דיון מחירי הדירות לאן?

אסטרטגיה נדלן

משתמש צעיר

לקנות דירה "בלי להביא שקל מהבית": הטבות המימון מפתות רוכשים הרפתקנים ובענף מזהים סכנה​

מבצעי המימון המאפשרים תשלום של 10% ואף 5% בלבד במעמד הרכישה מושכים ספקולנטים ורוכשי דירה ראשונה שמחפשים רווח מהיר באמצעות מכירה לפני האכלוס. בענף מזהירים מגל של רוכשים שעלולים להסתבך. מנכ"ל בסט ייזום אסף סימון: "כל העסקאות הללו הן הלוואות בלון, שמתישהו יצטרכו להתמחזר. אף אחד לא יכול להבטיח שבעתיד הריבית תהיה נמוכה יותר"​

יצחק77

משתמש מקצוען

לקנות דירה "בלי להביא שקל מהבית": הטבות המימון מפתות רוכשים הרפתקנים ובענף מזהים סכנה​

מבצעי המימון המאפשרים תשלום של 10% ואף 5% בלבד במעמד הרכישה מושכים ספקולנטים ורוכשי דירה ראשונה שמחפשים רווח מהיר באמצעות מכירה לפני האכלוס. בענף מזהירים מגל של רוכשים שעלולים להסתבך. מנכ"ל בסט ייזום אסף סימון: "כל העסקאות הללו הן הלוואות בלון, שמתישהו יצטרכו להתמחזר. אף אחד לא יכול להבטיח שבעתיד הריבית תהיה נמוכה יותר"​

סיכום בכמה מילים
כל השוק כבר מדבר על ההימורים האלו כמסוכנים
העליה במכירות היא ביחס לשפל ולא מדובר בגל גדול
לא ניתן למכור דירה לפני טופס 4 בד"כ ולכן ההימור מסוכן
מחירי הדירות יכולים גם לרדת (זה קרה בעבר) והמשקיעים יפסידו ויסתבכו

אסטרטגיה נדלן

משתמש צעיר
לגבי המדד על מחיר הדירות: 1.זה עדיין לא משקף את המבצעים, שזה הנחות של 10%.
2. לגבי דירות יד שניה השוק כרגע מת (מידיעה) והמחיר שם במגמת ירידה.

ולגבי מה יקרה מעליית המדד הנגיד לא יוריד את הריבית כמו שחשב,
הריבית תשאר גבוהה וימשיך להיות קשה לרכוש דירות,
והמחירים בפועל ימשיכו לרדת.

חניוק

משתמש פעיל
לגבי המדד על מחיר הדירות:

העלייה היא בדירות הישנות!

ציטוט:
מהשוואת מחירי העסקאות שבוצעו בחודשים ינואר 2024 – פברואר 2024 לעומת דצמבר 2023 – ינואר,2024 נמצא כי מחירי הדירות החדשות נותרו ללא שינוי.
מבדיקה שערכנו עולה כי מדד מחירי הדירות החדשות בניכוי עסקאות בתמיכה ממשלתית ירד ב.0.3%-
1713207340695.png

נערך לאחרונה ב:

אסטרטגיה נדלן

משתמש צעיר
ולעצם הציטוט, השוק ממש לא מת, אני אישית ליוויתי בחודש האחרון לפחות עשר עיסקאות יד 2.
אני לא יודע מה הפירוש ליוויתי,
אבל אם כוונתך שאתה מתווך, ומכרת עשר דירות בחודש אחד, אני ממש שמח בשבילך.
ואלי צריך לעשות לך פרסום בעיתונות על זה. (במקרה שזה נכון!)

ולגופו של עניין אני מבין אותך שבתור מתווך אתה מנסה להראות שמחירי הדירות לא יורדים אלא להיפך עולים,
אבל האמת רחוקה מזה, בשטח שאני מתעסק,
וצר לי לומר לך שאני מתעסק כבר הרבה שנים בתחום, והמצב הוא של שוק חלש מאוד (אם קשה לך עם הביטוי מת)
ואפשר לשאול כל אחד שמתעסק בתחום וללא אינטרס יאמר לך את האמת על השוק והמחירים.

אני מקבל טלפונים מיזמים שאני בקשר איתם וממש לחוצים, על 0 עסקאות בחצי שנה האחרונה.
ואם אתה המומחה הגדול, בטוח שהשוק חי ובועט, אז תביא פרטים ונחבר ביניכם,
ותוכל גם להרוויח וגם להושיע את אותם יזמים.

החרדים

משתמש רשום
אני אישית ליוויתי בחודש האחרון לפחות עשר עיסקאות יד 2.
אכן הבנתי מה קורה כאן,
דרך אגב, תשימו לב לכל המאמרים בעיתונות וכדו' תראו דבר מעניין שכל אלו שמפרסמים הסברים שאחרי המלחמה יעלו המחירים וכדו' הסברים למה שוק הנדל"ן הולך לזנק מחר וכדו', כבר יותר משנה, כל תקופה תירוצים והסברים אחרים, הכתבים הם או קבלנים או מתווכים ואנשים המתפרנסים מעליית המחירים, בדוק! בדקתי עשרות מראיינים וכתבים וכדו',
אבל כרגע מגמת המציאות מראה אחרת,
אולי הם יותר מורגלים שכולם אומרים אמן אחרי המחירים והתחזיות שכביכול מייצגים, והם באמת חושבים כך, אבל הבעיה הוא שגם אחרי יותר משנה שרואים מגמת הפוכה יש עוד הרבה שמאמינים להם, בעיניים סגורות.

ר' יהונתן

משתמש פעיל
אכן הבנתי מה קורה כאן,
דרך אגב, תשימו לב לכל המאמרים בעיתונות וכדו' תראו דבר מעניין שכל אלו שמפרסמים הסברים שאחרי המלחמה יעלו המחירים וכדו' הסברים למה שוק הנדל"ן הולך לזנק מחר וכדו', כבר יותר משנה, כל תקופה תירוצים והסברים אחרים, הכתבים הם או קבלנים או מתווכים ואנשים המתפרנסים מעליית המחירים, בדוק! בדקתי עשרות מראיינים וכתבים וכדו',
אבל כרגע מגמת המציאות מראה אחרת,
אולי הם יותר מורגלים שכולם אומרים אמן אחרי המחירים והתחזיות שכביכול מייצגים, והם באמת חושבים כך, אבל הבעיה הוא שגם אחרי יותר משנה שרואים מגמת הפוכה יש עוד הרבה שמאמינים להם, בעיניים סגורות.
אם כל הכבוד לדבריך הנפלאים אם בשלושת המדדים האחרונים יש כל חודש עליה של כאחוז א''א להגיד שיש עכשיו מגמה של ירידת מחירים

גולש בנט

משתמש מקצוען
לגבי המדד על מחיר הדירות: 1.זה עדיין לא משקף את המבצעים, שזה הנחות של 10%.

ולגבי מה יקרה מעליית המדד הנגיד לא יוריד את הריבית כמו שחשב,
הריבית תשאר גבוהה וימשיך להיות קשה לרכוש דירות,
והמחירים בפועל ימשיכו לרדת.
המבצעים התחילו כבר לפני חצי שנה לשנה.
הנתונים במדד הם מהחודשים האחרונים.
מסקנה: המבצעים אמורים לשקף ירידה יותר חדה בנדל"ן במהלך חצי שנה -השנה האחרונות, אך העליות בנדל"ן בחודשים האחרונים מוכיחות כי השוק עבר מירידות לעליות.

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נערך לאחרונה ע"י מנהל:

החרדים

משתמש רשום
אז א"כ מחירי הדיור ריאלי עלו ב0.4
האם נלקח בחשבון מבצעי הקבלנים, בזמן ריבית כה גבוהה, שהקבלנים לוקחים עליהם את מחירי הריבית הגבוהה, והמדד שזה גם כמה אחוזים,
המבצעים התחילו כבר לפני חצי שנה לשנה.
הנתונים במדד הם מהחודשים האחרונים.
לפני חצי שנה-שנה, המבצעים היו 20/80 וע"פ רוב צמודד למדד, עכשיו הם 5/95 ולא צמודים למדד,

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
מה לדעתכם ההשפעה של:
1.מחסור חסר תקדים בפועלים עד עכשיו
2.העובדא שישראל כבר לא קונה מתורכיה מה שייקר יותר את עלויות התובלה מארצות אחרות,וגם לוקח עוד זמן
עד שישראל תשיג הסכמים רחבים מול מדינות אחרות
3.המבצעים של הקבלנים שמוכנים בעצם לקחת את הריבית הגובהה עליהם ,ולא לרדת במחירים
תוך כדי מחשבה שתוך כמה שנים הריבית תרד בחזרה....
מה שיוציא את הקונים במצב שהם לא משלמים ריבית גבוהה
ואת הקבלנים שהם לא מפסידים יותר מדאי

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה