השקעות מודל חיסכון חודשי והשקעה פאסיבית במדדים בשוק ההון לצורך נישואי הילדים. - בנייה משותפת של מודל ברור וקל.

הבט

משתמש פעיל

8 הפרקים הראשונים הם הרחבה של הספר, (גם פרק הפיילוט) אחרי זה יש עוד 30 פרקים בנושאים כלכליים שונים.
כמדומני שזה פתוח בנטפרי/נתיב. (או שרק צריך לשלוח לבדיקה) אשמח למי שיבדוק בזריזות ויעדכן
אני בנטפרי
האתר נפתח אבל ההשמעה נכשלת

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אפשר אולי הסבר קצר איך?
יש מאמר נפלא של @אותיות פורחות
זאת הזדמנות נוספת עבורי להודות ל @אותיות פורחות
על המאמר המקיף.
@אותיות פורחות נראה לי שכדי לסייג את השורה הזאת>>> שהיא מתאימה למשקיע אקטיבי ולא למשקיע לטווח ארוך.

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
אם הכסף רשום ע"ש הילדים [או שניתן להעביר אותו ע"ש] אזי רוב הבחורים והבחורות בגיל הזה לא עובדים, כך שיש להם נקודות זיכוי למס שמגיעות להם ואינם מנוצלות וניתן לפרוס את הרווח על הנקודות הלא מנוצלות ולהימנע מתשלום מס.

זה יכול לעבוד גם אצל ההורים רק שאצל רוב ההורים הנקודות כן מנוצלות.
כמה כסף כבר יוכלו להחזיר הנקודות זיכוי?? כל נ"ז היא 235 ש"ח ואילו המס רווחי הון הוא 25% שזה הרבה הרבה יותר (בגמל להשקעה) -גם אם זה על ההורה שלמשל יש לו 10 נ"ז....

אבי ג -

משתמש פעיל
כמה כסף כבר יוכלו להחזיר הנקודות זיכוי?? כל נ"ז היא 235 ש"ח ואילו המס רווחי הון הוא 25% שזה הרבה הרבה יותר (בגמל להשקעה) -גם אם זה על ההורה שלמשל יש לו 10 נ"ז....
החישוב הוא שנתי. זה יוצא לנקודה 2,820 וזה מתעדכן כל שנה לפי האינפלציה.
לבחור ישיבה רגיל יש 2.25 נקודות, ולבחורת סמינר 2.75.
אני לא יודע לגבי מס רווחי הון של מניות, אבל במס רווחי הון של מכירת נדלן כמדומני שאפשר לפרוס את זה 4 שנים אחורה, ואז זה כפול ארבע.

נערך לאחרונה ב:

ציוץ לשבח

משתמש פעיל
החישוב הוא שנתי. זה יוצא לנקודה 2,820 וזה מתעדכן כל שנה לפי האינפלציה.
לבחור ישיבה רגיל יש 2.5 נקודות, ולבחורת סמינר 3.
אני לא יודע לגבי מס רווחי הון של מניות, אבל במס רווחי הון של מכירת נדלן כמדומני שאפשר לפרוס את זה 4 שנים אחורה, ואז זה כפול ארבע.

אוקיי הבנתי.. רק שאלה, איך אפשר להשתמש בערך נ"ז של שנה שלימה? אולי הוא/היא יעבדו בהמשך השנה?
ורק תיקון קטן - לבחורת סמינר יש 2.75

אבי ג -

משתמש פעיל

יש מעל המודעה בעמוד הראשון מצד שמאל אפשרות של הוסף למעקב

כמדומה שהם כתבו פה כדי להודיע שהם מתעניינים בנושא ומבקשים להמשיך לכתוב...
בע"ה אני אעלה בזמן הקרוב המשך בכמה נקודות.
בתקווה שבסופו של יום אני אסכם בתוספת ההערות שהעירו כאן למאמר קריא ופשוט יותר.

אבי ג -

משתמש פעיל
חשוב להדגיש שאין מסלול S&P 500 בחיסכון לכל ילד באף חברה גם לא באינפיניטי!

יש במור השקעות עם הכשר בד"ץ
בדקתי עכשיו בפאנדר, אין חיה כזאת בחיסכון לכל ילד.
בחיסכון לכל ילד מסלול ההלכה לפחות שליש זה אגח"ים ועוד חלק נכבד במניות בארץ אין כמעט השקעה בחו"ל.

בחיסכון לכל ילד סיכון מוגבר, רק שליש מחקה מדדים בחו"ל, ולפחות 20% באגחי"ם בארץ.

בחיסכון לכל ילד סיכון בינוני גם מעל חצי באגחי"ם

כאמור יש באינפיניטי מחקה מדד עולמי (MSCI) במסלול הלכה

• תודה
Reactions: szn

חבררר

משתמש צעיר
מדהים
תודה רבה רבה
רק שאלה קטנה אני כיום רוצה לסדר את כל הפנסיה וחיסכון לכל ילד
ולהצעניין בהשקעות
רק מאוד הסתבך לי מה מותר ומה אסור ובאיזה קרנות אפשר ואיזה לא בעיניין ריבית
אשמח אם מישהו יוכל לעלות באיזה חברות וקרנות אין בעיה של ריבית
תודה רבה

אבי ג -

משתמש פעיל
מדהים
תודה רבה רבה
רק שאלה קטנה אני כיום רוצה לסדר את כל הפנסיה וחיסכון לכל ילד
ולהצעניין בהשקעות
רק מאוד הסתבך לי מה מותר ומה אסור ובאיזה קרנות אפשר ואיזה לא בעיניין ריבית
אשמח אם מישהו יוכל לעלות באיזה חברות וקרנות אין בעיה של ריבית
תודה רבה
יש פה אשכול כשרות
בחיסכון לכל ילד לאינפינטי במסלול הלכה, יש מחקה מדד עולמי. לא בקי במסלולי הלכה נוספים והאם הם פאסיביים.
אינני יועץ השקעות ואין בזה שום המלצה כלל להשקעה או לחיסכון.

נערך לאחרונה ב:

אבי ג -

משתמש פעיל
הזכירו פה את המודל הזה, שהוא מודל נהדר של @אותיות פורחות

חיסכון לאורך עשרים שנה במחקי מדד ואז מינוף וגידור בעוד נכסים, כמו נדלן. ככה שהחיסכון החודשי לא תלוי במספר הילדים אלא בתדירות, ואותו סכום ראשוני במינוף וגידור נכון בתחילת נישואי הילדים אפשרי לחתן את כולם. הוא גם מתייחס לחיסכון החודשי בדרך יפה של שעה/שעה וחצי ביום. (מי שמגלגל גמחי"ם זה 3 שעות בכל ערב...)

אז כמובן ששני המודלים מתמשקים, ואפשר לעבור ביניהם או לשלב והכי חשוב להתחיל להשקיע. המינוף הוא אחרי שצוברים הון קטן, וכשיציבים ומבוססים. במודל המוזכר זה בעת נישואי הילדים.
במיוחד בשלושה מצבים:

1. המצב הרצוי - יעדי החיסכון והתשואה עומדים בעינם ויש מספיק ב"ה לחתן את כולם, אבל למה לבזבז את הקרן? עדיף להתמנף - לממן את הוצאות הנישואין מתוך משכנתא/הלוואה שאותה משלמים כל חודש מתוך הרווחים של תיק ההשקעות לפי חוק ארבע אחוז (המקסימום שאפשר למשוך בשנה מתיק מניות בלי לגרום לסיכון שהוא ימחק, תגגלו חוק ארבע אחוז ומחקר טריניטי). ו/או הנדל"ן. (זה קריטי לפזר סיכונים, והלוואה כנגד כל תיק ההשקעות עלולה להיות הרסנית) וכך לאט לאט נהפכים בעלי הון שמאפשר לא להיות תלויים בעבודה, לפרוש מוקדם או לצמצם שעות ולעבוד כפי הרצון, או לעזור לבנים והנכדים.

2. משיכה בחסר- אם ברגע שהכסף דרוש - בנישואי הילד הראשון או השלישי , השוק בדיוק אחרי משבר וירידה קיצונית (אפילו שסטטיסטית במשך 20 שנה השוק מתאזן) כמובן למשוך במשבר זה חבל כי השוק יתקן את עצמו בסופו של יום , ובכל מקרה חסר לנו כרגע את הפער. - אז מינוף בסיטואציה כזאת היא אסטרטגיית יציאה, - אם בשעה שבה נרצה למשוך, ההשקעה במצב טוב כפי הממוצע שהגדרנו, מצוין ונמשוך. אם לא, אז נשקול מינוף.

3. חיסכון בחסר- אם לא עומדים ביעד החיסכון החודשי.אם היו תקופות קשות שחסכו רק חצי מכך. אז אפשר להתמנף. (כמובן שחיסכון מראש רווחי יותר, כי אז פינינו את אופציית המינוף לא לצריכה- אלא להשקעה נוספת כאופציה הראשונה.)

לא נכנסתי למשבצת של איך עושים מינוף, האם צריך לגדר ולהתמנף בנדלן וכמה, או שהמשכנתא על דירת מגורים/דירה יחידה להשקעה, היא די והותר בשביל נדלן ישראלי וכן הלאה, בעיקר שכרגע זה לא רלוונטי, ולדעתי מהלך גדול של מינוף צריך לבצע עם איש מקצוע בתשלום.

אשמח להערות ולהארות!

אינני יועץ השקעות ואין בזה שום המלצה כלל להשקעה או לחיסכון, כל האשכול מיועד לתת דרכי חשיבה ולמידה עצמית

נערך לאחרונה ב:

קוקו קוקו

משתמש צעיר
כשרוצים להגיע לסכום הנומינלי של 500K/400K לתת לבת לרגל נישואיה, זה יעמוד על 660/530 בהתאמה למשך 20 שנה. וסכום זה נשאר ללא שינוי לאורך השנים.
המאמר מצוין.
אולי הטעות היא אצלי, אבל לפי חשבון שלי, בהפקדה של 530*20 שנים, ובריבית 11%, יהיה 462393 שח. וגם זה לפני מיסים.
וכן בסכום של 660, יהיו 575810 שח.
מישהו משתינו טועה בחישוב... (אולי חישבת את ההפקדה בתחילת שנה מראש, או שהוספת שנה, משהו כזה. תבדוק.)

ובאופן כללי מעניין מה התוכנית שלך לגבי המס. (שיכול להוריד מהסכום עד 25% מהרווח. שזה 83,798 או 104,352 בהתאמה. לפי החישוב שלי. ובסהכ נשארנו אם 251,394 להפקדה של 530 בחודש, ו313,057 להפקדה של 660 בחודש)

אשמח לשמוע שטעיתי בחישוב..

נערך לאחרונה ב:

אבי ג -

משתמש פעיל
המאמר מצוין.
אולי הטעות היא אצלי, אבל לפי חשבון שלי, בהפקדה של 530*20 שנים, ובריבית 11%, יהיה 462393 שח. וגם זה לפני מיסים.
וכן בסכום של 660, יהיו 575810 שח.
מישהו משתינו טועה בחישוב... (אולי חישבת את ההפקדה בתחילת שנה מראש, או שהוספת שנה, משהו כזה. תבדוק.)

ובאופן כללי מעניין מה התוכנית שלך לגבי המס. (שיכול להוריד מהסכום עד 25% מהרווח. שזה 83,798 או 104,352 בהתאמה. לפי החישוב שלי. ובסהכ נשארנו אם 251,394 להפקדה של 530 בחודש, ו313,057 להפקדה של 660 בחודש)

אשמח לשמוע שטעיתי בחישוב..
תשמח לשמוע ;) שכנראה שחישבת בלי דמי הניהול של 0.9% שרשמתי
שזה בערך העלות הגלויה והנסתרת של קרן השתלמות שפטורה ממס.
אם עושים בחשבון השקעות ממוסה דמי הניהול יורדים בחדות לגרושים. (200 ש"ח שנתי שמתקזזות מול עמלות קניה, ונייר הערך מחקה המדד עצמו ישנם כאלה של פחות מעשירית אחוז ) , ואז הרווח של חיסכון דמי הניהול יכול להגיע קרוב מאוד לשווה ערך לסכום של המס (שאגב, מחשבים אותו ריאלי ולא נומינלי- כלומר בניכוי האינפלציה), אם נוסיף לכך נ"ז במס והעברת מניות לילדים וכו' זה כנראה אותו דבר. מעל 25-30 שנה כנראה עדיף לשלם מס מאשר דמי ניהול בקרן השתלמות רגילה.

לכן שחישבתי דמי ניהול של 0.9 זה מקביל לתשלום מס.

נ.ב יש לי טעות אחרת בחישוב, נומינלית התשואה הממוצעת היא 10% ולא אחד עשר כפי שכתבתי, לכן הסכום המעודכן יהיה 600/750

אגב,-

נערך לאחרונה ב:

קוקו קוקו

משתמש צעיר
אני לא מבין איך מה שאמרת משנה את החשבון.
אני לא חישבתי את דמי הניהול בכלל. עשיתי טבלת אקסל שמחשבת את הסכומים לפי אחוז ריבית בלבד. (חודשי, ריבית דריבית). ללא הורדה של דמי ניהול או מיסים. (הנחתי שאפשר להפחית את דמי הניהול מאחוז התשואה)
תכלס', בהכי פשטות. אם אתה מפקיד 530 בחודש בריבית 11%, אחרי 20 שנה התיק יהיה 462393. ואם תפקיד 630 התיק יהיה 575810. עכשיו אתה יכול רק להפחית. או דמי ניהול או מיסים.

(אכן הפקדת 650 בריבית 10% תביא לתיק של 497K. (ללא דמי ניהול או מיסים) והפקדת 750, תביא לתיק של 573K (ללא דמי ניהול או מיסים))

(אגב מיסים. לתכנן את המס זה חלק קריטי במודל. בלי זה ההפסדים הם משמעותיים. למשל אי אפשר לשים כמה שרוצים בקרן השתלמות, וכן אי אפשר למשוך אותה כל הזמן. אז צריך ממש לתכנן מדויק לפי מספר ילדים ומצב הנקודות מס וכו וכו.
ולא הבנתי למה עדיף לשלם מס (בהנחה שמשלמים) על פני דמי ניהול. תסביר את החישוב)

פ.ג.א.

משתמש רשום
שלום לכולם
מתנצל על הירידה לפרטים הבסיסיים אבל אשמח שמישהו יסביר לי האם אני יכול להפקיד את ההפרשות לפנסיה המקיפה שאני מקבל בעבודה לקרן השקעות שיניב רווח טוב לבינתיים שמתי את זה בסתם קופת גמל של מגדל

אבי ג -

משתמש פעיל
הנחתי שאפשר להפחית את דמי הניהול מאחוז התשואה)
תכלס', בהכי פשטות. אם אתה מפקיד 530 בחודש בריבית 11%, אחרי 20 שנה התיק יהיה 462393. ואם תפקיד 630 התיק יהיה 575810. עכשיו אתה יכול רק להפחית. או דמי ניהול או מסים
דמי ניהול להפחית מהתשואה זה חישוב מעט עקום, כי זה גם מהקרן...
פשוט תעשה באקסל להוריד 0.9 שנתי (או בחודשי) מכל הקרן והריבית.
אבל יש מחשבונים פשוטים שמחשבים עם דמי ניהול באינטרנט תעשה "מחשבון ריבית דריבית ידע שווה כסף " ותראה ישועות.
למעשה, יש אלפי פורומים וויכוחים על מה עדיף חשבון ממוסה או דמי ניהול גבוהים בקרנות השתלמות פטורות ממס.
כמעט בכולם התוצאה היא שבאזור ה30 שנה זה אותו דבר, פחות מכך אז יש עדיפות קלה לדמי הניהול אך פטורים ממס וזה בלי לחשב תכנון מס שיכול להוריד חצי מזה.

לשאלתך,
למעשה כשאתה משלם מס בסוף התקופה במקום דמי ניהול בהתחלה, אז הכסף שלך עובד יותר זמן. כל שנה עוד כמעט אחוז שבמקום לשלם לקרן ההשתלמות הוא עובד ומייצר תשואה ותשואה שגם היא מייצרת תשואה וכן הלאה. כמו כל טקטיקה של דחיית מס.

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...