חידה כמה העברית שלכם חזקה? כנסו כאן כדי לגלות!!!!

מצב
הנושא נעול.

אבינועם הגאון

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
המשתמש נחסם
חידה נושאת פרסים (בין השאר משום שאף אחד לא נראה לי יצליח לענות עליה :p:ROFLMAO:) לא מפורסמת. ואיתה גם תצילחו לגלות כמה חזקה העברית שלכם.
1.מהי המילה הכי ארוכה בעברית?
2.מהי המילה בעברית שיש בה הכי הרבה פעמים את האות ו'?

נערך לאחרונה ב:

אבינועם הגאון

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
המשתמש נחסם
הבעיה במילה הזו, שזה מתאר מציאות לא הגיונית ;)
למה לא? אשלב לך את זה בתוך משפט מהחיים:
"איציק, תלך להשתיק את הבנות מבחוץ. זה לא שייך לעבוד ככה עם הצרחות שלהם. ולכשתתשתקנה, תבוא אלי ואתן לך פרס"
:)

Panda

משתמש מקצוען
המילה הארוכה ביותר בעברית היא "אינטרדיסציפלינריות" המכילה 18 אותיות.

"אינטרדיסציפלינריות" מתאר את התחום שבו מתפרקות שתי תחומים שונים של הידע, ומבוצעת עבודה מחקרית או יצירתית משולבת בין התחומים הללו. כלומר, זהו תחום המתמקד בחקר ופיתוח של תובנות מחקריות או יצירות חדשות שמשלבות ידע מתחומים שונים ומשתלבות ביניהם בצורה מסוימת. המונח מתאר תחום אינטגרטיבי המשלב ידע ופיתוח ממגוון תחומי ידע שונים, ולכן נעשה שימוש בו במגוון תחומי המחקר והפיתוח.

איפה מקבלים את הפרס?

נערך לאחרונה ב:

אבינועם הגאון

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
המשתמש נחסם

"אינטרדיסציפלינריות" מתאר את התחום שבו מתפרקות שתי תחומים שונים של הידע, ומבוצעת עבודה מחקרית או יצירתית משולבת בין התחומים הללו. כלומר, זהו תחום המתמקד בחקר ופיתוח של תובנות מחקריות או יצירות חדשות שמשלבות ידע מתחומים שונים ומשתלבות ביניהם בצורה מסוימת. המונח מתאר תחום אינטגרטיבי המשלב ידע ופיתוח ממגוון תחומי ידע שונים, ולכן נעשה שימוש בו במגוון תחומי המחקר והפיתוח.

איפה מקבלים את הפרס?
מתקרב, אבל כדי לקבל את הפרס צריך לענות על 2 החידות...
ולכשתשתתקנה!
זה אותו דבר, ההבדל הוא שפה אני אשתיק אותם ופה הם תשתתקנה מאליהן...
בלת"ק
מי אומר שכך בודקים כמה אנחנו חזקים בעברית?
מה עם אוצר מילים?
דקדוק ותחביר נכון?
אילו מדדים אמיתיים יותר.
כי ככה בודקים. כללי דקדוק לא אופצינאלים לכמה אתה בקי בשפה אלא בכללי השפה.
כעת אני רוצה להוסיף שתי דברים על הנאמר לעיל:
1."כמה העברית שלכם חזקה" הולך רק על האות ו' הכי הרבה פעמים, לא למילה הכי ארוכה.
2.לעיל אמרתי לא לכלול ערים, מחלות, וכו'. כעת אם יש למישהו כגון זה יכול לכתוב זאת כאן, ובתנאי שהמילה מתקיימת אף בעברית.

נערך לאחרונה ב:

השמחה שבשמחה

משתמש מקצוען
חידה נושאת פרסים (בין השאר משום שאף אחד לא נראה לי יצליח לענות עליה :p:ROFLMAO:) לא מפורסמת. ואיתה גם תצילחו לגלות כמה חזקה העברית שלכם.
2.מהי המילה בעברית שיש בה הכי הרבה פעמים את האות ו'?
יש כבר זוכה?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
וכשבהשתעשעויותיהם

גוגל
אז אפשר להוסיף ל', ואז מגיעים ל-18 אותיות: ולכשבהשתעשעויותיהם.
יפה מאד, רק שהיא לא באמת בעברית. וכמו ש
"ולכשתרנגולותיהן" :oops:
לא בעברית אלא בארמית.
לפני עשרים וכמה שנה אמרה לנו המורה בביה"ס שהמילה הכי ארוכה היא:
ולכשתתרוששנה
היא לא הכי ארוכה, אבל היא עוקפת בגימטריה (2017) את "ולכשתשתתקנה" (2011)! אני מוכרח לספר ליונתן.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יונתן כתב שיש עוד מילה עם ערך גימטרי גדול יותר, והיא: 'וְלִכְשֶׁתִּשְׁתַּרְשֵׁרְנָה' (שאגב זה בגימטריה "משיח בן דויד משקיע בבורסה היא חייבת לעלות"). השאלה היא האם זה נחשב, האם ישנו פועל להשתרשר.

רחלי לורנץ

משתמש פעיל
1.

פסיכונוירואימונולוגיה : 21 אותיות​

פסיכונוירואימונולוגיה (Psychoneuroimmunology או בקיצור: PNI) הוא תחום מחקר חדש יחסית ברפואה התנהגותית, אשר עוסק במחקר של הצורה שבה מערכת החיסון של הגוף מושפעת מדחק וממשתנים פיזיולוגיים אחרים. שם המונח מורכב משמותיהם של שלושה תחומים רפואיים: פסיכולוגיה, נוירולוגיה ואימונולוגיה.
2. וכשבהשתעשעויותיהם/ווולוותיו

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
קבלו את GPT:
1681933120071.png

AVITAL34

משתמש פעיל

איפה מקבלים את הפרס?
אם כבר עברית- אז מתפרקים שני תחומים.. חחח.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
זה אותו דבר, ההבדל הוא שפה אני אשתיק אותם ופה הם תשתתקנה מאליהן...
לגמרי לא אותו הדבר - יואיל מר לקרוא בקול את המלה שכבודו איית ולקרוא בקול את התיקון שלי ויווכח לדעת כי המלה שכתב כב' אינה קיימת כלל בעברית. כמו כן, 'אני אשתיק אותן' זה 'אשתיקן' והן 'תושתקנה'. בהתפעל (כשהן תשתתקנה מאליהן) זה אכן 'תשתתקנה' ולא 'תתשתקנה' כפי שכתב מר בהודעתו הנ"ל.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  1  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה