כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

סבא ירושלמי

משתמש חדש
מנוי פרימיום
זה לא אני אומר את זה, החשכ"ל בעצמו אומר את זה.
במכתב ששלח החשכ"ל לפני שבועיים לרשתות שבו הוא מאיים להוציא את החשב שכר מהרשתות, הוא כותב כך:
"לא אחת נאלצנו לטפל בהתחייבויות בהיקפים המגיעים אף לעשרות מיליוני שקלים שהוצאו על ידי גורמים שאינם מורשים לכך ברשתות. פעולות שהינן בניגוד לחוק לכאורה, אינן עולות בקנה אחד עם סטנדרטים של מינהל תקין ותוך עקיפת החשבת".
"המצב הנוכחי מותיר את החשב הכללי כנושא באחריות להתנהלות הכספית של הרשתות מבלי שיש לו את הסמכות והכלים. מנגד, להנהלת הרשתות הדרור לפרוץ את המסגרות התקציביות מבלי לשאת באחריות תקציבית או אישית בגין כך".
ואיך זיל גמור
1. החשכ"ל אומר במכתבו שעד היום הוא שילם תשלומים שאסור היה לו לשלם.
2. לרשתות יש גרעון שאין להם מאיפה לשלם אותו
3. פתאום השנה מתחילות להיות בעיות עם השכר חודש שני ברציפות.
ואידך זיל גמור

גישה יחודית

משתמש חדש
שבוע שעבר התראיין חיים ביטון בערוץ הכנסת ונשאל על הענין הנל וענה שהכל בלוף אחד גדול אין שום גירעון לא קיים דבר כזה וכו וכו .מה האמת ?
כי מנסים להסתיר את האמת שלא תהיה היסטרייה , וזה הכי מפחיד! פורסם בעוד רשתות חיל6ניות רבות...שלא נהיה תמימים,,,

ctrl-p קונטרול פי

משתמש מקצוען
אין חדש תחת השמש
הגרעון הוא ישן, מתקופות קודמות.
הכל בסדר,
החשכ"ל התעצבן על העברה שבוצעה לעמותות שלא מגיע להם עפ"י דין.
אין לזה קשר לגרעון.
אדם צריך לקחת אחריות על מה שהוא אומר, ולא להביא סתם נתונים ולהפחיד אנשים שאין להם מושג מה זה אומר.

ctrl-p קונטרול פי

משתמש מקצוען
רק כדי להבהיר את הענין,
כיום המצב הנוכחי הוא שהחשכ"ל מטעם משרד החינוך, נושא באחריות אישית וציבורית על כל הנעשה בחינוך העצמאי,
ועל כך מכתבו הנ"ל.
ד.א. זה לא פעם ראשונה שהוא כותב את זה, ולדעתי (בלבד) זה נעשה כדי לשמור על חזקת התקינות שמקנה לו חסינות משפטית ברמה האישית.

גישה יחודית

משתמש חדש
אין חדש תחת השמש
הגרעון הוא ישן, מתקופות קודמות.
הכל בסדר,
החשכ"ל התעצבן על העברה שבוצעה לעמותות שלא מגיע להם עפ"י דין.
אין לזה קשר לגרעון.
אדם צריך לקחת אחריות על מה שהוא אומר, ולא להביא סתם נתונים ולהפחיד אנשים שאין להם מושג מה זה אומר.
הכל כבר מפורסם בכל הרשתות, על מה לקחת אחריות? האחריות זה לנסות להתעלם....זה לא אחראי, כל כך הרבה משפחות של אברכים מפחדים מה1 לחודש מאז תחילת השנה,אז אולי כדאי להמשיך לברר את האמת ,ולא להמשך ולהסתיר ולהתעלם?!

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אתה באמת כותב את זה???
כי אם כן, אני אענה, אבל אין לי זמן לכתוב דברים מיותרים.
זה נראה מסוג הטרולים הידועים, לדעתי חבל לענות
לשאר חברי הפורום: לא צריך לקחת ללב את טענותיו.

ctrl-p קונטרול פי

משתמש מקצוען
אני אענה על ראשון ראשון,
הדוח ממומן, זאת עובדה שהם בעצמם כתבו.
שחיתויות, גם כותבי הדוח מודים שאין,
מה כן יש?
תקראו את הדוח, ותבינו.
בקיצור,
העברה לעמותות של תלמודי תורה, שעפ"י החוק הם זכאים למקסימום 70%, והם העבירו להם יותר,
והסיפור של התרומה שניכו מהמשכורות.
שאר הדברים, הם ירושה של שנים אחורה. שבעזרת השם בסופו של דבר תיגמר, או שלא.
בכל מקרה היא לא גדלה.
אז במקום להאמין לאדם שבודאי אין לו כוונות טובות, ולחשוב שכולם רעים ורשעים, וכל מאווים זה לגזול מפת לחמם של אנשים, תנסו לאתגר את המידע שמגיע אליכם, תחפשו מישהו אמין.
ולא, אני לא יודע משהו שאתם לא יודעים,
רק, תחקיר שמגמתו הוא השחרת הציבור החרדי, לא מייצר אצלי אפילו ספק.
בדיוק כמו שהייתי מגיב לתחקיר שהיה מספר על אחד מבני המשפחה שלי שהוא גנב או משהו.
ולסיכום,
עברתי על כל הדוח מילה מילה, ואין שם כלום,
להיפך, כשקוראים את הדוח מבינים שהמצב הפוך לגמרי.
שמחתי לעזור

גישה יחודית

משתמש חדש
אני אענה על ראשון ראשון,
מה כן יש?
תקראו את הדוח, ותבינו.
בקיצור,
העברה לעמותות של תלמודי תורה, שעפ"י החוק הם זכאים למקסימום 70%, והם העבירו להם יותר,
בכל מקרה היא לא גדלה.
אז במקום להאמין לאדם שבודאי אין לו כוונות טובות, ולחשוב שכולם רעים ורשעים, וכל מאווים זה לגזול מפת לחמם של אנשים, תנסו לאתגר את המידע שמגיע אליכם, תחפשו מישהו אמין.
ולסיכום,
שמחתי לעזור
לו יהי והלוואי... בנתיים אין לנו על מי להישען רק על אבינו שבשמים.
תודה ולוואי ודבריך נכונים, ונוכל לישון טוב יותר לפני כל 1 לחודש..

סבא ירושלמי

משתמש חדש
מנוי פרימיום
גם אנחנו קיבלנו משכורת ...אבל הפחד שמסתירים פה משהו נורא.... שמתפרסם בכל הרשתות החילוניות, ובחרדים משום מה לא , מריח לא טוב.
זה ששנה ראשונה בהסטוריה שמתקשים לשלם משכורות ,אפילו את הבסיס וכל פעם יש סיפור חדש...מפחיד!

אני אענה על ראשון ראשון,
מה כן יש?
תקראו את הדוח, ותבינו.
בקיצור,
בכל מקרה היא לא גדלה.
ולסיכום,
שמחתי לעזור

סבא ירושלמי

משתמש חדש
מנוי פרימיום
אני אענה על ראשון ראשון,
מה כן יש?
תקראו את הדוח, ותבינו.
בקיצור,
בכל מקרה היא לא גדלה.
ולסיכום,
שמחתי לעזור
במחילה, זה פשוט לא נכון.
יש גרעון של 350 מליון שקל, רובו מתשלומי הפנסיה. הוא לא ישן, הוא גדל בכל שנה ב10-20 מליון שקל. זה אומר שבמוקדם או במאוחר לא יוכלו לשלם פנסיות. יש עוד גרעון ענק בפנסיה תקציבית (מיליארדים) שהם אפילו לא טרחו לחשב מהו.
יש גרעון שוטף של 80 מליון שקל. זה אומר שבכל שנה מוציאים 80 מליון שקל יותר מאשר נכנס מהחשכ"ל. זה גם גרעון שגדל עם השנים, הוא לא רק מורשת עבר. את הגרעון הזה חלק כיסו בתשלום לא חוקי מהחשכ"ל (שיכול להיות שהוא הפסיק) וחלק בגניבה מההפרשות לפנסיה, שהביאה לגרעון הענק הראשון. זה אומר שדה פקטו הם חייבים, *כרגע*, 80 מליון שקל.
בנוסף, יש חוב של 59 מליון שקל למס הכנסה.
כל זה עוד לפני התביעות הייצוגיות.
יש 7 תביעות ייצוגיות. (התרומה שהורידו מהמשכורת, לא שילמו על שעות תפילה, חיוב בשעות תרומה, הציבו מורות כממלאות מקום - ואז לא שילמו על החופש הגדול, על דמי לידה, תוספת מחנכות וקרן השתלמות). סכוי מאוד גבוה שכולן תתקבלנה, ואחת כבר בהסדר. המדינה הצהירה בתביעות האלה שהן באחריות העמותה והמדינה לא תשלם עליהן.
לכל החובות הללו אין להם מאיפה לשלם מלבד לגלח איכשהו את שכר המורות, כי זה הכסף היחידי שהם מקבלים.

אלה העובדות, הן כתובות שחור על גבי לבן בדו"חות של החינוה"ע עצמו.

כעת אתם יכולים להאמין לחיים ביטן, שאתמול נפתחה נגדו חקירה על כך שגנב מכספי המורות ב"בני יוסף" כדי לשלם לעיתון ה"דרך", או לבדוק בעצמכם.

צוק איתן

משתמש פעיל
נו......... האם חינוך העצמאי מכין קרקע פורייה לתביעה הבאה של המורים בנושא קיצוצי מישרה??? ומה פירוש "הרעה מסוימת"? מותר או אסור???
הם כתבו במפורש במכתב לפני חודשיים שיש ענין כזה של מחויבות העסקה לזה הם מתחייבים קרי 80% משרה ועוד 6% משרת אם זה הכל
כשישבתי עם עו"ד לעניני עבודה האם יש פה הרעה ? הוא ענה תשובה שמסכמת הכל שהיא שצריך לבדוק כמה פר שעה שכר מקבלים בעולם ישן וכמה באופק אם זה פחות אז ודאי שצריך לשמוע מהם הסבר בענין
שמניח את הדעת אם לא יהיה אפשר להתקדם הלאה לבית משפט

צוק איתן

משתמש פעיל
במחילה, זה פשוט לא נכון.
יש גרעון של 350 מליון שקל, רובו מתשלומי הפנסיה. הוא לא ישן, הוא גדל בכל שנה ב10-20 מליון שקל. זה אומר שבמוקדם או במאוחר לא יוכלו לשלם פנסיות. יש עוד גרעון ענק בפנסיה תקציבית (מיליארדים) שהם אפילו לא טרחו לחשב מהו.
יש גרעון שוטף של 80 מליון שקל. זה אומר שבכל שנה מוציאים 80 מליון שקל יותר מאשר נכנס מהחשכ"ל. זה גם גרעון שגדל עם השנים, הוא לא רק מורשת עבר. את הגרעון הזה חלק כיסו בתשלום לא חוקי מהחשכ"ל (שיכול להיות שהוא הפסיק) וחלק בגניבה מההפרשות לפנסיה, שהביאה לגרעון הענק הראשון. זה אומר שדה פקטו הם חייבים, *כרגע*, 80 מליון שקל.
יש 7 תביעות ייצוגיות. (התרומה שהורידו מהמשכורת, לא שילמו על שעות תפילה, חיוב בשעות תרומה, הציבו מורות כממלאות מקום - ואז לא שילמו על החופש הגדול, על דמי לידה, תוספת מחנכות וקרן השתלמות). סכוי מאוד גבוה שכולן תתקבלנה, ואחת כבר בהסדר. המדינה הצהירה בתביעות האלה שהן באחריות העמותה והמדינה לא תשלם עליהן.
לכל החובות הללו אין להם מאיפה לשלם מלבד לגלח איכשהו את שכר המורות, כי זה הכסף היחידי שהם מקבלים.

כעת אתם יכולים להאמין לחיים ביטן, שאתמול נפתחה נגדו חקירה על כך שגנב מכספי המורות ב"בני יוסף" כדי לשלם לעיתון ה"דרך", או לבדוק בעצמכם.
שבןע שעבר היה כנס בבי"ס שלנו. נאם שם מול כל המורות העוזר מנ"כל ואמר במפורש שמכל התקציב של אופק הרשת לא לוקחת שקל אחד לכיס הכל מפוקח דרך החשב ולכן צריך לעבוד את הפרטני וכו וכו

ctrl-p קונטרול פי

משתמש מקצוען
במחילה, זה פשוט לא נכון.

אתה מערב מין בשאינו מינו.
אני דברתי על הדוח שהכין אלקלעי,
שהוא מדבר על הגרעון השנתי,
ואתה מדבר על סיפר עוד יותר ישן, שלא הפרישו לפנסיות.
תבדוק דוחות של שנים אחורה,
והחשכ"ל לא מעביר כסף, הוא מבצע את ההעברה.
יום טוב

ctrl-p קונטרול פי

משתמש מקצוען
הם כתבו במפורש במכתב לפני חודשיים שיש ענין כזה של מחויבות העסקה לזה הם מתחייבים קרי 80% משרה ועוד 6% משרת אם זה הכל
כשישבתי עם עו"ד לעניני עבודה האם יש פה הרעה ? הוא ענה תשובה שמסכמת הכל שהיא שצריך לבדוק כמה פר שעה שכר מקבלים בעולם ישן וכמה באופק אם זה פחות אז ודאי שצריך לשמוע מהם הסבר בענין
שמניח את הדעת אם לא יהיה אפשר להתקדם הלאה לבית משפט
כמו שהוא אמר לך,
צריך לשבת איתם ולשמוע הסבר.
ובעבר הפניתי שאלה לעו"ד לעניני עבודה,
והוא השיב לי שאין פה עילה לתביעה, כיון שזה הסכם שכר חדש.
ואין פה הפחתה במשכורת.
ההפחתה פר שעה, היא בדיוק כמו בהסכם עם ההסתדרות הכללית, כשנכנסו לאופק.
החוק קובע הרעה יסודית, וככל שזה לא מתקיים אין עילה לתביעה.
ובכל מקרה, אי אפשר לחייב אותם לשלם, אלא תוכל להתפטר ושזה ייחשב כפיטורין מצד המעסיק, ויחויבו לשלם פיצויים.
מה שלא נראה לי שיש איזה עובד שמתכנן לפרוש, ככה שזה הרבה דיבורים, פחות מעשיים.

סבא ירושלמי

משתמש חדש
מנוי פרימיום
אתה מערב מין בשאינו מינו.
אני דברתי על הדוח שהכין אלקלעי,
שהוא מדבר על הגרעון השנתי,
ואתה מדבר על סיפר עוד יותר ישן, שלא הפרישו לפנסיות.
תבדוק דוחות של שנים אחורה,
והחשכ"ל לא מעביר כסף, הוא מבצע את ההעברה.
יום טוב
כל מה שכתבתי מופיע בדוח של אלקלעי

החשכ״ל הוא האחראי על העברות הכספים מטעם המדינה, ובידיו הסמכות להעביר או לא להעביר. אם ההעברות מכילות כספים לא חוקיים - לא רק שמותר לו לא להעביר, אסור לו להעביר.

לסיכום:
יש חוב מיידי של 140 מליון שקל לפחות. הוא לא ישן, הוא גדל ב10-20 מליון שקל כל שנה
יש גרעון מהפנסיות של 350 מליון שקל, גם הוא גדל כל שנה
לחינוה״ע אסור להשתמש בכספים השכר של המורות לשלם את הגרעון הזה והחשכל התרה בהם שיפסיק לעשות העברות לא חוקיות. מצד שני לחינוכה אין שופ מקור אחר לשלם את הגרעון.
בחודשיים האחרונים היו בעיות ״טכניות״ עם השכר

יקרא הציבור וישפוט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה