יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

שרילנקה

משתמש פעיל
שלום וברכה רציתי להתייעץ עם המבינים פה על הצעה למשכנתא שקיבלתי.
ההצעה היא עבור דירה בבית שמש במחיר למשתכן ששווייה מוערך בכ-1.200.000
מחיר הדירה הוא 880.000
ההון העצמי שברשותי הוא 380.000
ואני צריך הלוואה של כחצי מליון ש"ח

קיבלתי הצעה בבנק הפועלים למשכנתא ל-30 שנה

חלק א' 30% פריים מינוס חצי

חלק ב' 35% קבוע לא צמוד 3.09%

חלק ג' 35% משתנה צמוד 2.42%

מה אתם אומרים על זה?
הצעה סבבה .אבל ..או שתוריד בשנים לדוגמא ל-20 שנה [רק אם אתה יכול לעמוד בזה..] לא תמיד חושבים על זה וזה חוסך המון כי יורידו לך ריביות ואת זה תעשה לא בפריים.
או שתוריד לפחות מ-45% מימון שזה דרגה פחות עם ריביות יותר טובות..
שוב כל הנ"ל זה בתנאי שיש לך יכולת ולא בשביל לנצח בריביות כי זה טעויות גורליות .
וסה"כ זה סבבה......

שרילנקה

משתמש פעיל
קבלתי הצעה
100 אלף ש"ח קבועה לא צמוד 13 שנה 3.01%
ו - 100 אלף ש"ח משתנה לא צמוד 18 שנה 3%
או
100 א' ש"ח קבוע לא צמוד 13 שנה 3.1%
ו - 100 א' ש"ח קבוע לא צמוד 18 שנה 3.25%
שאלתי
האם הריביות זולות?ואיזה מהן ממולץ
ישר כח על העזרה
קודם כל גבוה [סליחה...] יש על מה להילחם למרות התקופה..
מה אחוז מימון ואיזה בנק ואם יש בעיה בחשבון הכל משנה ..

פארק

משתמש פעיל
קודם כל גבוה [סליחה...] יש על מה להילחם למרות התקופה..
מה אחוז מימון ואיזה בנק ואם יש בעיה בחשבון הכל משנה ..
מדובר במיחזור משכנתא
30 אחוז מימון
בנק פאגי
החשבון מתנהל ב"ה ללא רבב
אשריכם ישראל באמת לא מובן מעליו העזרה המהירה והמקצועית

שרילנקה

משתמש פעיל
מדובר במיחזור משכנתא
30 אחוז מימון
בנק פאגי
החשבון מתנהל ב"ה ללא רבב
אין סיבה להתפשר עוד קצת מיקוח והצעות ממקומות אחרים [קלל..] יהיה שווה מאמץ..תפילות.

שרילנקה

משתמש פעיל
באחוז מימון כזה לטווח של 20 שנה+- פריים מינוס חצי והכל פחותמ3% או לפחות רובו..תפילות.

psps

משתמש רשום
קבלתי הצעה
או
שאלתי
ישר כח על העזרה
זה הלוואה של 200000 ש"ח בלבד או שיש עוד חלק?
מדובר במיחזור משכנתא
30 אחוז מימון
בנק פאגי
החשבון מתנהל ב"ה ללא רבב
אני ממליץ אם זה רק 200000 ש"ח זה לקחת 65000 פריים מינוס 0.5 ל20 שנה והשאר קבוע לא צמוד מדד ל12 שנה ב2.7 , (אם תוריד ל10 שנים עוד 200 ש"ח בחודש זה יורד ל2.4 ופחות),
איפה הדירה? כי אם זה באזור מסיום אני יכול להמליץ לך על בנק טוב,
כמובן עם הדירה שלכם ולא בעמותה אלא הכל כרגיל אז שווה בדיקה בבנק הפעלים

נערך לאחרונה ב:

שרילנקה

משתמש פעיל
זה הלוואה של 200000 ש"ח בלבד או שיש עוד חלק?

אני ממליץ אם זה רק 200000 ש"ח זה לקחת 65000 פריים מינוס 0.5 ל20 שנה והשאר קבוע לא צמוד מדד ל12 שנה ב2.7 , (אם תוריד ל10 שנים עוד 200 ש"ח בחודש זה יורד ל2.4 ופחות),
איפה הדירה? כי אם זה באזור מסיום אני יכול להמליץ לך על בנק טוב,
כמובן עם הדירה שלכם ולא בעמותה אלא הכל כרגיל אז שווה בדיקה בבנק הפעלים
למה בנק הפועלים????

psps

משתמש רשום
אני אחרי 10 משכנתות זה היה הבנק שנתן הכי טוב (סניף מסיום)
אם הדירה בבית שמש אני ממליץ על בנק אחר

צבייון

משתמש מקצוען
השאלה היא מה יקרה אם יתגלה ששיקרת וחלילהה יקרה משהו...... האם ישללו לגמרי את הסכום או שיורידו.
לא נראה לי שזאת השאלה, השאלה היא האם אני מנסה לעשוק אותם בכך שאני משלם פחות כסף על מוצר שעולה יותר ואם זה נכון איני רוצה כלל לעשות את זה אבל אם ההגדרה היא אינו מעשן לא עשקתי כלום.

גיטרה אקוסטית

משתמש מקצוען
לא נראה לי שזאת השאלה, השאלה היא האם אני מנסה לעשוק אותם בכך שאני משלם פחות כסף על מוצר שעולה יותר ואם זה נכון איני רוצה כלל לעשות את זה אבל אם ההגדרה היא אינו מעשן לא עשקתי כלום.
אין כאן עושק, זה בסך הכל ביטוח כמו ביטוח רכב שאדם מבטח ביטוח שאינו תואם, וחלילה כשקורה נזק והסכום הוא רציני ,נכנסים חוקרי הביטוח לתמונה, ומחפשים אם משהו לא תקין ע"מ להוריד את העלויות שלהם,
גם לבנק כנראה שלא באמת אכפת .
אגב ההבדל כזה גדול בין מעשן ללא מעשן?

ברוגע

משתמש פעיל
קבלתי הצעה
או
שאלתי
ישר כח על העזרה
לא כתבת אם יש עוד מאה בפריים או שכל ההלוואה זה 200000 שח.

לפני שאענה אקדים נקודה,

בכל ריבית שלקוח מקבל מבנק, כמעט תמיד הבנק יכל לתת לו תנאים יותר טובים. גם אם הוא קיבל ריבית שנחשבת ריבית רצפה. מעטים המקרים שבנק הגיע לרמה שלא יכול לרדת עוד.
ולכן הבחינה היא האם הריביות שלקוח מקבל הם במדרג הנמוך, בסביבת ריבית הנמוכה לאופי התיק, או שמא בסביבת ריבית בינונית או גבוהה.

מאד קל לענות למי ששואל ולומר אפשר לשפר פה או שם, ואם תוריד שנה אז תגיע לריבית X וכו'.

ולשאלתך,
בין אם יש כאן עוד מאה בפריים ובין אם אין כאן ויש רק 200000 בתיק, הריביות הם בטווח הנמוך לתיק כזה.

זה תיק של 200000/300000 שח, והבנק מעבר למה שהוא מסתכל על הריבית הוא מסתכל על הסכום שהוא מרויח במספרים,
ולכן בתיק עם סכום נמוך אין מספיק רווח לבנק ורמת התימחור שלו גבוהה מרמת תימחוור של בקשה על 700000 שח למשל. כך הבנק מפצה על אבדן הרווח שלו בסכומים.
יש בנקים שלא יסכימו בכלל להגיש תיק על 300000 שח

בנוסף התקופת שנים קצרה אחוז הריבית לא קטן בהתאמה עם ירידת השנים, יש מספר שנים מסויים ששם זה נעצר.

לאור כל זאת הריביות הם בטווח הטוב ללקוח.

ועדיין הבחירה בידך אם לנסות להוריד עוד:)

ברוגע

משתמש פעיל
לא אכנס לויכוח על זה. זה לא נכון. יכול להיות שבתיק שלך אישרו כך מסיבות כלשהם.
לא נכנס לשאלה האם נכון למי שלקח יועץ לבדוק אותו כאן בפורום

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
הצעה סבבה .אבל ..או שתוריד בשנים לדוגמא ל-20 שנה [רק אם אתה יכול לעמוד בזה..] לא תמיד חושבים על זה וזה חוסך המון כי יורידו לך ריביות ואת זה תעשה לא בפריים.
או שתוריד לפחות מ-45% מימון שזה דרגה פחות עם ריביות יותר טובות..
שוב כל הנ"ל זה בתנאי שיש לך יכולת ולא בשביל לנצח בריביות כי זה טעויות גורליות .
וסה"כ זה סבבה......
ממש ממש לא סבבה!!!:mad:
ניתן לקבל זול יותר, או תבטל את ההצמדה במשתנה.
אל תשלם יקר, תלך לבנק אחר!
או שיש עוד שיקולים לתוצאה של הריבית הזאת שאיני מכיר ואז הכל פתוח, אם כי, תמיד יש פתרונות....

צבייון

משתמש מקצוען
אין כאן עושק, זה בסך הכל ביטוח כמו ביטוח רכב שאדם מבטח ביטוח שאינו תואם, וחלילה כשקורה נזק והסכום הוא רציני ,נכנסים חוקרי הביטוח לתמונה, ומחפשים אם משהו לא תקין ע"מ להוריד את העלויות שלהם,
זה נראה נסיון לקנות דבר אחד במחיר של אחר

שרילנקה

משתמש פעיל
ממש ממש לא סבבה!!!:mad:
ניתן לקבל זול יותר, או תבטל את ההצמדה במשתנה.
אל תשלם יקר, תלך לבנק אחר!
או שיש עוד שיקולים לתוצאה של הריבית הזאת שאיני מכיר ואז הכל פתוח, אם כי, תמיד יש פתרונות....
לפי האמוג'י זה נשמע אסון.... :D וזה לא.. אפשר להשיג יותר זול אבל לא נראה לי משהו קיצוני בפרט שהוא לא יועץ.
אבל ברור שאם ביכולתך ועדיף שתיהיה לך יכולת ללכת לבנק אחר..תלך.
ג'ינג'י סמוך על וואלך הוא פצצה..

psps

משתמש רשום
אז למה שאתה לא תשאל את חברת הביטוח?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה