לוקחים משכנתא?

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
בעלי מתמצא מאוד בלקיחת משכנתאות ובקנית דירות להשקעה,
למי שיש שאלות, או רוצה יעוץ, בשמחה...:)

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לטובת הכלל, נא לא לשלוח באישי
כדי שגם אחרים יוכלו להנות מכל התשובות שכבר נכתבות,
מס' טלפון לא כל כך רלוונטי, בעלי בכולל והטלפון נשאר בבית,
אז תכתבו את השאלות כאן ובין לבין הוא יענה על התשובות:):):)

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אפשר לרשום את הדירה ע"ש ילד קטן בשביל לא לשלם מס רכישה?
(כאשר עלות הדירה היא מעל מליון שלוש מאות).

עובד אלוקים

משתמש צעיר
בדיוק בימים אלו אני עסוק מאוד בתחום הזה ויש לי כמה שאלות:
קיבלתי הצעה טובה להשקעה, לקנות דירה 3 חדרים קטנים להשכרה, ב600.000 ש"ח אך הבעיה היא שהדירה תהיה בטאבו משותף לכן אני לא יכול לקחת משכנתא על זה, אז אני רוצה לקחת משכנתא על דירת המגורים שלי, ששווה כמליון מאתיים ויותר, ויש על הדירה שלי משכנתא מלפני 6 שנים, שהיתרה הוא 300.000 ש"ח, אז אני רוצה למחזר את המשכנתא ולהוציא עוד 400.000 ויותר, הבעיה היא שבינתיים חברת הבניה נכנסה להקפאת הליכים (צ. לנדאו), והבנקים רוצים אישורי זכויות שהחברה לא הספיקה לתת לבעלי הדירה לפני הקפאת ההליכים,
מה ניתן לעשות?

21309

משתמש מקצוען
ניתן לרשום דירה רק ע"ש ילד מעל גיל 18
לגבי צ. לנדאו - זו בעיה רצינית מאוד. הם לא נותנים אישורים כרגע. מנסיון.

sms

משתמש רשום
באיזה עיר הוא הכי ממליץ להשקיע?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
היתה כתבה השבוע בבקהילה.
היתה שם סריקה של כמעט כל הארץ במחירים של עד חצי מיליון.
נגעו שם גם בנושא המשכנתאות.

רק חבל שעוד כמה זמן החגיגה הולכת להסתיים.
כחלון מעלה את מס הרכישה על דירה שניה לכ20%.
זה סכום אדיר.
ואני ממליצה למי שרוצה לקנות דירה להשקעה לעשות את זה עוד היום לפני שזה כבר יהפך ללא כדאי.

טקסטיב אונליין

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;1603071:
היתה כתבה השבוע בבקהילה.
היתה שם סריקה של כמעט כל הארץ במחירים של עד חצי מיליון.
נגעו שם גם בנושא המשכנתאות.

רק חבל שעוד כמה זמן החגיגה הולכת להסתיים.
כחלון מעלה את מס הרכישה על דירה שניה לכ20%.
זה סכום אדיר.
ואני ממליצה למי שרוצה לקנות דירה להשקעה לעשות את זה עוד היום לפני שזה כבר יהפך ללא כדאי.

מעניין לראות את הכתבה הזו..

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
לצערי הסורק שלי לא מחובר למחשב.

ויותר מצער אותי שמי שרוצה לעשות את זה- דירה לרכישה, וקצת מתעכב, יכול לשלם את המחיר בענק.

לא הולכים להקל פה עם המשקיעים.

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אולי משהו יכול להעלות את הכתבה לתועלת כולם? תודה

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נכתב ע"י מלפפון;1603082:
לצערי הסורק שלי לא מחובר למחשב.

ויותר מצער אותי שמי שרוצה לעשות את זה- דירה לרכישה, וקצת מתעכב, יכול לשלם את המחיר בענק.

לא הולכים להקל פה עם המשקיעים.

עם כל הכבוד למשקיעים, אמורים להקל תחילה על רוכשי דירה ראשונה. החוק מבקש לגרום למלאי הדירות במשק לגדול במידת מה, מה שיוזיל את מחירי הדיור ויאפשר לרוכשי דירה ראשונה להגיע לקורת גג.

sms

משתמש רשום
אם דירה ומשכנתא רשומה על בן זוג אחד
אם יקנו דירה נוספת על שם בן הזוג השני זה נקרא דירה שניה?

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י ארבע;1603093:
עם כל הכבוד למשקיעים, אמורים להקל תחילה על רוכשי דירה ראשונה. החוק מבקש לגרום למלאי הדירות במשק לגדול במידת מה, מה שיוזיל את מחירי הדיור ויאפשר לרוכשי דירה ראשונה להגיע לקורת גג.

זהו, שהיתה כתבה על תכנית כחלון, ולא היה לי כח להתעמק בה.
בזוית עיני ראיתי שהוא מתכנן להעלות את מס הרכישה גם על דירה ראשונה.

השבת מישהו אמר לי שזה שמחירי הדירות עולים, זה בעיקר באזורים שחרדים התחילו לרכוש.
הוא הסביר שהציבור החרדי ממוקדי מטרה, לכן הם קונים דירות. (בשונה מהזוגות שאינם שייכים למגזר החרדי שלא יודעים כמה זמן יגורו יחדיו אחרי החתונה:mad:).

הסיפור הוא שחרדים רוצים מצד אחד ללמוד, מצד שני להרוויח מהצד. דירות להשקעה הן פתרון מעולה. מה, רק ללבייב מותר להשקיע ולגרוף מליונים על חשבון השקופים?

העלת מס רכישה יפגע בציבור החרדי.
אם הוא היה מצליח להוריד את מחירי הדירות, הייתי שותקת.
אבל אני לא רואה את זה כך.לדעתי לא זה מה שיוריד את מחירי הדירות במימדים הנדרשים.

ואני עוקבת אחר שוק הנדלן בענין.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
האם באמת ריבית הפריים תעלה בשנים הקרובות?? כרגע נראה שממש לא. ואנחנו רכשנו דירת שלשה חדרים ללא משכנתא מתוך מחשבה לחסוך לבד ובהמשך לקנות ארבעה ללא משכנתא. יש לנו ממש פחד ממשכנתא , לפי מה שהבנו משכנתא זה כמעט תמיד סכום הקרן+חצי מהקרן כריבית (למשל על 100 ש"ח משכנתא יש להחזיר 150 ש"ח בערך) עכשיו כשאנחנו רואים שלאורך שנים הפריים מאוד נמוך, אנחנו חושבים שעשינו טעות. מה דעתכם??

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כיום יש חוק שיתוף בין בני זוג כך שכל דירה רשומה על שניהם.ז"א שאי אפשר לרשום דירה שניה על שם אחד מבני הזוג

עפולה

משתמש מקצוען
התכנית של כחלון להעלות מס רכישה על דירה שניה היא תכנית טובה בכדי לעצור את הביקושים בשוק הדירות לקניה, אך מצד שני זה עלול להוות פגיעה בזוגות צעירים השוכרים דירה בתחילת הדרך - רוכשי הדירות להשקעה יגלגלו את המחיר הגבוה על הזו"צ ששוכרים מהם את הדירה.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אניתי;1603283:
האם באמת ריבית הפריים תעלה בשנים הקרובות?? כרגע נראה שממש לא. ואנחנו רכשנו דירת שלשה חדרים ללא משכנתא מתוך מחשבה לחסוך לבד ובהמשך לקנות ארבעה ללא משכנתא. יש לנו ממש פחד ממשכנתא , לפי מה שהבנו משכנתא זה כמעט תמיד סכום הקרן+חצי מהקרן כריבית (למשל על 100 ש"ח משכנתא יש להחזיר 150 ש"ח בערך) עכשיו כשאנחנו רואים שלאורך שנים הפריים מאוד נמוך, אנחנו חושבים שעשינו טעות. מה דעתכם??
גם כשהפריים לא עולה, מדד הבניה ממשיך לעלות ולא תמיד תשיגו משכנתא לא צמודה, בכל אופן תמיד יותר משתלם לחסוך בתנאי שיש לכם משמעת עצמית קפדניתתתתת- (משכנתא משלמים גם כשקשה, חסכון לרוב לא)

יוני רז

משתמש רשום
נכתב ע"י ngraphic;1603290:
כיום יש חוק שיתוף בין בני זוג כך שכל דירה רשומה על שניהם.ז"א שאי אפשר לרשום דירה שניה על שם אחד מבני הזוג

ניתן לרשום על שם אחד מבני הזוג אך בזמן המכירה צריכה הסכמה של שניהם

sms

משתמש רשום
נכתב ע"י יוני רז;1603407:
ניתן לרשום על שם אחד מבני הזוג אך בזמן המכירה צריכה הסכמה של שניהם

זה אומר שזה נקרא דירה ראשונה לכל אחד בנפרד, אם רשמו כל אחד בנפרד?

R.S

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
סרקתי את הכתבה, ואיני מצליחה להעלות אותה.
תיכף אנסה אולי לשמור בקובץ אחר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה