדמה לטיפול, הם חלק בלתי נפרד ממנו.
אף אחד לא מחייב אף אחד לצרוך משהו שהוא מתנגד אליו, ברור.
בעצם הלכת ו'קנית' מוצר שלדעתך הוא מיותר.
אז למה?
אולי יש לך תפיסה אחת על מהו טיפול ולמטפלים יש תפיסה אחרת?
אולי יש מקום לשאול מה זה מבחינתם 'לטפל בנפש', לעומת מה זה מבחינתך?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
הלכתי לבן אדם מקצועי, עוסק בתחום למעלה מ-22 שנים, שקיבלתי עליו המון המלצות, ואני בעצמי התרשמתי מהמקצועיות שלו, שתוך חצי שעה, הוא ידע לשרטט ולאבחן במדיוק מהם החולשות הנפשיות של הבן שלי. ויש לו עובדים שהוא מפקח עליהם, והוא שולח כל תיק למטפל שהכי מתמקצע באותה בעיה ספיציפית.
רק מה, לא תמיד יש כימיה טובה בין המטפל למטופל, המטפל לא מצליח שהמטופל יפתח בפניו וכדו', או שאכן בטעות הוא ש
כל התאור הזה לא משכנע אותי שהבן אדם מקצועי - אלא להיפך.
אבל אם אני קופצת לתחילת האשכול, אני רואה שכבר מהעמוד הראשון יש פה עניין של נקודות מוצא מאד שונות.
לגיטימי.

נערך לאחרונה ב:

sheen

משתמש מקצוען
אז אתם באמת חושבים, שאני, שהבאתי את הילד שלי למטפל, כדי שיטפל בנפשו, צריך לשלם על עשר פגישות מחיר מלא, כי 'התבסס קשר טיפולי'? כי 'ההתנגדות פתחה'? כי 'יש יותר שיתוף פעולה'???
גם אם בסופו של דבר הטיפול הצליח, קשה לעכל שחלק ניכר מהטיפול בכלל היה על 'לבסס קשר' ו'שיתוף פעולה'. בודאי שחייבים חלק הזה כהכנה לטיפול, אבל לקחת על זה מחיר של 'טיפול בנפש'?? מדוע??? וכל שכן וק"ו כאשר בסופו של דבר הטיפול נפסק (גם מצד של המטפל שגם הרגיש שהוא לא מתקדם לשומקום) ונשארתי עם פגישות של שיחות חברים וכמה משחקים, במחיר...??????
כן. כי זה חלק בלתי נפרד מטיפול בנפש.

תמר ה.

משתמש מקצוען
מהמקצועיות שלו, שתוך חצי שעה, הוא ידע לשרטט ולאבחן במדיוק מהם החולשות הנפשיות של הבן שלי.
זו אינה ערובה לטיפול טוב ולהיפך.
מטפל טוב אינו יודע כל.
הוא מבין שיש מפות ויש חולשות, אבל הבינה היתירה היא לא לשרטט אלא לגשת אליהן בעדינות גבוהה ובכבוד, להבין שכל חולשה פרושה גם הגנה וחוזק.
היכולת "לדעת" היא לפעמים יכולת מסוכנת מאד.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אולי צריך לבדוק מחדש למה בכלל אתה שולח למשהו שיש לך התנגדות כל כך עמוקה לדרך שהוא פועל.
בדיוק, כמו שאלך למנתח מומחה אם אצטרך להגיע אליו ח"ו, גם אם אני לא מסכים למחיר שהוא גובה. כך אני צריך לילך למטפל רגשי כאשר יש לו צורך בו, למרות שאני לא מסכים לדרך שהוא גובה את כספו.
טיפול עובד בראש מסוים.
הדוגמאות שנתנו פה הם לא הקדמה לטיפול, הם חלק בלתי נפרד ממנו.
אף אחד לא מחייב אף אחד לצרוך משהו שהוא מתנגד אליו, ברור.
בעצם הלכת ו'קנית' מוצר שלדעתך הוא מיותר.
אז למה?
אולי יש לך תפיסה אחת על מהו טיפול ולמטפלים יש תפיסה אחרת?
אולי יש מקום לשאול מה זה מבחינתם 'לטפל בנפש', לעומת מה זה מבחינתך?
כן. כי זה חלק בלתי נפרד מטיפול בנפש.
אני לא מוכן לקבל תשובות בלי הגיון. אני יכול להבין שכדי שיהא אפשר ליכנס לנפש של בן אדם צריך שיתוף פעולה, פתיחות וכדו', ולכן אכן זהו הכנה והקדמה לטיפול שא"א לותר על שלב הזה.
אבל מדוע זה נחשב 'לחלק מטיפול'? אתם הופכים אמצעי למטרה? הבן אדם הגיע כדי שתעזרו לו 'להפחית התנגדות' ו'לשתף פעולה' אתכם, או כדי שתעזרו לו בתסבוכת נפשית מסוימת שיש לו?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני לא מוכן לקבל תשובות בלי הגיון. אני יכול להבין שכדי שיהא אפשר ליכנס לנפש של בן אדם צריך שיתוף פעולה, פתיחות וכדו', ולכן אכן זהו הכנה והקדמה לטיפול שא"א לותר על שלב הזה.
אבל מדוע זה נחשב 'לחלק מטיפול'? אתם הופכים אמצעי למטרה? הבן אדם הגיע כדי שתעזרו לו 'להפחית התנגדות' ו'לשתף פעולה' אתכם, או כדי שתעזרו לו בתסבוכת נפשית מסוימת שיש לו?
אני לא מטפלת, ראוי להבהיר.
ככה שזה לא 'אתם'.
אני מבינה את התפיסה הפסיכולוגית 'לשיטתם', מה שנקרא.
כן, הנפש פנימה היא לא איזה מנוע שמסובבים בו כמה ברגים והוא עובד, אלא מערכת שהדרך לתקשר איתה היא דרך הקשר עם בן אדם אחר. ולכן כל הדברים שפרטת אינם רק אמצעי אלא חלק מהמטרה.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
כל התאור הזה לא משכנע אותי שהבן אדם מקצועי - אלא להיפך.
אבל אם אני קופצת לתחילת האשכול, אני רואה שכבר מהעמוד הראשון יש פה עניין של נקודות מוצא מאד שונות.
לגיטימי.
זו אינה ערובה לטיפול טוב ולהיפך.
מטפל טוב אינו יודע כל.
הוא מבין שיש מפות ויש חולשות, אבל הבינה היתירה היא לא לשרטט אלא לגשת אליהן בעדינות גבוהה ובכבוד, להבין שכל חולשה פרושה גם הגנה וחוזק.
היכולת "לדעת" היא לפעמים יכולת מסוכנת מאד.
אולי תסברו לי, איך מישהו שמצליח לאבחן במדיוק בן אדם תוך חצי שעה, זה נקודת חסרון בשבילו.
לא אמרתי שבגלל שהוא יודע לאבחן הוא גם יודע לטפל. אבל אני כן התרשמתי שהוא בן אדם שמכיר טוב טוב המקצוע, ודקויות הרבות בנפש של בן אדם.

אתם מרבים באמירות מופשטות בומבסטיות, בלי לספק הגיון למה שאתם טוענים וכותבים. אני מרגיש שהצליחו להנחיל לכם הליך חשיבה מסויימת, עם מסכמות מסוימת, ואתם חוששים לערער עליהם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אתם מרבים באמירות מופשטות בומבסטיות, בלי לספק הגיון למה שאתם טוענים וכותבים. אני מרגיש שהצליחו להנחיל לכם הליך חשיבה מסויימת, עם מסכמות מסוימת, ואתם חוששים לערער עליהם.
אני אגיד פעם אחרונה:
אני לא מטפלת.
ואיגוד המטפלים בישראל עוד לא התחיל לשלם לי משכורת על דוברות.
זכותך להתנגד לכל העולם הפסיכולוגי ביחד,
אבל אם ככה - לא יודעת מה הקטע לצרוך מוצר שאתה לא חפץ בו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בדיוק, כמו שאלך למנתח מומחה אם אצטרך להגיע אליו ח"ו, גם אם אני לא מסכים למחיר שהוא גובה. כך אני צריך לילך למטפל רגשי כאשר יש לו צורך בו, למרות שאני לא מסכים לדרך שהוא גובה את כספו.
נפש האדם היא לא מכונה שמתקנים בה כמה ברגים והכל מתחיל לעבוד.
יש איזה תהליך שנקרא טיפול רגשי שהתחיל מימיו של פרויד והתפתח לכל מיני ענפים מעניינים יותר ופחות - זכותך לחשוב שהכל שטויות, אבל אני לא מבינה למה לשלם על השטויות האלה כסף.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני לא מטפלת, ראוי להבהיר.
ככה שזה לא 'אתם'.
אני מבינה את התפיסה הפסיכולוגית 'לשיטתם', מה שנקרא.
כן, הנפש פנימה היא לא איזה מנוע שמסובבים בו כמה ברגים והוא עובד, אלא מערכת שהדרך לתקשר איתה היא דרך הקשר עם בן אדם אחר. ולכן כל הדברים שפרטת אינם רק אמצעי אלא חלק מהמטרה.
את זה הבנתי, ובכל זאת זה לא הופך אותו למטרה. זה בדיוק כמו לחבר כבל למכשיר הטלפון וכך לעזור לבן אדם בצד השני. רק כן זה בנפש.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
את זה הבנתי, ובכל זאת זה לא הופך אותו למטרה. זה בדיוק כמו לחבר כבל למכשיר הטלפון וכך לעזור לבן אדם בצד השני. רק כן זה בנפש.
מבחינה פסיכולוגית, הקושי של הנפש יושב בחיבורים של הכבלים. (כלומר, בההתקשרות לאנשים אחרים בכל מיני מילים מקצועיות שאני לא יודעת לצטט).
אם תיקנת את החיבור וחיברת את הכבל במעבדה של הטכנאי, תוכל אחר כך לחבר את הכבל לכל 'חוט' אחר.
במלים אחרות - אם עשית עבודה טובה בקשר עם המטפל, תוכל בהעתק הדבק לעשות את אותו דבר בקשר עם אנשים אחרים מחוץ לחדר הטיפול.
וזה העבודה שעושים בטיפול.
למיטב הבנתי כהדיוטה.

sheen

משתמש מקצוען
בעיניי, מסע של ברור על 'מוצר' רגיש כל כך הוא הכי לגיטימי שיש.
(אה, אולי בגלל שאני לא מטפלת ;) )
זה לא נראה כמו ברור.
(אם כבר דוגמה ללמה עבודה על התנגדות בטיפול היא חלק ממנו...)

במחשבה שניה - תמשיכי. אני נהנית לקרוא את ההסברים שלך.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
מבחינה פסיכולוגית, הקושי של הנפש יושב בחיבורים של הכבלים. (כלומר, בההתקשרות לאנשים אחרים בכל מיני מילים מקצועיות שאני לא יודעת לצטט).
אם תיקנת את החיבור וחיברת את הכבל במעבדה של הטכנאי, תוכל אחר כך לחבר את הכבל לכל 'חוט' אחר.
במלים אחרות - אם עשית עבודה טובה בקשר עם המטפל, תוכל בהעתק הדבק לעשות את אותו דבר בקשר עם אנשים אחרים מחוץ לחדר הטיפול.
וזה העבודה שעושים בטיפול.
למיטב הבנתי כהדיוטה.
אוקיי, עכשיו אני שומע איזה ביאור הגיוני, הגם שאני לא מבין את זה לעומקו, ואיני יכול לאשר או לבטל, אבל אני יכול להבין שיש דברים בגו.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
עזבי, @גלבוע
נשמע שחבל על זמנך.
זה לא נראה כמו ברור.
(אם כבר דוגמה ללמה עבודה על התנגדות בטיפול היא חלק ממנו...)

במחשבה שניה - תמשיכי. אני נהנית לקרוא את ההסברים שלך.
מדוע אתם כ"כ מזלזלים במישהו שכל האשמה שלו, ערעור על מוסכמות מושרשות בציבור. (אתם לא צריכים לבקש מחילה, לא נפגעתי אישית. סתם מעניין אותי להבין איך ההגיון שלכם עובד)
איך אתם רוצים שאנשים יסמכו עליכם ויתנו בכם אימון, אם כאשר שואלים שאלות הגיוניות אתם מבטלים אותם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מדוע אתם כ"כ מזלזלים במישהו שכל האשמה שלו, ערעור על מוסכמות מושרשות בציבור. (אתם לא צריכים לבקש מחילה, לא נפגעתי אישית. סתם מעניין אותי להבין איך ההגיון שלכם עובד)
איך אתם רוצים שאנשים יסמכו עליכם ויתנו בכם אימון, אם כאשר שואלים שאלות הגיוניות אתם מבטלים אותם.
אני מהנהנת.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
טוב אני חושב שמיצינו את הדיון, ובפרט כאשר אנשים מתחילים לאבד סבלנות ויורדים לפסים אישיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה