דרוש מידע מטפל לבחור עם נטיה לכפייתיות ברוחניות

מצב
הנושא נעול.

עסק

משתמש פעיל
רציתי לדעת אם מישהו מכיר מטפלים טובים חרדים באזור ירושלים- ביתר-בית שמש, לילד בגיל 13 שלוקח את החיים והרוחניות בצורה קצת מדי כבדה ורצינית ומתחיל להיות קיצוני. נטילת ידים בכמות מוגזמת וכו' קריא"ש על המיטה 20 דקות. לומד כמעט כל היום...
זה דחוף לי לעצור לפני שיחמיר.
תודה רבה מראש!!

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
לפעמים זה זמני בטח בכזה גיל
אם זה נער שבריא נפשי בדר"כ, הייתי מנסה לא להתייחס ולעשות עניין.
אני לא יועץ הורים, רק אומר מתוך רצון לעזור.
הכי טוב בכל מקרה זה לפנות לגורם חינוכי איפה שהילד לומד

גיטי ל.

משתמש מקצוען
טלי וישנה- פסיכיאטרית מומחית. היא מאבחנת ושולחת הלאה
יש לה צוות מטפלים מקצועיים שעומדים איתה בקשר
03-6423304
מקבלת בפתח תקווה

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מתחננת,
בבקשה, אל תפנו למטפלים ויועצים רגשיים כאלו ואחרים. לא מכונים טיפוליים ושות'
רק פסיכולוג מומחה.
שיחפור במקום לטפל בבעיה ולסיים איתה ב12 מפגשים?

יש דברים שחובה לפנות לפיסיכיאטר, וכל מטפל רגשי נורמלי יפנה כשירגיש שזה המצב.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
הלוואי. הלוואי. הלוואי.
מי שראה מציאות אחרת, ונכווה בגדול, מנסה שלפחות אחרים לא יינזקו.

שוקולית:)

משתמש מקצוען
שיחפור במקום לטפל בבעיה ולסיים איתה ב12 מפגשים?

יש כאן בלבול גדול. יש פסיכיאטר ויש פסיכולוג.
פסיכיאטר מאבחן ונותן טיפול תרופתי במידת הצורך. פסיכולוג הוא מטפל ע"י שיחות.
לא כל בעיה מצריכה מיידית תרופות ואם הולכים לפסיכולוג נכון הוא יודע אם למצב מספיק רק שיחות או שיש צורך בהפניה לפסיכיאטר.

לפסיכולוג נכון שעשה גם c.b.t אין צורך לחפור בבעיה. הטיפול הנכון הוא c.b.t והוא טיפול מאד ממוקד אבל חובה ללכת למטפל פסיכולוג שבנוסף לתואר שלו עשה את ההתמחות המקיפה של הc.b.t במקום מוסמך.
כאחת שמכירה מאד טוב את התחום, לצערי היום שוק הטיפול פרוץ מאד וכל מורה / משגיח / אמא הולכים לעשות קורס c.b.t וכבר נהפכים למטפלים 'דגולים'....
מטפל c.b.t נכון ומוסמך הוא אחד שבנוסף להכשרה שלו כעו"ס או כפסיכולוג עשה הכשרה מלאה של c.b.t .

נערך לאחרונה ב:

עושה חיל

משתמש פעיל
לדעתי כדאי לפנות כמה שיותר מהר לטיפול.
חשוב להבין שתסמינים מהסוג הזה יכולים להתפתח מאוד מהר ללא טיפול מתאים ועדיף להזהר מאשר להצטער.
אביב ברין אחד המטפלים המעולים לCBT בירושלים. לא יודעת אם הוא חרדי או לא.
אם לא השגתם עדין אנסה לחפש פסיכולוג חרדי מומחה לOCD.
יש גם את אבי יעקובסון מבית שמש. פסיכולוג חרדי. לא יודעת אם מומחה ספציפית לCBT.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
לא כל בעיה מצריכה מיידית תרופות ואם הולכים לפסיכולוג נכון הוא יודע אם למצב מספיק רק שיחות או שיש צורך בהפניה לפסיכיאטר.

לפסיכולוג נכון שעשה גם c.b.t אין צורך לחפור בבעיה. הטיפול הנכון הוא c.b.t והוא טיפול מאד ממוקד אבל חובה ללכת למטפל פסיכולוג שבנוסף לתואר שלו עשה את ההתמחות המקיפה של הc.b.t במקום מוסמך.
כאחת שמכירה מאד טוב את התחום, לצערי היום שוק הטיפול פרוץ מאד וכל מורה / משגיח / אמא הולכים לעשות קורס c.b.t וכבר נהפכים למטפלים 'דגולים'....
מטפל c.b.t נכון ומוסמך הוא אחד שבנוסף להכשרה שלו כעו"ס או כפסיכיאטר עשה הכשרה מלאה של c.b.t .
צלצלתי פעם אחת, כי אי אפשר יותר
אבל מגיע הרבה הרבה יותר....

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
טלי וישנה- פסיכיאטרית מומחית. היא מאבחנת ושולחת הלאה
יש לה צוות מטפלים מקצועיים שעומדים איתה בקשר
03-6423304
מקבלת בפתח תקווה
בהחלט ממליץ עליה

יש לציין שהיא עצמה מכירה ואני יודע שעובדת גם עם הרב אהרן לרנר שהוא לא פסיכולוג אבל מטפל מוכר ומוצלח מאד גם ב c.b.t., כיום הוא עוסק יותר בטיפול דינמי, בכל מקרה - אני מאד ממליץ עליו.

אני מסכים שלא כל מטפל שלמד כמה קורסים זה טוב, אבל בימינו ישנם הרבה מאד אנשים שהם "בסך הכל" מטפלים שלמדו המון ועם המון ניסיון, אבל מאד מוצלחים הרבה יותר מהמון פסיכולוגים שלפעמים רק גוררים את הבעיה במקום לגמור איתה...

עסק

משתמש פעיל
האם יש מישהו בשם עוז מרטין או משהו כזה שמומחה בתחום? תודה

מלפפון

משתמש סופר מקצוען

מטפל c.b.t נכון ומוסמך הוא אחד שבנוסף להכשרה שלו כעו"ס או כפסיכולוג עשה הכשרה מלאה של c.b.t .
אוקי, טוב שהבדלת בין טיפול דינמי למשנהו.

לבעיות חרדתיות לפעמים יעזור רק פסיכיאטר,
ואם לא מדטבר בחרדה קלינית- מטפל CBT עם תואר, שהוא לאו דווקא פסיכולוג, יכול לפתור את הבעיה.

למה אני מדגישה זאת?
פשוט כי כדי להיות פסיכולוג עם תואר- מאד קשה להיות חרדי עם תואר..
אז או שמגיעים למישו שחזר בתשובה, או לחילוני,
או מרחיקים לכת לאחד בדורו,
וזה בסדר, אבל כשהבעיה קלה יותר ואפשרי לפתור אותה במהירות יחסית,
חבל לסבול.

ואני יודעת שיש כאלו שאוהבים ללכת על כל כאב גרון ישירות לשרפ ולפרופסורים.
אני קודם פונה לרופא רגיל, ורק אם יש צורך, מחכה לפגישה עם פרופסור דגול.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
האם יש מישהו בשם עוז מרטין או משהו כזה שמומחה בתחום? תודה
יש כזה אחד בשם עוז מרטין - פסיכותרפיסט
אין לי מושג אם זה התחום שלו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה