דיון מה אתם אוהבים לקרוא?

מה אתם אוהבים יותר לקרוא?

• מתח

הצבעות: 70 31.7%
  • רגש

הצבעות: 80 36.2%
  • הומור

הצבעות: 51 23.1%
  • אחר - נא לפרט בתגובות : )

הצבעות: 20 9.0%

• סה"כ מצביעים
    221

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
רומן - לאו דוקא בנושאי אישות.
(כמעט) כל ספר מוגד כרומן (רומן על בסיס היסטורי) (רומן בלשות) - בקיצור, כל יצירה ספרותית של סביבות ה 60,70 אלף מילים +, נקראת רומן.
מדע בדיוני.
אהוב עלי. אגב, ישנה סוגה (ז'אנר) של 'מדע בדיוני קשה', אם מישהו נתקל בספר (חרדי) כזה, אשמח לשמוע.
זה יותר סגנון כתיבה מאשר ספר.
ביוגרפיה.
אוטוביוגרפיה.
מורכב.
אוטובוסביוגרפיה... סתם. זה כבר אין...
אהבתי.
אחד ה-דברים שגורמים לי לאהוב ספר, זה אפיון הדמות.
כיוונת לדעת גדולים.

@חני כהן :) אני מסכים עם הדעה הזו (הקדימו אותי)
כתיבת סיפור לפי רצונות של הקהל (שלא נגמר) לכל אורך הדרך, מעולם לא הייתה טובה מאוד.
אי אפשר לרצות את כולם, תמיד מישהו ירצה את מה שלא כתבת וחברו את ההפך...
כשניסיתי לרצות בכתיבה מישהו, זה לא תמיד הלך 'חלק'. כשעמדתי על העקרונות שלי וכתבתי לפי מה שאני רוצה ולא רק לפי מה שנמכר, הכתיבה יותר זרמה. אני רק ממליץ.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
תסביר מה הכוונה?
1673915474912.png

לפי זה אם ניקח את הארי פוטר כדוגמא לפנטזיה נסתרת - הארי פוטר והשיטה הרציונלית יהפוך לפנטזיה קרובה למדע בדיוני קשה...

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
חשבתי שזה חופף לפנטזיה קשה - כלומר סתם מיקוד בבנייה מושלמת של עולם, אבל כנראה שלא?

אחד מאלף של מיה קינן מתעקב על טכנולוגיית האנדרואידים, אבל לא באופן מובהק.
צופן 117 של מרדכי חלמיש מתאר מאוד מפורט את טכנולוגיית הרשת הסגורה, אבל זה לא עתידני.
The Temple of Hashem של יונה בקר זה ספר... מוזר. לא גמרתי אז לא יודעת אם קשה, מהמרת שלא. אבל אולי תהנה (אם תדע אנגלית).
Seperate Orbits של יעל מרמלשטיין - מדע בדיוני על החלל. לא נראה לי קשה בכלל. דרמה בעיקר.

אם אתה קורא אידיש ממליצה לחפש, ידוע לי שהיה פנטזיה/מדע בדיוני אחרי השואה - בעיקר סיפורים קצרים במגזינים, אבל לצערי לא מכירה את השפה אבל זה נראה מגרה :(

יש הרבה, הרבה, הרבה, מדע בדיוני מאת סופרים יהודים שאף עוסקת בשאלות של יהדות (כשרות של בשר מעבדה, נשמה של חייזרים ומצוות של רובוטים, שינוי השואה וכו'...) אבל לא הייתי מכנה את זה חרדי.

חני כהן :)

משתמש מקצוען
תביני, את לא כותבת בשבילנו!. תכתבי ספר טוב לפי מה שהלב שלך אומר, מה את רוצה להעביר בו וכו', ואם הוא יתאים לקהל - בבקשה!.

לדעתי כן חשוב לחשוב מה יילך ומה פחות. אני אישית מתחברת כמעט לכל הסגנונות... אוהבת לקרוא כמעט על הכול
לכתוב ספר שרק כותב הספר יקרא אותו זה קצת... ויש ספרים כאלו שהנושאים מדי לעוסים שהקונפליקט והפתרון ידועים מראש וואף אחד לא מסתכל לכיוון שלהם ובצדק.

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לדעתי כן חשוב לחשוב מה יילך ומה פחות. אני אישית מתחברת כמעט לכל הסגנונות... אוהבת לקרוא כמעט על הכול
לכתוב ספר שרק כותב הספר יקרא אותו זה קצת... ויש ספרים כאלו שהנושאים מדי לעוסים שהקונפליקט והפתרון ידועים מראש וואף אחד לא מסתכל לכיוון שלהם ובצדק.
לא אמרתי לכתוב ספר שרק הכותב יקרא. ממש לא.
לא הובנתי נכון. תקראי שוב.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
את כותבת בשביל הכסף?

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כל עוד הספר הוא טוב הוא ילך.
הרי אין ספר שיתאים לכל קהל הקוראים בעולם, ולכל ספר יש קהל קוראים משלו. אולי קצת יותר רחב או פחות, אבל בכל מקרה, כשספר הוא טוב הוא טוב. ולא משנה איך קוראים לו.

חני כהן :)

משתמש מקצוען
אז?
כלומר, אז למה חשוב לך עניין הקהל וכו. הרי הוצאת ספר מתחברת בסופו של דבר לפרנסה.
כי בסופו של דבר אף אחד לא רוצה לכתוב ספר שאף אחד לא יקרא. ולגבי הפרנסה - שמעתי מסופרות גדולות ודגולות שמהוצאת ספרים לא בדיוק מתפרנסים...ומי שמחפש להתעשר כדאי שיחפש את הכסף במקצועות אחרים (ויש מספיק)

~שפרה~

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כי בסופו של דבר אף אחד לא רוצה לכתוב ספר שאף אחד לא יקרא. ולגבי הפרנסה - שמעתי מסופרות גדולות ודגולות שמהוצאת ספרים לא בדיוק מתפרנסים...ומי שמחפש פרנסה כדאי לו לחפש את זה במקצועות אחרים (ויש מספיק)
זה נכון, אבל לא בדיוק. קינן, לדוג', לא עובדת בעוד משהו.
מאמינה שיש עוד, אבל לא בציבור שלנו.
וחוזרת להצהרתי, שאינה פרטית כלל. כתיבת ספר לקהל - מועדת לכישלון.
ולא יודעת אם כבר ענית לי או לא, אבל שאלתי: כתבת כבר כמה ספרים שלמים? (אפילו לא הרבה).
קיבלת עליהם חוו"ד רצינית ממביני עניין?
ספר ראשון + נכתב לפי הקהל+ סופר שלא כתב מעודו כמה ספרים רציניים (לעצמו, כוונתי) = כישלון חמוץ.

עריכה: ושוב, חוזרת לשאלתי. לא ענית עליה: אז?
אם לא לפרנסה (גם צדדי זה פרנסה!) ואם לא כי יש לך משהו להעביר לעולם מתוך עצמך באמת, ואת כותבת לפי מה שהקהל רוצה - אז?
לא צריכה את התשובה. כבר הבנתי אותה. את צריכה למצוא את התשובה, ולברר בתוך עצמך מהי בדיוק המטרה, והאם היא תגרום למה שהוא רוצה.
את מבינה מה כוונתי כאן?

לקבל חשיפה אפשר בעוד הרבה מקומות (כמו כאן, בפרוג). אין לי זמן לפרט, אבל המלצתי: תחשבי.

נערך לאחרונה ב:

הגיבן (ת)

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
וחוזרת להצהרתי, שאינה פרטית כלל. כתיבת ספר לקהל - מועדת לכישלון.
עקרונית הייתי מסכימה. אפשר לראות את זה בפנטזיות וספרות ילדים או קומיקס - שרואים שהסופר עצמו לא נהנה מזה וכתב רק "עבור קהל", וזה משפיע לרעה על היצירה.

אבל בקצה הקיצוני של הסרגל הזה יש כתיבה "אומנותית גבוהה" שלא מעניינת אף אחד וזה עוד סוג של ניתוק שסופרים רבים לא מעוניינים בה. בשבילי הפשרה זה: לוודא שאני חלק מקהל. שאני כותבת עבורנו. ברור לי שאני לא אכתוב ז'אנר אם זה משהו שלא קשור לטעם שלי בשום אופן. אבל אם אני כן מאוד מתחברת לסוג הזה, מעניין אותי האם אני יחידת סגולה מוזרה או שיש עוד קהילה שאני יכולה להצטרף אליה ולתרום לנו.

נערך לאחרונה ב:

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עקרונית הייתי מסכימה. אפשר לראות את זה בפנטזיות וספרות ילדים או קומיקס - שרואים שהסופר עצמו לא נהנה מזה וכתב רק "עבור קהל", וזה משפיע לרעה על היצירה.
לכן אני חושב שדבר ראשון סופר צריך להתחבר לעלילה שלו, אחרת הוא רק עיתונאי.

כרגע שאני בתהליך המייגע של הו"ל (קומיקס), אני לא מפנטז שאני אהיה מיליונר וירוויח 'ערמות', אני יותר מוציא וכותב בשביל ההנאה, ובעזרת ה' אני גם ארוויח כסף לאחר כיסוי העלויות. ככה אני מתכנן גם לעוד ספרים, (תקנו אותי אם אני טועה) לא נראה לי שכל ספר הוא רווחי, איך יונה ספיר כתבה בפרוג, לאחר כיסוי העלויות נשאר רווח של 28 שקלים, מה שהספיק לקנות וופל בלגי החנויות הזולות...

הרמס"דית

משתמש פעיל
@חני כהן :)
אני אומרת כזה דבר:
אם רק תחפשי מה אחרים אומרים - פשוט לא תסיימי עם זה.
אני מסכימה עם החשיבה שצריך לעשות חקר שוק - אבל זה באמת במידה ואת אוהבת את כל הסגנונות גם מבחינת כתיבה בפועל ואת מתחברת ממש לכולם כולם ובהתאם לזה לא אכפת לך מה לכתוב (אם זה אפשרי? לא יודעת, אם כן - אשרייך ומה טוב חלקך :) )

אם זה לא המצב, וכן יש ז'אנרים שאת מתחברת אליהם יותר וזורם לך לכתוב אותם, אז חבל לך להתחיל לכתוב ספר לפי מה שרוצים הקוראים. לדעתי זה יסתיים בתחושה לא נחמדה שתפקוד אותך באמצע התהליך כשתרגישי אולי שאת פשוט 'תקועה' עם עלילה וז'אנר שאת לא כל כך מתחברת אליהם ואז זה מתגלגל לתוך: אבל כבר התחלתי, מה אני יפסיק עכשיו? אבל זה תחום שווה, רוצים את זה, וכן הלאה והלאה.

תבדקי עם עצמך מה את מחפשת, אני בטוחה שתמצאי :)
ועצה קטנה ממני - אם תכתבי מה שאת רוצה ואוהבת ותהיי נאמנה לעצמך, את תיצרי לעצמך את הקהל האישי והייחודי שלך שיחפש דוקא אותך על המדפים ועם עוד קצת אמונה גם בפרנסה זה ישתלם בעז"ה.

הרבה הצלחה!

יונה ספיר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
איך יונה ספיר כתבה בפרוג, לאחר כיסוי העלויות נשאר רווח של 28 שקלים
לא זכור לי המשפט הזה, בטח לא עם הסכום המדויק.
אם ספר מצליח - כתבתי שזו הכנסה טובה מאוד.
גם אם הוא נכשל - בדרך כלל מכסים הוצאות.
יש כזו אמירה בציבור שלא מרוויחים ממכירת ספרים. זו טעות גמורה. אם הספר גרוע, ברור שלא ירוויחו עליו, אבל אם הוא מעולה - מרוויחים ועוד איך.
זה יוצר ברירה טבעית של ספרים טובים\לא טובים, כי אלו שלא כיסו הוצאות או כיסו בקושי, לא יוציאו שוב.
ואלו שהצליחו, מן הסתם הייתה סיבה להצלחה ולכן יוציאו שוב.
בקומיקסים כאמור זה קצת שונה, כי אם משלמים לצייר מראש ולא מתחלקים באחוזים, אפשר לצאת בנזק.

מירי11111

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
היום אני בעיקר אוהבת לקרא סגנון קליל, זורם, הומוריסטי, אפשרי מתח קל.

וזה הטיפים שלי איך לא!!!!!
בלי!!!!!!!

* שצריך לאחוז ראש באיזה אזור של היקום המקביל נמצא כל יצור בעלילה...
* בלי שלוש מאות זירות
* לא להחריד! ( גם אם קראתם מספרי צמרמורת, אל תראו לנו את זה!!! )
* לא לחזור ברוורס כל פעם לתקופה אחרת על פני ההיסטוריה....

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
איך יונה ספיר כתבה בפרוג, לאחר כיסוי העלויות נשאר רווח של 28 שקלים, מה שהספיק לקנות וופל בלגי החנויות הזולות...
לא זכור לי המשפט הזה, בטח לא עם הסכום המדויק.
כנראה התכוונתם לזה:
האם זה משתלם? השאלה כמה תמכרי. מצ"ב טבלת אקסל לחישוב. כל המחירים משוערים. יש לך שם עלויות קבועות ועלויות משתנות. הדוגמה שמילאתי היא נקודת איזון - נגיד שמכרת 607 ספרים מתוך ה-1000 שהדפסת. בכמות מכירה כזו, העלויות מתכסות בדיוק, ונשארים לך 28 ש"ח לוופל בלגי או לפיצה קטנה.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כנראה התכוונתם לזה:
נכתב ע"י Ruty Kepler:
האם זה משתלם? השאלה כמה תמכרי. מצ"ב טבלת אקסל לחישוב. כל המחירים משוערים. יש לך שם עלויות קבועות ועלויות משתנות. הדוגמה שמילאתי היא נקודת איזון - נגיד שמכרת 607 ספרים מתוך ה-1000 שהדפסת. בכמות מכירה כזו, העלויות מתכסות בדיוק, ונשארים לך 28 ש"ח לוופל בלגי או לפיצה קטנה.
יישר כח, ניסיתי לחפש את זה ללא הצלחה...

אולי מעניין אותך גם...

לוח לימודים

מסלולי לימוד שאפשר לההצטרף
אליהם ממש עכשיו:

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס עריכת וידאו

מלגות והנחות משמעותיות!

25.06

י"ט סיון

פתיחת מסלול

קורס פיתוח ובניית אתרים

מלגות גבוהות!

25.06

י"ט סיון

וובינר מרתק

האם אפשרי לפתח קריירה משגשגת בלי לוותר על לימוד התורה?

וובינר מרתק בנושא "עיצוב על זמני" עם מעצב העל החרדי שפיתח קריירה משגשגת לצד לימוד התורה ואורח חיים חרדי מלא

הכניסה חופשית!

27.06

כ"א סיון

פתיחת מסלול:

התכנית המקצועית להכשרת אדריכלי פנים ומעצבים

לעבוד בתחום האדריכלות תוך שנתיים בלבד! וללמוד תכנים בלעדיים שיתנו לך יתרון ענק וביקוש גדול בשוק!

מסלול לגברים

27.06

כ"א סיון

השקה חגיגית!

עיצוב גרפי ודיגיטל - בסילבוס חדש ומטורף!

מלגות גבוהות!

30.07

כ"ד תמוז

פתיחת מסלול

מאסטר בשיווק דיגיטלי

מלגות גבוהות!

9.09

ו' אלול

פתיחה חגיגית:

קורס פרסום וקופי+

איך מפיקים קפמיינים לחברות הכי גדולות בשוק? איך בונים אסטרטגיה מדוייקת? מהו המסר? כתיבה שיווקית, קופי ויצירתיות, ואפילו כתיבה לסושיאל ולדיגיטל!

עם תכני AI

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר:ב בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:ג נַפְשִׁי יְשׁוֹבֵב יַנְחֵנִי בְמַעְגְּלֵי צֶדֶק לְמַעַן שְׁמוֹ:ד גַּם כִּי אֵלֵךְ בְּגֵיא צַלְמָוֶת לֹא אִירָא רָע כִּי אַתָּה עִמָּדִי שִׁבְטְךָ וּמִשְׁעַנְתֶּךָ הֵמָּה יְנַחֲמֻנִי:ה תַּעֲרֹךְ לְפָנַי שֻׁלְחָן נֶגֶד צֹרְרָי דִּשַּׁנְתָּ בַשֶּׁמֶן רֹאשִׁי כּוֹסִי רְוָיָה:ו אַךְ טוֹב וָחֶסֶד יִרְדְּפוּנִי כָּל יְמֵי חַיָּי וְשַׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה לְאֹרֶךְ יָמִים:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

הגיע זמן הגאולה • אתגר 50

לוח מודעות

למעלה