קורונה מה יהיה ?הנתונים נכונים? מלחיץ הכל חוזר על עצמו

מצב
הנושא נעול.

sheen

משתמש מקצוען

סימפטי

משתמש פעיל
הכתבה שהבאתי זה לא של יפה שיר רז, זה כתבה אחרת.
והנה מה שמכבי כותבים

https://www.maccabi4u.co.il/8311-he...7fa7cef5406ea07e10423c75c3139b2411b148982b9dd

מידת ההגנה שהחיסון מעניק משתנה מאדם לאדם. על פי פרסומי ארגון הבריאות העולמי יעילות החיסון נגד שפעת בקרב מבוגרים (עד גיל 65) בריאים עומדת על 70%-90% ואילו אצל בני 65 ומעלה היעילות נמוכה יותר - החיסון מצליח למנוע רק 50%-60% ממקרי המחלה.

מצות

משתמש פעיל
באיזו חברה קדישא אתה עובד, שאתה יכול לקבוע זאת?

התוספת של 10 אנשים הם כנראה תושבי חו"ל שהובאו בטיסות פרטיות לארץ.
עוד מישהו יכול להסביר לי, לא הבנתי.
אגב, לא צריך לעבוד בחברא קדישא בשביל לדעת כמה נפטרו מתחילת המגיפה, באיזור ירושלים.
זה מפורסם בכל העיתונים.
בקיצור,זה עוד לא מסתדר.

סימפטי

משתמש פעיל
סו, אתה בעד לעצור את הרפואה המערבית בשנת 2000 ולא להתקדם משם יותר?
לדעתך הגיעו אז לשיא?
האמת שזה אפשרי.
יש מדינות בעולם, ואפילו אזורים בארצנו הקטנה שתקועים בערך שם.
אני יכולה להמליץ באישי על בתי חולים שזה בערך הגיל הטכנולוגי שלהם.
לא התחלתי להבין מה שאת טוענת

נערך לאחרונה ב:

סימפטי

משתמש פעיל
מאיפה הנתון ההזוי של האלף?
השפעת השנה נחשבה לקשה במיוחד, והיא קטלה 40 חולים. (לעומת 17 בשנה לפני זה, או מספר דומה).
המספרים 17 ו14 זה נפטרים ישיר מהשפעת, המספרים הגבוהים זה הערכה של משרד הבריאות שהרבה מתים ממחלות אחרות שהשפעת תרם למותם, כגון מחלות לב שלפעמים השפעת גורם לחולי לב לקבל התקף לב וכדומה.

מסתבר לי שההערכה שלהם מוגזם, רק כמו שלא יעלה על הדעת להשבית את המדינה בעונת שפעת קשה אפילו לשיטתם, כך לא הגיוני לעצור את המדינה בגלל קורונה במקום לבודד רק אנשים בסיכון ובכך לחשוך גם רוב מקרי המוות, וגם לחשוך פניקה וגם להציל את הכלכלה.

shakshuka

משתמש סופר מקצוען

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני חושבת שחייבת להיות זהירות. אבל זה חייב להיות מושכל ולא ריגשי.
המגיפה כעת היא בהחלט בנסיגה. והכל נראה אופטימי יותר.
אבל
אני רוצה להאמין שחוץ מאנשי רפואה יש גם אסטרטגים, שיודעים לנהל את הסיכונים שיש בחזרה לשגרה ובהקלות.
ולכן ההשתדלות הנכונה היא להשמע להוראות של עכשיו.
מתוך תפילה, למי ששלח את המחלה, שיקח אותה חזרה.
ואגב, יוצא לי הרבה כל יום ללכת במסיכה (כשלוש שעות דרכים ביום), ניסתי כמה סוגים. ואני סובלת מכולם. הפנים באיזור הסנטר והאף נפצעים מאוד, וכן קבוע אחרי חבישה ממושכת סובלת לזמן מה מגודש באף בגרון ובאזניים. ולפעמים עד כדי הפרשות בעיניים. יש למישהו עיצה בענין? צריך לציין שזה ממש סבל.

chaia

משתמש מקצוען
בלי ציניות, יש כאן זילות הקורונה.
נראה לי שרוב הכותבים בפורום הזה לא התחסנו מהשפעת כמו שרוב מדינת ישראל לא מתחסנת.
לא נראה לי שעל זה יצא הקצף.
יש הרבה מדינות בעולם שבכלל אין חיסונים לשפעת. בקיצור, גם המחמירים בפורום הזה לא יסכימו שזה הסיבה.
לא הבנתי כלל

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני חושבת שחייבת להיות זהירות. אבל זה חייב להיות מושכל ולא ריגשי.
המגיפה כעת היא בהחלט בנסיגה. והכל נראה אופטימי יותר.
אבל
אני רוצה להאמין שחוץ מאנשי רפואה יש גם אסטרטגים, שיודעים לנהל את הסיכונים שיש בחזרה לשגרה ובהקלות.
ולכן ההשתדלות הנכונה היא להשמע להוראות של עכשיו.
מתוך תפילה, למי ששלח את המחלה, שיקח אותה חזרה.
ואגב, יוצא לי הרבה כל יום ללכת במסיכה (כשלוש שעות דרכים ביום), ניסתי כמה סוגים. ואני סובלת מכולם. הפנים באיזור הסנטר והאף נפצעים מאוד, וכן קבוע אחרי חבישה ממושכת סובלת לזמן מה מגודש באף בגרון ובאזניים. ולפעמים עד כדי הפרשות בעיניים. יש למישהו עיצה בענין? צריך לציין שזה ממש סבל.
זה נשמע אלרגיה.
אני יכולה להמליץ לך על מישהי שמייצרת מסכות מכותנה לאטופיים.
אבל הן צבעוניות למדי, תביאי בחשבון.

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה נשמע אלרגיה.
אני יכולה להמליץ לך על מישהי שמייצרת מסכות מכותנה לאטופיים.
אבל הן צבעוניות למדי, תביאי בחשבון.
אני אשמח.
למרות שלא ידוע לי על אלרגיה. זה נראה לי מרב לחות גבוהה בתוך המסיכה. (לא יכולה ללבוש פעמיים את המסיכה בלי כביסה, כי היא יורדת ממש רטובה מלחות אחרי שאני לובשת כשעה שעה וחצי.)

shakshuka

משתמש סופר מקצוען
בלי ציניות, יש כאן זילות הקורונה.
נראה לי שרוב הכותבים בפורום הזה לא התחסנו מהשפעת כמו שרוב מדינת ישראל לא מתחסנת.
לא נראה לי שעל זה יצא הקצף.
יש הרבה מדינות בעולם שבכלל אין חיסונים לשפעת. בקיצור, גם המחמירים בפורום הזה לא יסכימו שזה הסיבה.
מה הקשר?
האוכלוסיות בסיכון מתחסנות נגד שפעת כי עבורן זו מחלה מסכנת חיים.
שאר האוכלוסיה עושה כרצונה (אגב, יש הרבה כאלו שמתחסנים ואינם נכללים בקבוצות סיכון) אך במידה ונדבקת - אינה מסתכנת!
זאת אומרת, גם אם בחרת לא להתחסן - יש לקבוצות הסיכון דרך להתמודד איתך.
כאן לא.
אתה לוקח על גבך סכנת חיים של אנשים שאין להם דרך להתמגן.

מצות

משתמש פעיל
נו, וכמה נפטרו?
ואולי תאמר לי באיזה עיתון בדיוק זה התפרסם, באיזה תאריך ובאיזה עמוד?

כתבה מתוך JDN בתאריך 05.05.20

משרד הבריאות מפרסם הבוקר נתונים על הנפטרים בישראל מנגיף הקורונה, בהם 33 בבני ברק, 55 בירושלים, 18 בבת ים. היתר בישובים בהם היו פחות מ-15 נפטרים, ששמם אסור בפרסום. מפילוח הנתונים עולה שהגיל הממוצע של הנפטרים הוא כ-80.

זה מתחילת המגיפה, לא רק מחודש אפריל.
זה כולל גם ערבים, גם חילונים.

shakshuka

משתמש סופר מקצוען
הנושא הוא לא אם להתחסן או לא, הנושא הוא אם בעונת שפעת לשמור מרחק בגלל אנשים בסיכון.
אוכלוסיות בסיכון מתחסנות נגד שפעת כי עבורן זו מחלה מסכנת חיים.
שאר האוכלוסיה עושה כרצונה (אגב, יש הרבה כאלו שמתחסנים ואינם נכללים בקבוצות סיכון) אך במידה ונדבקת - אינה מסתכנת!
כאן לא.
וכמובן שאם אתה מנוזל ומשתעל עדיף שתמנע מלחבק את סבתא שלך.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני אשמח.
למרות שלא ידוע לי על אלרגיה. זה נראה לי מרב לחות גבוהה בתוך המסיכה. (לא יכולה ללבוש פעמיים את המסיכה בלי כביסה, כי היא יורדת ממש רטובה מלחות אחרי שאני לובשת כשעה שעה וחצי.)
אולי זה לא אלרגיה, אבל את מתארת ממש תגובה אלרגית: גם פציעה בעור, וגם גודש בריריות.
השאלה היחידה איך להעביר לך את המידע, הבנתי שאין הודעות אישיות יותר?

רעמית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אולי זה לא אלרגיה, אבל את מתארת ממש תגובה אלרגית: גם פציעה בעור, וגם גודש בריריות.
השאלה היחידה איך להעביר לך את המידע, הבנתי שאין הודעות אישיות יותר?
תשלחי לי לכאן: (מיד אחרי שתשלחי, אמחוק)

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

מצות

משתמש פעיל
מה הקשר?
האוכלוסיות בסיכון מתחסנות נגד שפעת כי עבורן זו מחלה מסכנת חיים.
כאן לא.
בסין אין חיסונים על שפעת, יש עוד הרבה מדינות שאין.
חוץ מזה, פשוט לא נראה שזה לי שזה כל הנושא. לא נראה לי שזה כל הפניקה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  36  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה