מחיר להוצאת ספר

חושב מחדש

משתמש מקצוען
ז"א הרווח ממכירת המהדורה הראשונה, במקרה הזה כמובן, הוא בסביבות ה- 65,000 ש"ח

ההכנסות היו בסיכום 140.000
700*60
3300*30

היו לי הוצאות נוספות, כמו למשל אינדקס - שעלה לי 7000
פלוס הגהה על האינדקס 3000

במכירה הפרטית לקחתי אדם שמצא לי איש קשר בלא מעט מקומות שמכרו בבתי כנסת/כוללים/בתים, הוא לבד עלה לי 10000 שקל.

סך ההוצאות היו 100,000 ש''ח
[החלפתי גרפיקאית לפרסום עוד עלות קטנה]
ועל ההכנסות מהחנות תוסיף עלות מע''מ.

הכל יחד היה רווח של פחות מ30000

אבל - כל זה בהתחשב בעובדה שמכירות הספר היו 4000 עותקים, שלפי מה שהבנתי מההוצאת ספרים, זה לא דבר שקורה הרבה.

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
סילחו לי
אבל אתם מערבבים כמה סוגי ספרים וסגנונות - שיש לזה משמעות לא קטנה
עוד אנשים יחשבו ששווה להשקיע בהוצאת ספרים בכללי, והם עלולים להתאכזב קשות.

לא כל ספר תורני הולך בשוק, אלא זה תלוי על איזה נושא הוא סובב.
גם לא כל ספר סיפורת הולך, תלוי בסגנון שלו.
ועם כל זה, אם המהדורה הראשונה של הספר נמכרת על פני משך כמה שנים, אתה כמעט לא מרגיש את ההכנסות ממנו, כי זה כסף קטן שנכנס לכיס מידי פעם לקניית לחם וחלב.
מעטים הם הספרים הנמכרים בשוק כ"רב מכר", קחו זאת לתשומת לבכם.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
מעטים הם הספרים הנמכרים בשוק כ"רב מכר", קחו זאת לתשומת לבכם.
כתבתי זאת בתגובה שלי,
אכן רוב הספרים לא מצליחים להמכר יותר מ500 עותקים...
כך אמר לי אז בעל ההוצאה לאור.

ולכן כל הנתונים שונים -

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי

רותי רפפורט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אין מצב.
מקסימום 20 אלף, וזה במקרה הטוב, שנמכרו כל האלף הראשונים.
משלמים לפי מכירה, ובד"כ מבקשים (כלומר דורשים) מהסופר לשלם את ההדפסה.
אבל היות שבתי הדפוס מבקשים שוטף 120, או אפילו שוטף 180, הכסף ממכירות הספרים מגיע קודם ואז אפשר לשלם על ההדפסה.
(במקרה שמכרת את המהדורה)
אבל לומר להוצאה לאור: "תשלמו לי על ההדפסה" זה אומר שהסופר, בעצם, לא מאמין בספר שלו. כי אם הוא מאמין בו, ואכן בעז"ה ימכור מהדורה, לא תהיה לו בעיה לשלם לבית הדפוס.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
@רותי רפפורט התכוונה שאין מצב כנראה לזה:
ז"א הרווח ממכירת המהדורה הראשונה, במקרה הזה כמובן, הוא בסביבות ה- 65,000 ש"ח או שפספסתי משהו?

@מחשבה אחת כתב אח"כ שהיו לו הוצאות נוספות... ולכן:
הכל יחד היה רווח של פחות מ30000

תקנו אותי אם טעיתי..

חושב מחדש

משתמש מקצוען
רווח היה בגלל דבר אחד,
הספר שהוצאתי חיכו לי אלפים... [לא ספר מתורתי האישית, אלא מתוך ספריו של אחד מגדולי ישראל מדורות קודמים]
הפרסום כמעט ולא היה צריך להיות, העיתונים כתבו עליו בהתנדבות,
עשיתי מודעה קטנה בכל עיתון,
והמכירות היו בהתאם.

כתבתי כאן רק סוג של הכנסות מול הוצאות.

רותי רפפורט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כן, התכוונתי בדיוק לזה.
@רותי רפפורט התכוונה שאין מצב כנראה לזה:
@מחשבה אחת כתב אח"כ שהיו לו הוצאות נוספות... ולכן:
תקנו אותי אם טעיתי..

לא ייתכן להרוויח ממהדורה ראשונה כ"כ הרבה. מרוויחים סביבות 20 אלף למהדורה ראשונה (מהדורה בד"כ אלף העתקים)
אין לי מושג מה קורה בספרים התורניים.
בסיפורת הרגילה ספר שלא עובר את האלף, נחשב לכישלון בעיני ההוצאות לאור.
לסיים מהדורה זה מינימום.

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
מוזר,
אחד הסופרים הגדולים בארץ (ע.ע.) שמוכר למעלה מ 50.000 עותקים כל ספר (וספר אחד מכר 900.000 עותקים בעולם) אומר שמעולם לא קיבל בארץ יותר מ15 ש"ח לספר (וספר שלו מתחיל מ80 ש"ח)

שאלתי פעם מישהו מהתחום (של ההוצאות לאור) איך ניתן להרוויח מספר הוא אמר לי לך תחבר ספר שיאושר ע"י משרד החינוך ללימוד בבתי ספר, טיפל'ה בקשיש כאן ושם, ואתה מסודר לכל ימי חלדך

רותי רפפורט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זה כי הוא עבד עם הוצאות חילוניות, אני מניחה, ולכן קיבל 15 ש"ח לספר.
בהוצאות חרדיות המצב קצת יותר טוב.
מקבלים טיפה יותר, ומוכרים את הספר בקצת פחות.
בעניין הבקשיש - לך ספר את זה לאולמרט. ולעוד כמה שקיבלו את הבקשישים של האיש ההוא, ומבלים אחר כך במעשיהו.

מרחבית

משתמש מקצוען
לספר שכתוב בעברית יש קהל יעד יחסית קטן - אלא אם כן מתרגמים אותו אחר כך לאנגלית ולעוד שפות. לספר חרדי בעברית - יש קהל יעד עוד יותר קטן.
15 ש''ח לספר טוב בעל תפוצה מאוד נרחבת בארץ ובעולם - יכול לתת הכנסה מצוינת והרבה יותר מזה. בעוד שסכום אפילו כפול מזה, עם תפוצה מוגבלת - יכניס כמובן הרבה הרבה פחות.

האם זה הוגן לתת לסופר רק 15 ש''ח מתוך 80 שהספר נמכר? - זו שאלה מעניינת, שאינני נכנסת אליה כאן. בכל אופן - התפוצה היא המרכיב המאוד חשוב להכנסות הסופר.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מעלה כאן את האקסל שלי לחישוב עלויות ספר.
אפשר לשחק עם המספרים לכאן ולשם, בהתאם למה שרוצים (או להצעה שמקבלים מההוצאה...)

קבצים מצורפים

• עלויות ספרים.xls
    KB 22 · צפיות: 175

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

תודה רבה. מדהים.
שווה לעסוק במקביל גם בראיית חשבון וגם בכתיבה ספרותית...

רק שאלה מסקרנת מחד ומקצועית מאידך:

הנתון של 5 שעות כתיבה ועריכה לפרק לא כולל זמן המחקר וההכנה, הוא נתון אמיתי או מספר אקראי שהוכנס כדוגמה עבור חישוב הנוסחה?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה זה זמן הוצאה לאור משוער?

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
ואם כבר האקסל נתון לדיון, אז מה זה אומר 'עלויות משתנות' במקרה הזה? למהדורות הבאות?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואם כבר האקסל נתון לדיון, אז מה זה אומר 'עלויות משתנות' במקרה הזה? למהדורות הבאות?

גם למהדורה הראשונה. זה עלויות שתלויות במספר העותקים שיוצא.
(בניגוד לעלויות כמו עימוד ולוחות, שהן זהות בין אם תוציאי אלף עותקים, או תשעת אלפים).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה