עזרה מי מכיר סוס וארנבות עם קרן על הראש?

ריבת חלב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
וקצת רוחניות:
חד קרן במקורות -
תלמוד בבלי מסכת שבת דף כח עמוד ב
אמר רבי אלעא אמר רבי שמעון בן לקיש, אומר היה רבי מאיר: תחש שהיה בימי משה בריה בפני עצמה היה, ולא הכריעו בה חכמים אם מין חיה הוא אם מין בהמה הוא, וקרן אחת היתה לו במצחו, ולפי שעה נזדמן לו למשה, ועשה ממנו משכן ונגנז. מדקאמר קרן אחת היתה לו במצחו - שמע מינה טהור היה, דאמר רב יהודה: שור שהקריב אדם הראשון קרן אחת היתה לו במצחו, שנאמר ותיטב לה' משור פר מקרן מפריס. - מקרין תרתי משמע! - אמר רב נחמן בר יצחק: מקרן כתיב.
תודה!

אשמח לדעת מנין המקור שהיתה דומה לסוס.
שכחתי להוסיף סימן שאלה, הוספתי עכשיו...

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מוזכר במשכן עורות תחש, ובמדרשים מופע שהיה לה קרן אחת במצחה.
כמו מיתולוגיות רבות, הגויים לקחו מעם ישראל דברים ועיוותו אותם. הם הפכו את זה לסוס ולשטויות.
שום עבודה זרה ושום נעליים.

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
מי שביקר בבית כנסת האר"י האשכנזי בצפת, ראה אולי את קופת הצדקה שם שעוצבה על ידי אמן שימחל לי שאיני זוכר את שמו, עם תבליט של תחש חד-קרן.

123770

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לשם המחשה (מתוך התורה שלי- חומש לילדים בהוצאת מעיינותך ):
20180907_135132-1.jpg

ריבת חלב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כתוב שהיה לה קרן אחת אבל מי אמר שזה היה דומה לסוס?
לא הייתה דומה לסוס.
החד קרן היא דמות מהמיתולוגיה היוונית, דמות יפה וענוגה שלא סובלת רוע.
שיקולים של כל אחד אם להלביש/לישון/לחבוש אותה וכו'.
אבל ע"ז זה לא!!!

אלישבע וי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מצחיק לקרוא את כל הדיון על החד קרן ההוא, גמני לאחרונה נחשפתי לדמות. רואה אותה הרבה לאחרונה. כנראה שעכשיו הפכה ללהיט!
אני אישית לא התחברתי לדמות. משונה בעיניי הקרן התקועה הזו. אם זה היה סוס פוני חמוד הייתי אולי קונה כאלו מצעים לילדים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה