השקעות לקיחת משכנתא לצורך השקעה קניית דירה 20/80

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני רוצה להגדיל את המשכנתא שיש לי כיום בשביל זה,
מה אומרים המקצוענים בתחום?
אכן, רעיון מעולה!
שימו לב לבחון את פרטי העסקה שהיא לא יקרה,
(במיוחד ב 20/80)
ותחשבנו גם את סך הריביות על ההלוואה,
בכדי שאכן תרוויחו בסוף כסף.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני רוצה להגדיל את המשכנתא שיש לי כיום בשביל זה,
מה אומרים המקצוענים בתחום?
רעיון גרוע בתנאי הריביות היום.
וכמובן שגם מדובר בהימור גרוע על מחירי הדירות.

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
רעיון גרוע בתנאי הריביות היום.
וכמובן שגם מדובר בהימור גרוע על מחירי הדירות.
בזה אני חולק עלייך!
אנשי עסקים - אף פעם לא פוסלים עסקאות בכלליות.
כמו שעשית כעת שפסלת את כל תחום הנדל"ן.
מה שכן צריך לעשות במיוחד בתקופה זו זה לסנן היטב.
לא כל נדל"ן זה רווחי , ולא כל 20/80 זה משתלם!

נערך לאחרונה ב:

מהנדסת תוכנה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
D I G I T A L
עימוד ספרים
הריביות על משכנתא גבוהות היום מאד.
אבל עם זאת, עליית הערך בנדל"ן כמעט תמיד תניב למשקיע תשואה ששווה הרבה יותר מכל הריביות
כל זאת בתנאי שאכן העסקה שווה:
-המחיר ריאלי ביחס לשוק
-מדובר בעיר בה אכן קיימת/צפויה עליית ערך גבוהה
-בקניית דירה על הנייר, בד"כ ככל שהעסקה ליותר שנים היא יותר רווחית - עקב העלויות של העסקה
-יש לבדוק מה עם הצמדה למדד

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אפשר הסבר מפורט יותר,
תודה מראש.
1. בתנאי הריבית של היום משכנתא כזאת על דירה קיימת תהיה בסביבות של 6% ומעלה, ככה שכדי להרוויח משהו נדרש למצוא דירה שתרוויחו בה לפחות 8% לשנה.

2. היום דירות על הנייר לא נמכרות במחיר זול משמעותית ממחיר של דירה חדשה בנויה, כך שהרעיון לקנות דירה בצורה כזאת זה להסתמך על כך שמחירי הדירות יעלו בטווח של השנתיים הקרובות, וזה הימור מסוכן, כי כרגע מחירי הדירות יורדים ובמיוחד מחירי הדירות החדשות, ולהגיד שבעוד שנתיים זה יהיה שווה משמעותית יותר, ועוד אחרי שהמחירים גם היום ברמת מחיר מאד גבוהה זה כאמור הימור מסוכן ביותר.
כאמור נדרשת עלייה של לפחות 16% בשנתיים, ואם זה ב3 שנים אז 24% וכל זה אחרי שמחשבים את כל ההוצאות הנלוות הן בקנייה והן במכירה [כגון: עו"ד, תיווך, שמאי, יועץ משכנתא, מס שבח, מס רכישה, מעצבת פנים, וכו']

ויש עוד מה להרחיב בנושא.

פסגות

משתמש מקצוען
1. בתנאי הריבית של היום משכנתא כזאת על דירה קיימת תהיה בסביבות של 6% ומעלה, ככה שכדי להרוויח משהו נדרש למצוא דירה שתרוויחו בה לפחות 8% לשנה.

2. היום דירות על הנייר לא נמכרות במחיר זול משמעותית ממחיר של דירה חדשה בנויה, כך שהרעיון לקנות דירה בצורה כזאת זה להסתמך על כך שמחירי הדירות יעלו בטווח של השנתיים הקרובות, וזה הימור מסוכן, כי כרגע מחירי הדירות יורדים ובמיוחד מחירי הדירות החדשות, ולהגיד שבעוד שנתיים זה יהיה שווה משמעותית יותר, ועוד אחרי שהמחירים גם היום ברמת מחיר מאד גבוהה זה כאמור הימור מסוכן ביותר.
כאמור נדרשת עלייה של לפחות 16% בשנתיים, ואם זה ב3 שנים אז 24% וכל זה אחרי שמחשבים את כל ההוצאות הנלוות הן בקנייה והן במכירה [כגון: עו"ד, תיווך, שמאי, יועץ משכנתא, מס שבח, מס רכישה, מעצבת פנים, וכו']

ויש עוד מה להרחיב בנושא.
אבל ה-5% ריבית על המשכנתא (ואפשר גם בפחות, גם בכאלו מקרים ) זה רק על ה-20% כנראה בסביבות 400 א''ש
והעליית ערך של הדירה זה על כל הסכום באזור 2 מיליון ש''ח
כך שהחשבון לא כ''כ מדוייק

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אבל ה-5% ריבית על המשכנתא (ואפשר גם בפחות, גם בכאלו מקרים )
בדר"כ זה בתאוריה בלבד.
זה רק על ה-20% כנראה בסביבות 400 א''ש
והעליית ערך של הדירה זה על כל הסכום באזור 2 מיליון ש''ח
כך שהחשבון לא כ''כ מדוייק
זה כמובן בתנאי שמצליחים למכור את זה במחיר הרצוי מיד בזמן הרצוי.
מה שכמובן ממש לא בהכרח שיקרה, ואז יצטרכו לקחת משכנתא גם על כל שאר הדירה. [בתקווה שאכן הבנק יסכים לתת לו משכנתא]
ובכל אופן אם תעשו את החישובים בצורה נכונה תגיעו לכך שמחיר הדירה צריך לעלות בצורה מאד משמעותית כדי שיהיה פה רווח כלשהו.
ולכן לדעתי מדובר פה בהשקעה עם סיכון רב ופוטנציאל רווח שלא מצדיק את הסיכון.

כי הרי ברור שאם מחירי הדירות החדשות יורדים ב10% בלבד במשך השנתיים האלו כדי להפסיד פחות או יותר את כל הכסף. [אחרי שמחשבים גם את העלויות הנוספות כאמור]

עכשיו ברור שהקבלנים ויועצי הנדל"ן ישכנעו אתכם שעליות המחירים אוטוטו יתחילו ואז הם יזנקו וכו', ומוציאים על זה כסף רב בפרסומים וכו' זה פשוט בגלל שהקבלנים לחוצים ואין קונים וכך גם יועצי הנדל"ן למיניהם שללא קונים אין פרנסה וברור שאפי' אם הם בעצמם מאמינים לזה, האינטרסים שלהם יכולים לגרום להם לראות דמיון כמציאות.

רמיזא

משתמש מקצוען
בדר"כ זה בתאוריה בלבד.

זה כמובן בתנאי שמצליחים למכור את זה במחיר הרצוי מיד בזמן הרצוי.
מה שכמובן ממש לא בהכרח שיקרה, ואז יצטרכו לקחת משכנתא גם על כל שאר הדירה. [בתקווה שאכן הבנק יסכים לתת לו משכנתא]
ובכל אופן אם תעשו את החישובים בצורה נכונה תגיעו לכך שמחיר הדירה צריך לעלות בצורה מאד משמעותית כדי שיהיה פה רווח כלשהו.
ולכן לדעתי מדובר פה בהשקעה עם סיכון רב ופוטנציאל רווח שלא מצדיק את הסיכון.

כי הרי ברור שאם מחירי הדירות החדשות יורדים ב10% בלבד במשך השנתיים האלו כדי להפסיד פחות או יותר את כל הכסף. [אחרי שמחשבים גם את העלויות הנוספות כאמור]

עכשיו ברור שהקבלנים ויועצי הנדל"ן ישכנעו אתכם שעליות המחירים אוטוטו יתחילו ואז הם יזנקו וכו', ומוציאים על זה כסף רב בפרסומים וכו' זה פשוט בגלל שהקבלנים לחוצים ואין קונים וכך גם יועצי הנדל"ן למיניהם שללא קונים אין פרנסה וברור שאפי' אם הם בעצמם מאמינים לזה, האינטרסים שלהם יכולים לגרום להם לראות דמיון כמציאות.
מחישוב שלי זה מאוד פשוט ומאוד רווחי וסיכון מאוד נמוך,

קונים דירה מקבלן 10/90 על הנייר דירה בסכום של 3,000,000,
משלמים 300,000 ש"ח על הדירה דרך משכנתא על דירה קיימת,
כלל ההוצאות כולל ריביות על המשכנתא לפי החישוב שאני עשיתי הוא עוד 100,000 ש"ח, לא שקללתי עלות חודשית של משכנתא 2400 ש"ח,
השקענו 400,000 ש"ח, אחרי 3.5 שנים הדירה מוכנה מוכרים, צפי ריאלי של תשואה הוא לפחות 10 אחוז למשך כל התקופה, מוכרים ב-3,300,000 יוצא שהרווחנו 200,000 ש"ח לפחות, שזה 50 אחוז מההשקעה, וזה במידה שהיתה תשואה רק של 3.33 שנתית.

לא מצאתי השקעה טובה וסולידית יותר טובה מזה כרגע.

מהנדסת תוכנה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
D I G I T A L
עימוד ספרים
ההיסטוריה בשוק הנדל"ן בישראל מוכיחה שאין יצור כזה עצירה של יותר משנתיים במחירי הדירות.
גם בעצירה כזו, עליית המחירים שתתרחש מיד לאחריה תכלול גם את הפער שנצבר בתקופת העצירה במחירים. ההוכחה האחרונה לזה היתה בשנת הקורונה, כאשר לאחר שנה של עצירה הזינוק במחירים השלים את הפער שנצבר.
אלו לא השערות, אלא תהליך שמבוסס על נתונים פשוטים. שוק הדיור בישראל סובל ממחסור עצום בדירות, והעליה של המחירים היא לא השערה אלא ודאית. להגיד שכעת, לאחר עצירה של שנה ויותר, יהיו עוד שנתיים של עצירה - זה מופרך ותלוש מהמציאות.
מחילה, אבל @מקצועי בלבד תרשי לי לשער שאין לך נסיון בהשקעות בנדל"ן.
בהתבסס על ההסטוריה של מדינת ישראל ב50 שנה האחרונות, עליית הערך בנכסי נדל"ן בישראל היא וודאית, וכמעט נטולת סיכונים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כלל ההוצאות כולל ריביות על המשכנתא לפי החישוב שאני עשיתי הוא עוד 100,000 ש"ח, לא שקללתי עלות חודשית של משכנתא 2400 ש"ח,
החישוב לא מדויק כלל.
רק מס רכישה לבד במקרה כזה הוא 240,000 ש"ח...
ויש גם מס שבח, תיווך [66,000], עלויות ריבית, עו"ד, וכו'.
ההיסטוריה בשוק הנדל"ן בישראל מוכיחה שאין יצור כזה עצירה של יותר משנתיים במחירי הדירות.
אם את מתכוונת "בהיסטוריה" רק ל15 שנים האחרונות את צודקת.
אבל למשל בשנים 1997 עד 2007 שזה רצף של10 שנים של ירידות במחירים. [נכון לא עצירה אלא ירידה מתמשכת של עשור]
והיו עוד הרבה שנים של ירידות.
אלו לא השערות, אלא תהליך שמבוסס על נתונים פשוטים. שוק הדיור בישראל סובל ממחסור עצום בדירות
הכל שקרים שיש מי שרוצה שתאמיני בהם...
בהתבסס על ההסטוריה של מדינת ישראל ב50 שנה האחרונות, עליית הערך בנכסי נדל"ן בישראל היא וודאית, וכמעט נטולת סיכונים.
זה נכון כשמדובר על טווח ארוך של 20 שנה.
בטווח של שנתיים שלוש, מומחים שמכבדים את עצמם בשום אופן לא יגידו שיהיו בוודאות עליות מחירים.
מחילה, אבל @מקצועי בלבד תרשי לי לשער שאין לך נסיון בהשקעות בנדל"ן.
תרשי לי לציין שאת טועה בגדול!!
אני מאמינה שיש לי ניסיון בתחום יותר מ99% לפחות מיושבי הפורום הזה.
אבל אין פה המקום [וגם לא בשום מקום אחר בפורום] להיכנס לפסים אישיים, יש לך טענות ענייניות את יכולה לכתוב, אבל אין צורך להיכנס לפסים אישיים.

evyatar19

משתמש רשום
החישוב לא מדויק כלל.
אם מוכרים במהלך הבנייה [מוצר שכבר קיים, ומן הסתם יתרחב בחצי שנה הקרובה], לפני שקונה ה80 אחוז הנותר, יש אתת כל זה?
אבל למשל בשנים 1997 עד 2007 שזה רצף של10 שנים של ירידות במחירים. [נכון לא עצירה אלא ירידה מתמשכת של עשור]
אאל"ט, זה היה בגלל סיבה מאוד מסויימת, שנקרא שרון, ושלא קיים היום לכל הדעות.
בטווח של שנתיים שלוש, מומחים שמכבדים את עצמם בשום אופן לא יגידו שיהיו בוודאות עליות מחירים.
את מסכימה שבטווח של 3.5 רוב הסיכויים שיהיה כבר עליות?

מהנדסת תוכנה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
D I G I T A L
עימוד ספרים
החישוב לא מדויק כלל.

הכל שקרים שיש מי שרוצה שתאמיני בהם...

תרשי לי לציין שאת טועה בגדול!!
אני מאמינה שיש לי ניסיון בתחום יותר מ99% לפחות מיושבי הפורום הזה.
אבל אין פה המקום [וגם לא בשום מקום אחר בפורום] להיכנס לפסים אישיים, יש לך טענות ענייניות את יכולה לכתוב, אבל אין צורך להיכנס לפסים אישיים.
- מס רכישה כזה זה אכן לדירה שניה, אבל אם מדובר בדירה יחידה או שהולכים למכור את הדירה הקיימת עד 18 חודשים מאז שהדירה החדשה בנויה המס יעמוד על פחות מ 50,000.

-מס שבח משלמים רק במידה ולא מחזיקים את הדירה הקיימת 18 חודש אחרי שהיא בנויה. ובמקרה וכן משלמים אותו, אף פעם אי אפשר להפסיד בגללו... הוא בסה"כ אחוזים מהרווח בניכוי כל ההוצאות. ניתן גם להתקזז עם נקודות זיכוי .

מכירה מישהו קרוב שעשה עכשיו עסקה כזו (5%-95%), כל העלויות שלו הסתכמו ב130,000 (תיווך, מס רכישה, ייעוץ משכנתאות, עו"ד, ריבית).

כמובן שכל הפרטים האלו חשובים, וחשוב לשקלל הכל ולראות בדיוק מהן עלויות העסקה.

הכתבה על הדירות המפוצלות מתארת תופעה אמיתית, אבל איך היא קשורה למגמה עתידית של מחסור בדירות? עליות המחירים המטורפות ב10 השנים האחרונות התרחשו במקביל לבנייתן של המוני דירות מפוצלות, ולא שמעתי על מגמה/פרוייקט ממשלתי/כל דבר אחר שצפוי לקרות בעתיד ולשנות את המאזן בשוק

לגבי טווח השנים, אכן ציינתי שעסקה כזו רווחית ככל שהיא לוקחת יותר שנים. אבל אפילו אם נצא מנקודת הנחה (שאינה נכונה, אבל לאמשנה) שתיתכן עצירה של 5 שנים, כרגע אנחנו אחרי עצירה ארוכה, וכל מומחי הנדל"ן צופים את העלייה אוטוטו.
הכלל הידוע בהשקעות נדל"ן הוא שזמני מיתון הם הטובים ביותר להשקעה, וכעת זה בדיוק הזמן

נ.ב. לא התכוונתי לרדת אישית ח"ו, סליחה אם זה התפרש כך

רמיזא

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד אם יש לי דירה ואני קונה עוד דירה על הנייר ומצהיר שאני הולך למכור את הדירה הראשונה, ואחרי שעברו 3.5 שנים כשהדירה החדשה מוכנה יש לי 12 חודש למכור את הראשונה מבלי לשלם מס רכישה,
ומה קורה אם אני לא מוכר את הדירה הראשונה רק מוכר הדירה השניה, האם בטוח שאני אשלם מס רכישה ?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
את מסכימה שבטווח של 3.5 רוב הסיכויים שיהיה כבר עליות?
לא.
וזה גם לא משנה פה רוב או לא רוב, אם הסיכון הוא משמעותי, אז צריך לקחת אותו בחשבון.
- מס רכישה כזה זה אכן לדירה שניה, אבל אם מדובר בדירה יחידה או שהולכים למכור את הדירה הקיימת עד 18 חודשים מאז שהדירה החדשה בנויה המס יעמוד על פחות מ 50,000.
דיברו פה על דירה שניה, ותגובותי בהתאם לכך.
לדירה ראשונה ישנם שיקולים נוספים.
ובמקרה וכן משלמים אותו, אף פעם אי אפשר להפסיד בגללו... הוא בסה"כ אחוזים מהרווח בניכוי כל ההוצאות. ניתן גם להתקזז עם נקודות זיכוי .
א"א לקזז מזה למשל ריביות של משכנתא שנלקחה על הדירה הראשונה...
ויש עוד הוצאות שא"א לקזז מזה.
הכתבה על הדירות המפוצלות מתארת תופעה אמיתית, אבל איך היא קשורה למגמה עתידית של מחסור בדירות? עליות המחירים המטורפות ב10 השנים האחרונות התרחשו במקביל לבנייתן של המוני דירות מפוצלות, ולא שמעתי על מגמה/פרוייקט ממשלתי/כל דבר אחר שצפוי לקרות בעתיד ולשנות את המאזן בשוק
הכתבה באה להגיד שיש עוד הרבה מאד דירות שלא סופרים אותם במספרים אבל בפועל הם קיימות.
ולכן בכלל לא בטוח שחסרות דירות בשוק...
כרגע אנחנו אחרי עצירה ארוכה
אם לעצירה של גג שנה את קוראת עצירה ארוכה, אז כנראה שאנחנו חלוקות על המושג "עצירה ארוכה".
וכל מומחי הנדל"ן צופים את העלייה אוטוטו.
את מתכוונת כנראה לכל "משווקי" הנדל"ן, ולכל מי שפרנסתו מנדל"ן, אבל ודאי שלא למומחים אמיתיים ואובייקטיביים.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה