כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

ששנה טובה

משתמש רשום
מקדמות )הנחה בארנונה(
כידוע, גורמים רבים עיניהם צרה בהצטרפות החינוך העצמאי לאופק חדש. הם פעלו בכל דרך אפשרית למנוע זאת במשך שנים
רבות, וביתר שאת, בחודשים האחרונים בהם נעשה הדבר לעובדה קיימת.
די בכך בכדי להעיד רבות על גודל הבשורה שבאופק חדש!
במכתבי, לקראת המשכורת האחרונה, לאחר אישור הממשלה, ציינתי כי נותר תהליך בירוקרטי של 'פרסום ברשומות', בסופו,
יתאפשר להעביר מידית את כספי המקדמות עבור החודשים בהם עבדתם ע"פ שבוע העבודה של אופק חדש. לשם כך, ועל מנת
למנוע עיכוב נוסף ומיותר, כבר בתלוש השכר האחרון הוכנסו המקדמות, עובדה שתאפשר את העברת המקדמות בפעימת תשלום
נוספת מיד כשהתהליך יסתיים מבלי לעכב זאת לתחילת החודש הבא.
לא מיותר לציין ולהזכיר: מקדמות, אינן תוספת השכר הקבועה באופק חדש, אלא מקדמה מינימלית בלבד ובסיום הליך קביעת
'דרגת אופק' פעולת ההמרה )קביעת הדרגה נעשית ע"י משרד החינוך ללא יכולת השפעה של החינוך העצמאי( יקבע ערך השעה –
האישי וישולם השכר המדויק.
)ניתן לקבל הערכה משוערת, באמצעות סימולטור השכר שפורסם, ובלבד שמזינים את השעות המעודכנות ע"פ אופק חדש(
למקדמות תהיה לעיתים השפעה על גובה הנחה בארנונה, שכן שכר המורה באופק חדש, גבוה יותר!
חשוב להביא לידיעתכם כי ברשויות מסוימות הובטח לנו, שלפנים משורת הדין, יאפשרו להציג דפי עו"ש בנקאיים כדי להוכיח
שסכום המקדמות לא נכנס במועד. רשויות אחרות תאפשרנה לחשב ממוצע הכנסה כלל שנתי.
משרת אם
מורות רבות העלו טענות על הורדת היקף המשרה באופק חדש.
כדי לעשות סדר בנושא, נשתמש לשם הנוחות בשתי הגדרות; "היקף משרה" ו"מחוייבות העסקה".
מורה אם בעלת "מחויבות העסקה" של 80% , קיבלה עד כה תוספת 'אם' של 10% ו"היקף המשרה" גדל ל 90% . כשהילדים עוברים
גיל 14 , מתבטלת זכאות 'אם' ו"היקף המשרה" חוזר לעמוד על 80% .
במעבר לאופק חדש, נותרת "מחויבות העסקה" בלבד, ואילו זכאות אם מתוגמלת באופן אחר )הפחתת שעות עבודה( א"כ היקף
משרתה באופק חדש, יהיה תואם לנדרש ול"מחוייבות העסקה" של המורה ויעמוד על 80% .
לפנים משורת הדין)!( החליטה הנהלת החינוך העצמאי להטיב עם המורות ולהעלות את "מחויבות העסקה" לדרגה הבאה
שבטבלאות שבוע העבודה ולפיכך, תעמוד "מחויבות העסקה" ו"היקף המשרה" של מורה זו, על 86.1% .
הטבה שתישאר גם אחר שבטלה זכאות 'מורת אם'!
לסיכום,
אנו מבקשים לציין את הברור, כי כל שקל בתוספת תקציבית של 'אופק חדש', מיועד אך ורק לצוותי ההוראה!! זו יעודה של
התוספת, לכך אנו מחויבים ובכך אנו גאים!
תלמידינו יקבלו מענה פדגוגי נרחב יותר להגשמת היעוד של 'החינוך העצמאי' לחינוך ילדי ישראל לגדול בתורה ויראת שמים. -
צוותי ההוראה, יקבלו מענה באמצעות עיבוי המשרה וגובה השכר שיסייע בידם להגשמת היעוד החינוכי.
עברנו עד כה מכשולים רבים בהצלחה רבה ובס"ד. בעזרת מעט סבלנות ואמון בצדקת הדרך ותוך התעלמות משמועות המופצות,
ניווכח לראות ביתרונות הרבים, הערכיים והפדגוגיים לתלמידים והגשמיים לכל עובד הוראה.
בכבוד ובברכה
הרב אליעזר סורוצקין
המנהל הכללי

בת ה

משתמש רשום
א. מיעוט המורות שאינן אמהות
ב. אם היקף המשרה יהיה 91 כל מורה תצטרך להוסיף שעה
ג. מה זה נקרא לא מוכנות הם לא יכולות להצטרף לאופק בלי להוסיף שעות
הן מצטרפות אבל לצערן באוזי משרה נמוכים השווים ל16 שעות פרונטליות כמו שהן היו עד היום שזה אומר בערך 61.1 אחוזים

לורן

משתמש צעיר
שאלה למבינים כאן: הBA שלי הוכר מה1/4, מה שאומר שבתלוש מרץ לא היה לי BA.
האם כדאי לי להצטרף השנה לאופק או בשנה הבאה שאז תלוש מרץ כן יהיה מעודכן עם BA?
האם יש הבדל גדול בדרגה שתקבע לי?

אב"ם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא הבנתי אם יש לי פנסיה תקציבית האם שווה לי להיכנס ורוב השעות שלי ז-ח .
למבנים אודה

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
הכל יכול להיות
משתמש חדש, עם 4 הודעות נכון לעת כתיבת ההודעה
לקח את ההודעה הראשונה של האשכול הענק הזה וכתב את המשפט הלא קשור הזה
בחייאת, תעשה ניסיונות על פרוג באשכולות אחרים

fik93304

משתמש חדש
יש לי שלושה ימים להחליט האם לצאת מאופק או לא ואני מתלבטת מה לעשות...
אני מחנכת אם, עם 31 שנות ותק הקף המשרה שהיה בעולם ישן- 90%=24 ש"ש. ובאופק נאמר לי שיהיה לי 19 ו-4+4 פרטני ושהיה(בפועל רק 2+2). ויש לי פנסיה תקציבית.
האם שווה או לא? מה הפער שיכול להיות במשכורת בכאלו נתונים?

THE YH

משתמש חדש
כרגיל...
המון תלונות ובסוף הכל עורבא פרח
מה יותר ברור מהנתון הבא:
מורה עובדת 80 אחוז ומקבלת 86.1 אחוז
איך ניתן לקרוא לזה "לקחו את משרת אם"????
אני בכל אופן לא מעוניינת לעבוד 86 אחוז ולקבל 91...
גם ככה התוספת בשעות העבודה מכבידה מבחינת לו"ז על ניהול הבית ואני ממש מרוצה שעלי לעבוד 80 אחוז בלבד ולקבל תוספת משמעותית בשכר.
מי שרוצה לעבוד בעולם הישן פחות 3 ש"ש ולקבל משכורת נמוכה בהרבה שיהיה לה לבריאות.
תבינו שלעבוד 91 אחוז זה אומר לעבוד יותר באופן משמעותי... אבל מהתרשמותי אין כאן הרבה שהבינו את זה... חושבים שזה שורה בתלוש כמו בעולם הישן ורק השאל אם "נקבל" את האחוזים או לא...
אלא אם כן מורים מתיימרים לחשוב שהם יעבדו 80 אחוז ויקבלו 91 ... חה.. חה... ( כן כן !!! היו גם תגובות כאלו שנכתבו ברצינות תהומית...)

ב.
יצא לי לקרוא בימים האחרונים כמה תגובות פאניקה מסוג אחר: האם נקבל בסוף את המקדמות או לא....
על זה מה יש לומר??? !!!
גם לאחר שהספרות כבר בתלוש עדיין להיות פסימי?????

ג.
יתכן מאוד וקיימים גורמים מתסיסים ממקומות זרים שרוצים לתקוע מקלות.... והם שותפים לחלק מהתגובות כאן
על המערכת הכללית אני יכול להאמין הכל...
מה שבטוח שהחינוך העצמאי נאמן עלי יותר!

חוחית

משתמש סופר מקצוען
יתכן מאוד וקיימים גורמים מתסיסים ממקומות זרים שרוצים לתקוע מקלות.... והם שותפים לחלק מהתגובות כאן
מסקרן.
מיהם הגורמים המתסיסים?

מצטערת, החינוך העצמאי לא נאמן עלי אחרי שמשך שנים רבות גזלו אותי.
בשעת התנדבות ובחיוב לתרום!

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
סתם מעניין, האם הציטוטים הבאים הם חלק מהגורמים המתסיסים? והאם החינוך עצמאי נאמן עליהם? רק שואל
נדמה לי שעדיין לא דיברו כאן על האפליה ברפורמת אופק כלפי המורים המצטרפים כעת:
לדעתי זה ממש עוול ועושים עלינו סיבוב... מישהו צריך להציף את זה.
כפי שציינתי לכלל העובדים באופק הייתה העלאה בשכר היסוד של 8.5 אחוז וזה פשוט פסח על מי שלא הייתה תחת המטרייה הנכונה...
ובכן, קיבלנו את הדף של הסימולטור מהחינוך העצמאי...
התוצאה - אתם שואלים?

מביש! ומביך עד מאוד!!!
מעבר לעובדה שלא מפורט אופן החישוב... התוצאה של החישוב לדידם היא פער של יותר מ- 2000 ש"ח !!!! בין שכר יסוד שנותן המחשבון של יוניק ל"סימולטור" שלהם! הווי אומר 7200 במקום 9300 שזה דרגה 1 במקום 4.5 למורה שיש לה את כל הגמולים + תואר והיא בוותק 18 !!!!!
סליחה אם זה קצת אישי, פשוט לא אוהב את היפיפות נפש של 'גורמים זרים' ו'עלי הוא נאמן'. אז בבקשה, כמו שלך מותר לשאול שאלות, גם לכולם מותר

נערך לאחרונה ב:

צוק איתן

משתמש פעיל
יש לי שלושה ימים להחליט האם לצאת מאופק או לא ואני מתלבטת מה לעשות...
אני מחנכת אם, עם 31 שנות ותק הקף המשרה שהיה בעולם ישן- 90%=24 ש"ש. ובאופק נאמר לי שיהיה לי 19 ו-4+4 פרטני ושהיה(בפועל רק 2+2). ויש לי פנסיה תקציבית.
האם שווה או לא? מה הפער שיכול להיות במשכורת בכאלו נתונים?
בוודאי ששווה יהיה לך תוספת באזור ה2000 שח יותר בנטו
ובנוסף התוספת אם ממשיך גם לאחר גיל 14

יבנה המקדש

משתמש מקצוען
מחנכת ב ז ח שעבדה עד היום 17,
צריכה להוסיף בין 10 ל12 שעות בביה"ס בסה"כ (מחנכת עם שעות גיל 14 תוספת)
הווי אומר : 60% תוספת עבודה
תמורת 25% אחוז תוספת שכר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה