דרוש מידע מה עושה היפארקטיבית כשהיא חייבת אבל חייבת להגיש עבודה?

מצב
הנושא נעול.

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מה עושה מישהי בעלת קשב וריכוז- מעופפת:)
כשהיא חייבת להגיש לעיתון כתבה גמורה. אבל היא לא מצליחה להתרכז..
ריטלין לא באה בחשבון כי הוא עושה לה תופעות לוואי וכו'
תודה ענקית לכל הפרוגיסטים המסעים- תבורכו משמיים!

Tehilla Adler

ללמוד אנגלית כמו באמריקה
מנוי פרימיום
אומרת לעצמה שמה שהיא כותבת עכשיו זו טיוטה בלבד ואותה היא לא מגישה בשום אופן. רצוי גם לכתוב על פתק גדול מול המסך: אני יושבת עכשיו עד השעה 24:00 כדי לכתוב טיוטה שאותה אני לא מגישה ולא מראה לאף אחד בעולם. אבל אני חייבת לכתוב וזה מה שאני אעשה.
סגולה בדוקה ומנוסה למחסומי כתיבה מכל סוג שהוא (ובמיוחד להיפראקטיביות, פרפקציוניזם והשילוב השכיח של שניהם יחד).

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
דבר נוסף
לוקחת את זה כחוויה -כאטרקציה מאתגרת
ואז הכל נראה אחרת.

לדג’ קחי כמה דקות לעצמך ו תדמייני (בדר”כ הקש”ר מאוד מדומיינים) וככה זה יתן השראה לכתיבה

המון הצלחה

Lady D

משתמש פעיל
מצטרפת לנאמר- מחכים לרגע האחרון,שאז המח משחרר אדרנלין וההספקים בהתאם בעז''ה!
דבר שני- לכתוב כל מה שעולה לראש בצורה אסוציאטיבית ובלי פילטרים
אחר כך לערוך ואת ההגהה הסופית לתת למישהו מרוכז

ניק 4339

משתמש פעיל
לעשות סיבובים בכל הבית[או בחדר מסוים] ותוך כדי לנסח את הכתבה בראש.
אפשר ללכת עם דפים ולכתוב תוך כדי, או לגשת מידי פעם לדף/מחשב ולכתוב.
מניסיון אישי...

אנכי הקטנה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

אנדרומדה

משתמש צעיר
כתיבה ספרותית
עוצמת עיניים ומדמיינת את מה שאת הולכת לשלוח, אוירה, תוכן, כל מה שקופץ, עדיף תוך כדי סיבובים מהירים או כל פעילות תזזתית אחרת - מנסיון זה עוזר.
ודקת התשעים- אחת העצות!
בהצלחה!

**Moko**

משתמש מקצוען
הכי טוב זה לפתוח את הראש עם משהו שעושה לך השראה, אם זה לשמוע שיר, לעשות פעילות ספורטיבית כלשהי וכד'.
לי באופן אישי נותן השראה לצייר על דף או ב POWER POINT איך אני רוצה שייראה העמוד או לזרוק נושאים חמים שעליהם אני רוצה לדבר.
זה עוזר לי להתרכז ולמקד את המחשבות, ככה יש סיכוי טוב שמתוך בליל המחשבות ייצא משהו שראוי לשמו (.. ;) )
ו..סתם ככה מתוך סקרנות, מה עשית עד עכשיו? :unsure:

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הכי טוב זה לפתוח את הראש עם משהו שעושה לך השראה, אם זה לשמוע שיר, לעשות פעילות ספורטיבית כלשהי וכד'.
לי באופן אישי נותן השראה לצייר על דף או ב POWER POINT איך אני רוצה שייראה העמוד או לזרוק נושאים חמים שעליהם אני רוצה לדבר.
זה עוזר לי להתרכז ולמקד את המחשבות, ככה יש סיכוי טוב שמתוך בליל המחשבות ייצא משהו שראוי לשמו (.. ;) )
ו..סתם ככה מתוך סקרנות, מה עשית עד עכשיו? :unsure:
לקחתי ריטלין וסבלתי ממחושים שונים ומשונים

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
גם אני הקשו"ר, מזדהה איתך. לא לוקחת ריטלין כנ"ל.
מציעה לך להגביל את עצמך בישיבה של 10 דקות בלבד, ולאחר מכן לתת לעצמך משהו שאת אוהבת: קפה עם שוקולד, שיחה עם חברה, פינוק אחר.
אחרי שתתאוששי, תשבי עוד 10 דקות על זה וכך הלאה.
בהצלחה! תעדכני בסוף איך הצלחת...

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
"לאנשים עם הפרעות קשב יש מעט מדי דופמין וכתוצאה מכך מעט אדרנלין. לכן הם כל הזמן מנסים להעלות אדרנלין כדי להגביר את הריכוז. הם עושים זאת באמצעות תנועתיות ללא הפסק. חיפוש ריגושים הסחות לשם התרגשות וסיכון".
לכן כדאי להתחיל במשהו אחר.

1. כושר, כמה כפיפות בטן או ריצה.
2. לדחוף בכמה דקות הרבה הספקים בתחום אחר (עבודות בית, שיחות טלפון של סידורים).
3. לצאת לקניה קטנה או להחזיר משהו לשכנה.
4. להיות בחברת אנשים פעילים ולעזור להם.
5. להתעצבן מאד מאד על משהו... (ברצינות!)

העיקר לא לשבת ליד המחשב! וכן לעשות משהו.
בצורה כזו המוח יפריש דופמין ואדרנלין שכל כך חסרים לך.

כל השאלה היא עכשיו איך להניע את עצמך לעשות את המטלות האלו...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה