מחיר למשתכן מחיר למשתכן בבני ברק?....!

מצב
הנושא נעול.

avi media

משתמש מקצוען
"שותא דינקוא מפומה דאבוה או מפומה דאימיה" -תזהרו במה שאתם מדברים בבית...
כמדומני שמעולם לא הזכרתי את השם שריקי ליד הילדים.
בנוסף אנו משתדלים בל"נ לא לדבר דברים כאלו בשב"ק, וק"ו לא עם הילדים.
מה שקרה שבשבת האחרונה הלכנו להתפלל בבית כנסת חדש שנבנה לאחרונה, ומעולם לא התפללנו בו, ושם הילדים פגשו ילדים שמתווכחים האם שריקי עשיר והאם כיף לו וכו' וכנראה שאחד הילדים שהוריו רכשו דירה אצל שריקי סיפר שם שהוא ברח לחו"ל כי רוצים להוציא ממנו הרבה כסף.. ואז הבן שלי שאל אותי בבית מי זה שריקי? הוא באמת עשיר? למה הוא ברח לחו"ל? עניתי לו שאנחנו לא מדברים דברים כאלו בשבת, והנושא הסתיים כאן.

כןכן

משתמש רשום
צי הרכב לבדו יכול לכסות את שווי הפיצויים של כולנו למשך כמה שנים טובות.

אז מאיפה נובעים הפחד והבהלה?
אתה באמת חושב שפשוט באים ולוקחים כל אחד רכב??...... הלוואי...
אף אחד לא אמר שאין לו ממה לשלם בסה"כ אמרו שהוא לא כ"כ "בעל חסד" לתת עשרות מליונים לרוכשים...

BABYSTEPS

משתמש רשום
אין מה להוסיף בינתיים חוץ מויכוח עוד פעם ועוד פעם,
יש כאן ויכוח אם הפרויקט יאוכלס בזמן או לא, ואם לא האם הוא חייב לשלם, ואם כן האם הוא ישלם, כל אחד הציג את ההגיון שלו, ובוא נעבור לתכלית האם יש מה מבחינתנו לעזור בנושא, בשביל טובת הציבור,
אגב, אוסיף שלי אישית ידוע כמה מהזוכים אשר שייכים למשפחות חשובות קרי רבנים ואדמורים, ואני חושב שמצידם יש סיכוי שיפעילו לחץ על עיריה וזה ודאי יועיל.
עוד דבר, האם לא כדאי לנסות להוציא הבטחה או משהו כזה מהמתמודד לראשות העיריה אוריאל בוסו ולפרסם אותו וזה ודאי יגרום לזייברט להתייחס ולהבטיח דבר דומה מכיון שכולם עכשיו רבים על לב התושבים.
ראש העיר שיכנע ללחצים של הקבלן ויקדם טופס 4 על חשבון הבטיחות ואיכות החיים בשכונה לא יקבל את הקול שלי ושכמותי.

גם אם יתכנסו כל חסידי האדמורים לפורום ויכתבו שהם מאוד מאוד רוצים לקבל טופס 4 ללא הגשר זה פשוט לא יקרה מהסיבה הפשוטה שזה לא חוקי.

במיוחד לאחר מכתבו התקיף של רה"ע רובינשטיין.

ולמרות הכל,אם בכל אופן יקבל מאן דהוא מתחת או מעל לשולחן מעטפות (שזו הסיבה העיקרית לאישורים מזורזים בישראל) הוא גם צפוי לחקירה וחופשה במשטרה ויהיה חילול השם.

לא חבל?

שווה

משתמש רשום
ראש העיר שיכנע ללחצים של הקבלן ויקדם טופס 4 על חשבון הבטיחות ואיכות החיים בשכונה לא יקבל את הקול שלי ושכמותי.

גם אם יתכנסו כל חסידי האדמורים לפורום ויכתבו שהם מאוד מאוד רוצים לקבל טופס 4 ללא הגשר זה פשוט לא יקרה מהסיבה הפשוטה שזה לא חוקי.

ולמרות הכל,אם בכל אופן יקבל מאן דהוא מתחת או מעל לשולחן מעטפות (שזו הסיבה העיקרית לאישורים מזורזים בישראל) הוא גם צפוי לחקירה וחופשה במשטרה ויהיה חילול השם.

לא חבל?
א. זכותך להצביע למי שתרצה אבל תדע שיש הרבה שמבחינתם האופציה הרעה במיעוטו זה להכנס כך ללא הגשר.
ב.להכנס ללא הגשר זה חוקי לחלוטין [אולי יש צורך בתיקון בקירוי הרכבת], והראיה הפשוטה היא, שהעיריה היתה צריכה להחתים את שריקי ע"ז שלא יאוכלס ללא בניית הגשר, אם זה לא חוקי לא היו צריכים לעבוד קשה להחתים אותו.
ג. אם יאושר האכלוס בלי הגשר [ואני צופה שזה מה שיהיה -בלי רוה"ק:) ], זה לא קשור לא לכסף ולא לשום דבר אחר אלא זה קשור אך ורק ללחץ ציבורי של מאות משפחות הכורעות תחת נטל ההוצאות של 11000 ש"ח לחודש. מכיר את עירית בני ברק מבתוכו לא מהיום.

ברוך ד

משתמש חדש

לא חבל?
לדעתי כתבת את זה לכאו' משום שתאריך האיכלוס שלך זה לא ב30/11 או משום שיש לך משוכורת טובה שמאפשרת לך לשלם שכירות ומשכנתא אבל הרבה כמוני קורסים (אולי מהמעשרות שתתן לי אני לא יקרוס....;))

BABYSTEPS

משתמש רשום
לדעתי כתבת את זה לכאו' משום שתאריך האיכלוס שלך זה לא ב30/11 או משום שיש לך משוכורת טובה שמאפשרת לך לשלם שכירות ומשכנתא אבל הרבה כמוני קורסים (אולי מהמעשרות שתתן לי אני לא יקרוס....;))
הקבלן מחויב לשלם לנו 150% עבור כל חודש שכירות.-פשוט תתיעץ עם עו"ד טוב ואל תתיחס למכונת ההפחדות שמשרתת את הקבלן וקומץ אינטרסנטים.

אם אתה רוצה לחסוך אתה יכול לשכור דירה בחריש ולהגיע לבני ברק כל בוקר כנראה תגיע מוקדם יותר.

הפקקים האלו יפגעו באטרקטביות של השכונה ובמחירי השכירות.

ישנו גם את הסיכון הבטיחותי מצד רכבות שמובילות חומרים מסוכנים

ברוך ד

משתמש חדש
הקבלן מחויב לשלם לנו 150% עבור כל חודש שכירות.-פשוט תתיעץ עם עו"ד טוב ואל תתיחס למכונת ההפחדות שמשרתת את הקבלן וקומץ אינטרסנטים.

אם אתה רוצה לחסוך אתה יכול לשכור דירה בחריש ולהגיע לבני ברק כל בוקר כנראה תגיע מוקדם יותר.

הפקקים האלו יפגעו באטרקטביות של השכונה ובמחירי השכירות.

ישנו גם את הסיכון הבטיחותי מצד רכבות שמובילות חומרים מסוכנים

דבר ראשון הקבלן לא בדיוק מחוייב (אחרי בירורים) לשלם אם הבעיה לא באשמתו ועד עכשיו לא ראינו מסמך בכתב מהעירייה אלא הבטחה בע"פ שלא שווה כלום
ואפי' אם נקבל פיצויים זה לא יהיה מחר אלא ככל הנראה אחרי דיונים בבית המשפט (כלומר בעוד שנתייםבמצב טוב ) אבל כרגע כולנו או ליתר דיוק רובנו כמו שראיתי בצ'אט קורסים ולא יעזור לנו אם לא נקבל את הפיצויים עכשיו
דבר שני זה לא עניני התשובה הזאת "לך תגור בחריש" כי אני כרגע לא גר בבני ברק ומשלם שכירות פחות או יותר כמו בחריש אבל הרעיון שלך הוא כמו שתגיד לי שאם אתה לא שורד אפי' שזה לא באשמתך כמו במצב שלנו לך תגור ביחידת דיור במקום 3 חדרים עם 6 ילדים

BABYSTEPS

משתמש רשום
דבר ראשון הקבלן לא בדיוק מחוייב (אחרי בירורים) לשלם אם הבעיה לא באשמתו ועד עכשיו לא ראינו מסמך בכתב מהעירייה אלא הבטחה בע"פ שלא שווה כלום
ואפי' אם נקבל פיצויים זה לא יהיה מחר אלא ככל הנראה אחרי דיונים בבית המשפט (כלומר בעוד שנתייםבמצב טוב ) אבל כרגע כולנו או ליתר דיוק רובנו כמו שראיתי בצ'אט קורסים ולא יעזור לנו אם לא נקבל את הפיצויים עכשיו
דבר שני זה לא עניני התשובה הזאת "לך תגור בחריש" כי אני כרגע לא גר בבני ברק ומשלם שכירות פחות או יותר כמו בחריש אבל הרעיון שלך הוא כמו שתגיד לי שאם אתה לא שורד אפי' שזה לא באשמתך כמו במצב שלנו לך תגור ביחידת דיור במקום 3 חדרים עם 6 ילדים
1.זה לא רציני.

מי העו"ד שהתייעצת איתו? פרט בבקשה לפחות כמו שפרטתי בפוסטים הקודמים והבאתי חו"ד עם אסמכתאות.

2.למה אתה לא רוצה לגור בחריש? כי זה רחוק מבני ברק? אז למעשה זה בדיוק מה שתקבל ללא הגשר! שכונה במצור ומנותקת מבני ברק ואפילו מתל אביב הסמוכה!

3.לא התייחסת כלל לעניין הבטיחותי של חומ"ס.

4.אם אתה מרגיש כל כך מסכן ודפוק בגלל הדירה יכול להיות שכדאי לך למכור אותה כעת (זה ייתכן על ידי פניה לוועדת חריגים)

גם ח"כ יעקב אשר הציף את הבעייה בוועדה בכנסת ויש תקווה לפתרון

חסיד של רבנו

משתמש רשום
1.זה לא רציני.

מי העו"ד שהתייעצת איתו? פרט בבקשה לפחות כמו שפרטתי בפוסטים הקודמים והבאתי חו"ד עם אסמכתאות.

2.למה אתה לא רוצה לגור בחריש? כי זה רחוק מבני ברק? אז למעשה זה בדיוק מה שתקבל ללא הגשר! שכונה במצור ומנותקת מבני ברק ואפילו מתל אביב הסמוכה!

3.לא התייחסת כלל לעניין הבטיחותי של חומ"ס.

4.אם אתה מרגיש כל כך מסכן ודפוק בגלל הדירה יכול להיות שכדאי לך למכור אותה כעת (זה ייתכן על ידי פניה לוועדת חריגים)

גם ח"כ יעקב אשר הציף את הבעייה בוועדה בכנסת ויש תקווה לפתרון

כבודו, אני מעריך מאד את הנחרצות שלך וביותר ראיתי מדפדפוף קל שאתה חם מאד לנושא איסור ריבית ושמירת שבת,
אבל לא מבין מה קרה למצוות בן אדם לחבירו של כבודו,
אנחנו גרים בבני ברק ומשלמים שכירות גבוהה מהרבה מאד צרכים וסיבות וכמוני יש הרבה מאד ב"ה
דוגמא: אי אפשר "לעבור לחריש" ב"ה הילדים במוסדות בעיר זה כבר כמה שנים, וב"ה נמשיך בכך,
מה להעביר את כולם למשך שנתיים????????
בדקתי זה כמה פעמים, ומתוך בני ברק גם עם הפקקים הכי קשים מדובר על פער של אולי 10 דקות נסיעה, תלוי מהיכן.
בנושא "הבטיחות" דבר ראשון לא מדובר על כל המתחם ב. לצרינו נושא הבטיחות משמש כלי קרדום למשנאינו להפיל עלינו שלל גזירות ג. הבנינים שפונים לגהה מעל תחנת דלק [!] יותר "בטיחותיים"????
אשמח אם הטענות ל"חוקיות" ו"בטיחות" יהיו יותר מציאותיים ויתחשבו במצב הבלתי אפשרי של כ 1000 משפחות כן ירבו שנאנקים תחת התשלומים החודשיים, אולי יחד אפשר למצא עיצה טובה ובזכות הימים הקדושים שאנו נמצאים בהם
ונראה כל אחד מעלת חבירו. וכו'

א.ל. 1

משתמש חדש
ציטוט :

חשיפה ראשונית ובלעדית לחברי הקבוצה בערב ראש השנה פגשתי במקרה את שר השיכון יצחק גולדקנופף ( למרות שאני לא חסיד גור ) והתחלתי לשוחח איתו על הסיפור של גשר הרלינג והעיכוב של העירייה על טופס 4 וכו'... ושרוב הרוכשים מפחדים מקריסה כלכלית מיידית .. אז כמובן שעל הרבה שאלות ששאלתי הוא ענה לי : לא יודע , לא קשור אלי , אבל ארשום כאן את עיקרי הדברים שלו והכותרות שלקחתי מהשיחה : - אין חולק ואין ספק שהאשמה מוטלת אך ורק על עיריית בני ברק שעשתה פה המון טעויות מתחילת הדרך ובכלל שנתנו היתרי בנייה כשלא ידעו מה הולך להיות עם הגשר וכו' - אני יכול להגיד לך דבר אחד ואתה יכול להעביר את זה לרוכשים - חנוך זייברט יסגור את הסיפור הזה , ויאשר טופס 4 עד לתאריך האכלוס - כי יש הבנות עם משרד התחבורה שהולכים לאשר את תקציב הגשר - לגבי התשתיות הוא אמר - זייברט יזרז את כל התשתיות שיגמר כמה שיותר מהר - לגבי הקירוי על הרכבת הוא אמר - לא ידוע לי על כזה בעיה , אבדוק את זה מול המשרד שלי ( נ.ב : שכמובן יש לו אינטרס להגיד שזייברט יסדר הכל ) ובמקביל : דיברתי גם עם אחד מבכירי עיריית בני ברק שמעורב מטעם העירייה בכל הנושא של הגשר והמתחם ואישור טופס 4 וכו' ... והוא אמר לי כך : - עיריית בני ברק ראתה בחודשים האחרונים - שמשרד התחבורה מעכבת את אישור התקציב על הגשר, רצתה להלחיץ ולזרז את משרד התחבורה שיאשרו את תקציב הגשר - וממילא הוציאה את המכתב לקבלן על עיכוב בטופס 4 , כך שהרוכשים ילחצו והסיפור יצא לתקשורת ... ולטענת הבכיר : זה עזר , הם נלחצו והם הגיעו להבנות מול העירייה לקראת אישור תקציב לגשר , ולטענת הבכיר : עיריית בני ברק תאשר טופס 4 עד תאריך האכלוס 30/11/23 ללא ספק - לגבי הקירוי על הרכבת הוא טוען - שחלק של הקירוי כבר גמרו , והחלק השני ליד השכונה הוא קשור רק ל' 3 בניינים וממילא זה לא מעכב את טופ 4 לכל השכונה , וגם שם הולכים לבנות בקרוב את הקירוי - לגבי התשתיות - עיריית בני יזרז בחודשים הקרובים את כל התשתיות שצריכים ... העברתי את כל מה ששמעתי מהם מילה במילה אליכם , זה מה שהם אמרו , אם כך יהיה ? נוכל לדעת רק בתאריך האכלוס ....

כןכן

משתמש רשום
ציטוט :

חשיפה ראשונית ובלעדית לחברי הקבוצה בערב ראש השנה פגשתי במקרה את שר השיכון יצחק גולדקנופף ( למרות שאני לא חסיד גור ) והתחלתי לשוחח איתו על הסיפור של גשר הרלינג והעיכוב של העירייה על טופס 4 וכו'... ושרוב הרוכשים מפחדים מקריסה כלכלית מיידית .. אז כמובן שעל הרבה שאלות ששאלתי הוא ענה לי : לא יודע , לא קשור אלי , אבל ארשום כאן את עיקרי הדברים שלו והכותרות שלקחתי מהשיחה : - אין חולק ואין ספק שהאשמה מוטלת אך ורק על עיריית בני ברק שעשתה פה המון טעויות מתחילת הדרך ובכלל שנתנו היתרי בנייה כשלא ידעו מה הולך להיות עם הגשר וכו' - אני יכול להגיד לך דבר אחד ואתה יכול להעביר את זה לרוכשים - חנוך זייברט יסגור את הסיפור הזה , ויאשר טופס 4 עד לתאריך האכלוס - כי יש הבנות עם משרד התחבורה שהולכים לאשר את תקציב הגשר - לגבי התשתיות הוא אמר - זייברט יזרז את כל התשתיות שיגמר כמה שיותר מהר - לגבי הקירוי על הרכבת הוא אמר - לא ידוע לי על כזה בעיה , אבדוק את זה מול המשרד שלי ( נ.ב : שכמובן יש לו אינטרס להגיד שזייברט יסדר הכל ) ובמקביל : דיברתי גם עם אחד מבכירי עיריית בני ברק שמעורב מטעם העירייה בכל הנושא של הגשר והמתחם ואישור טופס 4 וכו' ... והוא אמר לי כך : - עיריית בני ברק ראתה בחודשים האחרונים - שמשרד התחבורה מעכבת את אישור התקציב על הגשר, רצתה להלחיץ ולזרז את משרד התחבורה שיאשרו את תקציב הגשר - וממילא הוציאה את המכתב לקבלן על עיכוב בטופס 4 , כך שהרוכשים ילחצו והסיפור יצא לתקשורת ... ולטענת הבכיר : זה עזר , הם נלחצו והם הגיעו להבנות מול העירייה לקראת אישור תקציב לגשר , ולטענת הבכיר : עיריית בני ברק תאשר טופס 4 עד תאריך האכלוס 30/11/23 ללא ספק - לגבי הקירוי על הרכבת הוא טוען - שחלק של הקירוי כבר גמרו , והחלק השני ליד השכונה הוא קשור רק ל' 3 בניינים וממילא זה לא מעכב את טופ 4 לכל השכונה , וגם שם הולכים לבנות בקרוב את הקירוי - לגבי התשתיות - עיריית בני יזרז בחודשים הקרובים את כל התשתיות שצריכים ... העברתי את כל מה ששמעתי מהם מילה במילה אליכם , זה מה שהם אמרו , אם כך יהיה ? נוכל לדעת רק בתאריך האכלוס ....
ד' יברך אותך על העדכון ..
משתתף בצערם של כל אלו שלא רוצים טופס 4 אלא להמתין ולהמתין... אולי הם יעברו לחריש...

avi media

משתמש מקצוען
משתתף בצערם של כל אלו שלא רוצים טופס 4 אלא להמתין ולהמתין... אולי הם יעברו לחריש...
לא בטוח שיש צורך
אצלם זה סה"כ מניעת רווח שחולמים שיקבלו כל חודש מהקבלן,
כשיהיה איכלוס בפועל בקרוב אני אשמח מאוד בשמחת האברכים שנאלצים לשלם משכנתא ושכירות כל חודש, זה צער אמיתי ולא מניעת רווח דמיוני.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לא בטוח שיש צורך
אצלם זה סה"כ מניעת רווח שחולמים שיקבלו כל חודש מהקבלן,
כשיהיה איכלוס בפועל בקרוב אני אשמח מאוד בשמחת האברכים שנאלצים לשלם משכנתא ושכירות כל חודש, זה צער אמיתי ולא מניעת רווח דמיוני.
יש כנראה כאלו שבאופן כללי מפחדים מרגע האיכלוס (לא רק בבני ברק, אלא גם בשאר מקומות בארץ) כי הם קפצו לפני כמה שנים למים וקנו ב20/80, והתנאים הנוכחיים שלהם לא מספיק טובים לקבל משכנתא נורמלית מהבנק, או שהם חוששים מהריבית הגבוהה הנוכחית, ולכן הם מעדיפים שהמסירה תידחה לעת עתה, אפילו במחיר תשלום השכירות...

יעל חנה

משתמש צעיר
ד' יברך אותך על העדכון ..
לא חושבת שככה צריך להגיב.

ברור שכולנו רוצים טופס 4 אבל רוצים לגור בשכונה נורמלית עם כביש גישה נורמלי ושלא נתקע בפקק של שעה וחצי כל בוקר וערב וזה בוודאות יקרה אם יאושר טופס 4 לפני שהגשר יבנה.

avi media

משתמש מקצוען
לא חושבת שככה צריך להגיב.

ברור שכולנו רוצים טופס 4 אבל רוצים לגור בשכונה נורמלית עם כביש גישה נורמלי ושלא נתקע בפקק של שעה וחצי כל בוקר וערב וזה בוודאות יקרה אם יאושר טופס 4 לפני שהגשר יבנה.
זה יקרה לתקופה מסויימת, אתם יכולים להשכיר את הדירה בשנה/שנתיים הללו, ורק אח"כ לעבור לגור שם, זה עדיף מאשר לעכב לגמרי את האיכלוס כל כך הרבה זמן.
האמת שאני דוקא מחכה לזה שבזמן האכלוס יהיה הצפה של דירות להשכרה במתחם הסופרים ומחירי הדירות להשכרה ירדו ואוכל לעבור מהדירה הישנה שאני גר בה לדירה יותר חדשה סמוך לב"ב...:D

נערך לאחרונה ב:

BABYSTEPS

משתמש רשום
זה יקרה לתקופה מסויימת, אתם יכולים להשכיר את הדירה בשנה/שנתיים הללו, ורק אח"כ לעבור לגור שם, זה עדיף מאשר לעכב לגמרי את האיכלוס כל כך הרבה זמן.
האמת שאני דוקא מחכה לזה שבזמן האכלוס יהיה הצפה של דירות להשכרה במתחם הסופרים ומחירי הדירות להשכרה ירדו ואוכל לעבור מהדירה הישנה שאני גר בה לדירה יותר חדשה סמוך לב"ב...:D

הבהרה חשובה:"התקופה המסוימת" היא לפחות עוד כשנתיים! (הצפי הוא יוני 2025!) כאשר במדינת ישראל כידוע זה רק המלצה וכאשר יאושר טופס 4 והלחץ על הקבלן המבצע ירד הרי הכל ילך הרבה יותר "רגוע" כי גם שריקי יהיה "רגוע" ואז בקלות יכול גם לקחת 5 שנים ויותר כי בל נשכח שמדובר בפרויקט הנדסי מורכב מאוד.

הנזק הוא וודאי.

ברור שמחירי השכירות ייפגעו לזמן ארוך וללא פיצוי!

כמו גם ברור לחלוטין שמי שבוחר להתגורר לא יפוצה כלל.

צריך להבין כי הידע והסמכות לסיכויינו מול הקבלן היא אך ורק בידי אנשי מקצוע ועל כל אחד "להתייעץ עם רבותיו"

ובנימה אישית:בניגוד למלעיזים עלי, אני בודק דברים לעומק,ורק אחר כך מגיב.

תגובות שנובעות מרגש(בעיקר פחד ונחיתות מ"שריקי העשיר") או מחוסר ידע הם פשוט לא רלוונטיות.

לכן אני מעריך מאוד תגובות שקולות ומגובות בידי אנשי מקצוע בתחום(כמו עו"ד למשל)

תגובות בעלי אמירות כלליות כמו "התייעצתי" "חבר אמר" או הבטחה של פוליטיקאי בע"פ לא שוות הרבה.

מי כמונו יודעים שאפילו הבטחה של קבלן בע"פ לא שווה כלום.

אני רק מעלה את הנקודה הזו: שייתכן מאוד שיש פה מקורבים לקבלן כדוגמת "כןכן" שיש להם עניין לרפות ידינו מול הקבלן בדיוק כמו שהיה במאבק הקודם מולו.

נ.ב

למיטב הבנתי המכתב ששלח ראש העיר רובינשטיין הוא אסמכתא לכל דבר.

קבצים מצורפים

• WhatsApp-Image-2023-08-30-at-22.13.16-1.jpeg
    WhatsApp-Image-2023-08-30-at-22.13.16-1.jpeg
    KB 112.7 · צפיות: 36

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
הבהרה חשובה:"התקופה המסוימת" היא לפחות עוד כשנתיים! (הצפי הוא יוני 2025!) כאשר במדינת ישראל כידוע זה רק המלצה וכאשר יאושר טופס 4 והלחץ על הקבלן המבצע ירד הרי הכל ילך הרבה יותר "רגוע" כי גם שריקי יהיה "רגוע" ואז בקלות יכול גם לקחת 5 שנים ויותר כי בל נשכח שמדובר בפרויקט הנדסי מורכב מאוד.

הנזק הוא וודאי.

צריך להבין כי הידע והסמכות לסיכויינו מול הקבלן היא אך ורק בידי אנשי מקצוע ועל כל אחד "להתייעץ עם רבותיו"

תגובות שנובעות מרגש(בעיקר פחד ונחיתות מ"שריקי העשיר") או מחוסר ידע הם פשוט לא רלוונטיות.

תגובות בעלי אמירות כלליות כמו "התייעצתי" "חבר אמר" או הבטחה של פוליטיקאי בע"פ לא שוות הרבה.

אני רק מעלה את הנקודה הזו: שייתכן מאוד שיש פה מקורבים לקבלן כדוגמת "כןכן" שיש להם עניין לרפות ידינו מול הקבלן בדיוק כמו שהיה במאבק הקודם מולו.

נ.ב

לא צריך להיות עו"ד ולא איש מקצוע. יש כאן שאלה פשוטה מאד: למה ששריקי ישלם?
בניית הגשר לא מוטלת עליו, והעיכוב באיכלוס (אם יהיה) לא באשמתו. הוא קיבל היתר מהעירייה והלך ובנה ומסר את הדירות בזמן. מה הוא אשם? מקסימום יש כאן טעות של העירייה שמסרה לו את המגרשים, במקום להמתין ולייבש את כולם עד מתן ההיתרים (כמו במספר מקומות אחרים בארץ). בחוזה שהוא ערך עם הרוכשים הוא הבטיח את מסירת הדירות עד נובמבר 23 והוא עמד בדיבורו.
מה יש לתבוע ממנו? מה הוא עשה לא בסדר? האם הרוכשים היו מעדיפים שהמגרשים יישארו ריקים ושוממים בלי שום בניה?
לא רואה שום שופט בעולם שיפסוק נגדו (וכנראה שגם לא נגד העירייה)...

כןכן

משתמש רשום
אם יש מישהו שיש לו עניין להרפות את ידינו מול הקבלן זה אתה - מכיוון שמבחינתך הכל בסדר ולמה לא? מבחינתך שיתעכב ויתעכב האיכלוס. אז מי מרפה ידיים???

א.ל. 1

משתמש חדש

הנזק הוא וודאי.

נ.ב

איזה נזק יש ?? ואיזה מחירי הדירות ייפגעו ?? ואיזה בעיות יצופו בדיוק ?? בשיחה שלי אתמול מול גורם בכיר מאוד בעירייה הוא אחראי על הקצאות שטח לדיור ובנייה ותשתיות , והוא אמר בפירוש : שכרגע הוא עובד מטעם העירייה על תוכנית להרחבת הכביש ששם המשאיות של שריקי עוברות כל יום - שזה דרך גישה הקיימת לשכונה , שיורחב כמה שיותר הכביש הזה , כדי שהגישה יהיה יותר נוחה לשכונה , וזה כמובן עד שהגשר יבנה , והוא כרגע לוחם מול החניות שם באזור להסביר להם שצריכים להרחיב את הכביש , והוא אומר לי : שירחיבו את הכביש הזה בתקופה הקרובה בוודאות , הוא אומר : שהעירייה התחילו להריץ את כל התשתיות בקצב יותר מהיר לקראת האכלוס ...
אני לא אומר שיהיה שם מושלם , אבל הם עושים כל מה שהם יכולים לשפר עד כמה שניתן את התשתיות שם ..

אז בבקשה לא להצביע הכל שחור ופאסימי , העירייה - האינטרס הראשון שלה - זה שהשכונה יראה יפה ומטופח והם עושים את העבודה , נכון לוקח זמן , אבל הכל יהיה הרבה יותר מהר ממה שאנחנו חושבים - כי אנשים שם על כל הזמן ..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  46  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה