קורונה מה ההבדל בין מחלקות למלוניות?

מצב
הנושא נעול.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מנסיון: במחלקות פנימיות יש הבדל קיצוני בין קשישים מלווים לקשישים בודדים, ואני מדברת על טווח של ארבע שנים עד לפני שנתיים.
לנגד עיניי קיבלה זקנה התקף לב ואיש לא ראה! לא עזר!
האחיות קרסו, פשוט קרסו, רצו ממקום למקום,
ואל תשכחו שזה לא מחלקת יולדות פוצי-מוצי. זה מחלקה מאד לא נעימה.
זה היה אז. כשאני חושבת מה קורה עכשיו- אני מעדיפה לעצום את העיניים חזק חזק.

אבל...
להגיע לזה ממקום של "למה במלוניות כן", זה אותו מקום ילדותי של "למה בבלפור כן".
תסבירו את עצמכם עם הנשק שלכם, בלי לגנוב כדורים מאף מטרה טובה אחרת.
המלוניות הן דבר חיובי (במשמעות הטובה... :) ), למה להעמיד אותן על ספסל הנאשמים, למה להכניס בכל לאולם הדיונים.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אז הנה ההבדלים :)
בהחדרת עירוי אצלנו לא הוצאו ההורים
רק כשהגיעו לפרוצדורה ניתוחית
גרתי בפגיה עם הפג שלי
הייתי שם 24/7
להוציא גיחות לאוכל ולשינה
אני זו שטיפלתי בפג, חוץ מטיפול רפואי ממשי שלא ידעתי לעשות
אבל לא היתה משמרת בה לא הייתי, רואה את האחות ומדברת איתה
לא מצליחה להבין את ההשתבללות. למעט העירוי אין הבדל.
גם אצלנו ההורים טיפלו בפג כל עוד לא היה מונשם, החליפו בגדים, מדדו חום ושוחחו עם הצוות.
הצוות אף עודד את ההורים להתקשר גם כשהם הולכים לישון בבית כל מספר שעות.
ובקיצור כל מה שאת מתארת ומסיקה נכון וחשוב וממש לא סותר את מה שציינתי לכתחילה.
שטיפול נמרץ הוא מקום בלתי צפוי ולמרות שהצוות מעודד שהות של בני המשפחה יש בלת"מ.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
רותי, טוב שא לא מתיאשת
אני כבר התחלתי כן
יש מלאי עצום של רעיונות יעול, דווקא לאנשים הקטנים שבסוף השרשרת
אבל המערכת מקובעת ומרובעת ומתקשה להגדיל ראש
וכשאני שואלת על איזה רעיון מעניין למה לא - עונים לי כי בית חולים לא רוצה תביעה משפטית ויותר קל לו לאסור
בכזו מערכת אי אפשר להתייעל, סורי.
זה טבעו של דיון. אנשים יכולים להתנגד לדעתך כפי שאת עושה וזו זכותך.
אם יש לך רעיון שאת באמת רוצה ליישם פונים איתו למקבלי החלטות.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
והחי יתן אל ליבו
20200924_073040.jpg

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מאשפזים גם אנשים במצב סביר.
כולל מאומתי קורונה מהלכים על שתי רגליים, שהגיעו לטיפול אחר לבית החולים, ונתגלו כחיוביים ונשלחים מיידית למחלקת קורונה, עם צורך או בלעדיו.

גם כאן בפרוג היו עדויות על כך (באשכול שפתחה נכדה לסבא שנשלח למחלקת קורונה).
ועליהם השיבה האחות שהם נשלחים לפנימית ולא לט"נ ואצלה בבית החולים אין התנגדות למתנדבים אבל הם לא באים.
אי אפשר לנהל דיון ככה.
השואלים: למה שלא יכניסו למחלקת קורונה קרובי משפחה מוגנים (מחלימים, א סימפטומטיים).
אחות עונה: יש בבית חולים חיידקים אלימים יותר מקורונה, מה נעשה אם מתנדב יידבק.
השואלים: הרי אותו חשש קיים בכל המחלקות ואף אחד לא מונע ממלווים להכנס אליהן.
עונים לנו: זה לא בר השוואה.

ממה נפשך, אם חיידקי בית החולים אינם מסוכנים למלווים, תנו למתנדבים מוגנים (מחלימים וא סימפטומטיים) להיות עם קרוביהם חולי הקורונה.
אם חיידקי בית החולים מסוכנים למלווים, איך זה שבכל המחלקות מכניסים מלווים לכל חולה שהוא.

ובקיצור, טיעון החיידקים המסוכנים אינו תקף לעניין זה.
היו עוד תשובות.
הסבירו ששהות ליד חולים קשים בט"נ לא יכולה להימשך ל24/7 כי זה מקשה על הצוות, כי אי אפשר לגעת בחולה מרוב צנרור ומכשירים וכי דה פקטו גם אלו שנכנסו מתקשים להישאר ליותר משעתיים.

וכמו שזה נראה מי שהתשובות האלו לא מספיקות לו ורוצה באמת הסברים מניחים את הדעת יכול לפנות לרופאים או לאחיות.
חכמת ההמונים כנראה לא ממש מסייעת במקרה הזה.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
להתמגן אולי באמת לא לעניין
אבל עדיין יש קטע שהחולים והמחלימים מסתובבים יחד
ואולי תחשבו שאין טעם בבבדיקות כי אולי יום אחרי שנעשתה הבדיקה הוא נדבק?
כאילו יש פה משהוא באמת לא הגיוני אבל הוא גם לא פתיר...
כששהיתי שם באמת חשבתי לעצמי שזה נורא מוזר
היו כמה ימים מהדיקה השלילית האחרונה עד שקיבלו אישור יציאה מהמלונית...
וכאילו הסתובבו שם חופשי חולים עם כאלו שעוד יומיים בבית...
בקיצור, נראה לי שלא באמת יהיה פתרון...אלא אם כן זה מוחלט שמי שנדבק פעם אחת לא יכול להדבק פעם שניה
(אולי יתמגנו רק מהבדיקה האחרונה....)

החולים והמחלימים ניחא.
השאלה היא על בני המשפחה הבריאים שהצטרפו ומסתובבים ללא מיגון.
שימו לב,
מחוץ למלוניות, אם אדם בריא נחשף לחולה מאומת הוא חייב בבידוד 14 יום.
ואם השתחרר מן הבידוד ונחשף שוב לחולה מאומת שוב הוא חייב בבידוד 14 יום.
לעומת זאת,
במלוניות, הבריאים נחשפים לחולים מאומתים גם ביום השיחרור. ולמרות זאת לא מתחייבים בבידוד בחזרתם הביתה.
למרות שיש סבירות גבוהה שחלקם נדבקו. (או שעורכים בדיקות גם לבריאים ביום השיחרור, מה שלי לא ידוע)
מה שאומר, שיתכן ורעיון המלוניות, במתכונת הנוכחית, גורם להפצה של הנגיף ולא למיגורו. :eek:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
החולים והמחלימים ניחא.
שימו לב,
לעומת זאת,
במלוניות, הבריאים נחשפים לחולים מאומתים גם ביום השיחרור. ולמרות זאת לא מתחייבים בבידוד בחזרתם הביתה.
למרות שיש סבירות גבוהה שחלקם נדבקו. (או שעורכים בדיקות גם לבריאים ביום השיחרור, מה שלי לא ידוע)
מה שאומר, שיתכן ורעיון המלוניות, במתכונת הנוכחית, גורם להפצה של הנגיף ולא למיגורו. :eek:
ולמה השאלות האלו לא הופנו בגל הראשון וגם עכשיו פה בדיון לראשי הערים החרדיות?
הם אלו שלחצו על פינוי של משפחות שלמות כי הוכח שמתקיימות שרשראות הדבקה בבנייני מגורים צפופים.
למה גם זה בהכרח אשמה של הצוותות הרפואיים?

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים

נכתב כאן באשכול שבוגרי מלוניות שלא היו חולים כן מחוייבים בבידוד שבועיים לאחר השחרור.
האמנם כן? לי עצמי אין מושג. יבואו בוגרי המלוניות ויספרו.

רפ

משתמש סופר מקצוען
נכון מאד,
בעיקר אם גורמים פוליטיים מתערבים ומשנים אותם ואז בכלל הם נהיים לא ברורים לציבור וגם מאבדים מאפקטיביות והמטרה המקורית שלהם.
אם נקח את תמיהתה הראשונית של פותחת האשכול כיצד התקבע הנוהל להביא למלונית 50 אחוז מבני משפחה למרות שהם בריאים וזה עלול להזיק לבריאותם.
אני מתפלאה שאף אחד לא ענה והזכרון כל כך קצר.
אכן הנהלים היו מחמירים בהרבה ושמרו בצורה הרבה יותר הגיונית על בריאות הציבור. באו ראשי רשויות חרדיות ובכו וצעקו שבגלל הנוהל הקשוח הזה הם לא מצליחים לפנות חולים למלוניות והתחלואה בעריהן גואה.
אז נכנעו והקלו (כי כולם טענו שאם רוצים שיתוף פעולה מהציבור צריך לבא לקראת, לשמוע מה יש להם לאמר וכו' וכו' טענות שכל כך "מוכיחות" את עצמן בכל הקורונה הזו)
ואם נחכה עוד קצת אז גורמים פוליטיים יתערבו בהחלטות מקצועיות של גורמי הרפואה ואם אין פה מספיק כאוס ואנרכיה ואבדן חיים הבלגן עוד יגדל.
וזה עוד פן לדיון החשוב הזה.
לדעתי זו התשובה היחידה לשאלה הפותחת את האשכול. היו לחצים גדולים לאפשר פינוי של משפחות שלמות למלוניות למרות שיש שם גם בריאים שעלולים להידבק במלוניות.
אולי אם יפעילו לחץ גם בנושא של התנדבות אצל חולי קורונה, גם הנושא הזה יבוא על פתרונו.

נערך לאחרונה ב:

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
ולמה השאלות האלו לא הופנו בגל הראשון וגם עכשיו פה בדיון לראשי הערים החרדיות?
הם אלו שלחצו על פינוי של משפחות שלמות.
למה גם זה בהכרח אשמה של הצוותות הרפואיים?

כי לי השאלה צצה רק עכשיו :)

מי דיבר על הצוותות הרפואיים?
מי האשים אותם? מי דיבר עליהם בכלל?
אם אני לא טועה זה בכלל רעיון של בנט.

או שאסור להעלות שאלות.
מה שקורונה עושה לאנשים, אה?:rolleyes:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כי לי השאלה צצה רק עכשיו :)

מי דיבר על הצוותות הרפואיים?
מי האשים אותם? מי דיבר עליהם בכלל?
אם אני לא טועה זה בכלל רעיון של בנט.

או שאסור להעלות שאלות.
מה שקורונה עושה לאנשים, אה?:rolleyes:

איפה כתבתי שאסור להעלות שאלות?
לא סתמו פה לאף אחד את הפה ואנשים מכל הדעות כותבים פה מה שהם רוצים אז אולי כדאי לוותר מראש על ההנחה שמסיטה את הדיון לדמגוגיה.
שנית, השאלה שצצה לך רק עכשיו נידונה עוד מההודעה הפותחת והועלתה שוב לאורך כל האשכול והנחתי שקראת את כולו.
לגבי אשמה? אכן לפחות ב-10 העמודים הראשונים האשמה על פינוי למלוניות הוטלה על כתפי עובדי מערכת הבריאות.
תקראי שוב.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הסבירו ששהות ליד חולים קשים בט"נ לא יכולה להימשך ל24/7 כי זה מקשה על הצוות, כי אי אפשר לגעת בחולה מרוב צנרור ומכשירים וכי דה פקטו גם אלו שנכנסו מתקשים להישאר ליותר משעתיים.

כמי ששהתה בט"נ ילדים כחודש וחצי. (בו עודדו מאד לשהות ליד בן המשפחה, היו לידו כמעט 24/7)
ליד פעוט מחובר לצנרת מסועפת. (אינפוזיה בעלת מספר כניסות, וTPN, וחמצן, וניטור סיטוריה, וזונדה להוצאת נוזלי קיבה החוצה, והיו זמנים שעוד) לאורך כל העת לא רק שנתנו ללטף אותו ולחבק אותו, עודדו להוציא ולהחזיק בידיים למרות שזה היה תהליך מורכב, לא ראיתי שצנרת היוותה סיבה לקצץ בקשר תומך.

ברוב המחלקות מזהירים מאיזה צינורות להתרחק, ובאילו מכשירים לא לגעת. אבל לא מונעים קשר בגלל זה.

נערך לאחרונה ב:

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
איפה כתבתי שאסור להעלות שאלות?
לא סתמו פה לאף אחד את הפה ואנשים מכל הדעות כותבים פה מה שהם רוצים אז אולי כדאי לוותר מראש על ההנחה שמסיטה את הדיון לדמגוגיה.
שנית, השאלה שצצה לך רק עכשיו נידונה עוד מההודעה הפותחת והועלתה שוב לאורך כל האשכול והנחתי שקראת את כולו.

נו באמת.
יש תגובות שמוציאות את כל הטעם מדיון ענייני.
תקראי שוב את שאלתי. תקראי את תגובתך.
את מתקיפה ללא קשר לנכתב.
תגובה לפי הנחות שלך ולא עניינית לשאלה היא בדיוק הנושא.

אולי זו התשובה. מה שלי לא ידוע כנוהל קבוע.
לי ידוע שכן חייבים,
מכירה כמה שעשו את זה

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כמי ששהתה בט"נ ילדים כחודש וחצי. (בו עודדו מאד לשהות ליד בן המשפחה, היו לידו כמעט 24/7)
ליד פעוט מחובר לצנרת מסועפת. (אינפוזיה בעלת מספר כניסות, וTPN, וחמצן, וניטור סיטוריה, וזונדה להוצאת נוזלי קיבה החוצה, והיו זמנים שעוד) לאורך כל העת לא רק שנתנו ללטף אותו ולחבק אותו, עודדו להוציא לחבק ולהחזיק בידיים למרות שזה היה תהליך מורכב, לא ראיתי שצנרת היוותה סיבה לקצץ בקשר תומך.

ברוב המחלקות מזהירים מאיזה צינורות להתרחק, ובאילו מכשירים לא לגעת. אבל לא מונעים קשר בגלל זה.
כנראה שבקורונה זה קצת יותר מורכב.
גם אני שאלתי את אחותי את הנ"ל והיא ציינה שמצבם של מי שמגיעים לט"נ קורונה הוא גרוע ורובם קשישים.
ולפעמים רק מפעולה של היפוך החולה (ע"י הצוות) גופו מתקשה להתייצב במשך שעות.
פרט לכך צוין פה על יד ארבע בשם האחות שהיא רואה שדה פקטו בני המשפחה במחלקות קורונה מתקשים להישאר לאורך זמן במחלקה גם כשלא מונעים זאת מהם.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
נו באמת.
יש תגובות שמוציאות את כל הטעם מדיון ענייני.
תקראי שוב את שאלתי. תקראי את תגובתך.
את מתקיפה ללא קשר לנכתב.
תגובה לפי הנחות שלך ולא עניינית לשאלה היא בדיוק הנושא.
אני מתקיפה?
את שאלת האם אסור לשאול שאלות.
אני שאלתי מי אסר עלייך לשאול ומתי.

לווים

משתמש מקצוען
החולים והמחלימים ניחא.
שימו לב,
לעומת זאת,
מי שיוצא בריא מהמלונית חייב בבידוד!!!!

cherry c

משתמש סופר מקצוען
ה הדבר היחיד שמטריד אותך פה בכל ההתנהלות בקורונה?
אני אעיר לך עוד כמה נקודות:
1. איך זה שאנגליה לא סופרת קורונה, אין חובת מסיכות, אין בידוד, והיא מדינה ירוקה?
בלת"ק עמוד ראשון.
ככה לכתוב גוזמאות ולקבל 60 לייקים?

אני מקווה שבהמשך גולשים מאנגליה ספרו לך שיש על ההגבלות שם כרגע שהם יותר מישראל.

גילי שוהם

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לכל אחד יש דעה, ורק אני מרגישה משונה, וזרה :(

חווה את הקורונה, לא בצורה חריגה, עם שמחות מאולתרות בגל הראשון, עם הכירות של חיובי קורונה בלי תסמינים, עם בעלי תסמינים שיצאו שליליים, עם חיובים בעלי תסמינים קלים, עם חיובים בעלי תסמינים בינונים, עם חיוביים בבידוד, עם יושבי המלוניות.

ומרגישה מבולבלת עד לעצם!
מגיפה? וירוס? בעיה עולמית? מעורבות פוליטית? צריך לפחד על הקיום? להמשיך רגיל? להקשיב לגורמים המוסמכים שכל שבוע משנים את ההנחיות, ומה שהיה רלוונטי לפני חודש, כבר לא נספר היום?
יש הדבקות חוזרת? אין בעיה עם משטחים? המסיכות עוזרות למנוע הדבקויות, או רק גורמות לאנשים להיות מסוחררים מנשימת חמצן ממוחזר לאורך היום?

בעלי מחלות רקע בסיכון יותר גבוהה? למה צעירים בלי מחלות רקע מתים מזה? למה אנשים חולים עם מחלות רקע, יוצאים מזה בלי תופעות לוואי?

למה כל יומיים מנהל מחלקה של בית חולים אחר יוצא בהצהרה שמנוגדת לגמרי להצהרה של קולגה מבית חולים אחר?

כל הנפטרים מקורונה באמת מתו מקורונה, או שכל מי שנפטר בחצי שנה האחרונה נספח למספר המתים כדי לקדם אג'נדה כל שהיא?

למה בגל חום בחודש אייר אמרו, שבימי שרב אין חובה לחבוש את המסיכה בחום הנוראי בחוץ, ובחום הגדול שהיה בשבועיים האחרונים הייתי חייבת להחנק עם המסיכה ברחוב בחום של 40 מעלות בשמש כשלא היה בן אדם ברדיוס שלי?

ויש עוד כל כך הרבה שאלות, המון!

רק לי יש סחרחורת כשאני מנסה לחשוב על הנושא, ומבינה שאני לא מבינה כלום?

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה