יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יש לי כמה שאלות בנושא משכנתא
א.איך זה להגיש בצורה דיגיטלית, לי זה יותר נוח השאלה אם מבחינת הבנק זה אותו דבר, או שיותר קל אצל פקיד
ב. אם המשכורת עלתה רק בחודשיים האחרונים, איך הבנק מתייחס לזה
ג.האם במחיר למשתכן, אכן הבנק יסתפק רק בעשר אחוז לדירה שעולה באזור 1.4
ד.אם יקח שבוע- שבועיים עד שיכנס לי לבנק הכנסות החודש השלישי מבחינת המדד הטוב לממוצע הכנסות טוב, האם כבר אפשר להגיש או לחכות שישתקף בחשבון.
ה.עד כמה בודקים לי חשבון בנק שהוא לא ממש פעיל אבל קיים, האם חייבת להביא אותו?
אשמח לתשובות אפילו חלקי
בדיגיטאלי זה רק התחלתי . תתחילי שם כבר עכשיו. עד שתצטרכי להגיד טפסים כבר יכנס המשכורת השלישית וזה מעולה בשביל מכל הבחינות. אם בחשבון הנוסף אין משהו חריג אין סיבה לא להראות אותו.
מחיר למשתכן הבנק נותן 75 אחוז מערך הדירה שבדרך כלל הוא מגיע ל 90 אחוז בפועל. לפעמים אפילו יותר אבל הבנק יתן עד 90 אחוז.
נמלצה הכי טובה אחרי הכל תמהילים ? תשאלי פה בקבוצה מה הכי כדאי יש פה מבינים ויעזרו לך מאוד בזה. זה יכול להיות פערים ממש גדולים

נחמי3

משתמש מקצוען
בדיגיטאלי זה רק התחלתי . תתחילי שם כבר עכשיו. עד שתצטרכי להגיד טפסים כבר יכנס המשכורת השלישית וזה מעולה בשביל מכל הבחינות. אם בחשבון הנוסף אין משהו חריג אין סיבה לא להראות אותו.
מחיר למשתכן הבנק נותן 75 אחוז מערך הדירה שבדרך כלל הוא מגיע ל 90 אחוז בפועל. לפעמים אפילו יותר אבל הבנק יתן עד 90 אחוז.
נמלצה הכי טובה אחרי הכל תמהילים ? תשאלי פה בקבוצה מה הכי כדאי יש פה מבינים ויעזרו לך מאוד בזה. זה יכול להיות פערים ממש גדולים
וואי ממש תודה על כל העזרה.
בינתיים מלאתי אתמול בדיגיטל ועוד לא יצרו קשר....

עקיבֶא.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני זכיתי במחיר למשתכן לפני כחצי שנה ואני מעריך שעד שיהיה כנס זוכים זה יקח מינימום עוד שנה או אולי יותר באיזה שלב כדאי להתחיל להתעסק עם נושא המשכנתאות

פסגות

משתמש מקצוען
למה אתה קורא להתחיל?
אם להתחיל ללכת לבנקים וכו' אז אתה יכול לישון רגוע
ואם לדאוג שיהיה לך הכנסות מתאימות בחשבון אז כמה שיותר מוקדם

שםמשתמש

משתמש פעיל
מה אתם אומרים על הסימולציות הנ"ל.
שניהם באותו בנק.
על מה הייתם הולכים?צפה בקובץ המצורף 702247
הצעות מעודכן.jpg

נערך לאחרונה ב:

נב

משתמש צעיר
מה אתם אומרים על הסימולציות הנ"ל.
שניהם באותו בנק.
אני הייתי ממליצה על התמהיל השני, בראשון יש יותר מדי הרבה צמוד...
אלא א"כ יהיה לך עוד כמה שנים סכום של כסף לסגור מסלול צמוד, ואז צריך לשקול מחדש.
הריביות אגב מעולות, איזה בנק זה?

שםמשתמש

משתמש פעיל
אני הייתי ממליצה על התמהיל השני, בראשון יש יותר מדי הרבה צמוד...
אלא א"כ יהיה לך עוד כמה שנים סכום של כסף לסגור מסלול צמוד, ואז צריך לשקול מחדש.
הריביות אגב מעולות, איזה בנק זה?
בדיסקונט
זה בדיוק מה שאני מסתפק האם שווה לקחת יותר בצמוד מדד שזה סיכון מצד אחד, אבל גם מקטין סיכון כי זה רק ל10 שנים.
או שעדיף לקחת פחות בצמוד מדד אבל מצד שני זה ל15 שנים שזה יותר סיכון?

נב

משתמש צעיר
זה בדיוק מה שאני מסתפק האם שווה לקחת יותר בצמוד מדד שזה סיכון מצד אחד, אבל גם מקטין סיכון כי זה רק ל10 שנים.
או שעדיף לקחת פחות בצמוד מדד אבל מצד שני זה ל15 שנים שזה יותר סיכון?
הזנתי את הנתונים שלך במחשבון משכנתא, בהנחה שהמדד יעלה כל שנה ב1.5% שזה הממוצע שצריך להיות...( השאיפה של בנק ישראל שכל שנה יעלה המדד בין 1%-3%) אז המסלול השני כדאי יותר... כמובן שהכל משוער, הכל תלוי במצב המדד, שיותר הגיוני שיעלה מעכשיו מאשר שירד..
יש גם אופציה נוספת להגדיל את הסכום בקל"צ ע"ח המשתנה צמודה שזה גם מקטין את הסיכון בעליית המדד וגם בסופו של דבר חוסך לך כסף, יתכן שבשביל כזה דבר תצטרך להגדיל מעט את ההחזר החודשי..

שבתאי ספרא

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה אתם אומרים על המשכנתא?
1596460578511.png

שבתאי ספרא

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
דבר ראשון תודה לכולם.
כמה אני יכול לחסוך בערך אם אני ימחזר את זה.

פסגות

משתמש מקצוען
דבר ראשון תודה לכולם.
כמה אני יכול לחסוך בערך אם אני ימחזר את זה.

שםמשתמש

משתמש פעיל
הזנתי את הנתונים שלך במחשבון משכנתא, בהנחה שהמדד יעלה כל שנה ב1.5% שזה הממוצע שצריך להיות...( השאיפה של בנק ישראל שכל שנה יעלה המדד בין 1%-3%) אז המסלול השני כדאי יותר... כמובן שהכל משוער, הכל תלוי במצב המדד, שיותר הגיוני שיעלה מעכשיו מאשר שירד..
יש גם אופציה נוספת להגדיל את הסכום בקל"צ ע"ח המשתנה צמודה שזה גם מקטין את הסיכון בעליית המדד וגם בסופו של דבר חוסך לך כסף, יתכן שבשביל כזה דבר תצטרך להגדיל מעט את ההחזר החודשי..

גם אני חשבתי ככה.
את ההצעה השניה קיבלתי לבד, השנייה מיועץ משכנתא.(הגון וישר שאני סומך עליו)
לטענתו, בגלל שזה רק ל10 שנים זה לא סיכון כי המדד לא יעלה הרבה.
וצמוד המדד שאני קיבלתי ( ההצעה השניה) זה ל-15 שנים.

במחשבון שלו התמהיל הראשון יחסוך עוד 8,000 על ההצעה השניה.
זה נכון?

פסגות

משתמש מקצוען
גם אני חשבתי ככה.
את ההצעה השניה קיבלתי לבד, השנייה מיועץ משכנתא.(הגון וישר שאני סומך עליו)
לטענתו, בגלל שזה רק ל10 שנים זה לא סיכון כי המדד לא יעלה הרבה.
וצמוד המדד שאני קיבלתי ( ההצעה השניה) זה ל-15 שנים.

במחשבון שלו התמהיל הראשון יחסוך עוד 8,000 על ההצעה השניה.
זה נכון?
תעשה מחשבון לבד מה הבעיה?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה