התייעצות מי מהגולשים היה פעם באזור כסיף?

חרישאי

משתמש מקצוען
זהו שרוב הציבור לא מודע מספיק למעלליהם, אין ענין שהאשכול ימחק אבל גגל ותמצא נפלאות על הבדואים ובאר שבע

%;

משתמש פעיל
זהו שרוב הציבור לא מודע מספיק למעלליהם, אין ענין שהאשכול ימחק אבל גגל ותמצא נפלאות על הבדואים ובאר שבע
אתה מצייר מציאות כביכול חסידי גור נאנקים בשקט בערד במסירות נפש מול נחשולי בדואים עויינים...
זו הנדסת תודעה במובן הפשוט של המילה

חרישאי

משתמש מקצוען
אתה מצייר מציאות כביכול חסידי גור נאנקים בשקט בערד במסירות נפש מול נחשולי בדואים עויינים...
זו הנדסת תודעה במובן הפשוט של המילה
אני לא מצייר ולא מהנדס כלום, אני הייתי בירוחם שבוע בנופש, ראיתי ילדים בני 12 נוהגים, חו מזה באמת היה רגוע אבל בפארק של קקל לא הייתה תאורה כי הבדואים גנבו את כל הכבלים. זה היה לפני 9 שנים, אני מנסה להבין האם המציאות שונה זה הכל. מחיפוש בגוגל של בדואים ובאר שבע אני מקבל כותרות זוועה, ראיתי סרטונים על פרוטקשן של כל מי שבונה שם עובר, ראיתי סרטונים על תחושת ביטחון אישי ברצפה, והייתי בעצמי לפני שנתיים בבאר שבע בפסח יומיים, הערימות של הבדואים שהסתובבו שם היו הזויות, זה לא היה נעים בכלל.
אם יש פה מישהו שגר שם או מכיר מישהו שגר שם ויכול לשתף או להפריך אני אשמח לשמוע. היה פה לא מזמן אשכול על מושב חרדי שמתוכנן באזור מבואות ערד, פייר יש לי חלום להיות חלק מכזה דבר, אז אני אשמח לשמוע למה אני טועה מאנשים שיודעים, זה הכל.

ייד

משתמש מקצוען
חבל, יש לי פרופיל אתה מוזמן להכנס אליו לקרוא הודעות קודמות ולראות אם אני עונה להגדרה שנתת פה. מוזמן להתנצל אחר כך, דרך אגב כסיף אלו גבעות שוממות לא בדיוק עיר, כשהיא תהיה עובדה מוגמרת הכל יראה אחרת גם דעתי.
חרישאי לא גר בחריש?????

די

משתמש סופר מקצוען
מה שגורם לי לחשוב עד כמה אנשים יתאבדו על עיר חרדית, הרי זה פינוק של הדור האחרון, זה לא היה פעם, לדעתי זה פאסה ולא יחזור יותר, הציבור יגדל בחזקות ומכפלות שיגרמו לאנשים להבין שעיר חרדית או אפילו שכונה חרדית באופן מוחלט זה כבר לא שייך.
אני יודע שזה מה שמספרים לזו"צים התמימים שעיר חרדית זה פינוק ופעם זה לא היה כך כדי לשכנע אותם לעבור לפריפריה.
תכלס עיר חרדית זה ממש לא פינוק מכמה וכמה סיבות.
רב חשוב של אחת הפריפריות החשובות אמר לי בעצמו כשבאתי להתעניין במקום, למה להגיע לכאן זה עיר מעורבת...
לא יודע למה אתה בטוח שעיר חרדית לא תהיה אז מה כן אתה חושב שכל החרדים יתחילו לגור מעורב עם החילונים? אני ממש לא חושב כך.
היום הם בהחלט נראים בבאר שבע במוקדי עניין,
בבאר שבע הם מסתובבים כי במראה חיצוני אין הבדל גדול בין בדואים לציבור הכללי (לצערינו) ולכן הם מרגישים שם בנוח. בעיר חרדית הם ממש לא ירגישו בנוח להסתובב. לגבי גניבות עקרונית אתה צודק אבל יש את זה בהרבה מקומות ואפשר לעשות שומרים.

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קודם כל באמת הרבה מתנגדים לכסיף
דעתי שכסיף במרחק של שעה וחצי מירושלים ומבני ברק במחיר זול זה פיתרון
באר שבע רמלה ולוד זה ערים מעורבות ובהחלט לא כיף לגור שם
העיר הזאת הולכת להיות יהודית לגמרי
לגבי הקרבה לערים ערביות זה אמנם קרוב אבל לא כמו הקרבה של חריש לאום אל קוטוף ולשאר המשולש

ייד

משתמש מקצוען
גר בחריש, לא מטנף על שום פריפריות, ודאי לא כאלה שכבר קיימות בפועל זה הכל. רק בא לברר מה מצא הציבור בכסיף
על זה עניתי שמצאו פוטנציאל לעיר חרדית
ועל דבר שאלתך בעניין עיר חרדית במרכז, זה אפשרי אבל אני לא רואה שזה בראש מעייניהם של ח״כינו,
ופה יש תמיכה של המערכת מאינטרסים שלהם וזה כבר קודם בממשלה הקודמת ולכן הסיכוי גבוה

חרישאי

משתמש מקצוען
קודם כל באמת הרבה מתנגדים לכסיף
דעתי שכסיף במרחק של שעה וחצי מירושלים ומבני ברק במחיר זול זה פיתרון
באר שבע רמלה ולוד זה ערים מעורבות ובהחלט לא כיף לגור שם
העיר הזאת הולכת להיות יהודית לגמרי
לגבי הקרבה לערים ערביות זה אמנם קרוב אבל לא כמו הקרבה של חריש לאום אל קוטוף ולשאר המשולש
אין קשר בין חריש לאום אל קוטוף שהוא כפר חביב לא פחות מאבו גוש, לגבי שאר המשולש, הערבים אכן שולחים ידם ברכבים, אבל בעיר הם בקושי מסתובבים, כשרואים קבוצת צעירים בקניון זה לא תמיד נעים, שוב, לא אמרתי שחריש סבבה, הדיון הוא על כסיף, אני לא באשכול השוואות

חרישאי

משתמש מקצוען
בבאר שבע הם מסתובבים כי במראה חיצוני אין הבדל גדול בין בדואים לציבור הכללי
נכון חלקית, נתעלם מהשטות לגבי מראה חיצוני, בבאר שבע הם מוצאים ענין במקומות בילוי שאכן לא יהיו בעיר חרדית, אבל תוכל בהחלט לראות אותם בגינות או בסופרים, חד משמעית

חרישאי

משתמש מקצוען
על זה עניתי שמצאו פוטנציאל לעיר חרדית
ועל דבר שאלתך בעניין עיר חרדית במרכז, זה אפשרי אבל אני לא רואה שזה בראש מעייניהם של ח״כינו,
ופה יש תמיכה של המערכת מאינטרסים שלהם וזה כבר קודם בממשלה הקודמת ולכן הסיכוי גבוה
התמיכה של המערכת היא הביזיון, נניח לסיכויים של כל המהלך, מי מוכן לגור איפה ששום חילוני לא מוכן לגור?

חרישאי

משתמש מקצוען
אף חילוני לא גר בירוחם? בדימונה? בערד? בבאר שבע?
זה מיועד לאנשים שרוצים לקנות דירה בזול
עיר חדשה שמשווקת לחרדים באזור שאף חילוני לא מוכן לגור, אם היו מצמידים אותה לערד או צבאר שבע הדיבור היה שונה לחלוטין

חרישאי

משתמש מקצוען
עיר חדשה שמשווקת לחרדים באזור שאף חילוני לא מוכן לגור, אם היו מצמידים אותה לערד או צבאר שבע הדיבור היה שונה לחלוטין
אני באמת מחפש מידע מהשטח, אני לא רואה ענין בדיון עם אנשים שהידע שלהם בנושא נובע מאותו מקום ששלי נובע, יש סיכוי בהחלט שאני טועה, אבל בנתיים אני קורא פה דברים או לא קשורים או לא נכונים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה