יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לסכום של 60 אלף, לא מתחיל להיות שווה לשעבד נכס, הליך משכנתא וכו'.
אכן חשפת את אמריקה.
הכוונה בשאלה הייתה בעיקר האם יש לו משכנתא ומאיזה בנק (לרוב לבעל נכס יש משכנתא), יש מבצעים והטבות בבנקים להלוואות לבעלי משכנתאות.

שרילנקה

משתמש פעיל
במקרה שלהם ממש פשוט וקל כמו שנכתב בבנק יהב יש גם בבנלאומי .בהעברת משכורת כמעט כל בנק יכול להביא הלוואה בסכום כזה עם ריביות טובות ואם יש לכם משכנתא אפשר להכניס למשכנתא... שזה לפעמים ממש שווה בסכום כזה בכל אופן כמו שנאמר הריביות חשובות...אפשרויות יש... קדימה.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
אכן חשפת את אמריקה.
הכוונה בשאלה הייתה בעיקר האם יש לו משכנתא ומאיזה בנק (לרוב לבעל נכס יש משכנתא), יש מבצעים והטבות בבנקים להלוואות לבעלי משכנתאות.
בלקיחת משכנתא (או תקופה אחריה), לא לכל מי שיש משכנתא...

ואם יש לכם משכנתא אפשר להכניס למשכנתא...
תחכים אותי בבקשה?

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בלקיחת משכנתא (או תקופה אחריה), לא לכל מי שיש משכנתא...
ממש ממש לא נכון.
גם לכל מי שיש משכנתא פעילה, גם אם נלקחה לפני 8 שנים, תלוי באיזה בנק.
תברר אצל יועצים או בבנק.

נערך לאחרונה ב:

ביגי תילי

משתמש חדש
שלום,

לקחתי משכנתא לפני כחודש וכעת אני רוצה להחזיר את כל המסלול של הריבית המשתנה צ.מדד (מראש לקחתי סכום גבוה יותר ממה שהייתי צריכה כדי להגדיל את המסלול של הפריים) מה הפרוצדורה?האם הבנק יכול לסרב? ואיך מחשבים את הקנס שעלי לשלם?

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
שלום,

לקחתי משכנתא לפני כחודש וכעת אני רוצה להחזיר את כל המסלול של הריבית המשתנה צ.מדד (מראש לקחתי סכום גבוה יותר ממה שהייתי צריכה כדי להגדיל את המסלול של הפריים) מה הפרוצדורה?האם הבנק יכול לסרב? ואיך מחשבים את הקנס שעלי לשלם?
אם תמהר להחזיר לא יהיה לך קנס.
תתקשר לנציגות משכנתאות בבנק, אחרי העברת הסכום תתקשר לוודא שרק המסלול הזה נפרע, ולא כל המסלולים באופן יחסי.

ביגי תילי

משתמש חדש
תודה!
אני קודם מעביר את הכסף ואח"כ מבקש לוודא שזה המסלול שרציתי או שצריך לתאם איתם את הפירעון.

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
תודה!
אני קודם מעביר את הכסף ואח"כ מבקש לוודא שזה המסלול שרציתי או שצריך לתאם איתם את הפירעון.
נכון.
אפשר גם לציין קודם, אבל חייבים לוודאות אח"כ.

ברוגע

משתמש פעיל
שלום,

יתכנו קנסות. גובהם והאם יש קנסות תלוי בשאלה מתי לקחת בחודש שעבר ולאיזו תקופה. כדי להיות בטוח תבקש מהבנק דוח יתרה לסילוק ותראה אם יש קנסות פרעון מוקדם על המסלול.
בכל מקרה הבנק לא יכול לסרב לפרעון, ואתה צריך לומר לו איזה מסלול אתה פורע

גיטרה

משתמש מקצוען
מקווה שכותרת האשכול עדיין רלוונטית.
אם כן, אשמח ליעוץ עקרוני:
מעוניינים לקנות דירה באזור המרכז, בסכום של כ 1.8 מיליון. (זו לא דירה ראשונה, אבל נמכור את הדירה הקודמת).
הון עצמי קיים - כ 400K, משכורות של 18K עם צפי לעלייה.
בנתונים הנוכחיים אני מבינה שאין אפשרות, ואנחנו רחוקים מזה מאד.
השאלה היא יותר איפה לשים את הדגש בשביל להצליח להגיע לרכישה כזו תוך שנים ספורות ככל האפשר.
בהכנסות גבוהות יותר? בהגדלת הון עצמי (ע"י הלוואות / החזר משכנתא נוכחית)? בכמה? האם לדירה בסכום מעט יותר נמוך, הסיכוי טוב יותר משמעותית?
לא מצליחה להבין משלל המחשבונים ברשת מה כדאי כרגע לעשות, ומה הסכומים המשוערים שחסרים לנו.
אשמח למידע.

תודה.

abc321

משתמש פעיל
מעוניינים לקנות דירה באזור המרכז, בסכום של כ 1.8 מיליון. (זו לא דירה ראשונה, אבל נמכור את הדירה הקודמת).
השאלה היא יותר איפה לשים את הדגש בשביל להצליח להגיע לרכישה כזו תוך שנים ספורות ככל האפשר.
בהכנסות גבוהות יותר? בהגדלת הון עצמי (ע"י הלוואות / החזר משכנתא נוכחית)? בכמה? האם לדירה בסכום מעט יותר נמוך, הסיכוי טוב יותר משמעותית?
לא מצליחה להבין משלל המחשבונים ברשת מה כדאי כרגע לעשות, ומה הסכומים המשוערים שחסרים לנו.
אשמח למידע.

תודה.
הגדלת הון עצמי ב 140,000 שח

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אפשרי לגמרי!
ניתן להוסיף עוד 100,000 ש"ח אפ' בהלוואה נוספת.
החזר משכנתא על 1,400,000 הנותרים שווה כ 5,600/5,900 ש"ח, החזר חודשי.
לא לקחתי בחשבון כמה כסף תקבלו תמורת מכירת הנכס הקיים (והאם יש עליו משכנתא ובאיזה סכום).
מסים גם לא החשבתי, לפי איך שאני מבין לא תשלמו מיסים כי אתם מחליפים נכס, תאלצו למכור את הנכס הנוכחי תוך שנה וחצי [-עניין לעו"ד].

ברוגע

משתמש פעיל
אשמח למידע.

תודה.
יש כאן כמה שאלות,
1. מה המשכנתא שאתם באמת צריכים, כלומר, מה הפער בין הסכום שישאר לכם ביד מהמכירה של הקיים לבין עלות הנרכש
2. צריך יותר פרטים על הכנסות שלכם ממה הם מורכבות
3. מובן מהשאלה שיש משכנתא על הקיים. צריך לדעת באיזה בנק היא ומה יתרתה כעת ומה שווי הנכס הקיים

על פניו מבחינת הכנסות, אם הם תקניות ואין לכם התחייבויות נוספות ניתן כבר כעת לקבל משכנתא על המבוקש.
איך?
זה תלוי בשאלות לעיל, מה הפער אחרי המכירה, ומה גובה ההתחייבויות הקיימות אם ישנן, לפי זה צריך להחליט אם הולכים על גישור על הקיים ומשכנתא רגילה על הנרכש, או גישור/בלון + משכנתא על הנרכש, או שמשלימים הון עצמי בהלוואות בנקאיות

נ.ב. הכיוון שצריך ללכת לא קשור לחשבונות במחשבונים ברשת...
בהצלחה

קרן ש

משתמש פעיל
רק כדי לוודא:
אם לוקחים משכנתא גדולה כדי לפרוע מיידית את המסלולים היקרים, תוך כמה זמן אפשר לפרוע?
הבנק יכול לסרב ולבקש פרעון יחסי?

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה אומרים המבינים
אישור עקרוני -למיחזור 750 ועוד 80 לסגירת הלוואה
70 אחוזי מימון
הכנסה 14.300
250 פרים מינוס-6
250 משתנה צמוד 2.4
250 קל"צ 3.3
כל זה ל-30 שנה
ועוד 80.000 לכל מטרה ל25 שנה קל"צ 3.7
נשמח לשמוע את דעתכם!!
תודה

נערך לאחרונה ב:

A052

משתמש סופר מקצוען
הריביות נראות סבירות לדעתי.
המשתנה צמודה ל30 שנה קצת מפחיד, בתקופה כזו המדד יכול לעלות בעשרות אחוזים. תנסו שגם זה יהיה בקל"ץ.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה