דרוש מידע מטפל לבחור עם נטיה לכפייתיות ברוחניות

מצב
הנושא נעול.

עושה חיל

משתמש פעיל
חייב מישהו ברמה רוחנית שתספק את הבחור, לפי הסטנדרטים שהוא רגיל. הרי מדובר בדברים דתיים ורוחניים. הוא לא יקבל הערכות בעניין - מה מוגזם ומה לא - ממישהו שלא מספיק בפנים.

נכון מאוד. הענין הזה הוא באמת מורכב יותר כשהכפייתיות היא סביב נושאים דתיים.
לכן חשוב שגם אם הפסיכולוג הוא דתי ולא חרדי- ואפילו פסיכולוג חרדי זה לא תמיד מספיק- שיהיה בקשר עם הרב של הבחור או משהו שמקובל עליו. ודרך הרב יוכלו להחליט כיצד לטפל ובמה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכון מאוד. הענין הזה הוא באמת מורכב יותר כשהכפייתיות היא סביב נושאים דתיים.
לכן חשוב שגם אם הפסיכולוג הוא דתי ולא חרדי- ואפילו פסיכולוג חרדי זה לא תמיד מספיק- שיהיה בקשר עם הרב של הבחור או משהו שמקובל עליו. ודרך הרב יוכלו להחליט כיצד לטפל ובמה
'קשר עם הרב של הבחור' זה פתח מסוכן להתערבויות שאינן במקומן, וד"ל.

CBT נחשבת דרך מצוינת לטיפול בכפייתיות. חשוב מאד מאד ללכת למטפל מוסמך בלבד. אין סתירה בין השניים:
יש פסיכולוגים, עו"סים, ומטפלים מקצועיים ומוכרים עם רישיון, שמשתמשים בכלי הטיפולי שנקרא CBT.
יש גם חובבנים רבים שמשתמשים בו.

מה ההבדל?
ההבדל הוא כמו בין איש מקצוע שמחזיק ג'מבו ומקדח יהלום לשבירת קירות,
לבין חובבן שקנה אותם בחנות כלי עבודה ומשתמש בהם איך שנראה לו.

הר סיני

משתמש פעיל
אני ממליץ מאוד על טיפול בCBT זה טיפול שהוכיח את עצמו אני אישית למדתי את התחום הזה ומכיר כמה אנשים שעברו את הטיפול הזה וניכר שינוי מקצה אל קצה.
יש מטפל רגשי בשם אלי ברנשטיין 052-7618427 הוא מטפל מומחה בתחום הCBT ומטפל בבחורים צעירים ובמבוגרים וכן בחרדות וכו' אדם יר"ש ממליץ מאוד .
אני שלחתי אליו תלמיד והיה שינוי מקצה אל קצה וזה היה כבר אחרי יאוש שלא האמנו שיש מה לעשות
פסיכולוג לא קשור לתחום הזה הבחור צריך טיפול רגשי!

לבן

משתמש סופר מקצוען
אני ממליץ מאוד על טיפול בCBT זה טיפול שהוכיח את עצמו אני אישית למדתי את התחום הזה ומכיר כמה אנשים שעברו את הטיפול הזה וניכר שינוי מקצה אל קצה.
יש מטפל רגשי בשם אלי ברנשטיין 052-7618427 הוא מטפל מומחה בתחום הCBT ומטפל בבחורים צעירים ובמבוגרים וכן בחרדות וכו' אדם יר"ש ממליץ מאוד .
אני שלחתי אליו תלמיד והיה שינוי מקצה אל קצה וזה היה כבר אחרי יאוש שלא האמנו שיש מה לעשות
פסיכולוג לא קשור לתחום הזה הבחור צריך טיפול רגשי!
טיפול CBT הכוונה או מטפל CBT. אין חיה כזאת "טיפול רגשי" או "מטפל רגשי". זו המצאה מילולית יפה, אבל אין לה משמעות.
אשמח לשמוע מה ההכשרה של ברנשטיין. איט"ה? צישינסקי?

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בלת"ק
קודם כל פסיכיאטר.

הר סיני

משתמש פעיל
'רגשי' זה תחליף למילה המלחיצה 'נפשי'.
אני חולק עליך
יש מושג שנקרא בעיות רגשיות ילד שסובל מחרדות אין לו בעיה נפשית! זה בעיה רגשית וכן עוד כל מיני בעיות ולא כל בעיה צריך לדחוף כדור יש בעיות שאם טיפול מקצועי של מטפל רגשי ניתן לפטור את הבעיה

לבן

משתמש סופר מקצוען
'רגשי' זה תחליף למילה המלחיצה 'נפשי'.
לא. לא.
"מטפל רגשי" זה צימוד מילים נחמד שנוצר במקום להגיד את הנוסח המסורבל "אדם טוב שלמד קורסים מעניינים ואין לו תואר טיפולי ורוצה לטפל באנשים שאין להם בעיות". או משהו כזה.

הר סיני

משתמש פעיל
לא. לא.
"מטפל רגשי" זה צימוד מילים נחמד שנוצר במקום להגיד את הנוסח המסורבל "אדם טוב שלמד קורסים מעניינים ואין לו תואר טיפולי ורוצה לטפל באנשים שאין להם בעיות". או משהו כזה.
יש לצערינו אנשים כאלו אבל יש אנשים ג"כ שלמדו שנים ע"ג שנים וקיבלו ממוחים תעודות ומטפלים בבעיות וב"ה מוצאים פיתרונות ומביאים את המטופל לדרך המלך אי אפשר ככה לבטל את כל המטפלים הריגשיים..

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני חולק עליך
יש מושג שנקרא בעיות רגשיות ילד שסובל מחרדות אין לו בעיה נפשית! זה בעיה רגשית וכן עוד כל מיני בעיות ולא כל בעיה צריך לדחוף כדור יש בעיות שאם טיפול מקצועי של מטפל רגשי ניתן לפטור את הבעיה
אין בידול כזה בעולם המקצועי. אין רגש לחוד ונפש לחוד. לכולנו יש נפש, ולפעמים היא צריכה חיזוק.
דווקא אנשי מקצוע ומי שיש לו יותר מגע עם התחום לא נבהל מהרעיון שבן אדם הלך לפסיכולוג לשיחות כי הוא הרגיש שיהיה לו טוב עם זה.
ואף אחד לא מדבר על 'לדחוף כדור' לילד עם חרדות, אלא לסייע לילד בעזרת שיחות / משחק / אומנות.
ובמקרה של כפייתיות גם כן הרבה פעמים מספיקות שיחות ולא צריך כדורים, תלוי מצב ותלוי סיטואציה, ו CBT למשל זה כלי נהדר, כשהוא מופעל בידי אנשים שיש להם ידע ויכולת מקצועית אמיתית.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש לצערינו אנשים כאלו אבל יש אנשים ג"כ שלמדו שנים ע"ג שנים וקיבלו ממוחים תעודות ומטפלים בבעיות וב"ה מוצאים פיתרונות ומביאים את המטופל לדרך המלך אי אפשר ככה לבטל את כל המטפלים הריגשיים..
אנשים מומחים שיש להם תעודות ולמדו שנים על גבי שנים, הם לא ייבהלו מלהגדיר שהם עוסקים בפסיכותרפיה = בעברית, טיפול נפשי.
התעודות המוכרות בתחום הן של פסיכולוג, עובד סוציאלי, מטפל בהבעה ויצירה (אומנות, פסיכודרמה, מוזיקה, וכדו').
יש גם תעודת יועץ חינוכי שקרובה לתחום ונוגעת בו ולא ממש תעודת מטפל, אם כי יש יועצים שעשו הכשרה נוספת ומקצועית והם כן ראויים להגדרתם כמטפלים.

נערך לאחרונה ב:

עושה חיל

משתמש פעיל
'קשר עם הרב של הבחור' זה פתח מסוכן להתערבויות שאינן במקומן, וד"ל.

CBT נחשבת דרך מצוינת לטיפול בכפייתיות. חשוב מאד מאד ללכת למטפל מוסמך בלבד. אין סתירה בין השניים:
יש פסיכולוגים, עו"סים, ומטפלים מקצועיים ומוכרים עם רישיון, שמשתמשים בכלי הטיפולי שנקרא CBT.
יש גם חובבנים רבים שמשתמשים בו.

מה ההבדל?
ההבדל הוא כמו בין איש מקצוע שמחזיק ג'מבו ומקדח יהלום לשבירת קירות,
לבין חובבן שקנה אותם בחנות כלי עבודה ומשתמש בהם איך שנראה לו.

אני רואה שלא דייקתי מספיק את דברי.
קשר עם הרב של הבחור או עם רב של משפחתו יכול להיות מועיל מאוד ויכול להיות הרסני, ואני משאילה את המשל של איש מקצוע המחזיק ג'מבו לעומת חובבן המחזיק אותו כדי להסביר את השימוש הזה. כמו שציינת כדי להשתמש בCBT חייבים מטפל מקצועי בלבד, כך השימוש בקשר עם הרב חייב להעשות רק ע"י מטפל מקצועי בלבד שיודע איך לעשות זאת.

כל כלי טיפולי יכול פתח מסוכן להתערבויות שונות אם לא משתמשים בו כראוי. כוונתי היתה שזו אופציה שניתן להשמש בה ולא שהיא תמיד צריכה להיות (ורק כדי לסבר את האוזן אני יודעת באופן ברור כי אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה משתמשים בשיטה זו).

גמד

משתמש מקצוען
CBT יעיל מאד לטווח הקצר, אבל הרבה פעמים לטווח הארוך עדיף גם טיפול דינמי, שיחשוף על מה זה יושב, (לדוגמא רגשות אשמה על כל מיני "חטאים"),ויטפל בשורש גם.

ofir770

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לדעתי אין צורך בטיפול, זה עובר במשך הזמן. מניסיון של הרבה בחורים שבהתחלה הם חושבים שתופסים מלאכים ואחרי זה הכל מסתדר, ופשוט צריך לחכות שיעלה לישיבה ושם במשך הזמן וגם עם החברים ישתפר המצב.

• תודה
Reactions: cyp

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לדעתי אין צורך בטיפול, זה עובר במשך הזמן. מניסיון של הרבה בחורים שבהתחלה הם חושבים שתופסים מלאכים ואחרי זה הכל מסתדר, ופשוט צריך לחכות שיעלה לישיבה ושם במשך הזמן וגם עם החברים ישתפר המצב.

בשום פנים ואופן לאאאאאא!!!!!!!!!!
ואם זה רק ילך ויחמיר????

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה