ליטאים מלבישים סטים?

מצב
הנושא נעול.

צחור

משתמש מקצוען
1. קונים לגדולה משהו בצבעים דומים, ואת היתר מעבירים בין הבנות
2. אם מכירים מישהו שהיה לו בגד דומה במידה גדולה יותר, מבקשים ממנו את הבגד לגדולה, וההמשך כמו בסעיף 1.
3. אם ההעברה לא מסתדרת, מטעמי חוסר התאמה במידות, מעבירים לגיסה שיש לה בנות בגדלים הרלוונטיים.
4. מעבירים לגמ"ח יד שניה, כדי שאמהות נוספות לשיירות יוכלו להנות. כמובן, רק אלו שלא חוששות שזה ידכא את האינדבידואליות של ילדיהן :(
וואו
זה ממש תורה שלימה.
עכשיו גמרתי לקרוא את כל האשכול(מלמעלה)
אין מה להגיד.
ברור מאוווווד איפה הראש נמצא.

ורסצ'ה

משתמש מקצוען
באמת??
אז לא נשתדך...
אני מגדירה טיפוח כך:
ילד נקי ומסודר שלבוש בבגדים שלמים וחמודים (ומעודכנים).
ילד שהולך ללימודים עם תיק מלא באוכל טוב ובריא שהוא אוהב, ושאמא אולי גם הוסיפה לו פתק עם מילה טובה.
ילד שמקבל חיבוק נשיקה וחיוך ומחמאה, ילד ששמים לב מה הוא עושה וכיצד הוא מתנהג ומי החברים שלו, ומה המצב רוח שלו, ומה קורה עם שיעורי הבית והלימודים, ואולי גם מכינים לו עוגה ל"סיום" או לפחות שולחים בקבוק שתיה או מיץ ענבים לחיידר.
אני לא מושלמת, אבל אני רוצה.
כתבתי חיצונית

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הקידוש השם יהיה עם סטים או בלי סטים אותו הדבר.
נכון.
אבל כשמדובר על משפחה מסוטטת, יש יותר סיכוי שישימו לב אליה, מאשר כשפזורים בפארק 5 ילדים עם בגדים שונים.

והקידוש ה' נכתב כתגובה לאלו שטענו ש'זה גורם לשנאת הגויים', או משהו כזה.

אורית5

משתמש פעיל
תראו, תכל'ס כל אחד מוציא כסף.
כל אחד על מה שחשוב לו.
יש כאלה על אוכל אורגני, יש כאלה על רהיטים ועיצוב הבית, יש על עזרה בנקיון, על משחקים,
על חופשות
ויש כאלו על בגדים.
לבריאות.
רק תוציאו ממה שיש ולא ממה שאין...

multizoom graphics

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
כיף לי לקום בבקר, לפתוח את החלון ולראות את המדבר המהמם מולי, את הערפילים של החורף
והשקיעות היפיפיות.
יפה את גרה?..
אולי אני מצטרפת בהמשך....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכון, במידה מסויימת הוא כן נורמלי
כי הוא לא עוטף את זה בערכים יהודיים
הוא פשוט עושה את זה כי זה כיף.

כן. נכון.
אולי אם העליהום על מלבישות הסטים, לא היה נעשה באיצטלה אידיאולוגית וערכית, אז למלבישות הסטים לא היה צורך להסביר את עצמן גם כן מבחינה ערכית.

אבל כשהמתנגדים מתחילים להגג על 'החילונים מתפלאים' ו'האינדבידואליות נפגמת', אז המלבישות עונות ש'החילונים מתפעלים', ו'השייכות מתעצמת'.

ואז המתנגדים, כמה מופלא, מאשימים אותן בעיטוף בערכים יהודיים.
הי, זה אתם התחלתם.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
איצטלה אידאולוגית וערכית. אינדבידואליות נפגמת.
רותי, נסחפת עם הקטילה, ואני מוכרחה לציין שקצת נפגעתי ממך.

ראשית, ציינתי גם שאני עצמי מלבישה מדי פעם את בנותי בסט.

ושנית, בעיני, כשדנים בתופעה, די בוגר לשמוע עליה מכמה היבטים.

כשדיברתי על אינדבידואליות זה היה ציטוט ששמעתי ממישהי.
כל אחת עושה את השיקול שלה בהתאם לתפיסות העולם שלה.
בתפיסת העולם שלי, למשל, נוחות בכביסה היא שיקול, ולכן נהניתי מטיעון שצידד בסטים משום שהם מסייעים במילוי מכונת הכביסה בלי להסתבך עם חלוקה לצבעים ועם המתנה להצטברות מלאי.
בתפיסת העולם שלי אינדבידואליות וטעם אישי חשובים, ולכן תהיתי האם אין צדק בדברי הפיזיותרפיסטית שלנו.

נ.ב. אנחנו ערב חתונה, והערב יצאתי העירה לתור אחר שמלות. בהחלט חיפשתי זוג שמלות תואמות או דומות לבנותיי. לא משנה שהפרסומות שהבטיחו מחירי חיסול שיקרו עלי...

עדנה

משתמש פעיל
האמת שלא קראתי לגמרי את כל האשכול, אבל בכל זאת אוסיף מנסיוני.
כאם לשיירת בנות בע"ה, בגלאים של דו רה מי פה סול לה סי וכו', הייתי בעבר משוגעת לדבר.
בזבזתי ים של זמן וכוחות, להתקשר לסניפים שונים ולההשלים סטים. למצוא את הדבר המתוק שיש בכל המידות, ואם כבר אין לגדולה, אז משהו מתאים... בקיצור היה קשה. עד שבר"ה אחד, הסתובבנו ברחובות ירושלים, בדרך לברך את אחד הקרובים בשנה טובה. למזלי בעלי צעד איתנו, ו... פשוט נחרד.
כל 2-3 מטר, נתקלנו באישה אחרת שסקרה אותנו. היו שחייכו לעברנו, היו שהיביעו את התפעלותן בקול, וניגשו אלי, היה זוג אמריקאי שעצר אותנו, ופשוט ברר כל אחת בת כמה היא, ומי תאומה וכו'...
זה האנטי תזה של בעלי.
כ"כ לבלוט? כ"כ למשוך עיניים? בשביל מה? למה זה טוב? זה אמנם נחמד. זה גם נוח לי שאין תחרות, אבל גם את זה צריך ללמוד בחיים. לא תמיד הכל יהיה בחיים תואם. כל אחת צריכה לאהוב את מה שיש לה. נקודה.
מאז אני קונה לאו דווקא תואם. לפעמים צבעים שונים, לפעמים שונה לגמרי. ותתפלאו - לדעתי זה פיתח אותן מאד, ונתן להן כלים בחיים.
רק לארועים אני כן משתדלת לקנות תואם למורת רוחו של בעלי...

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ההבדל נעוץ בתודעה
בעוד הנשים מסעיפים 1 ו2 חושבות שהן נורמליות, חובב הנמלים מסעיף 3 יודע שהוא לא נורמלי.
כיף לי לקום בבקר, לפתוח את החלון ולראות את המדבר המהמם מולי, את הערפילים של החורף
והשקיעות היפיפיות.
ובלילות של קיץ,(עכשיו קיפאון) לצאת אל המדבר כשאין לבנה ולספור את הכוכבים............
עכשיו כולכם תגידו שאני לא נורמלית, איזה עולם...
זה לא רק נראה לך, זה באמת לא נורמלי.
בעיניי אין הבדל גדול ברמת הנורמליות של שלושת הבאים -

1. אשה חסידית צעירה שנוסעת לזארה בממילא כדי למצוא לבת הגדולה חולצה כמו שקנתה לבת הקטנה בזארה במלחה
2. אשה מערד שמבזבזת יום שלם על נסיעה לירושלים לקניות
3. איש מבית חלקיה שמבזבז שעתיים כדי לתפוס צילום טוב של איזו נמלה נושאת גרגר חיטה על הכביש הראשי.

שלושתם משקיעים את זמנם במה שחשוב להם.
הקביעה שמה שחשוב לי - הוא חשוב, ומה שחשוב לאחרים - הוא שגעון ולא נורמליות, היא קצת מתנשאת.

ההבדל נעוץ בתודעה
בעוד הנשים מסעיפים 1 ו2 חושבות שהן נורמליות, חובב הנמלים מסעיף 3 יודע שהוא לא נורמלי.
אפשר כבר לרשום את ה'נורמלי האחרון' הבא....

אורית5

משתמש פעיל
כן. נכון.
אולי אם העליהום על מלבישות הסטים, לא היה נעשה באיצטלה אידיאולוגית וערכית, אז למלבישות הסטים לא היה צורך להסביר את עצמן גם כן מבחינה ערכית.

אבל כשהמתנגדים מתחילים להגג על 'החילונים מתפלאים' ו'האינדבידואליות נפגמת', אז המלבישות עונות ש'החילונים מתפעלים', ו'השייכות מתעצמת'.

ואז המתנגדים, כמה מופלא, מאשימים אותן בעיטוף בערכים יהודיים.
הי, זה אתם התחלתם.
לקח לי זמן ודרך ללמוד שאין הפרדה בין גשמיות לרוחניות. התורה הקדושה היא לכל עת ולכל מצב
וליהודי אין חופש ו"סתם כיף".
גם שאת אוכלת את אמורה לקדש את האוכל ע"י האכילה שלך, ע"י ברכה ואכילה ראויה
אנחנו לא הגענו לכאן סתם, ואין שום סתם, לכל מעשה יש משמעות סיבה ותכלית.
יהודים צריכים לעשות עצירות ולהתבונן. זה הכל...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

צחור

משתמש מקצוען
אורית5 תודה על התגובות שמשקפות את דעתי.
ורותי קפלר לא הבנתי בסוף...
את חסידה או ליטאית???

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה