מידע שימושי מה דעתכם בת מצוה, משפחתית דודוים דודות אחים אחיות וכו או נשים בלבד?

מפיקה ועורכת וידאו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
מה דעתכם בת מצוה, משפחתית דודוים דודות אחים אחיות וכו או נשים בלבד?

מסכנים הגברים מה הם אשמים
זה לא אירוע מענין
אני הייתי בכמה בת מצוות שעשו גם לגברים
ממש עונש בשבילם..

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

זוהר05

משתמש פעיל
אין לי מקור,
אבל דוד שלי טוען שזה סעודת מצוה בדיוק כמו בבר מצוה ויש ענין למנין גברים.

מירער

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
בעיקרון, אינו נכון - ומנהג ישראל יוכיח (מבלי לדון אודות מהות החיוב ב'מנין גברים' לסעודת בר־מצוה).
אינו נכון על 'מנין' או על סעודת מצווה? סעודת מצווה, מסברא למה לא? היא נהיית 'מצווה ועושה'. מה ההבדל בין אשה לאיש? (אא"כ זה נושא של צניעות)
לגבי עשרה ב'סעודת מצווה' יש כזה דין בסעודת ברית מילה. לכאו' זה דין בכל סעודת מצווה? לא?

קונקורד

משתמש סופר מקצוען
אצלינו זה כל המשפחה, דודים ודודות ובני דודים וכמה חברים שהם כמו בני משפחה.
וביום של התאריך.
מבחינת אבא שלי זה מאסט, זה ארוע חשוב וכמו שבר מצוה זה לא רק לגברים, גם בת מצוה זה לא רק לנשים.

אישית לא הייתי עושה בפורמט רק של נשים,
ולמרות שבת דודה אחת כן עשתה רק נשים, בנתיים אף אחת מהבנות דודות לא חזרה על הרעיון הזה, וכולן עשו ארוע מלא עם הגברים.

תכנית זה בדרך כלל סרט על הנערת בת מצוה משהו עם הרבה תוכן ומשמעות,
דרשות קצרות, אחת של הנערת בת מצוה (אם מתאים לה), של אבא ושל סבא.
תכנית יצירה לילדים, ומשחק נחמד למבוגרים.
אצלי ואצל אחותי עשו אלבום מעוצב דף אחד היה תמונה והדף הצמוד היה מקום לברכה, וכל אחד כתב שם ברכה.

סעודה ומזכרת.
תכלס צודקת, זה יום גדול שחשוב שיהיה סעודה חגיגית.
אבל בינינ,ו מה יש לגברים לעשות שם...
נשים זה פטפוטים ותכניות, גברים אחרי 5 דק' יצאו...

מ. ק.

משתמש מקצוען
אצלנו מזמינים רק נשים ורק מהמשפחה.
אפשר גם 2-3 חברות קרובות.

אני מכירה גם כאלה שצמצמו ומזמינות רק את בנות הדודות בגיל וכמה חברות קרובות, ויוצאים איתם לנסיעה לכותל/ קבר רחל/ מערת המכפלה + משהו מעניין באזור. או תכנית נחמדה תואמת גיל ורמה.

למעשה, ראיתי שיש די חלוקה אצל ע"מ מקובל יותר לעשות עם גברים, ואצל ליטאים מקובל יותר לעשות רק לבנות. (אצל חסידים אני לא יודעת)

סערצע

משתמש מקצוען
אינו נכון על 'מנין' או על סעודת מצווה? סעודת מצווה, מסברא למה לא? היא נהיית 'מצווה ועושה'. מה ההבדל בין אשה לאיש? (אא"כ זה נושא של צניעות)
לגבי עשרה ב'סעודת מצווה' יש כזה דין בסעודת ברית מילה. לכאו' זה דין בכל סעודת מצווה? לא?
א. סעודת מצוה בגיל מצוות מקורה מדברי הזה"ק גבי רשב"י. לא מצינו מעולם בדברי ימי־ישראל שנהגו כן אף לבנותיהם (ובכ"ז, כיום יש ענין בעריכת סעודה - המוסיפה כח ועז בעבודתו ית', מעוררת ליראת־שמים וכו').
ב. בפשטות, דין מיוחד הוא בברית־מילה (יעוי' פרדר"א פי"ט, שו"ע סי' רסה סי"ב ובנו"כ); עכ"פ, אף בה - במנהג הדבר תלוי (כלשון הרמ"א שם), וכשלא נהגו אין שום חיוב.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תכלס צודקת, זה יום גדול שחשוב שיהיה סעודה חגיגית.
אבל בינינ,ו מה יש לגברים לעשות שם...
נשים זה פטפוטים ותכניות, גברים אחרי 5 דק' יצאו...
מה יש להם לעשות בבר מצוה? ובמסיבת חנוכה?
לא הצלחתי עדיין להבין את ההבדל.

כן הבנתי בבת מצוה של אחת הבנות דודות שלי למה לא הזמינו גברים ובאמת לא היה להם מה לעשות שם וגם לי לא היה... (סדנת נרות והפרשת חלה) אה, אבל גם לא הבנתי מה הרעיון בבת מצוה כזו.
היה נראה לי כמו יום הולדת שהיה אפשר לעשות גם בגיל 9.

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מה יש להם לעשות בבר מצוה? ובמסיבת חנוכה?
לא הצלחתי עדיין להבין את ההבדל.

כן הבנתי בבת מצוה של אחת הבנות דודות שלי למה לא הזמינו גברים ובאמת לא היה להם מה לעשות שם וגם לי לא היה... (סדנת נרות והפרשת חלה) אה, אבל גם לא הבנתי מה הרעיון בבת מצוה כזו.
היה נראה לי כמו יום הולדת שהיה אפשר לעשות גם בגיל 9.
מה המיוחד שעושים בבת מצווה שאי אפשר לעשות ביום הולדת של גיל 9?

אחד החכמים

משתמש מקצוען
יש אולי צלמת ועורכת קליפ לבת מצווה
באזור ירושלים
וזה צריך להיות עד טו חשון
תודה!!

*רות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
בתור מסריטה שנוכחת בארועים כאלו
לדעתי מתאים לנשים ויותר מהנה בצורה כזאת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה