יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

משכנתאות

משתמש מקצוען
שלום וברכה!
שמעתי הרבה על המושג "מחזור משכנתא" ורציתי לשאול: אנחנו לקחנו לפני חמש שנים משכנתא של 290 אל"ש למשך 25 שנה, כאשר חצי צמוד למדד וחצי לא, אני לא יודעת בדיוק כמה אחוזים הריביתת
סתם מעניין אותי לדעת, בסכומים כאלו גם שווה למחזר משכנתא, או שרק בסכומים גבוהים יותר?

כמו"כ אם אנחנו קונים דירה יקרה יותר ומגדילים את המשכנתא ל-600 אל"ש ל20 שנים הבאות, כמה נחזיר כל חודש?

תודה רבה.
כדאי למחזר כי צמוד למדד זה לא כדאי.
רק השאלה היא האם באותו בנק או בבנק אחר. צריך לראות את רכוז יתרות של המשכנתא . מצלצלים לבנק והם שולחים במקום. בהצלחה

יעקב בנט

משתמש חדש
1. האם הדרך היחידה לקבל הלוואת בלון היא אך ורק ע"י שהבנק לוקח בחשבון את היכולת להפוך אותה למשכנתא? או שאפשר גם אחרת?
2. האם יש גמחים שנותנים תנאי החזר כמו הלוואת בלון או רק בפריסת תשלומים?
3. האם יש יועצי מדשכנתאות שעוזרים בגמחים גם או רק בבנקים?
1. הלוואת בלון אינה אמורה להפוך למשכנתא רגילה, אלא ניתנת לשנתיים שלוש לכל היותר, כאשר במשך אותם שנתיים שלוש הלווה משלם רק את הריבית ולא מחזיר כלל מהקרן, ובסיום התקופה הבלון "מתפוצץ" ואז ההלוואה נפרעת במלואה - "במכה אחת". יש כזו אופציה למחזר הלוואת בלון להלוואה ארוכת טווח, אבל הבנקים לא אוהבים כ"כ לעשות את זה, מכיוון שזה מראה על לקוח שאינו מסוגל לעמוד בהתחייבויותיו כמו זו שהתחייב לפרוע בתום התקופה וכעת מבקש לפרוס מחדש, ובמקרה שמאשרים ייתכנו ריביות גבוהות כתוצאה מכך שהלקוח "שבוי".
2. יש כאלו גמחים, צריך לברר.
3. בגמ"חים אין מקום להזדקק לשירותיו של יועץ, מכיון שעיקר התועלת בייעוץ היא איך לחסוך מה שיותר בתשלומי הריבית, מה שלא קיים בגמ"ח.

יעקב בנט

משתמש חדש
ומה לגבי הפעימות הבנקאי המליץ לי לקחת עכשיו את כל הקבועה והמשתנה בגלל עלות הכסף. האם זה כדאי?
לא בקשו ממני ערב בכלל
יש הגיון בדברי הבנקאי. זה גם עשוי לחסוך לך בעלות הדירה הצמדה עתידית למדד תשומות הבניה ככל שתחול.

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
שלום ליועץ משכנתאות היקר!

קיבלתי הצעה בפועלים איפה אני מנהל חשבון תקין

70% על הדירה סכןם של 773000
קל"צ 30 שנה 4.5
פריים + 0 = 1.6 30 שנה
משתנה כל חמש לא צמוד 30 שנה 4.35

הסוכמים זה בערך שלי קצת יותר בקבעוה 10-20 אלף שח

האם אני יכול לקבל יותר טוב?

אני מנסה למכור את הדירה שלי ואז אני יצטרך פחות מ 60% בערך 620000

מה הית ממליץ?

היועץ

משתמש צעיר

קל"צ 30 שנה 4.5
פריים + 0 = 1.6 30 שנה

מה הית ממליץ?
א. צריך לבדוק האם התמהיל שהוצע לך, מתאים לך באופן אישי (פריסה, מסלולים וכו')
כמובן בהתייחס ליכולות ולמצב כלכלי העכשווי והעתידי.
ב. על פניו נראה, ( לא בדקתי את היכולות שלך) שניתן לקבל תנאים טובים יותר.
ג. יש לקחת בחשבון שבנקים אחרים, במידה ויציעו תנאים טובים יותר, יבקשו שתפתחו חשבון עו"ש אצלם ותעבירו אליהם את הפעילות.

בהצלחה

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
שלום קיבלתי הצעה מבנק איגוד 70 % מימון

214000 פריים +0 20 שנה
436000 קלצ 20 3.8 % שנה
123500 בלון צמוד מדד 24 חודשים 2.7 %.

האם זה הצעה טובה?

תודה רבה!!

היועץ

משתמש צעיר
לצערי, לא הבנת את סעיף א' בתשובתי. ולצערי הגדול יותר רוב נוטלי המשכנתאות אינם מבינים זאת.
לתשומת לבם של כל מי שעומד לפני קבלת משכנתא כי תמהיל משכנתא חייב להיות מותאם ללקוח הספציפי. לכן אין טעם וגם לא ניתן להתייחס לתמהילים שונים..... שמוצעים ע"י בנקים שונים....ללקוחות שונים.... מבלי להכיר היטב את הלקוח הספיציפי.
להבנת טובה יותר של הנאמר לעיל. מצורף בקובץ פלייר שפרסמתי לפני שנים רבות עוד בהיותי מנהל תחום המשכנתאות בבנק פאג"י.

קבצים מצורפים

• עצות ללקיחת משכנתא.pdf
    KB 465.7 · צפיות: 82

משכנתאות

משתמש מקצוען
שלום קיבלתי הצעה מבנק איגוד 70 % מימון

214000 פריים +0 20 שנה
436000 קלצ 20 3.8 % שנה
123500 בלון צמוד מדד 24 חודשים 2.7 %.

האם זה הצעה טובה?

תודה רבה!!
בפריים ניתן לקחת בחלק מהבנקים 257000 ולהקטין בקלץ. בכל אופן ניתן פה בשנוי התמהיל לחסוך משמעותי.
בהצלחה

דעת

משתמש פעיל
לצערי, לא הבנת את סעיף א' בתשובתי. ולצערי הגדול יותר רוב נוטלי המשכנתאות אינם מבינים זאת.
לתשומת לבם של כל מי שעומד לפני קבלת משכנתא כי תמהיל משכנתא חייב להיות מותאם ללקוח הספציפי. לכן אין טעם וגם לא ניתן להתייחס לתמהילים שונים..... שמוצעים ע"י בנקים שונים....ללקוחות שונים.... מבלי להכיר היטב את הלקוח הספיציפי.
להבנת טובה יותר של הנאמר לעיל. מצורף בקובץ פלייר שפרסמתי לפני שנים רבות עוד בהיותי מנהל תחום המשכנתאות בבנק פאג"י.
אין ספק שהנקודה הזאת גם קיימת. (חוששני שבציבור שלנו היא משמעותית הרבה פחות מאשר בציבור הכללי)
אבל ברור שיש משכנתא טובה יותר וטובה פחות בעצם, בלי קשר לנתוני הלוקח. שברור שגם זה מושפע מהתמהיל וההרכב לא פחות מאשר גובה הריבית.
בכ"מ לענ"ד שני ההצעות הנ"ל לא משהו...

Duvid TBD

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
שלום לכולם.

מה אתם חושבים כדאי לקחת פריים או שווה להחליף את זה לקלצ

האם הפריים הולך לעלות?

מה רמת הסיכון?

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
יש לי שאלה תיאורטית שהציקה לי, אולי מחוסר ידע אבל אשמח לתשובה.

למה שווה לבנק לתת משכנתאות?

אם הם נותנים לי 600,000 שקל ל20 שנה, בסיום התקופה הם מקבלים חזרה את הקרן + משהו כמו 200,000 בערך מהריביות.

אני לעומת זאת, אחרי 20 שנה פחות או יותר כיסיתי את שווי הדירה מהשכירויות (לפי חשבון של 4.5% - 5 לשנה), שילמתי להם את החוב ונשארתי עם הדירה ביד.

למה בעצם כשאני מגיע לבנק לבקש משכנתא הם לא רצים ותופסים את הדירה לפני?

כן אני יודע שאחרי 10 דירות זה כבר נחשב עסק ויורד הרבה מהשכירות וכן מיסים נוספים על דירות מרובות, בנוסף אני מתאר לעצמי שיש הגבלות של בנק ישראל בנושא אבל מאחורי כל בנק הרי עומד בנאדם בסופו של דבר, למה הוא לא קונה כמויות של דירות?

אשמח לתשובה!
תודה מראש

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לקראת בקשת משכנתא יש לי גם כמה שאלות.

1. האם אוכל לקבל סכום נוסף כחלק מהמשכנתא עבור רכישת ריהוט.
2. יש לי הלוואה בנקאית שיורדת מהחשבון שלי ומכוסה בהוראת קבע מההורים, האם זה עשוי לפגוע בהערכת יכולת ההחזר שלי.

תודה מראש על רוח ההתנדבות והעזרה, תזכו למצוות.

A052

משתמש סופר מקצוען
הבנק מרוויח הרבה יותר ממה שתיארת...
פשוט מלתת הלוואות...
אין לו עלויות של שיפוצים וכו' ולא צריך לנהל את הנכס. ובמקום להרוויח 5% שנתי (ללא עלויות ניהול) על דירה הוא מרוויח לפעמים גם 16% (בלי עלויות בכלל מלבד אחוזים בודדים של "חובות מסופקים") שנתי על הלוואות.

A052

משתמש סופר מקצוען
לקראת בקשת משכנתא יש לי גם כמה שאלות.

1. האם אוכל לקבל סכום נוסף כחלק מהמשכנתא עבור רכישת ריהוט.
2. יש לי הלוואה בנקאית שיורדת מהחשבון שלי ומכוסה בהוראת קבע מההורים, האם זה עשוי לפגוע בהערכת יכולת ההחזר שלי.

תודה מראש על רוח ההתנדבות והעזרה, תזכו למצוות.
1. לא לוקחים זאת כהלוואה על ריהוט (זו תהיה הלוואה רגילה ולא בעלויות של משכנתא), אלא לוקחים יותר ממה שצריך באמת, ומשתמשים במה שנשאר אצלכם ולא שולם על השיפוצים או למוכר כתשלום על ריהוט.
2. לכאורה כן, אולי יועץ יוכל לסדר, אבל עדיף שתסדר זאת כמה חודשים לפני המשכנתא שיעבור רשמית לחשבון ההורים. אא"כ אתם מרוויחים מספיק גם בשביל ההחזר של ההלוואה הנ"ל וגם בשביל המשכנתא. היות והכנסה מחשבון ההורים לצורך החזר ההלוואה הבנק לא אמור לחשב, היות וזו לא משכורת רשמית וכדו'.

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הבנק מרוויח הרבה יותר ממה שתיארת...
פשוט מלתת הלוואות...
אין לו עלויות של שיפוצים וכו' ולא צריך לנהל את הנכס. ובמקום להרוויח 5% שנתי (ללא עלויות ניהול) על דירה הוא מרוויח לפעמים גם 16% (בלי עלויות בכלל מלבד אחוזים בודדים של "חובות מסופקים") שנתי על הלוואות.
אשמח אם תרחיב בהסבר. מזה ה16% ?

היועץ

משתמש צעיר
שלום לכולם.

מה אתם חושבים כדאי לקחת פריים או שווה להחליף את זה לקלצ

האם הפריים הולך לעלות?

מה רמת הסיכון?

תשובת היועץ:
ראשית - אף אחד לא באמת יכול לדעת. היות והנסתרות לה' אלוקינו...
שנית - לא כתבת מה הריבית בקל"צ ולכמה זמן נפרס מסלול זה. נתונים אלו הם מרכיב מכריע בשיקול.
שלישית - על פי המדיניות של בנק ישראל כיום, העלאת ריבית בנק ישראל תתבצע רק לקראת סוף 2018 או תחילת 2019, תלוי בקצב האינפלציה. ברגע שיוחלט להעלות את הריבית, ההעלאה תהיה במינון נמוך ,מקסימום 0.25% . בנק ישראל יבחן כיצד השפיעה העלאה זו על המשק ורק לאחר מספר חודשים יבדוק שוב האם נכון להעלות שוב את הריבית. וכן הלאה. כלומר יש לנסות ולשער כמה זמן ייקח לבנק ישראל להעלות את הריבית עד לגובה ריבית הקל"צ המשולמת כיום. יש לזכור שבכל הזמן הזה הרווח הוא שלך,
בגדול - ההיגיון אומר שלא כדאי לוותר על מסלול הפריים לטובת מסלול הקל"צ

היועץ

משתמש צעיר
יש לי שאלה תיאורטית שהציקה לי, אולי מחוסר ידע אבל אשמח לתשובה.

אם הם נותנים לי 600,000 שקל ל20 שנה, בסיום התקופה הם מקבלים חזרה את הקרן + משהו כמו 200,000 בערך מהריביות.

אני לעומת זאת, אחרי 20 שנה פחות או יותר כיסיתי את שווי הדירה מהשכירויות (לפי חשבון של 4.5% - 5 לשנה), שילמתי להם את החוב ונשארתי עם הדירה ביד.

למה בעצם כשאני מגיע לבנק לבקש משכנתא הם לא רצים ותופסים את הדירה לפני?

כן אני יודע שאחרי 10 דירות זה כבר נחשב עסק ויורד הרבה מהשכירות וכן מיסים נוספים על דירות מרובות, בנוסף אני מתאר לעצמי שיש הגבלות של בנק ישראל בנושא אבל מאחורי כל בנק הרי עומד בנאדם בסופו של דבר, למה הוא לא קונה כמויות של דירות?

אשמח לתשובה!
תודה מראש
תשובת היועץ:
יש כלל שאומר : "כל אחד בעבודה שלו"....
בנק עוסק במסחר בכסף ולא במסחר בנדל"ן.
הבנק "קונה" כסף כלומר מקבל פיקדונות מגורמים שונים במבקשים לקבל ריבית קבועה אך בטוחה.
ולכן משקיע את כספי הפקדונות בהשקעות בטוחות גם אם הן מניבות תשואה נמוכה יחסית. הבנק "מתפרנס" מהמרווח בין עלות הכסף שהוא קונה -כלומר הריבית שהוא משלם לבעלי הפיקדונות. לבין הכסף שהוא מוכר, כלומר הריבית שהוא מקבל מהלווים. השקעה בדירות כרוכה בסיכון,, גם אם נמוך, עדין הוא קיים.( נזקים לדירה, שוכרים שלא משלמים, וכן גם ירידת ערך הנכס עלולה להתרחש...) לא חסרים משקיעים שהשקיעו בדירות והפסידו..
אגב, החישוב שלך לגבי הריבית שאתה משלם לבנק שגוי.
על כל 100,000 ש"ח הלוואה לתקופה של 20 שנה ובריבית של 4.5% תשלם מידי חודש 633 ש"ח ובמשך כל ה 20 שנה 151,836 ש"ח כלומר הבנק הרוויח עליך 51.8% . ולא 33% כפי שכתבת.

היועץ

משתמש צעיר

קל"צ 30 שנה 4.5
פריים + 0 = 1.6 30 שנה

מה הית ממליץ?
תשובת היועץ
כפי שכתבתי בעבר, הפורום אינו מיועד למתן יעוץ פרטני. היות ויעוץ ללא הכרה מעמיקה של הלקוח, אינו יעוץ מקצועי, ועלול להטעות את השואל.

A052

משתמש סופר מקצוען
אשמח אם תרחיב בהסבר. מזה ה16% ?
מה זה מזה?
בהלוואות רגילות למשקי בית (לא משכנתאות) או במסגרת האשראי (אוברדראפט) הבנק עלול לבקש 16% ריבית, ובכל מקרה גם 8% ריבית שווה יותר לבנק, היות ואין לו עלויות ניהול.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה