'כפפה' - מאבק בתעודות הביומטריות

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לחלק כפפות ירוקות.

כמו שסרט כתום היה המזהה של מתנגדי ההתנתקות.
ככה כפפה ירוקה תזהה את מתנגדי המאגר הביומטרי.

בתקווה שהכפפות הירוקות תנחלנה הצלחה רבה יותר מהסרטים הכתומים.

בתנופה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חכמופרוג;2332509:
אחרי שנחיצות המאבק הוכחה שוב ושוב ע"י טובי המסבירנים של הפורום,
אני שב ומזמין את הוגי הדעות והרעיונות כפי שכתבתי בפתיחת האשכול ומתוך התלהטות הסוגיה לא זכיתי למענה הולם,
צרפו את הצעותיכם לפיתוח וקידום המיזם החשוב והקריטי

לאט לך.
נחיצות העניין לא כל כך הוסברה והובהרה על ידך,
ואולי להפך...
דומה הדבר שיש כאן רדיפה פוליטית הרבה יותר מאשר טיעון ענייני...

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י צצפ;2332535:
לאט לך.
ואולי להפך...

קישקוש
רוב ככל מתנגדי הביומטרי היו מתנגדים לזה אצל כל שר פנים
וגם אם יש כאלה שעושים זאת משיקולים פוליטיים - וכי נוותר על עמדתנו העקרונית והצודקת בגלל שיש כאלה שמצדדים באותה עמדה משיקולים פוליטיים???

קדיתא

משתמש פעיל
ולמה אותי זה מצחיק שדוקא אנחנו דואגים כל כך לפרטיותנו?

המידע שיש בידי החברות לסינון אינטרנט, יש בו כדי להזיק לפרטיותנו הרבה יותר מהמאגר הביומטרי, קל וחומר כשהוא נמצא בידיים של אנשים שלא ממש מכירים בשלטון החוק, בלשון המעטה. כשיום אחד המידע הזה יפול בידיו של איזה עסקן המשוייך לפלג כלשהו בתוכנו, האם הוא יהסס לעשות בו שימוש כלפי אויבו המר?? וכבר היו דברים דומים מעולם.

המידע שיש לאנשי חינוך בישיבות על תלמידיהם, הרבה הרבה יותר מבכל מגזר אחר, אינו פגיעה בפרטיות [פגיעה חיובית כמובן]?

ובכלל, כל סגנון החיים שלנו אין בו הרבה פרטיות, בפרט בקהילות היותר סגורות. האמינו לי שהמידע שאנחנו נותנים מרצוננו לראשי הקהילות שלנו, עסקנים ומחנכים ולהבדיל רבנים ואדמורי"ם, יש בו הרבה יותר חדירה לפרטיות.

כשאנשים פה במדינה נזעקים להגן על פרטיותם, מדובר באנשים שהחיים שלהם פרטיים לגמרי. הם יכולים להיעלם לכמה ימים ולטוס לחו"ל בלי שאף אחד ידע, הם יכולים להתגורר עם שכנים רבים בבנין מבלי לדעת דבר אחד על השני, הם אינם עושים חקירות שתי וערב לצורך שידוכים, אף אחד לא יודע מי בן דוד שני של מי ומי היה נשוי בעבר עם נכדתה של גיסתה של השכנה וכו' וכו'. אנשים כאלו לא מעלים על דעתם שמישהו יוכל לדעת מה הם עושים בחדרי חדרים, דבר שאצלנו ב"ה הוא לכתחילה ואף חובה.

וזה רק מה שאפשר לכתוב במקום ציבורי.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י צצפ;2332535:
לאט לך.
ואולי להפך...

אתה יכול לטעון שלא השתכנעת, אך עלו כאן טיעונים מכריעים, לאט, מהר ובכל קצב אפשרי

דומה הדבר שיש כאן סתימת פיות יותר מאשר טיעון ענייני

מגוחך להאשים ברדיפה פוליטית, לפי זה אין זכות לאיש לדרוש מבעלי ההשפעה להגיש לו עזרה מחשש ליפול לביצה הפוליטית,
בכל עמודי האשכול לא עלה דבר שיש בו ריח פוליטי
וכפי שכבר סיכם זאת איש טוב מטבריה
אריה ענק - אריה דרעי

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י קדיתא;2332559:
ולמה אותי זה מצחיק שדוקא אנחנו דואגים כל כך לפרטיותנו?

המידע שיש בידי החברות לסינון אינטרנט, יש בו כדי להזיק לפרטיותנו הרבה יותר מהמאגר הביומטרי, קל וחומר כשהוא נמצא בידיים של אנשים שלא ממש מכירים בשלטון החוק, בלשון המעטה. כשיום אחד המידע הזה יפול בידיו של איזה עסקן המשוייך לפלג כלשהו בתוכנו, האם הוא יהסס לעשות בו שימוש כלפי אויבו המר?? וכבר היו דברים דומים מעולם.

המידע שיש לאנשי חינוך בישיבות על תלמידיהם, הרבה הרבה יותר מבכל מגזר אחר, אינו פגיעה בפרטיות [פגיעה חיובית כמובן]?

ובכלל, כל סגנון החיים שלנו אין בו הרבה פרטיות, בפרט בקהילות היותר סגורות. האמינו לי שהמידע שאנחנו נותנים מרצוננו לראשי הקהילות שלנו, עסקנים ומחנכים ולהבדיל רבנים ואדמורי"ם, יש בו הרבה יותר חדירה לפרטיות.

כשאנשים פה במדינה נזעקים להגן על פרטיותם, מדובר באנשים שהחיים שלהם פרטיים לגמרי. הם יכולים להיעלם לכמה ימים ולטוס לחו"ל בלי שאף אחד ידע, הם יכולים להתגורר עם שכנים רבים בבנין מבלי לדעת דבר אחד על השני, הם אינם עושים חקירות שתי וערב לצורך שידוכים, אף אחד לא יודע מי בן דוד שני של מי ומי היה נשוי בעבר עם נכדתה של גיסתה של השכנה וכו' וכו'. אנשים כאלו לא מעלים על דעתם שמישהו יוכל לדעת מה הם עושים בחדרי חדרים, דבר שאצלנו ב"ה הוא לכתחילה ואף חובה.

וזה רק מה שאפשר לכתוב במקום ציבורי.

ועדיין, המידע מפוזר.
חסר מאגר.

אגב, אתה לא חושב שהמאגר מדהים, אלא טוען שמאחר ובלאוו הכי אנו חיים בצורה ציבורית. מאחר ובלאוו הכי החבר שלי יודע מי סבא שלי. ומתי הבן שלי אושפז. למי סבתי היתה נשואה בזיווג ראשון ולמה היא התגרשה.

מוטב אם כן שארכין את ראשי ואסכים לכך שהמאגר כבר יהיה מאורגן ביד אחת ויכלול גם את נתוני האישיים.
כי מה כבר יש להפסיד.

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שימו לב שהמתנגדים משום מה הרבה יותר נחרצים, והמצדדים לצד האחר לאו דווקא בעד, אלא פתוחים באמת ללבן את הנושא, למה אתם כבר כל כך בטוחים שזה אסון? אולי תשמעו חוות דעת רציניות יותר? בגלל כתבת תסקיר עלובה בעיתון כבר גיבשתם לעצמכם את הידע הנדרש להתנגד?

גם אני עד קריאת פורום זה הייתי מהמתנגדים בגלל הכתבות והאווירה, דווקא כשקראתי את הנחרצות התמוהה החלטתי לחשוב שוב, תאמינו לי שללבן זאת שוב, לא יזיק.

ולגופו של עניין, נראה לכם שהשב''כ, המוסד, המשטרה, אמ''ן, ושאר הגופים המקצוייים לא חשבו על הבעיות, אנחנו אמנם גאונים אך עדיין יש לנו מתחרים...

וחוץ מזה אף אחד לא זומם להשתלט עליכם, גם נתניהו, שרים, ח''כים, קציני משטרה וכו' יתנו (אם צריך) את אצבעם למאגר, אז מקסימום כולנו נדפק ביחד....

קדיתא

משתמש פעיל
נכתב ע"י y&m;2332574:
ועדיין, המידע מפוזר.
חסר מאגר.
לו בקהילה שלי היה מאגר שכזה, אני בטוחה שלא הייתי מסכימה לזה.

אגב, אתה לא חושב שהמאגר מדהים, אלא טוען שמאחר ובלאוו הכי אנו חיים בצורה ציבורית. מאחר ובלאוו הכי החבר שלי יודע מי סבא שלי. ומתי הבן שלי אושפז. למי סבתי היתה נשואה בזיווג ראשון ולמה היא התגרשה.

מוטב אם כן שארכין את ראשי ואסכים לכך שהמאגר כבר יהיה מאורגן ביד אחת ויכלול גם את נתוני האישיים.
כי מה כבר יש להפסיד.
אני ממש לא טוען "מה כבר יש להפסיד". להיפך, אני מסכים מאוד עם מי שכתב למעלה שלמרות כל חוסר הפרטיות עדיין יש להיאבק עליה.
הצחיק אותי רק הדיבור הגבוה על "פרטיות" כערך מקודש.

חושם

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י מטאלי;2332578:
ולגופו של עניין, נראה לכם שהשב''כ, המוסד, המשטרה, אמ''ן, ושאר הגופים המקצוייים לא חשבו על הבעיות, אנחנו אמנם גאונים אך עדיין יש לנו מתחרים...
.
ברור שהם חשבו, ובדיוק בגלל זה אנחנו חוששים!!!!

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י קדיתא;2332588:
אני ממש לא טוען "מה כבר יש להפסיד". להיפך, אני מסכים מאוד עם מי שכתב למעלה שלמרות כל חוסר הפרטיות עדיין יש להיאבק עליה.
הצחיק אותי רק הדיבור הגבוה על "פרטיות" כערך מקודש.

אכן,
אני כפותח האשכול לא דיברתי על פרטיות
היא כבר מזמן אינה קיימת במחוזותינו
יש עוד המון בעיות אחרות חוץ ממנה

בתנופה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חכמופרוג;2332591:
אכן,
אני כפותח האשכול לא דיברתי על פרטיות
היא כבר מזמן אינה קיימת במחוזותינו
יש עוד המון בעיות אחרות חוץ ממנה

ומהן הבעיות האחרות?

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י צצפ;2332695:
ומהן הבעיות האחרות?

דפדף להנאתך ותלקט את החומר

חלק מהדברים בקצרה ממש: זליגה לגורמי פשע/ טרור, מדינת קגב, מידע אישי בכל מחשב, סוף עידן הקומבינות בביטוח לאומי בבנקים ובשאר נותני שירות ציבוריים, ועוד

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בנוסף: ע"ע רב קו שמשבש את פעילות התח"צ במדינה
מה שחסר לנו זה שגם הצגת תעודת זהות תיתקל במכשירים פגומים ובכרטיסים שלא נקראים ועוד כהנה וכהנה

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חכמופרוג;2332700:
דפדף להנאתך ותלקט את החומר

חלק מהדברים בקצרה ממש: זליגה לגורמי פשע/ טרור, מדינת קגב, מידע אישי בכל מחשב, סוף עידן הקומבינות בביטוח לאומי בבנקים ובשאר נותני שירות ציבוריים, ועוד
אמרת חוץ מפרטיות ישנן המון בעיות שהם זליגה לפושעים דהיינו פרטיותך נפגמת, מדינת קגב שוב פרטיות,מידע אישי בכל מחשב, שוב פרטיות... לא הבנתי, יש לך מה להסתיר? אבל בשורה הבאה הבנתי סוף עידן הקומבינות... זה מה שמפריע למתנגדים, (זולת החרדים בקנאות לא מובנת לפרטיותם אבל אתה לא כזה שהרי אמרת שלא דיברת עליה כלל) איך נוכל לקמבן??? אתם צודקים זה באמת אמור להפריע לכם... תמשיכו להלחם!

מטאלי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ואגב הקגב עבדו בלי מאגר ביומטרי והצליחו יופי... גם הנאצים ימח שמם הצליחו עוד לפני שהשב''כ המאיים שלך עשה להם מאגר כזה... אז תצאו מהפראנויה, זה לא ישנה כלום!!!

דן הלמדן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכתב ע"י מטאלי;2332763:
אמרת חוץ מפרטיות ישנן המון בעיות שהם זליגה לפושעים דהיינו פרטיותך נפגמת, מדינת קגב שוב פרטיות,מידע אישי בכל מחשב, שוב פרטיות... לא הבנתי, יש לך מה להסתיר? אבל בשורה הבאה הבנתי סוף עידן הקומבינות... זה מה שמפריע למתנגדים, (זולת החרדים בקנאות לא מובנת לפרטיותם אבל אתה לא כזה שהרי אמרת שלא דיברת עליה כלל) איך נוכל לקמבן??? אתם צודקים זה באמת אמור להפריע לכם... תמשיכו להלחם!

אם יש כאן צליל עכור של האשמת החרדים בגזילה אני לא עם ההודעה הזו

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י מטאלי;2332765:
ואגב הקגב עבדו בלי מאגר ביומטרי והצליחו יופי... גם הנאצים ימח שמם הצליחו עוד לפני שהשב''כ המאיים שלך עשה להם מאגר כזה... אז תצאו מהפראנויה, זה לא ישנה כלום!!!

הם הסתדרו גם בלי הגרעין. למרות זאת לא הייתי רוצה שלאיראן יהיה אחד כזה. ואפילו שלצפון קוריאה יש בין כה וכה גרעין.

בתנופה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כבר העירו פה, שבביתר עילית לא ישנים כבר שבועייןם בלילות עקב חשש שמדינת הקגב פרצה באמצעות ארגוני הפשע את המאגר הביומטרי השמור במקוואות השכונתיים.

עדכון: לתושבים שלום.

(ואגב, לקומבינות זה יהיה הרבה יותר קל, כי אם זה כל כל כך קל לזייף טביעת אצבע ולהשתמש איתה ע"י ארגוני פשע וביון, מה הבעיה להשתמש איתה במשרד הביטוח לאומי?)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מטאלי;2332765:

בערך.
כיום חברות האינטרנט יודעות מה אתה חושב בדיוק. אממה? שאין להם טביעת אצבע וקול שלך. והמדינה באה לתקן את הפינה הזו בדיוק. אז כן- זה מטריד.

ונעדכן:
בימיו העליזים של מאו צה טונג, שליט סין וגלילותיה, נאלצו מיליוני בני אדם להתוודות שוב ושוב על מעשיהם, ועל מחשבותיהם, תוך הלקאה עצמית מבזה מול קהל לועג. (האופציה השניה הייתה למות בדרכים מזעזעות) שוב, ושוב. ואז להתוודת שוב ושוב על המחשבות המתוקנות שלהם שלא מספיק לפי ערכי הקומוניזם...!
אפילו ראש ממשלתו המסור לא נמלט מהחובה הקדושה.
ככה הוא השפיל והגחיך את אזרחיו זה בפני זה וחיזק את שליטתו בהם.

אז כן- גם אז השלטון ידע מה בדיוק האנשים חושבים. באמת נראה לכם ששלטון- כל שלטון שהוא- יוותר מרצונו כל מכרה הזהב של מאגר ביומטרי?
תשכחו מזה.

high

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י GRN;2330727:
עצם העובדה שלמדינה יש אפשרות לעקוב על כל אזרח ואזרח, זה הפרת פרטיות בוטה. העובדה שצריך לנטרל עבריינים, לתפוס או להעניש אותם, לא אמורה לעלות לאזרחים הטובים והישרים בפרטיותם.

אגב, בנוגע לרב קו - מומלץ לכל מי שיכול לעבור לרב קו אנונימי.

למה לעבור לרב-קו אנונימי?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה