דרוש מידע מטפל זוגי ומשפחתי הכי טוב שיש בדחיפות!

מצב
הנושא נעול.

לגדול נכון

משתמש מקצוען
"כולם חושבים" - לא מרשים אותי.
לעולם לא תדעי מה באמת עבר על בני הזוג ואיך רואים את זה מנקודת המבט של המטפל בתוך החדר.
מסכים בעקרון עם הנקודה שהעלית שישנם אנשים עם כשרון טבעי ולעומתם את אלו עם התעודה שלא באמת מבינים.
ישנם גם נהגים עם רשיון שנוהגים כמו מטורפים ומסכנים חיי אדם. מה זה אומר? שמי שיש לו "כשרון טבעי" לנהיגה היית נוסעת איתו בכביש?
חברים, אתם מתעסקים בדיני נפשות!!!
ולגבי המוסדות, הנתון שאת מציינת שהם לא מתיימרים לייצג הבנה בנפש, רק מחזקת את טענתי. לא יודע בת כמה את, אבל תחשבי על מצב שאת שולחת את הילד שלך לפנימיה ורואה אותו פעם בחודש, ויודעת שאין במוסד שלו מישהו שמבין את הנפש שלו ופשוט בגלל שאין מודעות לנושא המוסד אפילו לא מתיימר לנסות להבין את הילד שלך?
נשמע לך הגיוני?

רבקי86

משתמש צעיר
1. מה נחשב להצלחה בעיניך?
אושר וחיוך נקודתיים? אז סבבה, אתה צודק. תהליך אמיתי של הבנה ושינוי? לא מאמין.
2. יש לך מושג כמה מפתה זה לשלוף את העצה שהזוג רוצה בשביל להיות מרוצים ולהשיג חיוך מהם ושימליצו עליך לכולם? להיפך, עצם העובדה שהיועצים נצמדו לתכנית הטיפול שלהם שהיתה לא הכי נוחה בעולם עבור המטופלים ולא פשוט שלפו שפנים מקסימים מהכובע, גורמת לי לחשוב שהם אכן מקצועיים.
3. אם אתה חרדי, אני מניח ש"אנשי מקצוע מהשורה הראשונה" בתרגום חופשי אצלך הם בעצם רבנים שפשוט פרסמו על עצמם יום אחד שהם מקצועיים.
עצות של אנשים חייכנים ונחמדים הם כמו לטפל בשבר פתוח עם מקל מורפיום. אתה מרגיש בשמיים, אבל הרגל שבורה לחתיכות וממשיכה להתרסק עם הריקודים שלך...
4. תובנה חשובה לי אליך בכל הנוגע ל"הצלחה": יועץ מקצועי לא חותר להשאיר את הזוג יחד. הוא חותר להגיע למצב בו שניהם יכולים להתעלות מעל הכעסים והאמוציות, ולבחון בצלילות הדעת את ההתאמה שלהם, לדבר על הצרכים שלהם, להיות פתוחים, פגיעים ובלי מחסומים.
אם זוג בוחר להיפרד כידידים ללא יריבויות ואמוציות שליליות אלא מתוך בגרות ושלימות נפשית, זו גם נקראת הצלחה במושגים מקצועיים. אתה יכול לא לאהוב את זה, אבל רבים רבים מגדולי הדורות הקודמים התגרשו, כולל תנאים ואמוראים. אז הם היו כשלונות?
לא כל מי שמחייך אליך ואומר לך לאכול ארוחה פעם ביום עם אשתך או כל עצה נבובה אחרת הוא "מוצלח".
סליחה אבל מאיפה הביטחון לכתוב את כל זה? בן אדם כותב שהוא מכיר סיפור, הוא מציג את הצד שני של המטבע, אז אתה מחליט כבר, או לפחות 'מניח', מה היה שם ושאנשי המקצוע שהוא דיבר עליהם הם רבנים וכו' וכו'? מאיפה ההכללות האלו? אתה באמת חושב שאין צד שני???

רבקי86

משתמש צעיר
"כולם חושבים" - לא מרשים אותי.
ואם אוסיף 'כולם כולם כולם חושבים, בטוחים ויודעים', זה כן ירשים? אבל באמת אין לי שום ענין להרשים, גם אין לי כוונה להמשיך לדון כאן בנושא, רק כואב לי השחור ולבן שבדבריך. כאילו זו האמת ואין בלתה. מהיכרותי האישית, זה מה שרציתי לומר, דווקא האמת הפוכה. בכל מקרה תודה רבה על הרצון הטוב ושוב אומר - חכמים היזהרו בדבריכם. גם החכמים.

לגדול נכון

משתמש מקצוען
בטוח לחלוטין ב100%.
אתה לעולם לא תכיר את המקרה מסיפורים של בני זוג מחוץ לחדר הטיפול.
שאלה פשוטה: את חושבת שחברות שלך מכירות את הזוגיות שלך לעומק בשביל לחוות דיעה על מה את צריכה לעשות בינך לבין בעלך?
התשובה ברורה....
ישנם כללים!
ישנם דפוסי נפש שקיימים, ונחקרו, וישנם הרבה דורות אחורה בהם נעשו טעויות נוראיות שפשוט בלימוד מקצועי לומדים איך להיזהר מהם ומה יכול למנוע אותם.
"לב טוב" בהרבה מקרים הורס בתים!!
אדם מדהים עם רגש = אדם אמוציונאלי שמתערב רגשית ושופט התנהגויות על פי אמות המידה שלו ולן פועל בחוסר הגיון.
קצרה היריעה, אבל אני מרגיש מובך מעצם העובדה שצריך בכלל להגן על לימודי מקצוע ולשכנע אנשים לא ללכת ל"כשרונות טבעיים" למיניהם.

לגדול נכון

משתמש מקצוען
את בטוחה שאסור לנהג ללא רשיון לנהוג?
מניין לך הביטחון?
יש צד שני!!
מישהו מכיר אותו והמליץ עליו שהוא נהג מעולה!
היית לוקחת אותו כדרייבר?
למה כשזה מגיע לדברים שקשורים לנפש פתאום מותר הכל? כל שיטה, כל המצאה, כל עצה נבובה מקבלת יחס של כבוד?
כן, אני בטוח!
לא בטוחה? לכי ללמוד קצת. תתעמקי מעט בנושא, תאמיני לי לא תתחרטי.

רבקי86

משתמש צעיר
איך הבנת מדבריי ש'כשזה מגיע לדברים שקשורים לנפש פתאום מותר הכל? כל שיטה, כל המצאה, כל עצה נבובה מקבלת יחס של כבוד?'
אולי תקרא שוב כי לא כתבתי מילה וחצי מילה שאפשר להבין מהם כך.
כתבתי שבניגוד להנחה החד משמעית שלך שרק מטפל מקצועי וכו' יכול לעזור, לדעתי זה ממש לא כך וקודם כל חשוב שיהיה המטפל עם חכמת חיים, עם כישורים מתאימים וכן, התכונות האלו חשובות לא פחות מאשר ידע מקצועי גרידא. אומר זאת כך, ידע מקצועי בלי רגישות והבנה פנימית את כלי הנפש (כמו גם להיפך כמובן) אינו מספיק בכלל.
לא דיברתי על שיטות והמצאות. לא דיברתי על כאלו שאין בהם לא ידע ולא חוכמה (שאין ספק שהם ודאי יותר יזיקו מאשר יועילו, בד"כ). כתבתי שלדעתי בסוף כדאי ללכת למי שיש לו הכי הרבה קבלות. זהו.

הראש בעננים

משתמש רשום
את בטוחה שאסור לנהג ללא רשיון לנהוג?
מניין לך הביטחון?
יש צד שני!!
מישהו מכיר אותו והמליץ עליו שהוא נהג מעולה!
היית לוקחת אותו כדרייבר?
למה כשזה מגיע לדברים שקשורים לנפש פתאום מותר הכל? כל שיטה, כל המצאה, כל עצה נבובה מקבלת יחס של כבוד?
כן, אני בטוח!
לא בטוחה? לכי ללמוד קצת. תתעמקי מעט בנושא, תאמיני לי לא תתחרטי.
כמה כאב. מישהו דיבר על אמוצויות?

אני מסכימה איתכם, אבל נחרצות נחרצת כל כך מעלה התנגדות,
וסתם, לא מתאימה לעולם הטיפול בכלל.

תמיד יש עוד צד למטבע, ועוד אנשים שמחזיקים אותה.
נשמח לשמוע מה קרה עם "מטפל" עם לב רחב, ומה הוא הרס.

לגדול נכון

משתמש מקצוען
כמה כאב. מישהו דיבר על אמוצויות?

אני מסכימה איתכם, אבל נחרצות נחרצת כל כך מעלה התנגדות,
וסתם, לא מתאימה לעולם הטיפול בכלל.

תמיד יש עוד צד למטבע, ועוד אנשים שמחזיקים אותה.
נשמח לשמוע מה קרה עם "מטפל" עם לב רחב, ומה הוא הרס.
1. אמוציות ורגשנות אלו תכונות מעולות. אל תכניסו אותן כמטפלים אל תוך המרחב הטיפולי כמנחות טיפול.
2. הנחרצות מתחייבת בעקבות מה שהולך בשוק. אין לי ספק שישנם אנשים ללא רשיון שיכולים לנהוג.
ואין לי בעיה שאאחים שלהם, דודים, אחיינים, חבר'ה מבית הכנסת יתייעצו איתם. אבל לבוא ולמכור את התחושות שלהם כשיטה מקצועית, זו הונאה חסרת אחריות.
3. על קצה המזלג: רב ששמע מהאשה שהיא בכתה בביתה כמה שעות ברצף ובעלה לא התייחס אליה וזמזם לעצמו שירים, קבע כי לבעל ישנה תכונת אכזריות קשה ועליה להתגרש ממנו ללא לטרוח להבין כיצד האשה מאמללת את בעלה ומוציאה את נשמתו בין השאר בעקבות שימוש בבכי שלה וכו' - יועץ שהחליט שעל אשה שמחוברת "יותר מידי" לאמא שלה צריכה לעבור דירה למקום רחוק, מה שכמובן עורר התנגדות מצידה, מה שגרם לו לקבוע באזני הבעל כי אשתו לא מוכנה לחיי נישואין ואין לו מה לחפש איתה - יועץ/רב חרדי מקרית ספר שמתייחד עם מטופלת נשואה במפגשים אינסופיים שמתארכים משעה ל-3 ויותר (!!) והיא מספרת לבעלה כל העת כי רק היועץ מכיל אותה ומבין אותה באמת וטורחת לספר לכולם עד כמה בעלה מטומטם ולא מבין כלום בחיים - יועץ "מקצועי" שאומר לבעל "אני במקומך הייתי מתגרש" במעמד צד אחד בלבד ללא שהאשה דיברה איתו כלל!! ועוד ועוד ועוד, לצערי אינסוף סיפורים שאני מכיר (היכרות עם העובדות הטכניות הללו. לא מתיימר להכיר את הדינמיקה של הזוג...).
ולסיום, רב מוכר ונחשב שהתאבד לאחרונה, התברר שהוא לא למד כלל את התחום ולא היתה לו שום תעודה. הוא פשוט היה עם לב טוב, ואגב, באמת היה לו לב טוב וענק!

שומע בקול ה'

משתמש צעיר
וסתם ככה, אשה שלדבריה חיי הנישואין שלה היו סרט אימה
ומעולם לא ידעה מה זו זוגיות טובה
ועם כל הרצון הטוב שהיה לה בסוף הגיעה לגירושין
לא בטוח שהיא המתאימה לעזור לנשים שרוצות שלום בית.

נערך לאחרונה ב:

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
יש לי המון מה להגיד כאן!!!

כן זהירות זהירות זהירות,
הנפש צריכה לעכל את כל מה שאומרים לה,
צריך לאפשר לנפש לשמוע את הדברים וזה לא פשוט בכלל
תהליך נכון ואמיתי לוקח הרבה זמן- שוב תלוי לאיזה עומק רוצים להגיע בד"כ מינימום 3-6 חודשים
ועדיין תהליך מעל שנה יכול להיות עדיין תהליך מושלם

איך יודעים שזה עדיין תהליך לנפש ולא רק לכיס?
אם מרגישים שיש התקדמות(ברור שיש גם נפילות) אבל לא חוזרים רק עם נפילות

חשוב לשים לב,
גם נשים מדהימות עם תעודה שהרבה הצליחו איתה והיא הצליחה להוביל למקומות מוצלחים במיוחד
יכול להיות שלך אישית היא לא מתאימה
(מנסיון וידע- אחת ספרה לי פעם שלפעמים היא ממליצה לנשים לעבור למישהי אחרת,
כשהיא מרגישה שהיא לא מצליחה להוביל את המטופלת לכלום)
בכל אופן זה לגעת בנפש ואם לא סימפתט את הדרך או לא מספיק מצליחה לשתף זה אומר שאת ספיציפית לא הסתדרת איתה!!!!

לכן לא מספיק שהיא תהיה מוצלחת במיוחד היא צריכה להתאים גם אישית.

ואם את הולכת לטיפול תבדקו את עצמכם כל תקופה מה קורה

יענקי חסידי

משתמש רשום
אחד מבני משפחתי עושה עכשיו תהליך זוגי עם מישהי מב"ב אשמח לדעת אם היא קשורה אל הנ"ל אם אפשר להגיד לי באישי

הרי האלפים

משתמש צעיר
יש את ליזית חזן היא ממש אלופה
היא עו"ס בעירייה ומקבלת גם באופן פרטני המספר שלה הוא 0504148843
צריך לשאול אותה אם היא פנויה בזמן הקרוב
אני יודעת שמגיעים אליה גם מרחוק
המון הצלחה

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
@שומע בקול ה'
אני יודעת כמה נתונים שלא צוינו בהודעתכם ומפריכים חלק ממה שכתבתם.
ותרימי טלפון למרכז הישראלי לנפגעי כתות 03-6708811 ותשאלי מה המידע המתועד שיש להם עליה
אין שם מענה אנושי
והאמת שזה פחות רלוונטי לי, כי על כל פנים אני אוחזת רק מהכשרה מסודרת וקבילה בענפי הטיפול השונים ומפנה רק לכאלו שיש להם הסמכה כזו וקבלו המלצות וחוות דעת חיוביות על עבודתם.

אני אין לי יכולת לענות באישי אפשר לפנות אלי באישי ולמשיך
חשוב ביותר שח"ו נשים זוגות צדיקים שרוצים יעוץ ומוכנים ללכת ונופלים איתם עמוק עמוק
להזכירכם לעוף אל האושר ונאמנה למקור

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא נכון. טעות פטאלית. גם בזמן הרמב"ם ואף לפני כן היו בתי לימוד לרפואה ואף רופא לא הוכשר לטפל ללא הכשרה מקצועית.
אבל מגשרים ועושי שלום בית, היו והיו. בדרך כלל רבנים, אבל גם לא מעט אנשים נכבדים בעלי הבנה ורגש מעמיק.

בסדררר

והרופאים טפלו אז בהקזת דם וכוסות רוח.
בא לך?

הפותח ביקש איש מקצוע בעל רשיון ממשרד הבריאות לטפל.
כשיבקש רב, נמליץ לו על רב, אל חשש

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
אני פה בחקירה משטרתית?
תעשו טובה, זה לא מכבד את הדמויות פה.
מי שרוצה מטפל - שיברר שיש לו הסמכה והמלצות (רק קחו בחשבון כבר רווחו פה כאלו שבשם ניקם הבדוי המליצו על עצמם).

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא אוכל להרחיב. ויתכן שיש איזה צדק בדבריך.
אך נחשפתי אישית בשלשה מקרים, שאני מקצוע מהשורה הראשונה לא הזיזו אצלם כלום.
ובשנים מתוכם, איש פשוט עם לב חם הצליח.
1. אמוציות ורגשנות אלו תכונות מעולות. אל תכניסו אותן כמטפלים אל תוך המרחב הטיפולי כמנחות טיפול.
2. הנחרצות מתחייבת בעקבות מה שהולך בשוק. אין לי ספק שישנם אנשים ללא רשיון שיכולים לנהוג.
ואין לי בעיה שאאחים שלהם, דודים, אחיינים, חבר'ה מבית הכנסת יתייעצו איתם. אבל לבוא ולמכור את התחושות שלהם כשיטה מקצועית, זו הונאה חסרת אחריות.
3. על קצה המזלג: רב ששמע מהאשה שהיא בכתה בביתה כמה שעות ברצף ובעלה לא התייחס אליה וזמזם לעצמו שירים, קבע כי לבעל ישנה תכונת אכזריות קשה ועליה להתגרש ממנו ללא לטרוח להבין כיצד האשה מאמללת את בעלה ומוציאה את נשמתו בין השאר בעקבות שימוש בבכי שלה וכו' - יועץ שהחליט שעל אשה שמחוברת "יותר מידי" לאמא שלה צריכה לעבור דירה למקום רחוק, מה שכמובן עורר התנגדות מצידה, מה שגרם לו לקבוע באזני הבעל כי אשתו לא מוכנה לחיי נישואין ואין לו מה לחפש איתה - יועץ/רב חרדי מקרית ספר שמתייחד עם מטופלת נשואה במפגשים אינסופיים שמתארכים משעה ל-3 ויותר (!!) והיא מספרת לבעלה כל העת כי רק היועץ מכיל אותה ומבין אותה באמת וטורחת לספר לכולם עד כמה בעלה מטומטם ולא מבין כלום בחיים - יועץ "מקצועי" שאומר לבעל "אני במקומך הייתי מתגרש" במעמד צד אחד בלבד ללא שהאשה דיברה איתו כלל!! ועוד ועוד ועוד, לצערי אינסוף סיפורים שאני מכיר (היכרות עם העובדות הטכניות הללו. לא מתיימר להכיר את הדינמיקה של הזוג...).
ולסיום, רב מוכר ונחשב שהתאבד לאחרונה, התברר שהוא לא למד כלל את התחום ולא היתה לו שום תעודה. הוא פשוט היה עם לב טוב, ואגב, באמת היה לו לב טוב וענק!
מזעזע!!!
אבל על מטפל מהשורה הראשונה (400 ש"ח לשעה היה המחיר שלו לפני כחמשה שנים), שאמר לזוג שאין לו איך לעזור להם. ויהודי חכם עם לב רחב סידר את הענינים!
יועץ דתי לאומי (למד באוניברסיטה), שקושר את המטופל אליו כבר מעל שש שנים במפגשים שבועיים!
מטפלת מסוימת שרק סיבכה רגשית את המטופלת שלה. והתברר אחרי זה שהיא עצמה היה לו בעיה קשה בנושא. ו'טיפלה' במטופלת עם כל האומוציות וקשיים שלה! בין היתר קישרה איתה מערכת חברית עמוקה מאוד, מתנות, טיולים, שמי שמכיר את התחום, זה משהו ממש לא מקצועי!
ואחר כך - אחרי שבנתה למטופלת תלות עצום בה, ביום אחד ניתקה איתה קשר, ולא ענתה לטלפונים.

ילד בן חמש שעדיין לא נגמל מהטיטול. מטפלת רגשית (שהיומן שלה מלא שבועות מראש), שעבדה במשך שנה ולא הזיזה כלום.
ובחסדי שמים ארבע חודשים אחרי שההורים הפסיקו את הטיפול, יהודי פשוט הצליח להביא אותו לעשות את צרכיו בשירותים.

צריכים עוד דוגמאות?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה