כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

פינגווין

משתמש מקצוען
׳כאן 11׳: במשרד האוצר דורשים מבתי הספר שמשתייכים לרשתות של ש"ס ויהדות התורה לעמוד בשורת דרישות, כדי להוכיח שהם מלמדים לימודי ליבה - ולא יוצאו מהרשתות ויאבדו רבע מתקציבם.

אבי חיל

משתמש פעיל
עזות מצח!!! תנו לאנשים לפרנס את המשפחות שלהם בכבוד, בלי קשר למה הם מלמדים,פשוט הזוי!!!

ברכה וישועה

משתמש פעיל
אולי צריך להתחיל עם הבתי ספר שכולם לומדים ליבה ואחרי זה ילכו גם על התלמודי תורה חבל שכולם יפסידו
מה שקורה באל המעיין כל התלמודי תורה נחשבים לחלק מל המעיין וכמה הם לומדים ליבה...
לחינוך העצמאי בשעתו הגראי"ל אחז שחינוך העצמאי יכול להתחייב על לימודי ליב"ה [היות שבמוסדות הקירוב לכתחילה שילמדו ליב"ה] אמנם יש עוד תלמודי תורה חשובים ונכבדים אבל הם מועטים יחסי

יאט

משתמש פעיל
אני מעתי שהמפקחות בבני יוסף אומרות לגשת לבית דין לעבודה כדי שישלמו לנו את מה שעבדנן.
מורות ז ח יצאו קרחות מכאן ומכאן כיון שגם לא קיבלו ז' ח' וגם לא אופק חדשששששששששש.
עורך דין המעוניין לקחת על עצמו את הפרויקט מוזמן לאגד את כל המורות ולתבוע את משרד הינוך או הרשתות...

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הנה אני :)
ואין לי עדין מידע חדש:(
אגב שלשום תוך כדי הפגישה של שר החינוך עם ועד החינוך, יצא ההוראה של החשכ"ל לרשתות המובאת בספוילער למטה. נראה כמו סוג של ניסיון השפעה תוך שימוש באיומים, או נקמה, אין לי הסבר אחר
פשוט נלחמים בנו בכל הכוח, ויעשו הכל כדי להרוס ולהחריב

החשב הכללי של משרד האוצר, יהלי רוטנברג, שיגר הערב מכתב לשר במשרד החינוך, חיים ביטון, שהיה מנכ"ל רשת החינוך של ש"ס, והודיע כי הוא דורש שרשתות החינוך החרדיות יאפשרו למשרד האוצר לפקח באופן אפקטיבי על ההתנהלות הכספים שלהן. רוטנברג הוסיף כי אם הרשתות לא יעשו כך, בכוונתו להוציא את החשבת שמוצבת בהן מטעמו באופן שיחשוף אותן לתביעות.
רוטנברג התייחס עוד לאופן ההעסקה של העובדים ברשתות ואמר שהוא נעשה בצורה שאין למדינה יכולת לעקוב אחר שעות ההוראה והעברה של השכר. החשב הכללי דרש שהרשתות יסכימו לעיבוי משמעותי של מערך החשבות שלהן ולהעברה של מלוא הסמכויות בעניין לחשב הכללי. בנוסף, הודיע להן כי אם לא יעשו כן, יוציא את החשבת מטעמו מהרשתות באופן שיחשוף אותן לתביעות ויביא לכך שהמדינה תפסיק לכסות חריגה שלהן ממסגרת התקציב.
בנוסף רוטנברג מאיים בסנקציות: "ככל ולא ייערך בטווח הזמן המיידי תיקון יסודי במערך הכספים בשתי הרשתות לא תיוותר לנו ברירה אלא לפעול לניתוק הרשתות ממערכות התקציב של המדינה, הפסקת התקצוב הישיר והוצאת החשב מהרשתות"

jdn

משתמש פעיל
ויעשו הכל כדי להרוס ולהחריב
אם יהיה פיקוח על ההתנהלות הכספית, מה רע בזה?
סוף סוף הרשתות יפסיקו להתנהל כמו שטיבל, ותהיה שקיפות. מה גם שזו אחת הדרישות להיכנס לאופק חדש, כך שאין בזה שום חידוש.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
אם יהיה פיקוח על ההתנהלות הכספית, מה רע בזה?
סוף סוף הרשתות יפסיקו להתנהל כמו שטיבל, ותהיה שקיפות. מה גם שזו אחת הדרישות להיכנס לאופק חדש, כך שאין בזה שום חידוש.
יש בעיה גדולה לדעתי לחינוך העצמאי, היות שבפועל נפתחים הרבה בתי ספר בריכוזים החרדים וחלקם אחד ליד השני, ואם היו מצרפים אותם לבית ספר אחד היו צריכים לקצץ שעות הן בניהול והן בשעות של המורות, ולכן הפיקוח רוצה להיכנס ולבדוק, ויהיה הרבה קיצוצים בשעות למורות

פינגווין

משתמש מקצוען
יש בעיה גדולה לדעתי לחינוך העצמאי, היות שבפועל נפתחים הרבה בתי ספר בריכוזים החרדים וחלקם אחד ליד השני, ואם היו מצרפים אותם לבית ספר אחד היו צריכים לקצץ שעות הן בניהול והן בשעות של המורות, ולכן הפיקוח רוצה להיכנס ולבדוק, ויהיה הרבה קיצוצים בשעות למורות
??
הבעיה הזו קיימת רק בבתי ספר של הקירוב

ברכה וישועה

משתמש פעיל
??
הבעיה הזו קיימת רק בבתי ספר של הקירוב
גם ריכוזים החרדים בשנים האחרונות הכניסו את כל המוסדות החסידיים לחינוך העצמאי, חלקם יש כיתות מלאות אבל הם לא מלאים לפי המקסימום שהם יכולים למלא, ולכן שיאחדו אותם יפסידו אלפי שעות למורות

צוק איתן

משתמש פעיל
דברתי עם מורה שאביו מנהל בבני יוסף שהכדור חזר לפתח משרד החינוך והעיכוב עקב בתי ספר הערבים שהם גם דורשים להיכנס לאופק חדש

חיהחנה

משתמש פעיל
הערבים רוצים שעות נוספות כדי ללמד את התלמידים להיות טרוריסטים כנראה השעות לא מספיקות להם......

jdn

משתמש פעיל
אני שמעתי על בית ספר בחינוך העצמאי שהתחיל היום לעבוד לפי מערכת מלאה של אופק.
לכאורה זה מלמד על בטחון מוצק שהאופק ייכנס, כי אם לא כך, היו מחכים עד שהעניינים יתבהרו

צוק איתן

משתמש פעיל
אני שמעתי על בית ספר בחינוך העצמאי שהתחיל היום לעבוד לפי מערכת מלאה של אופק.
לכאורה זה מלמד על בטחון מוצק שהאופק ייכנס, כי אם לא כך, היו מחכים עד שהעניינים יתבהרו
יכול להיות
אבל כתבו בפורום גם לפני חודש על בי"ס אחר שאמרו להם כך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה