עזרה מחאת הענק של פרוג יוצאת לדרך - רוצים תחבורה נורמלית לכותל! ויש גם איור ממצֶה...

מצב
הנושא נעול.

Miriam schwartz

יוצרת באהבה חווית תמונה
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אהה,
בוחרים יום טוב עם אוויר נעים.
והולכים ברגל.
ואם גרים שעה וחצי מרחק?

...
ומה נראה לכם שאנשים הולכים פה כל יום לכותל ?! (הלוואי!!)
הולכים אבל לא כל יום ולפעמים גם לא כל שבוע אז טוב אולי לא התכוונת אלי ואל עוד אנשים שכבר התלוננו אלא על אנשים שמסתכלים בפרוג ועדיין לא התלוננו אז שהם יתלוננו...

שלס

משתמש מקצוען
הוא לא הפיק את מטרתו, ואיש לא שלח לי תיעוד.
נעלתי אותו.

אני תוהה אם לנעול את האשכול הזה.
אנשים לא מתלוננים על הקווים לכותל, כולם השלימו עם המצב.
האשכול הזה עשה דבר עצום. הוא החדיר לתודעת האנשים שאפשר וצריך להתלונן. כל מי שמבקר באשכול, ורואה צילומי מסך, זה מדרבן אותו להתלונן.

גם בעוד שנה ושנתיים, כשהאשכול כבר יעלה אבק באחד הדפים האחוריים בפרוג, אנשים ימשיכו לשלוח תלונות על עוולות בתחבורה הציבורית, כתוצאה מהאשכול הזה.

שכרך הרבה מאוד על פעלך.

ולעצם הענין - כנראה שגולשי פרוג לא נוהגים לבקר בכותל כל שבוע, כך שהתלונות מועטות.
אולי נארגן הסעות חינם לכותל לחברי הפורום, הלוך בלבד. חזור בתח"צ. ;)

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הלוך כן.
חזור - קשה מאד לטפס ברגל, עם ילדים קטנים, שכבר הלכו חצי שעה בהלוך.

לכן עושים את זה פעם בשנה - כטיול שנתי:)

תתפלאי, הם די נהנים, פעם אחרונה עשיתי את זה עם ילדים בגילאי 2.5,4 (ויותר כמובן), הקטנים הלכו הכי בכייף, היינו צריכים לרוץ אחריהם.

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
היינו אתמול בלילה בכותל.
מזעזע - זה מילה עדינה להתעללות בנוסעים שהיתה.
גם בהלוך וגם בחזור.
אחרי המתנה ארוכה בתחנה (שמואל הנביא) הגיע אוטובוס, שהעמיס על קרון המשא את החומר האנושי, מעמיס ומעמיס. עד שהחליט לדומם מנוע.
לא ממשיך בנסיעה עד שכל המרחב הקדמי של האוטובוס (מהדלת הקדמית עד מקומות הישיבה הראשונים) ריק לחלוטין, מכל צורת אדם.
וכולם נדחסים אחורה ככל האפשר.
והוא בעקשנותו. כלום.
יש מקום ריק בשפע לידו - וכלום. לא נוסע, ומנוע דומם.
אחרי דקות ארוכות שהוזיזו את האנשים פנימה וכו' - הסכים להמשיך בנסיעה.
תחנה אח"כ - מישהו רוצה לרדת - הנהג לא מסכים לפתוח מקדימה.
החוק אומר שיורדים מאחורה.
מסבירים לו שא"א - האוטובוס מפוצץ, אין סיכוי לעבור אחורה, אבל נאדה, אין עם מי לדבר. והנהג ממשיך הלאה, והנוסעים שצריכים לרדת - ממשיכים ליסוע איתו על כרחם...
אנשים מחכים בתחנה שעה ויותר, רואים אוטובוס עם מקום מקדימה, בטוחים שיפתח את הדלת וסוף סוף יעלו. והוא שואג עליהם - שאף אחד לא יעיז לעלות...
וכו' וכו' וכו'.

התעייפתי מלספר את התלאות

חזור - יותר גרוע, אשאיר זאת לדמיון שלכם.

אם ארץ ישראל נקנית בייסורים, כותל המערבי - המקום המקודש - כנראה יותר מזה.
איפה צילום מסך של התלונה???

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
האשכול הזה עשה דבר עצום. הוא החדיר לתודעת האנשים שאפשר וצריך להתלונן. כל מי שמבקר באשכול, ורואה צילומי מסך, זה מדרבן אותו להתלונן.

גם בעוד שנה ושנתיים, כשהאשכול כבר יעלה אבק באחד הדפים האחוריים בפרוג, אנשים ימשיכו לשלוח תלונות על עוולות בתחבורה הציבורית, כתוצאה מהאשכול הזה.

שכרך הרבה מאוד על פעלך.

ולעצם הענין - כנראה שגולשי פרוג לא נוהגים לבקר בכותל כל שבוע, כך שהתלונות מועטות.
אולי נארגן הסעות חינם לכותל לחברי הפורום, הלוך בלבד. חזור בתח"צ. ;)
העניין הוא שהיו שם מאות אנשים. מאות. מאות.
רק צריך כמה מתנדבים שיקחו מהם פרטים ויתלוננו בשמם.

תלונות בפרוג לא מקדמות לשום מקום.
אבל 400 תלונות למשרד התחבורה, יזיזו משהו, במאה האחוז.

תודה לניק היקר ששלח לי תיעודי וידאו מקוממים במיוחד.
מזכיר - אם יש לכם עוד תיעודי וידאו, מבפנים ובמחוץ, נא שלחו אליי למייל.

משה גל

משתמש מקצוען
לכן עושים את זה פעם בשנה - כטיול שנתי:)

תתפלאי, הם די נהנים, פעם אחרונה עשיתי את זה עם ילדים בגילאי 2.5,4 (ויותר כמובן), הקטנים הלכו הכי בכייף, היינו צריכים לרוץ אחריהם.
ומה יעשו זוג עם קטנים בעגלות?
חזרנו פעם מהכותל עם 2 עגלות. בגלל המדרגות גם עשינו עיקוף מהכביש של חניון הרובע. לא מומלץ לאף אחד ואחת!

חוצמזה, שלכותל לא עושים טיול שנתי!
לכותל רוצים לבוא להתפלל לה' כשכואב או כשרוצים להודות, או סתם לבוא להתקרב לה' (הרב אלישיב אמר שמי שגר בירושלים ולא מגיע פעם בכמה זמן לכותל, דומה למי שיש לו אמא זקנה והוא לא מבקר אותה... . משפט שלא אופייני לו, אבל רק ממחיש כמה הקשר בין יהודי (ותושב ירושלים בפרט) לכותל הוא בסיסי וחשוב).
לצערנו, כיום צריך טיול שנתי בשביל לעלות ולהיראות.

נערך לאחרונה ב:

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ומה יעשו זוג עם קטנים בעגלות?

לצערנו, כיום צריך טיול שנתי בשביל לעלות ולהיראות.

ברור שזה לא פתרון תחבורתי...
ושהעניין דורש טיפול, כן?

אגב, בערב ר"ה בין השעות 12- ל-3 בצהריים.
לקחתי את הילדים לכותל. לקח לי הלו"ש כולל נסיעות ותפילה, שעה!
מקווה שלקראת ר"ה הבעל"ט לא יחליטו כל יושבי הפורום לעלות לכותל בשעות הללו....

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שזה לא פתרון תחבורתי...
ושהעניין דורש טיפול, כן?

אגב, בערב ר"ה בין השעות 12- ל-3 בצהריים.
לקחתי את הילדים לכותל. לקח לי הלו"ש כולל נסיעות ותפילה, שעה!
מקווה שלקראת ר"ה הבעל"ט לא יחליטו כל יושבי הפורום לעלות לכותל בשעות הללו....
הקווים לכותל צריכים להיות כצלמו וכדמותו של קו 68 (בכיוון הר הצופים > גבעת רם).
כל 10 דק', קו רחב, מרווח.

נחמי פורתא

משתמש מקצוען
למה
אתם
לא
מתלוננים????

למה?

אתם באמת נהנים לנסוע בתת תנאים, תוך רמיסת הכבוד האנושי הבסיסי שלכם?

כי רוב האנשים שאתם רואים נדחסים באוטובוסים, לא נגישים לפרוג ,וק"ו שלא לאינטרנט - כדי להתלונן, וכפי שכבר נכתב - טלפונית, ממש אין למי להתלונן, אז אלו התוצאות.....

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כי רוב האנשים שאתם רואים נדחסים באוטובוסים, לא נגישים לפרוג ,וק"ו שלא לאינטרנט - כדי להתלונן, וכפי שכבר נכתב - טלפונית, ממש אין למי להתלונן, אז אלו התוצאות.....
עצוב.
פשוט עצוב.

חוץ מעדר כבשים גנובים, דחוסים ומפוחדים במשאית לא חוקית בכבישי הנגב, במשאית נהוגה ע"י בדואי חצי עיוור, אין עוד אוכלוסיה שהייתה שותקת על תנאי הסעה כל כך מזעזעים.

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
האמת שממש חיכיתי כבר להגיש את התלונה הזו, אבל לא ידעתי איך. ורק עכשיו ראיתי את האשכול הזה. אז הנה.
זה היה אחד הדברים ה-הזויים! כל עצירה ותחילת נסיעה כלם ביחד 'אאאוווו' צעקות וצחקוקים... ומלא אמריקאיות שבכלל תרם לאוירה שהיתה שם... לא היה מקום לעמוד!!

עוד מקרה, לאחרונה, פספסתי את האוטובוס בדקה ונאלצתי לחכות חצי שעה לאוטובוס הבא! קו 3 לכותל.
לכידה.JPG

הדודה מלכי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אם הייתי ירושלמית הייתי נוסעת עם המצלמה ומתעדת לך הרבה... והייתי מאוד נהינית לעשות את התיעוד הזה! ;) :(

תזרים

משתמש מקצוען
לרגל אירוע מסוים במשפחה חשבנו אולי לנסוע מחר בבוקר (שישי) עם הילדים לכותל,
יש סיכוי באוטובוסים? כמה זמן יכול לקחת?

בתודה מראש!

תגובתי

משתמש מקצוען
המצב מתסכל אין אימון במערכת אין אימון בחכי"ם מה עוד אפשר לעשות כמובן צריך להתלונן ולהתלונן שכל אחד יחשוב שבזה שהוא מתעצל ולא עושה את המוטל עליו יתכן והוא אשם אם יהודי ינזק מחר ח"ו מהצפיפות אני יושב ורואה את האשכול המתסכל וחושב עד שהתלונות ישאו פרי מה אפשר לעשות כדי לזעזע את המערכת עלה בדעתי מה היה קורה אם אותם מאות שהמתינו אתמול בחוסר אונים בתחנה היו פותחים ב"צעדת השיבה" (مسيرة العودة الكبرى)הבייתה על הכביש במעלה דרך השלום במסלול האוטובוס תחשבו איזה כאוס,איזה בלגן, פקקים, צפירות, איזה הד בעולם שבמקום הכי מתוייר בישראל אין תחבורה נורמלית הרי זה מאוד טבעי שאם אין אוטובוס צועדים רגלית אני משוכנע שכמה צעדות כאלו היו פוטרות את הבעי'ה לצמיתות
הכותב שומר חוק ואין בדברים כדי לעודד הפרת סדר לפי כל חוק
אולי כדאי לקצר את התהליך ולעניין את התקשורת הכללית במה שקורה אני סבור שלאחר כתבת צבע רצינית הכל השתנה ואם הם יגלו חוסר עניין ממה שקורה לציבור החרדי אז את נציגי התקשורת הבינלאומי, עובדה שזה מה שמזיז כאן דברים כמה שתושבי הדרום התלוננו על התנהגות הבדואים יריות בנשק חם זה לא הזיז לאף אחד למחרת הפרסום בתקשורת המשטרה ענתה גם במעצר מתוקשר

מצלמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני שלחתי פניה לאגד לפני הרבה זמן שהיה כתוב בלוח זמנים שקו 1 עולה, והאוטובוס לא עלה,
מה שכן שקו 3 עלה וקו 1 לא עלה (כנראה היה הוראה של המשטרה שרק לקו 3 מותר לעלות לרחבה;))
זה מה שכתבתי וזה מה שהם ענו לי:

צפה בקובץ המצורף 356172 צפה בקובץ המצורף 356173
אני ראיתי איך שהנהג מחליף מקו 3 לקו 1 אחרי שאנשים עלו לאוטובוס!!!
מדינה שלישית אמרנו...
איך אמר ישראל אייכלר? "התחבורה בארץ זה כמו בהודו, רק שבהודו מותר לשבת על הגג, ופה גם זה אסור..."

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני ראיתי איך שהנהג מחליף מקו 3 לקו 1 אחרי שאנשים עלו לאוטובוס!!!
מדינה שלישית אמרנו...
איך אמר ישראל אייכלר? "התחבורה בארץ זה כמו בהודו, רק שבהודו מותר לשבת על הגג, ופה גם זה אסור..."
אני רוצה שחברי הכנסת שלנו יפעלו, ויפסיקו לפטפט כל כך הרבה.
כל זמן שאנשים נוסעים בתת תנאים שכאלו, וכל כך הרבה שנים, אינני מבין מניין יש להם עוז רוח להתראיין בכלל.

תודה למי ששלח לי באישי תיעוד מהדוחק בימים האחרונים. אודה לכל תיעוד נוסף.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לרגל אירוע מסוים במשפחה חשבנו אולי לנסוע מחר בבוקר (שישי) עם הילדים לכותל,
יש סיכוי באוטובוסים? כמה זמן יכול לקחת?

בתודה מראש!
יש סיכוי. בוודאי.
אבל - מייד לאחר שהשינוי יתרחש...

עד אז, עדיף לוותר.
ילדים מטבעם - נמוכים. עבורם זהו סבל אמיתי להידחק בין אנשים, כי הם רואים רק רגליים, והם נרמסים.

שלכם

משתמש פעיל
למי שמעניין אותו לראות מה משרד התחבורה עשה עם התלונות שהוא הגיש.
ניתן בקישור הזה להגיש בחינם בקשה לקבלת מידע אישי לפי חוק חופש המידע
ולבקש את כל פירוט כל התלונות שהגשתם למשרד התחבורה ואת החלטות משרד התחבורה בהם.
ואז תחשפו גם לפרוטקול הוועדה שמחליטה אודות הקנסות המנהליים על אגד
\ולתגובת שאגד שולחת למשרד התחבורה במענה לתלונות שלכם.

A052

משתמש סופר מקצוען
למי שמעניין אותו לראות מה משרד התחבורה עשה עם התלונות שהוא הגיש.
ניתן בקישור הזה להגיש בחינם בקשה לקבלת מידע אישי לפי חוק חופש המידע
ולבקש את כל פירוט כל התלונות שהגשתם למשרד התחבורה ואת החלטות משרד התחבורה בהם.
ואז תחשפו גם לפרוטקול הוועדה שמחליטה אודות הקנסות המנהליים על אגד
\ולתגובת שאגד שולחת למשרד התחבורה במענה לתלונות שלכם.
זה נקרא חינם?
*הריני מתחייב לשאת בעלות אגרת טיפול ואגרת הפקה, ככל שיידרש לשם טיפול בבקשתי, עד לסכום של 149 ש"ח!!!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה