מחיר למשתכן מחיר למשתכן רמת בית שמש ד

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
מחפש ללקחו דירת 5 חדרים + מרפסת גדולה להשכרה מעוד חודש.
0533912194

אידישע מאמע

משתמש מקצוען
זה נכון לגבי הגרלות של מחיר למשתכן לפני מרץ 2018-המחיר עלה לפי המדד. אבל בהגרלה המדוברת (2020) המחיר מוצמד למדד רק מקבלת היתר בניה.
מה שכתוב תאריך הצמדה למדד 1.1.2018 זה שאם הקבלן היה מקבל היתר בניה לפני 2018 הוא לא היה יכול להעלות את המחיר. (כמובן שזה לא הגיוני, כי הוא זכה בקרקע רק ב2019 אבל זה לפרוטוקול)
זה לא תלוי במועד ההגרלה אלא במועד יציאת המכרז
בהגרלות שאין הצמדה כתוב עדין לא נקבע תאריך להצמדה

די

משתמש סופר מקצוען
זה לא תלוי במועד ההגרלה אלא במועד יציאת המכרז
בהגרלות שאין הצמדה כתוב עדין לא נקבע תאריך להצמדה
נכון. אבל יש הגרלות שכתוב תאריך מדד 1.1.2018 ומועד היציאה למכרז היה אחרי מרץ 2018 ולכן אם אין לקבלן היתר בניה הוא לא יכול להעלות את המחיר.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הממד משתנה בראשון לחודש

ממש לא, ב-15 מתפרסם.
אבל הוא מתעדכן וחל מהראשון לחודש.
מדד תשומות הבנייה הוא מדד חשוב במיוחד לרוכשי דירות חדשות בעיקר מכיוון שהתשלומים לקבלן צמודים לרוב למדד זה. מה זה מדד תשומות הבנייה? מה משפיע עליו? כמה הוא עלה בחודשים ובשנים האחרונות ביחס למדד המחירים לצרכן? ובכלל – כל מה שצריך לדעת על מדד תשומות הבנייה. נתחיל בהגדרה, מדד תשומות הבנייה שמחושב ומפורסם מדי חודש (ב-15 בחודש) על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ...

הוא מפורסם כמובן על חודש קודם.

ש''ר

משתמש פעיל
מחפש ללקחו דירת 5 חדרים + מרפסת גדולה להשכרה מעוד חודש.
0533912194
עיין ב:

הגוץ

משתמש צעיר
הממד משתנה בראשון לחודש

ממש לא, ב-15 מתפרסם.
אבל הוא מתעדכן וחל מהראשון לחודש.
אני דיברתי עם החברה שלי לצורך תשלום המשכנתא,
שאלתי אותם במפורש מתי מתעדכן המדד,
ואמרו לי שב15, ואם שילמתי לפני אני לא משלם מדד!
אבל אולי זה תלוי בחברות....

ראובן 23

משתמש מקצוען
אני דיברתי עם החברה שלי לצורך תשלום המשכנתא,
שאלתי אותם במפורש מתי מתעדכן המדד,
ואמרו לי שב15, ואם שילמתי לפני אני לא משלם מדד!
אבל אולי זה תלוי בחברות....
משיחה אם אנשים בתחום כל חברה פועלת לפי החלטותיה (וגם בזה יש שיקול דעת בתוך החברה)
אגב גם לפי חוק הם לא חייבים להסכים שאם תקדים להם תשלום תחסוך את עליית המדד אלא הם יכולים לדרוש הפרשים וכדאי לכל אחד לבדוק בחברה שלו מה מקובל ולפעול לפי זה

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
משיחה אם אנשים בתחום כל חברה פועלת לפי החלטותיה (וגם בזה יש שיקול דעת בתוך החברה)
אגב גם לפי חוק הם לא חייבים להסכים שאם תקדים להם תשלום תחסוך את עליית המדד אלא הם יכולים לדרוש הפרשים וכדאי לכל אחד לבדוק בחברה שלו מה מקובל ולפעול לפי זה
אולי לא תחסכו עליית מדד אבל ריביות כן..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה