דרוש מידע מה עושים אם המשיח בא עכשיו?

מצב
הנושא נעול.

חיי נצח

משתמש רשום
הגאולה נמשלה ללידה
כמו שאשה בחודש תשיעי מחכה ללידה, ככל שיעברו הימים היא לא מתייאשת מללדת אלא להיפך, יודעת שהיא יותר קרובה ללידה!
כך זמן הגלות הוא כהריון, רק הפרופורציות אחרות
9 חודשים =כ2000 שנות גלות
אז אם עד לרגע זה משיח לא הגיע, המסקנה היא שאנחנו יותר קרובים!! הימים והשבועות ואולי השנים בנמשל הם כמו שניות, דקות וימים במשל הלידה
אנחנו קרובים מתמיד!!
סוף האלף השישי כמו ערב שבת בין השמשות - זמן כניסת השבת. וזה עניין של ימים, שעות לא ידוע בדיוק.. מה שבטוח רגעחם אחרונים במלוא מובן המילה!

ובעניין האמונה לא מובן לי הדיון - בוודאי הרמבם כותב שצריך להאמין כל יום שיבוא. ומי שלא בטוח בכך, בבקשה שייגש למקור ולא יצטט כאן ציטוטים חלקיים.
ובאמת יכול לבוא כל יום. גם לפני 500 שנה, תיאורתית יכל לבוא.. אז היום
ויש אפילו הלכה ממנה נלמד העניין- שאסור לקבל נזירות לא לשתות יין, כי אם משיח מגיע באותו יום, הוא יהיה נזיר לעולם - מכאן שמשיח יכול לבוא כל יום ומתוך האמונה בכך אסור לקבל ע"ע נזירות מיין

ומי שסובל מפחדים וחששות מפני הבאות מוזמן לפתוח ספרים, נביאים, מדרשים
וצעד קדימה - שיחות של הרבי מליובאוויטש בנושא גאולה
ללמוד על הגאולה ולגלות כמה היא לא מפחידה, כמה היא שלמות הבריאה, עולם מתוקן. בדגש על עולם - לא עולים לגן עדן. חיים כאן את אותם החיים בעולם מואר בטוב אלוקי נטול רוע העלמות והסתרים

נערך לאחרונה ב:

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
לא זה הרמב’’ם כותב,
אלא כתוב שם שאפי שמתמהמה לחכות לו שיבוא.....
לא כתוב להאמין שיכול להגיע כל יום
לא ברור לי אם יש ויכוח בינינו.
אם כתוב שצריך להמתין שיבוא 'ואסור לקבוע לו זמן' (לשון הרמב"ם בפיהמ"ש הנ"ל), יוצא שטכנית הוא יכול להגיע כל רגע. כי אם נקבע שהיום הוא בטוח לא יבוא, הנה קבענו לו זמן: ממחר ואילך.
כמובן שאת יכולה לפרש ש'לקבוע זמן' הכוונה 'שיבוא דוקא ביום שלישי בעוד שבועיים'.
אבל מה נעשה שהלשון בסידורים היא: אני מאמין באמונה שלימה בביאת המשיח ואע"פ שיתמהמה עם כל זה אחכה לו בכל יום שיבוא. ובברכת 'מצמיח קרן ישועה': כי לישועתך קוינו 'כל היום'. [כלומר: לא כתוב 'כל יום', אלא 'כל היום', מהבוקר ועד הערב. ומה נבאר? ציפינו כל היום הרביעי שיגיע ביום החמישי?]
ומה שכתבתי בשם הגרי"ז, הנה דעתו ברורה שצריך להאמין שהמשיח יכול לבוא 'בכל רגע ורגע ממש'. והובאה דעתו באריכות ובבהירות בספר 'משמר הלוי' (ברכות סי' מז ועוד).
גם החפץ חיים (מאמר ציפית לישועה) סובר שבכל יום 'יש ספק שהמשיח יבוא'. כלומר יש אפשרות כזאת.
השאלה היא אם זה חלק מהיסוד של האמונה [הידיעה שכל יום אפשרי שהוא יבוא והציפייה דוקא באופן שכזה].
בדברי הגרי"ז הנ"ל נראה שזה חלק מהיסוד של האמונה, אבל לא ברור שדעתו מוסכמת שזה 'חלק מהיסוד' (קובץ ישרון חכ"ב עמ' תשט ואילך).
ואני לא את דעתי כתבתי, אלא דעת גדולים ממני.

ח.מ.מ.ה.

משתמש רשום
לא ברור לי אם יש ויכוח בינינו.
אם כתוב שצריך להמתין שיבוא 'ואסור לקבוע לו זמן' (לשון הרמב"ם בפיהמ"ש הנ"ל), יוצא שטכנית הוא יכול להגיע כל רגע. כי אם נקבע שהיום הוא בטוח לא יבוא, הנה קבענו לו זמן: ממחר ואילך.
כמובן שאת יכולה לפרש ש'לקבוע זמן' הכוונה 'שיבוא דוקא ביום שלישי בעוד שבועיים'.
אבל מה נעשה שהלשון בסידורים היא: אני מאמין באמונה שלימה בביאת המשיח ואע"פ שיתמהמה עם כל זה אחכה לו בכל יום שיבוא. ובברכת 'מצמיח קרן ישועה': כי לישועתך קוינו 'כל היום'. [כלומר: לא כתוב 'כל יום', אלא 'כל היום', מהבוקר ועד הערב. ומה נבאר? ציפינו כל היום הרביעי שיגיע ביום החמישי?]
ומה שכתבתי בשם הגרי"ז, הנה דעתו ברורה שצריך להאמין שהמשיח יכול לבוא 'בכל רגע ורגע ממש'. והובאה דעתו באריכות ובבהירות בספר 'משמר הלוי' (ברכות סי' מז ועוד).
גם החפץ חיים (מאמר ציפית לישועה) סובר שבכל יום 'יש ספק שהמשיח יבוא'. כלומר יש אפשרות כזאת.
השאלה היא אם זה חלק מהיסוד של האמונה [הידיעה שכל יום אפשרי שהוא יבוא והציפייה דוקא באופן שכזה].
בדברי הגרי"ז הנ"ל נראה שזה חלק מהיסוד של האמונה, אבל לא ברור שדעתו מוסכמת שזה 'חלק מהיסוד' (קובץ ישרון חכ"ב עמ' תשט ואילך).
ואני לא את דעתי כתבתי, אלא דעת גדולים ממני.
צודק, אכן אני רואה שיש בזה מחלוקת
מצ’’ב קובץ למעמיקים.

קבצים מצורפים

• ציפיה.pdf
    1.9 MB · צפיות: 140

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
צודק, אכן אני רואה שיש בזה מחלוקת
מצ’’ב קובץ למעמיקים.
יישר כח!!
לדבריו שם (אות ט) דעת הגרי"ז הנ"ל היא דעת מיעוט. ולרוב הראשונים והאחרונים הציפיה היא כללית, ואכן יש זמנים שבהם הוא 'לא יכול להגיע'.
וזה בודאי סיוע לדעתך שמי שאומר 'איני מאמין שיבוא היום' אינו כופר.
מצד שני, לכאורה אי אפשר לומר סתם 'איני מאמין שיבוא היום' אלא אם יש לו איזה מקור בחז"ל שהמשיח 'לא יכול לבוא היום'. אבל לומר כך סתם? זו בודאי תהיה טעות.
בכל אופן תודה גדולה על הקובץ המסודר.

ח.מ.מ.ה.

משתמש רשום
אכן אבל שים לב לכתוב:
על כן נראה דמכיוון שחובה זו הינה מעיקרי האמונה
יש חיוב על כל אדם להחמיר ולהכליל בציפייתו גם את גאולת אחישנה
היכולה להתרחש בכל רגע.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה