כל מה שיש לכם לומר על פינוי בינוי

דינדושה

משתמש מקצוען
אז מה עדיף, בגיל 70 לטפס 3 קומות בלי מעלית, ולהמשיך לחיות בבנין מוזנח ובלי חדר עגלות ?​
יש הרבה בניינים עם מעליות
לא כולם מוזנחים
ולא כל בן אדם בן 70 גר בקומה שלישית
דירה חדשה בבנין חדש שווה הרבה יותר מדירה יותר גדולה עם חריגות בבנין ישן.​
את מי מעניין כמה היא שווה
כל עוד זו דירתם היחידה ומתכננים לגור שם עד 120 בעז"ה
שתהיה שווה עוד 30 מיליונים
כנ"ל לגבי מי שכתב למעלה שמסרבים כי לא מבינים את שווי העיסקה
להורים שלי הבטיחו הרבה יותר משאר השכנים
זה יקפיץ את ערך הדירה שלהם בהרבה
ממש לחצנו עליהם שילכו על זה
אבל טוב להם בדירה וטוב להם עם השכנים
ואין להם צורך בעוד 20 מ"ר, מספיק מרווח להם.
הבניין קטן מטופח ועם מעלית. הדירה במצב מצוין.
מה חסר להם בעצם?
לדעת שהדירה שווה עוד חצי מיליון? הם מוותרים על הידיעה הזו.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה זה אומר 50%
אם הדירה שלו 100 מטר הוא מקבל דירה 150 ?
ראית את החוזה או שמעת? כי זה לא נשמע הגיוני.
אני שמעתי מיזם חרדי שעובד גם בפרויקטים של פינוי בינוי שהוא מעדיף בצורה גורפת לפעול עבור פינוי בינוי בציבור הכללי כי שם מוכנים לגשת לתוכנית גם בלי שום תוספות!
כלומר, הציבור הכללי שש ורץ לקבל דירה חדשה באותו גודל, מה שלא קיים בציבור החרדי שמתעקש [ובצדק] על כל מטר נוסף.

פוקה פוקה

משתמש מקצוען
ראית את החוזה או שמעת? כי זה לא נשמע הגיוני.
אני שמעתי מיזם חרדי שעובד גם בפרויקטים של פינוי בינוי שהוא מעדיף בצורה גורפת לפעול עבור פינוי בינוי בציבור הכללי כי שם מוכנים לגשת לתוכנית גם בלי שום תוספות!
כלומר, הציבור הכללי שש ורץ לקבל דירה חדשה באותו גודל, מה שלא קיים בציבור החרדי שמתעקש [ובצדק] על כל מטר נוסף.
בתל אביב סיםר לי אדם שגר בבנין שם
וכאן בירושלים מכירה מקרוב את הסיפור
כן אנו החרדים נלחמים על כל שקל
כמו שעובדים על כל שקל
יש ב"ה משפחות ברוכות. ולמה לוותר עם אפשר יותר

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
@פוקה פוקה אני מאמינה שכמו שאת כותבת יש אנשים שלהם לא שווה לגשת לתוכנית מסיבות אישיות או כי הם באופן ספציפי גרים בבנינים ואזורים שמצבם שפיר וההפרש בערך הדירה לא יהיה גדול.
אבל,
ברוב מוחלט של הפרויקטים מדובר בבניינים ישנים מאד. צנרת בקריסה ורמת תחזוקה פנימית ואזורית בשפל.
ולמי שגר במקומות הללו התוכנית היא רווח ויותר מכך הצלה מהרבה מרעין בישין שאין סיכוי להפטר מהם בלי לעבור דירה. ואליהם מדברים הדברים.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בתל אביב סיםר לי אדם שגר בבנין שם
וכאן בירושלים מכירה מקרוב את הסיפור
כן אנו החרדים נלחמים על כל שקל
כמו שעובדים על כל שקל
יש ב"ה משפחות ברוכות. ולמה לוותר עם אפשר יותר
כל זמן שלא הראה חוזה כזה בעיניים אין לי אמון בדברי האנשים. אני ראיתי חוזים ואין מציאות לכאלו תנאים.

פוקה פוקה

משתמש מקצוען
אגב שמעתי עכשיו מחברה
שגם ברוממה, רוצים לעשות פינוי בינוי
והכל בלגן אחד מושלם

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לארוז. לעזוב חברים
אולי גם בית ספר
שכנים. טוב להם בבית
ושוב שיתרגלו למקום הזמני
חוזרים לבית החדש,
??
תעברו לאזור קרוב בשכונה ולא יצטרכו לעזוב שום דבר. לא עושים פינוי בינוי לשכונה שלמה, נכון? רחוב ליד, ואפילו שלוש רחובות ליד, זה עדיין אותם חברים ואותו מוסד.

פוקה פוקה

משתמש מקצוען
??
תעברו לאזור קרוב בשכונה ולא יצטרכו לעזוב שום דבר. לא עושים פינוי בינוי לשכונה שלמה, נכון? רחוב ליד, ואפילו שלוש רחובות ליד, זה עדיין אותם חברים ואותו מוסד.
סטנו מהנושא.הבעיה אצלנו שלא משלמים שווה בשווה
ואפשר ורצוי להביא עוד יזמים

רינהרינה

משתמש מקצוען
סטנו מהנושא.הבעיה אצלנו שלא משלמים שווה בשווה
ואפשר ורצוי להביא עוד יזמים
סליחה, אבל עדיין לא הסברת על סמך מה החלטת שלא מחלקים שווה בשווה,
ההוכחה היחדה שלך זה שהשכן מתלהב,
קשה לך להשלים עם זה שדברים שבעינייך נחשבים לחסרונות לאחרים זה בקושי תרוץ דלוח.

lizi_g

משתמש פעיל
בתל אביב יש עכשיו פינוי בינוי
ןנתנו לכל שכן 50%
מידיעה אין דברים כאלה.
בת"א העירייה נותנת פטור מהיטל השבחה על 12 מ"ר כך שהיזם נותן גם 12 מ"ר צריך לדעת שהנגזר של המ"ר שהיזם נותן הוא בגלל זה.
אגב לאחרונה היה דיבורים רציניים להפסיק ולפטור מהיטל השבחה בת"א כך שיתכן ובעוד תקופה לא ארוכה לא יתנו בכלל תוספות בפרוייקטים של התחדשות עירונית בת"א.
בנוסף עיריית ירושלים ממש משפה את היזמים בפטור גורף מהיטל השבחה על ה-25 מ"ר הראשונים ולכן כל הירושלמים כאן מספרים על עוד ועוד אזורים שמנסים להחתים שכנים על פינוי בינוי.
לדעתי זה ענין של זמן עד שיהיה התאמה למדיניות של עיריות כמו ת"א להפסיק ולתת ליזמים שיפויים כה נרחבים לכן רוצו ותחתמו היום. המומנט של הריוח בהתחדשויות עירוניות הוא בזה שיש ליזמים רווחים וחשוב לנו הדיירים שיהיה להם רווחים גדולים מה שעכשיו באמת יש .
מה יהיה בעוד שנתיים אף אחד לא יודע אבל סביר להניח שיהיה הרעה והפסקת ההטבות הכה מפליגות.
תחשבו לבד מה כדאי לכם .
זו דעתי האישית.
גילוי נאות אצלי בבנין מחתימים על פינוי בינוי והסיבה שלא חתמתי כי אני רוצה למקסם את הריוח וחלילה שלא יפול הפרוייקט כי ממש שאני יודעת היום אני מרוויחה הרבה מה שבעתיד כנראה כבר יהיה פחות.

נ.ב.לא אתפלא אם בעוד כעשור יחייבו דיירם בפינוי בינוי ולו רק בגלל חיסרון מקומות חניה בלי תוספת של מ"ר או מחסן.

• תודה
Reactions: szn

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה