קורונה מה זה אומר שעושים בדיקות קורונה פתע בבני ברק?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
הבעיה היא שהבדיקות לא כאלה ''אקראיות''.
מידיעה, מישהו שהתגלה כחולה,
אשתו 'עלתה במדגם' של בדיקות הקורונה.
מעניין מאד... שדווקא אשה של מישהו שחולה, שיש הרבה מאד סיכויים לפי 'המעלים במדגם' שהיא חולה, עלתה בו.
נשמע לא ממש 'מדגמי'.

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צפירת הרגעה:
111.JPG

קרדיט חמל

אמא ומתכנתת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מעניין מאד... שדווקא אשה של מישהו שחולה, שיש הרבה מאד סיכויים לפי 'המעלים במדגם' שהיא חולה, עלתה בו.
נשמע לא ממש 'מדגמי'.
ואני חשבתי לתומי שאם מישהו נמצא חיובי - בודקים מיד את כל המשפחה שלו.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
המשפחה שלו צריכה לבקש להדבק.
לא שיתנו להם כל כך בקלות
אבל אם הם יגידו שהיו במגע עם חולה מאומת - יקבלו מיד.

שמעתי על מישהו שלא הצליח לקבל בדיקה למרות תסמינים מאד מאד מחשידים,
בשלב מסוים הוא אמר למד''א שהוא היה במגע עם חולה מאומת, וקיבל מיד בדיקה.

במקרה הנ''ל - בוודאות לא היתה הדבקה. לא מעוניינת לפרט למה. (רק כתבתי מה המעלים במדגם הסיקו בעצמם)

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נשמע לא ממש 'מדגמי'.
מבחינה סטטיסטית זה בהחלט יכול לקרות. כל זמן שיש קרוב לאחוז! מתושבי בני ברק שנמצאו חיוביים לנגיף, נמצא שאם עושים מדגם של 1500 מתוך תושבי העיר, באופן סטטיסטי יש מתוכם 15 שכבר הוכרזו בוודאות כחיוביים, ולא קשה לנחש שיהיו יותר מ-30 שהם מבני ביתם של אותם חיוביים לנגיף.

אהרןאהרן

משתמש פעיל
יש כאן אנשים שיכולים להוציא ספר על הקורונה
ולהתחרות עם ברי חמיש...
אתה טועה ומטעה, אף אחד לא טען כאן (לא קראתי את כל התגובות בכל הנושאים) שיש קונפירציה כיצד החלה מחלת הקורונה, איך נוצר הוירוס וכו', אלא כיצד ימונף נגיף הקורונה והתמקדות והעלאת מספר החולים הידועים בציבור החרדי ע"י בדיקות אקראיות שלא מבוצעות בכל הארץ אלא רק בבני ברק, ע"י גורמי שילטון ותקשורת, כמשל לציבור הדתי לאומי שהוכפש כולו (ועד היום בכל שנה בפסטיבל רבין הנודע) בשביל לקדם את אג'נדה ע"י התקשורת ופוליטיקאים, וע"מ להשחיר את הציבור הדתי לאומי.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ממש לא.
אם מישהו נמצא חיובי בני ביתו נכנסים לבידוד.
בדיקה תבוצע רק אם אחד מהם סיפטומטי- לבקשתו.
אא"כ החוקים בבני ברק שונים עכשיו? שואלת כדי לדעת.

אהרןאהרן

משתמש פעיל
ידוע כבר הרבה שנים שאדם שצריך לעבור טיפול רפואי כל שהוא והוא בדילמה אם לגשת לטיפול אם לאו, או באיזה אופן לעשות את הטיפול, או אצל מי. שמגישים את הנתונים לרב פירר והוא ע"פ ניסיון רב שנים עם ראיה רחבה של כלל הנתונים ממליץ על טיפול מסוים, וכל גדולי ישראל סמכו ידיהם על שיקול דעתו.
איכשהו נעלם כאן בין השורות שגם הרב פירר מתנגד לבדיקות במתכונת הנוכחית. אז בדבר כזה שיש בו הרבה כסף, הרבה אגו ועוד מרעין בישין של שיקולים זרים ומניעים פסולים, אני סומך על הרב פירר שנקי מכל אילו.

srmr

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לפי התגובות כאן זה נראה שיש כאלו שחושבים שהסקר אמור לעזור איכשהו לטיפול בתושבי בני ברק. הסקר לא נועד לאתר חולים ספציפיים על מנת לטפל בהם, אלא רק לתת למקבלי ההחלטות תמונה כללית על אחוז התחלואה בבני ברק. לכאורה דרישה לגיטימית על מנת לאפשר טיפול מיטבי בתושבי העיר. אבל כשרואים מה הרשויות מחשיבות כ"טיפול" רואים בעיקר את הסגר שממש לא נועד למנוע תחלואה בתוך בני ברק אלא רק להגן על שאר הערים מפני בני ברק.
יוזם הרעיון הוא פרופ שעשוע ממובילאיי. כשאני חושב איך הראש שלי היה עובד לו הייתי עם המומחיות שלו, עולה לי הרעיון לסגור את בני ברק בתוך עצמה, ולעשות בדיקות סקר תקופתיות לבדוק את עקומת התחלואה בעיר, לבדוק מתי ואיך מתפתחת חסינות העדר, וכך להסיק מסקנות חשובות בנוגע להתמודדות עם המחלה בשאר האזורים. ממש כמו שעושים ניסויים על המכונית האוטונומית. אולי אפילו תצא מזה תיאורייה חשובה שתזכה בפרסים בין לאומיים. סוג של כלוב עכברי מעבדה הגדול בעולם.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא
גם על אשקלון וטבריה תוכנן סגר.
לא בדקתי האם הוחל בפועל.
יש לנו משפחה בטבריה ונכון לאתמול אין שם עדיין כלום...

אגב-
סגר בבני ברק וסגר באלעד בית שמש וכ' זה ממש לא אותו סגר!!
שבוע שעבר היינו צריכים משהו דחוף מאלעד ולא נתנו לנו לצאת בשום אופן ואילו לבן דוד שלי מאלעד נתנו חופשי לצאת ונפגשנו בכניסה לעיר הוא היה בהלם כשראה מה הולך כאן.

ת'אמת שנכון להיום ב''ה קצת התמתן מרחוב מלא בשוטרים וחיילים היום יש רק ניידת בקצה הרחוב מקווה שימשיך כך אין צורך ביותר מזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה