דיון מחירי הדירות לאן?

פרוגפרוגנדה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ולכן להעדיף לגור באחיסמך למשל שיש בה הרבה יותר אופציות לתעסוקה מאשר בית שמש
יכול להיות אישה מאחיסמך שלא מוצאת עבודה
ואישה בבית שמש בעבודה פגז
כך שקודם כל למצוא עבודה ואז לעבור לערים האלו

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יכול להיות אישה מאחיסמך שלא מוצאת עבודה
ואישה בבית שמש בעבודה פגז
כך שקודם כל למצוא עבודה ואז לעבור לערים האלו
יכול להיות הכל...
השאלה מה הסיכוי,
מקום עבודה יכול גם להסגר / לפטר
יש מקצועות גם שחייבים לעבור בהם עבודה כדי להתקדם...

נחמי3

משתמש מקצוען
יכול להיות הכל...
השאלה מה הסיכוי,
מקום עבודה יכול גם להסגר / לפטר
יש מקצועות גם שחייבים לעבור בהם עבודה כדי להתקדם...
אני גם חושבת שזה מצחיק לעבור לפי איפה שמוצאים עבודה
קודם תראו שאתם משתקעים במקום העבודה, ושזה באמת מה שמתאים לכם, ושזה בטוח לטווח ארוך וכו'
וגם לא נורא לנסוע לעבודה, עשרות אלפי אנשים נוסעים כל יום לעבודה וזה בסדר

אוראורית

משתמש מקצוען
לירושלים יש מעלה שזה מלא אנשים מחוץ לארץ שהם גם יכולים לשלם כסף, בבני ברק אין בכלל אנשי חוץ לארץ אפי' בבית שמש יש הרבה יותר.
ולכן יש גבול כמה יכול לעלות דירה בבני ברק שיש שם הרבה בני תורה לכן אנשים יכולים לנטוש את בני ברק כרגע בפרוש יש ירידה בקבלנים בבני ברק של כ8% ומלא מלא מבצעים כי מי שאומר אחרת או שהוא מ=נותק או שיש לו אינטרס
אה ובבני ברק אין אנשים עם כסף שירצו לשלם על דירות והרבה ?
מעניינת נקודת המוצא שלך ,
שרק לחוצניקים יש הרבה כסף בשביל לממן דירה בבני ברק או בי-ם

ולעצם העניין כאחת שמתעסקת בתחום המשכנתאות בעיר הנ"ל יכולה לומר שכרגע העובדות הן אחרות לחלוטין ..

כמו הרוח

משתמש מקצוען
אה ובבני ברק אין אנשים עם כסף שירצו לשלם על דירות והרבה ?
מעניינת נקודת המוצא שלך ,
שרק לחוצניקים יש הרבה כסף בשביל לממן דירה בבני ברק או בי-ם

ולעצם העניין כאחת שמתעסקת בתחום המשכנתאות בעיר הנ"ל יכולה לומר שכרגע העובדות הן אחרות לחלוטין ..
ספרי לנו על העבודות
ונחכם

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ספרי לנו על העבודות
ונחכם
העובדות המשתנות הן,
שממוצע השמכנתא של הזוגות הצערים בבני ברק - (אני מדברת על אלו שקנו בשנה באחרונה..) הוא יותר מ5.5 ל25 שנה...
והעובדה הזו שזוגות צעירים מסוגלים לקחת כזו משכנתא - זה עובדה ייחודית לזוגות הצערים שקנו דירה בבני ברק,

וממוצע ההחזר החודשי , בקנית דירה ראשונה , בבני ברק גבוה יותר משאר הערים החרדיות (למעט ירושלים)
אמרה לי זאת מנהלת משכנתאות בכירה מאד במזרחי..
(ושימו לב לפרטים שכתוב במשפט המודגש..)

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
וממוצע ההחזר החודשי , בקנית דירה ראשונה , בבני ברק גבוה יותר משאר הערים החרדיות (למעט ירושלים)
פשוט מאוד,
מחירי הדירות בבני ברק (למעט ירושלים) הם הגבוהים ביותר ולכן ההחזר גבוה יותר
מלבד מה שהרבה חוצניקים מביאים הון עצמי גבוה מההורים בחו"ל ולא לוקחים הרבה משכנתא

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
פשוט מאוד,
מלבד מה שהרבה חוצניקים מביאים הון עצמי גבוה מההורים בחו"ל ולא לוקחים הרבה משכנתא
בארור שזה הסיבה...
הרעיון הוא שהזוגות הנל עומדים (לפחות בינתיים, ועל אף הריבית הגבוה) בהחזרים..
מה שפחות מצוי בערים אחרות (היא אמרה לי נתונים יבשים של מזרחי)
וזה ככל הנראה נובע מהכנסה גבוה יותר ..

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני גם חושבת שזה מצחיק לעבור לפי איפה שמוצאים עבודה
קודם תראו שאתם משתקעים במקום העבודה, ושזה באמת מה שמתאים לכם, ושזה בטוח לטווח ארוך וכו'
וגם לא נורא לנסוע לעבודה, עשרות אלפי אנשים נוסעים כל יום לעבודה וזה בסדר
זהו שלאמא לילדים שעובדת 8 שעות ביום זה נורא ליסוע יותר משעה כל צד. גם כמה פעמים בשבוע.
פשוט מאוד,
זה לא מה שהיא אמרה גם על ירושלים...
גם לא על נוה יעקב ורמות...
ממה שאני רואה המצב הוא שבמרכז אפשר להרוויח כמה אלפים יותר ברוב המקצועות,
ולזוגות שגם ככה לוקחים על עצמם התחייבויות הזויות זה מאוד משנה.
לא בטוח שלקנות בבני ברק במחירים האלו יעיל אבל יש עוד אזורים חרדים במרכז זולים יותר

נערך לאחרונה ב:

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מבחינת מיקום באמת שאין על בני ברק - כמה דקות נסיעה מכל מרכזי התעסוקה הגדולים ביותר בארץ. ממש פריים לוקיישן.
אבל איכות החיים שם (רעש, צפיפות, לכלוך וכו') מתחת לכל ביקורת.
איך אמר ר' שולם שבדרון (כבר לפני עשרות שנים): הדבר הכי טוב בבני ברק זה התחנה של קו 400 חזור...

רפ

משתמש סופר מקצוען
מבחינת מיקום באמת שאין על בני ברק - כמה דקות נסיעה מכל מרכזי התעסוקה הגדולים ביותר בארץ. ממש פריים לוקיישן.
אבל איכות החיים שם (רעש, צפיפות, לכלוך וכו') מתחת לכל ביקורת.
איך אמר ר' שולם שבדרון (כבר לפני עשרות שנים): הדבר הכי טוב בבני ברק זה התחנה של קו 400 חזור...
תתפלא לשמוע, שלמרות כל התיאורים הנלבבים האלו, יש עדיין אנשים שמעדיפים לקנות בבני ברק ולא בבית שמש.
אתה מנסה לשכנע אותם שהם טועים?
מגוחך.
לכל אחד השיקולים שלו, והמציאות מוכיחה שיש מספיק אנשים שמעוניינים ויכולים לקנות בבני ברק.
(אני לא גרה בבני ברק)

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
תתפלא לשמוע, שלמרות כל התיאורים הנלבבים האלו, יש עדיין אנשים שמעדיפים לקנות בבני ברק ולא בבית שמש.
אתה מנסה לשכנע אותם שהם טועים?
מגוחך.
לכל אחד השיקולים שלו, והמציאות מוכיחה שיש מספיק אנשים שמעוניינים ויכולים לקנות בבני ברק.
(אני לא גרה בבני ברק)
אני מודע היטב לענין. ולכן מחירי הדיור שם יקרים יותר מבית שמש.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אני מודע היטב לענין. ולכן מחירי הדיור שם יקרים יותר מבית שמש.
רוב האנשים יעדיפו לחיות בבני ברק..

מחמת שלעניין של הצפיפות וכו
אפשר להתרגל

אבל לעניין של לנסוע שעתיים לכל כיוון זה הרבה יותר קשה

בקיצור שיקול המרחק הוא קריטי עבור רוב רובם של האנשים

עד מתי

משתמש מקצוען
רוב האנשים יעדיפו לחיות בבני ברק..

מחמת שלעניין של הצפיפות וכו
אפשר להתרגל

אבל לעניין של לנסוע שעתיים לכל כיוון זה הרבה יותר קשה

בקיצור שיקול המרחק הוא קריטי עבור רוב רובם של האנשים
רק בשביל הקוריוז
אחיות וחברות שגרות בבני ברק ועובדות בתל אביב , ר"ג וכו'
נוסעות שעה לכל כיוון
ואני שגרה בצפון נוסעת לעבודה 9 דקות
אזור המרכז פקוק פי כמה מאזורי הפריפריה
ובחסדי שמיים המשכורות שלי לא פחות ואף עולה על מרבית חברותי במרכז
אז תצאו מהמבט המצומצם ותתחילו לראות רחב יותר

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
רק בשביל הקוריוז
אחיות וחברות שגרות בבני ברק ועובדות בתל אביב , ר"ג וכו'
נוסעות שעה לכל כיוון
ואני שגרה בצפון נוסעת לעבודה 9 דקות
אזור המרכז פקוק פי כמה מאזורי הפריפריה
יש הכל
יש כאלה שעובדים מהבית

וגרים בחו"ל...

אבל בסופו של דבר..

לרוב האנשים הרבה יותר נח המרכז(אישתי 20 דקות כל כיוון)

ובקרוב עם הרכבת שתהיה אז בכלל..

לאנשים בבית שמש לוקח שעתיים כל כיוון (לא כולם ..אבל הרבה מהם)

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש הכל
יש כאלה שעובדים מהבית

וגרים בחו"ל...

אבל בסופו של דבר..

לרוב האנשים הרבה יותר נח המרכז(אישתי 20 דקות כל כיוון)

ובקרוב עם הרכבת שתהיה אז בכלל..

לאנשים בבית שמש לוקח שעתיים כל כיוון (לא כולם ..אבל הרבה מהם)
גם מבני ברק לרמת גן/ תל אביב לא לוקח בד"כ שעה
תל אביב זה מאוד תלוי איפה. אם זה ממש בקצה, בשעות העומס ונוסעים עם אוטבוס אז אולי כן.
אני נוסעת מבני ברק להרצליה ב15-20 דקות מדלת לדלת(ברכב)
יוצאת ב6:45, ב7 מחתימה כרטיס, יוצאת ב3 וב 3 וחצי כבר בבית :)

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

ההאטה בשוק הנדל"ן: חשש מכדור שלג של קריסת קבלנים​

העובדה שהמכירות נעצרו ומימון הפרויקטים כבר מתייקר בעקבות העלאות הריבית, מעלה חשש שקבלנים עלולים לכרוע תחת הנטל. בינתיים בשוק מזהים ירידה במחירי הדירות מתחת לרדאר. מבנק ישראל לא צפויה כנראה בשורה​

העלאת הריבית החדה של בנק ישראל מסכנת את יציבות היזמים והקבלנים, שלקחו הלוואות גדולות כדי להוציא לפועל פרויקטים ובחודשים האחרונים מתחילים לכרוע תחת נטל הוצאות המימון, כך מעריכים בענף הנדל"ן. בינתיים, מבנק ישראל כנראה לא צפויה בשורה - והצפי הוא שמחר הריבית שוב תעלה.

מסקירה מיוחדת של חברת דן אנד ברדסטריט לגבי ענף הנדל"ן, שהגיעה לידי ynet ו"ממון", עולה כי במהלך שנת 2022 - כ-1,100 קבלנים נקלעו לכשל פיננסי. על פי הסקירה, קצב הכשלים התגבר במחצית השנייה של שנת 2022, על רקע הירידה במכירת דירות ועליות הריבית במשק. נתונים אלה מצטרפים לסקירה של חברת המידע העסקי CofaceBDI שפורסמה בממון ו-ynet לפיה רמת הסיכון לקריסת קבלנים בענף הבנייה והתשתיות עולה.

לפי הסקירה של דן אנד ברדסטריט, "המינוף בענף הופך חלק מהפרויקטים ללא כדאי וגורם לקבלנים לברור בעת הזו כניסה לפרויקטים חדשים, מה שתורם להאטה הכללית. נראה שזה עניין של זמן עד שחברות יזמיות מוכרות עלולות להיקלע לכשל, כאשר יזמים שנכנסו ל'עידן החדש' במינוף גבוה עלולים להתקשות להחזיר את החוב, אל מול הירידה הצפויה במכירות".

עוד עולה מהסקירה כי "במטרה לעודד מכירות, קבלנים מציעים בעת הזו הטבות מימוניות, כגון תשלום מקדמה נמוכה והיתרה באכלוס או לאחריו, פטור מהצמדה למדד תשומות בנייה (שגם כך נכון להיום מוגבל בהצמדתו עד 40% מהיתרה שלא שולמה), סבסוד עלויות המשכנתא לתקופה מוגדרת (קצובה) ועוד. לצד אלו ישנם גם פרויקטים שבהם מוצעים הנחות, לרוב במסגרת מבצעי פריסייל (בתחילת המכירות), שנהוגים מאוד בענף, אך עד להאטת קצב הפעילות בחודשים האחרונים, כמעט לא כללו הנחות ממשיות".

לפיכך, כותבים בדן אנד ברדסטריט כי על רקע הירידה בביקושים ואי-הוודאות תחת תנאי הענף הנוכחיים, עלה בחודשים האחרונים מלאי הדירות הלא מכורות בידי הקבלנים לכדי שיא של קרוב ל-53 אלף אלף דירות לא מכורות נכון לתחילת פברואר 2023. לשם השוואה בתחילת שנת 2022 מלאי הדירות הלא מכורות הסתכם בכ-44.5 אלף דירות. מלאי זה, על פי קצב המכירות העדכני, מהווה כ-20 חודשי היצע, לאחר שבתחילת שנת 2022 תחת קצב המכירות הגבוה בענף דאז המלאי היווה כ-10 חודשי היצע.
"העלייה במלאי דירות חדשות למכירה מעידה כי למרות המבצעים ותנאי המימון הניתנים, חלק ניכר מהקבלנים עדיין לא ממהר למכור דירות בכל מחיר ומעדיף להחזיק דירות, כאשר ייתכן שההנחות הקיימות המוצעות עדיין לא מספיק אטרקטיביות כדי למשוך קונים באופן מוגבר, לאחר שמחירי הנדל"ן האמירו לרמתם הקיימת הגבוהה. יהיה מעניין להמשיך לעקוב אחר המגמה בחודשים הקרובים אשר תעיד על כיוון פני הענף, כאשר ייתכן והעמקת המבצעים או אפילו ירידת מחירים עוד לפנינו, באם הביקושים הנמוכים יימשכו", אומרת רויטל רוט, מנהלת מחלקת אנליזה בדן אנד ברדסטריט.

חשש מסחרור​

כל המשתנים הללו משתקפים היטב במדד מחירי הדיור האחרון שמציג בלימה בעליות מחירי הדיור, כאשר מדד מחירי הדירות החדשות לבדו כבר הראה ירידה. בענף הנדל"ן כבר מספרים על ירידת מחירים שקטה מתחת לרדאר, ומביעים חשש מפני כניסה לסחרור של חלק מהקבלנים.
"אחרי כמעט 15 שנים שבהן כולם היו רגילים ש'כסף לא עולה כסף', הוא חזר לעלות, ובעלייה מאוד חדה ואגרסיבית", אומר -ynet עדי גזית, מנכ"ל ושותף מייסד ברקת, חברת מימון האשראי החוץ בנקאי למיזמי נדל"ן. לדבריו, "היינו עדים בעשור האחרון לצמיחה חדה מצד יזמים, הרבה בזכות מימון שהתאפשר ופריחה של שוק האשראי החוץ בנקאי. זה העמיד הרבה יזמים בסיכון מאוד גדול, הריבית קפצה להם וקצב המכירות ירד. הבנקים כיווצו מאוד את אפשרויות המימון והפכו סלקטיביים, וכך גם גופי אשראי נוספים".
גזית מציין כי "זה שלב מוקדם מדי לראות את התמונה במלואה, השוק עדיין משקף אי-ודאות, שלהערכתי תתבהר בשנה הקרובה. אני מאמין שהמצב יהיה יותר מאתגר בחצי שנה-שנה הקרובה, יהיה יותר לחץ מצד יזמים, גם אם לא יעלו את הריבית עוד הרבה. בסופו של דבר יש ירידות בקצב מכירת דירות בכל הארץ, ומצד שני הקלוּת במכירות שהייתה עד לפני כשנה, תקופה בה מכרו דירות 'כמו לחמניות', מאחורינו. התזרים של היזמים יורד, כל מכירה לוקחת את הזמן שלה, זה כדור שלג. המצוקה כבר מורגשת אבל אנחנו לא במצב של קטסטרופה. אני מאמין שזה עוד מוקדם. כולי תקווה שדברים יישארו כפי שהם כרגע ולא יחמירו".

"ברמה הארצית אנחנו רואים ירידות מחירים באופן חד-משמעי", מוסיף אריאל אדלשטיין, סמנכ"ל השקעות ברובי קפיטל, חברת מימון נדל"ן. עם זאת, הוא מציין כי ישנם אזורים שבהם עדיין לא חלה ירידת מחירים. "רוב הירידות באות לידי ביטוי בהטבות שהיזם נותן ללקוח שרוצה לרכוש דירה חדשה מקבלן, ולכן עד היום לא ראינו אותם בדוחות שפורסמו. בהמשך זה יבוא לידי ביטוי גם בדוחות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ורשות המיסים", הוא מדגיש.
"רוב ירידות המחירים באות לידי ביטוי בהטבות שהיזם נותן ללקוח שרוצה לרכוש דירה חדשה מקבלן, ולכן עד היום לא ראינו אותם בדוחות שפורסמו. בהמשך זה יבוא לידי ביטוי בדוחות הלמ"ס"
לגבי החשש מפני קריסה של יזמים או קבלנים, הוא אומר: "אני לא נביא. אבל אם אני מנתח את הסיכונים שקבלנים לקחו על עצמם בשנתיים האחרונות, והריביות הגבוהות שייתכן ואף יעלו, אכן סביר שנראה יזמים שייכנסו לסחרור, ואם לא יבצעו פעולות מהירות הם ייפלו, אבל בכל מקרה לדעתנו אלו יהיו אירועים בודדים בלבד. יזמים מנוסים מחפשים לנהל את הסיכון בצורה נכונה. היזמים המובילים צופים פני הבאות ומכינים את עצמם ברמת ניהול סיכונים וברמת נזילות ההון. קיימים גם יזמים שמדברים איתנו, שמחפשים למכור 50% מפרויקט אחד או שניים שלהם על מנת להנזיל את עצמם".

אתר בנייה

"גם אם נראה ירידות במחירי הדיור, הן יהיו קלות". אתר בנייה
(צילום: shutterstock)

הצעות לא ריאליות​

לדברי עפרה חדד, סמנכ"לית ומבעלי חברת יורו ישראל, "יש חשש שהקבלנים שייכנסו לסחרור התנהלו בצורה לא שקולה בזמן שהשוק היה בשיא, הציעו הצעות לא ריאליות במכרזי קרקעות מדינה ורכשו את הקרקע במחירים גבוהים בהרבה מהשומה עצמה, מתוך ציפייה כי המחירים יעלו ויעלו. קבלנים שהפגינו אחריות ולא נכנסו למכרזים בכל מחיר רק כדי לשים את ידם על פיסת קרקע, ישרדו את התקופה הנוכחית המאתגרת".
"להערכתי, הקבלנים שרכשו קרקעות במחירים מטורפים ושהעלאת הריבית 'חתכה להם בבשר החי', יצטרכו למכור דירות במחירים נמוכים יותר מאלה שהם התכוונו כשרכשו את הקרקע, או, לחילופין, הם ייאלצו למכור נכסים אחרים או קרקעות אחרות שבידם", היא ממשיכה. "עם זאת, אני סבורה כי התקופה המאתגרת הזו שהשוק נמצא בה כיום לא תימשך לאורך זמן, אני נותנת לזה כמה חודשים עד שהריבית תתחיל להתייצב ואולי אף לרדת, והמחירים יחזרו לעלות".

השמאי והמשפטן ארז כהן מסביר כי למרות שבשטח רוכשי דירות מדווחים על קבלת הטבות מהקבלנים, לא בהכרח מדובר בהפסד מצידם. "לפני שכל פרויקט יזמי יוצא לדרך, שמאי עורך עבור היזם דוח אפס. זהו דוח המפרט את העלויות הצפויות, ובהתאם את ההכנסות שיאפשרו לעמוד ברווח היזמי בשיעור שדורש הגוף המממן, כדי שהסיכון שהוא נוטל על עצמו ישתלם לו", מסביר כהן. "מתחת לשיעור הרווח המינימלי הקבלן לא יקבל את הליווי הפיננסי הדרוש לו להשלמת הפרויקט".
כהן מוסיף כי "דוח האפס משפיע על תמחור הדירות בפרויקט, ועל בסיסו לא ניתן לרדת מתחת לרף מינימום שיחרוג מרמת הרווחיות הנחוצה. כדי להתמודד עם ההאטה בשוק, קבלנים מציעים מבצעים שונים לרוכשים, בעיקר כאלו הכוללים הטבות מימוניות כדי לבצע מכירות - אולם כמעט ולא הורידו את מחירי הדירות. לכן השאלה שעולה היא כמה גמישות יש להם בהורדת המחירים. למרות שבשנים האחרונות חלה עלייה חדה במחירים, היזמים מוגבלים ביכולתם להוריד מחירים מכיוון שאותה ריבית שמייקרת את המשכנתאות, מייקרת גם את עלויות המימון עבורם במיליוני שקלים, ולכך נוסף גם אלמנט של התייקרות עלויות הבנייה".
"כדי להתמודד עם ההאטה, קבלנים מציעים מבצעים, בעיקר כאלו הכוללים הטבות מימוניות כדי לבצע מכירות, אולם כמעט ולא הורידו את מחירי הדירות. השאלה היא כמה גמישות יש בהורדת מחירים"
לדבריו, "הקבלן עושה חשבון לגבי הרווח היזמי שלו בכל עסקה למכירת דירה. מצב השוק הביא להתייקרות עלויות המימון והבנייה, שנוגסים ברווחיות, ולכן במקרים רבים הקבלנים לא יוכלו להרשות לעצמם להוריד מחירים בצורה משמעותית, כיוון שהורדה עלולה להביא אותם לחרוג משיעור הרווחיות שהוצג בדוח האפס המקורי – ולעצור את מימון הפרויקט. לכן אני צופה שגם אם נראה ירידות במחירי הדיור, הן יהיו קלות יחסית ונקודתיות, הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינת היקף הזמן".

עוד ירושלמי

משתמש פעיל
, עלה בחודשים האחרונים מלאי הדירות הלא מכורות בידי הקבלנים לכדי שיא של קרוב ל-53 אלף אלף דירות לא מכורות נכון לתחילת פברואר 2023. לשם השוואה בתחילת שנת 2022 מלאי הדירות הלא מכורות הסתכם בכ-44.5 אלף דירות. מלאי זה, על פי קצב המכירות העדכני, מהווה כ-20 חודשי היצע, לאחר שבתחילת שנת 2022 תחת קצב המכירות הגבוה בענף דאז המלאי היווה כ-10 חודשי היצע.
פעם הבאה שמישהו יסביר לכם שאוטוטו מתפרץ פה ביקוש וכל השינוי קוסמטי ולא מהותי
תראו לו את הנתון הזה שיא של היצע!

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה