מחיר למשתכן מזל טוב לשכונת מתחם הסופרים היום נחתם טופס 4 לחלק גדול מהדירות

חסיד של רבנו

משתמש רשום
תוכל לצטט את עצמך אלף פעם ואני נשאר בעמדתי שפרויקט הגשר עדיין לא גמור מבחינת תקצוב.

ומה לגבי הקירוי?
אני אישית לא רגוע לגור בשכונה שקרובה כמה מאות מטרים מחומרים מסוכנים.

ועם כל הכבוד ליחצנים של שריקי שהשיגו לכאורה חוו"ד שהקירוי מיותר אני הייתי נזהר מלקבל חוו"ד שאין מאחוריה התחייבות לפיצוי ואחריות אישית.

הרי בתכנון המקורי ידעו שהקירוי הוא נצרך ואף אחד לא חלק על זה בשלב התכנון. ורק עכשיו כשזה נוגד אינטרסים כלכלים של הקבלן,המדינה (ולדעת חלק מהרוכשים גם שלהם) "נזכרו" לחקור ולקבוע שזה מיותר

כי אלף ועדות חקירה של אסון המכביה,ורסאי ואסון מירון לא יעזרו למי שנפגע באירוע חומ"ס
עוד לפני ארוע חומ"ס
אני לא יודע מי מכם יצא לו לעמוד כמה שעות בתחנת רכבת כבדה
זה מטרד רעש ולכלוך וכרגע גם זיהום עשן כמו 10 משאיות ביחד הקו הזה צפוי להתארך לכיון השרון
ולעלות בתדירות
ולכן אני כן חושב שזה יהיה לטובת התושבים שהמסילה תקורה
ב. זה יגדיל את השטח הציבורי משמעותי ויאפשר לפתח את האזור שנשאר כלוי בין הרכבת לאם המושבות
ואני בהחלט חושב שזו סמכותה וחובתה של העיריה להלחם על זה,

לפי עוזר ראש העיר שדיברתי איתו עכשיו [לא יודע אם רוצה שאכתוב את שמו. אברר,]
בימים אלו עובדים על בדיקות חוזרות למתחם. למקרה שכן יחליטו לאכסן בתחנה לחומ"ס, [עדיין לא נעשה שם שימוש כזה], בודקים תסקיר מרחק וכו'. כמו השפעה סביבתית.
אם יתברר שהמרחק מספק יהיה ניתן לאכלס את השורה האמצעית בקרוב.
אבל אם יחליטו שכיון שרוצים בעתיד לאכסן שם חומ"ס, צריך קירוי, האכלוס יידחה בזמן ארוך מאד.
גם האכלוס הבא של 31.09.2024 עשוי להדחות משמעותית.
זה גם מהוה בעיה באכלוס כל שטחי הציבור שנמצאים במרכז המתחם.

לתשומת לב מי שרוצה להתחיל לבצע תהליכים משפטיים כבר עכשיו.
[כל נכתב לפי הטענה שהם חוזרים עליה שיש בעיה של חומ"ס, כבר הביאו כאן שזה לא מדויק].

לפי עוזר ראש העיר שדיברתי איתו עכשיו [לא יודע אם רוצה שאכתוב את שמו. אברר,]
בימים אלו עובדים על בדיקות חוזרות למתחם. למקרה שכן יחליטו לאכסן בתחנה לחומ"ס, [עדיין לא נעשה שם שימוש כזה], בודקים תסקיר מרחק וכו'. כמו השפעה סביבתית.
אם יתברר שהמרחק מספק יהיה ניתן לאכלס את השורה האמצעית בקרוב.
אבל אם יחליטו שכיון שרוצים בעתיד לאכסן שם חומ"ס, צריך קירוי, האכלוס יידחה בזמן ארוך מאד.
גם האכלוס הבא של 31.09.2024 עשוי להדחות משמעותית.
זה גם מהוה בעיה באכלוס כל שטחי הציבור שנמצאים במרכז המתחם.

לתשומת לב מי שרוצה להתחיל לבצע תהליכים משפטיים כבר עכשיו.
[כל נכתב לפי הטענה שהם חוזרים עליה שיש בעיה של חומ"ס, כבר הביאו כאן שזה לא מדויק].
לא השתנה לרעה שום דבר מאז תוצאות הבדיקות הקודמות שהראו חד משמעית שאין כל בעיה !

ממש לא מובן:
א. למה העירייה מזמינה בכוח בדיקות חוזרות ?
ב. אם זה אכן נצרך למשהו עבורינו, למה נזכרו לבצע את זה רק לאחר תאריך האכלוס ?

אלא אם כן מה שסביר להניח ועוד יתברר בהמשך אם זה נכון, שהם עושים את זה בעצם עבור הבניינים המיועדים בתוכנית החדשה 1045א ואולי בשבילם אכן יהי' חוו"ד שיש צורך בקירוי, וינסו להוליך אותנו שולל עם תוצאות הבדיקה הזאת, ולאחוז בגרונם של כמה מאות רוכשים ובאמצעותם להפעיל לחץ לבניית קירוי ואזי להרוויח את היתכנות אישור תב"ע 1045א.

התנהלות שערורייתית !

ביקורת בונה

משתמש חדש
בכל הקשור לחומ"ס אין להקל ראש.
יש עשרות מקרים בארה"ב על עיירות קטנות שהיו סמוכות למפעלים שפלטו לסביבה חומ"ס, ורק אחרי שנים, ולפעמים עשרות שנים, גילו שהסטטיסטיקה של חולי הסרטן גבוהה בהרבה ממקומות אחרים. (גם לאחר שגילו וניסו להביא לסגירת המפעלים או להעברתם, היו רבים מתושבי המקום שהתנגדו בטענה של פגיעה בפרנסה).

הדירות שקיבלו אישור אכלוס אכן מחוץ לטווח הסיכון, אבל אם מוסדות החינוך יבנו בטווח או אם יהיה פארק בטווח יכול להיות מצב שהילדים שלכם יהיו חשופים שעות לחומ"ס.

יכול להיות שזו רק פרנויה, אבל אם לא - זה סיכון שצריך לתת עליו את הדעת.

בכל הקשור לחומ"ס אין להקל ראש.
יש עשרות מקרים בארה"ב על עיירות קטנות שהיו סמוכות למפעלים שפלטו לסביבה חומ"ס, ורק אחרי שנים, ולפעמים עשרות שנים, גילו שהסטטיסטיקה של חולי הסרטן גבוהה בהרבה ממקומות אחרים. (גם לאחר שגילו וניסו להביא לסגירת המפעלים או להעברתם, היו רבים מתושבי המקום שהתנגדו בטענה של פגיעה בפרנסה).

הדירות שקיבלו אישור אכלוס אכן מחוץ לטווח הסיכון, אבל אם מוסדות החינוך יבנו בטווח או אם יהיה פארק בטווח יכול להיות מצב שהילדים שלכם יהיו חשופים שעות לחומ"ס.

יכול להיות שזו רק פרנויה, אבל אם לא - זה סיכון שצריך לתת עליו את הדעת.
צודק ב-100% ואין שאלה בכלל.
כל זה נבדק כבר הדק היטיב, עם מיטב כישוריהם של היושבים במערכת הבירוקרטית של הוצאת היתר בניה במדינתנו.

גולדי רומי

משתמש רשום
@למה זה תשאל לשמי, נראה שאתה בקיא היטב בחומר. האם הטענה של העיריה היא כלפי הקרבה למסוף מטענים, שאז זה באמת הזוי כי המרחק כמו שאמרת הוא באזור ה700 מטר, או שהטענה היא גם על הקרבה למסילה, שאז מדובר על אזור ה60 מטרים (בבנינים 32,33)

ניק 8503

משתמש רשום
@למה זה תשאל לשמי, נראה שאתה בקיא היטב בחומר. האם הטענה של העיריה היא כלפי הקרבה למסוף מטענים, שאז זה באמת הזוי כי המרחק כמו שאמרת הוא באזור ה700 מטר, או שהטענה היא גם על הקרבה למסילה, שאז מדובר על אזור ה60 מטרים (בבנינים 32,33)
אין כרגע חומרים מסוכנים במסוף המטענים (שנמצא במתחם שבין גשר הרלינג לגשר מבצע קדש)
אבל לרכבת ישראל יש היתר לאחסן במקום חומרים מסוכנים ולכן התב"ע מתייחסת למקרה כזה.

במידה והרכבת תאחסן במסוף חומרים מסוכנים היא בהכרח תוביל אותם דרך המסילה
ולכן מתייחסים גם לכל אורך המסילה כנתיב להובלת חומרים מסוכנים

הטענה של העירייה זה לא משהו שאפשר לבדוק ולהצליב, הכל מפה לאוזן, וגם יכול להשתנות תוך כדי וכפי שכבר חווינו על בשרינו.
אני לא מדבר איתם מכלי ראשון אך אני כן בקשר רציף עם מי שכן מדבר איתם מכ"ר, וממה שאני שומע הם כן מדברים דווקא על החומ"ס.
אך לעצם העניין זה לא משנה הרבה, וגם אם יעלו טענות חדשות עם טיעונים נוספים שבמושכל ראשון ייראו כטענות
כל דבר כבר נבדק הדק היטיב וכפי שאפשר להתרשם רק לשם הדוגמה מ'דוח סביבתי' שהעליתי אמש.
לא זכור לי שיש טענה של מישהו שעוסק בעניינים האלו של תכנון ובניה שאנחנו בבעיה של בדיקות חסר בנושאי תו"ב,
לא סתם קצב הוצאת היתרי הבניה בישראל היא מהאיטיים במדינות המפותחות,
לכן בקטע הזה שהכל! נבדק (כולל קרבה למוסדות חינוך ופארקים - הכל כבר בתוכנית 1045 המקורית) אפשר בהחלט להירגע.

ניק 8503

משתמש רשום
הטענה של העירייה זה לא משהו שאפשר לבדוק ולהצליב, הכל מפה לאוזן, וגם יכול להשתנות תוך כדי וכפי שכבר חווינו על בשרינו.
אני לא מדבר איתם מכלי ראשון אך אני כן בקשר רציף עם מי שכן מדבר איתם מכ"ר, וממה שאני שומע הם כן מדברים דווקא על החומ"ס.
אך לעצם העניין זה לא משנה הרבה, וגם אם יעלו טענות חדשות עם טיעונים נוספים שבמושכל ראשון ייראו כטענות
כל דבר כבר נבדק הדק היטיב וכפי שאפשר להתרשם רק לשם הדוגמה מ'דוח סביבתי' שהעליתי אמש.
לא זכור לי שיש טענה של מישהו שעוסק בעניינים האלו של תכנון ובניה שאנחנו בבעיה של בדיקות חסר בנושאי תו"ב,
לא סתם קצב הוצאת היתרי הבניה בישראל היא מהאיטיים במדינות המפותחות,
לכן בקטע הזה שהכל! נבדק (כולל קרבה למוסדות חינוך ופארקים - הכל כבר בתוכנית 1045 המקורית) אפשר בהחלט להירגע.
בהדמיות של תמל 1045 "המקורית" יש קירוי על המסילה מול השטחים הפנויים שבין הבניינים

זה גם מופיע במסמך הרשמי:
1710075695267.png

אבל לרכבת ישראל יש היתר לאחסן במקום חומרים מסוכנים ולכן התב"ע מתייחסת למקרה כזה.
אים להם כרגע היתר וגם לא ביקשו, אך כן יוכלו לבקש כזה בעתיד.
במידה והרכבת תאחסן במסוף חומרים מסוכנים בהכרח היא תוביל אותם דרך המסילה
ולכן מתייחסים גם לכל אורך המסילה כנתיב להובלת חומרים מסוכנים
זה הערכה.
בכל הדוח הסביבתי למרות שידוע להם גם שמובילים במסילה, אין התייחסות בנושא החומ"ס למרחק מהמסילה, רק למרחק ממסוף המטענים.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
@למה זה תשאל לשמי יש לי בשבילך ממצא מעניין
הדו"ח התחבורתי שהוכן ע"י דגש הנדסה עבור רמ"י בנובמבר 2017 לא מתנה את הבנייה בהקמת הגשר אלא את האכלוס
1710076278032.png

אגב, בדו"ח הזה נכתב כי כביש 491 בוטל אולם רצועת הדרך נשמרת למקרה שיבחרו בעתיד להקים במקום כביש

קבצים מצורפים

• בחינת השלכות תחבורתיות.pdf
    17.6 MB · צפיות: 25
בהדמיות של תמל 1045 "המקורית" יש קירוי על המסילה מול השטחים הפנויים שבין הבניינים
בהדמיות יש קירויים חלקיים שלא קשורים לחומ"ס
אלא לאקוסטיקה ומעברים עם חומרים שעלותם זניחה, ביחס למה שהעירייה מבקשת שהרכבת תשתתף במימון, לא על זה מדובר כרגע בכלל.

ואם כוונתך למופיע בהדמייית המרחקים בנספח חומ"ס שהעליתי אמש - ששם כן מופיע קירוי מלא,
זה בוצע כשעוד היה הו"א שיצטרכו לעשות שם קירוי כבר בתוכנית המקורית ועליהם בניינים והחו"ד התייחסה להכל אך זה בוטל לבסוף, וכפי שמופיע בכל ההדמיות לאחמ"כ וכן בתוכנית לא אושרו כלל בניינים בקטע ההוא,
וכפי שנוסף שם כוכבית 'טרם החלטת הוותמ"ל על ביטול הבינוי בשטח המקורה מעל המסילה'
1710076464316.png
ואכן בכל התהדמיות שנעשו לאחמ"כ לא מופיע הקירוי הנ"ל

גולדי רומי

משתמש רשום
@למה זה תשאל לשמי יש לי בשבילך ממצא מעניין
הדו"ח התחבורתי שהוכן ע"י דגש הנדסה עבור רמ"י בנובמבר 2017 לא מתנה את הבנייה בהקמת הגשר אלא את האכלוס
צפה בקובץ המצורף 1597293

אגב, בדו"ח הזה נכתב כי כביש 491 בוטל אולם רצועת הדרך נשמרת למקרה שיבחרו בעתיד להקים במקום כביש
להבנתי הדלה מדובר על מסמך המלצות מאנשי מקצוע, ולא על מסמך מחייב. ברור שכשבוחנים "השלכות תחבורתיות" ההשלכות תהינה רלוונטיות באכלוס השכונה ולא בבניתה.
אין חולק על כך שהגשר היה תנאי למתן התר בניה, והעיריה דילגה על התנאי הזה. וגם אין חולק על כך שהשכונה ללא הגשר היא רבת חסרונות, כך שלדעתי המסמך שהעלית לא מוסיף דבר.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
להבנתי הדלה מדובר על מסמך המלצות מאנשי מקצוע, ולא על מסמך מחייב. ברור שכשבוחנים "השלכות תחבורתיות" ההשלכות תהינה רלוונטיות באכלוס השכונה ולא בבניתה.
אין חולק על כך שהגשר היה תנאי למתן התר בניה, והעיריה דילגה על התנאי הזה. וגם אין חולק על כך שהשכונה ללא הגשר היא רבת חסרונות, כך שלדעתי המסמך שהעלית לא מוסיף דבר.
אני מעריך שלמסמך כזה יש משמעות אם אחד הרוכשים יחליט לתבוע את העירייה על כך שאין גישה תחבורתית מספקת לשכונה

אני מעריך שלמסמך כזה יש משמעות אם אחד הרוכשים יחליט לתבוע את העירייה על כך שאין גישה תחבורתית מספקת לשכונה
גם להבנתי הדלה מה שמחייב בפרט במקרה שסותר זה מסמך הוראות התוכנית שהכנתו אכן מתבססת על כל חוות הדעת וביניהם חוות הדעת המעניינת שהבאת, אגב, מאיפה הבאת את זה ? ב'אתר מידע תכנוני' לא ראיתי.
לכן היות שבהוראות התוכנית זה מופיע כתנאי להיתר בניה, אולי אפשר לתבוע את העיריה כפי שכתבת, אך לא על בסיס החו"ד המייעץ אלא על שוויתרו על זה בהיתר שזה מה שמחייב בתוכנית.
כמובן שלאחר שנתבע את הקבלן שהרי הוא זה שחתום מולנו בחוזה מחייב, הקבלן כנראה יצרף כמשיב את העירייה ואז כל המסמכים האלו יועלו לשולחן הדיונים ע"י העו"ד של הקבלן.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai

יצחק77

משתמש מקצוען
יד 2 מתחיל להתמלאות בדירות להשכרה ברח' הלח"י זה הפרויקט של שריקי ?
המחירים שמבקשים שם על 5 חדרים הזויים 9000 ויש אפי' יותר ל5 ח' באיכות מחיר למשתכן מישהו איבד את הצפון
האם כל הדירות הכניסה באמצע הסלון ? כך זה נראה מכמה דירות שראיתי באתר
כמו כן אופן ספייס שהמטבח באמצע הסלון לא הולך כ"כ בבית חרדי

גולש בנט

משתמש מקצוען
יד 2 מתחיל להתמלאות בדירות להשכרה ברח' הלח"י זה הפרויקט של שריקי ?
המחירים שמבקשים שם על 5 חדרים הזויים 9000 ויש אפי' יותר ל5 ח' באיכות מחיר למשתכן מישהו איבד את הצפון
האם כל הדירות הכניסה באמצע הסלון ? כך זה נראה מכמה דירות שראיתי באתר
כמו כן אופן ספייס שהמטבח באמצע הסלון לא הולך כ"כ בבית חרדי
לבקש לא עולה כסף.

אסטרטגיה נדלן

משתמש צעיר
המחיר המבוקש זה לא המחיר שסוגרים,
אנשים מנסים את מזלם, או מתבלבלים וחושבים שזה צפון תל אביב, ולא בני ברק.

המחירים שנסגרו שם מידיעה זה סביב ה-5,500 ש"ח לדירות 4 חד', והמחיר הזה אני חושב שירד,
עקב מס' רב של דירות העומדות להשכרה, וכן מקום שכעת הביקוש בו דל על אף המחסור בבני ברק של דירות להשכרה,
כי המקום עדיין מתנהל כאתר בניה, וכן עקב מחסור בתשתיות ומוסדות צבור,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה