יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י לאי;n4890917:
יש לי משכנתא על סכום של 400 אלף
שמחולקת ל2 חלקים 2 פריים והשלשי בריבית
הסכומים הם 20 אלף 150 אלף והשאר בריבית
אם נאי רוצה להחזיר עכשיו 60 אלף
מה התנאים אני יכולה לקבל
הם מורידים לי מהסכום הסופי
או שניא יכולה להוריד מסלול אחד שלם

תשובת היועץ:
כאשר פורעים חלק מהמשכנתא ,ניתן לפרוע חלק ממסלול או מסלול אחד בהתאם לבחירת הלווים.
חשוב לציין האם רוצים להמשיך לשלם את אותו תשלום חודשי ולקצר את תקופת ההלוואה בהתאם לסכום הפרעון.
או לחילופין להשאיר את תקופת ההלוואה המקורית ולהקטין את התשלום החודשי בהתאם לסכום הפרעון.
בהצלחה
כתובת האתר שלי : http://www.mash-mish.co.il/

הארז

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים

היועץ@ היקר!
תודה על האשכול הנפלא
אשמח להחכים יותר לגבי משכנתא ממשרד השיכון (אני זכאי לקבל שתי שליש מהסכום שאני צריך)

BRAVERMAN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
יועץ יקר אשמח לעזרתך!
שמעתי פעם שיש סוג של משכנתא שחלק מההחזר החודשי משלם "ערב",(לדוגמא אחד ההורים)
ואי לכך גודל המשכנתא וממילא גודל ההחזר נמדד גם לפי הכנסותיו של הערב
דומני שקוראים לזה "ערב לווה" אבל לא בטוח,
נודה לך מאד באם תואיל להחכימנו בענין זה ולהסביר מהם החסרונות של משכנתא כזו,
היות וזה נוגע לנו כרגע.

נפמן

משתמש מקצוען
בתודה מראש:
יש לי דירה בשווי 1.2 מליון, יש עליה משכנתא קטנה (כ160000), כעת רצוני לקנות נכס נוסף שעליו עלי לשלם כרגע 300 אש"ח, לגבי הנכס: א. כרגע אין אפשרות לקחת עליו משכנתא. ב. בעוד כמה שנים תהיה אפשרות וכן הוא אמור להניב הכנסה חדשית.
השאלות שלי: 1. האם ניתן למשכן את הדירה הקימת ועדאיזה סכום?
2. האם זה הגיוני לקחת במשכנתא סכום גדול יותר (לדוג' 400 אש"ח) ומהסכום הנותר לשלם את תשלומי המשכנתא עד שהנכס יהפוך למניב? או שיש כאן הפסד גדול מידי?

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לקבל תגובה:
היום הציעו לי בבנק על הלוואה של 900 אלף
270 אלף בפריים ל25 ש' שיעור הריבית %1.2
315 אלף לא צמוד ריבית קובעה 20 ש' 4.3%
315 אלף לא צמוד משתנה כל5 ל 25' 3.9%
האם מדובר בהצעה משתלמת?
תודה

עולם חסד

משתמש רשום
שלום וברכה
אשמח לשמוע, אם קניתי דירה על הנייר והוצאתי משכנתא של 60%
כעת אני מעוניין לקנות דירה אחרת, אבל למכור את הדירה הקודמת רק בעוד שנה

האם הבנק ישאר לי משכנתא נוספת ?
האם הבנק יתייחס לזה כדירה שניה, אע"פ שאני יצהיר על כך שאני מתכנן למכור את הראשונה ?

תודה מראש

דבורה ק

משתמש פעיל
שלום רב, ותודה מראש,
אם אני חותמת למישהו ערבות על משכנתא בצורה שאני נחשבת ללווה נוסף ואפילו חלק מהכסף יוצא מחשבון הבנק שלי,
האם בעתיד אם ארצה להגדיל או לקחת משכנתא אחרת בעצמי, האם זה יכול להפריע לי?
שוב תודה!!

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י הארז;n4914513:
היועץ@ היקר!
תודה על האשכול הנפלא
אשמח להחכים יותר לגבי משכנתא ממשרד השיכון (אני זכאי לקבל שתי שליש מהסכום שאני צריך)

תשובת היועץ:
ככלל : כל ההלוואות של משרד השיכון צמודות למדד.
הריבית עליהן אמורה להיות נמוכה ב 0.5% מהריבית הממוצעת אותה גובים הבנקים מהלקוחות. בהתאם לאורך התקופה.
מכיוון שאני, איני ממליץ על המסלולים הצמודים למדד ,איני ממליץ גם על הלוואות הזכאות.
הסיבה לכך: מצד אחד,הריבית על המסלולים צמודי המדד נמוכה יחסית. אבל הסיכון שלוקח על עצמו הלווה , עלול להיות גדול.
היות ואנו חיים בדור בו אנו נוהגים לשלם פרמיה על ביטוחים שונים (חיים ,רכב ,דירה,וכו')
גם במסלול ההלוואה אנו בודקים מה היא הפרמיה שנשלם כאשר אנו "מוותרים" על הזכאות צמודת המדד, ומבקשים מהבנק הלוואה שאינה צמודה ובריבית קבועה.
ההפרש בין הריביות הוא הפרמיה שאנו משלמים..
אם הלווה חושב שהמדד השנתי הממוצע ,לאורך השנים , לא יעלה מעבר להפרש בין הריבית. -שייקח את המסלול הצמוד....
אבל היות ולי לא ניתנה נבואה... אני מעדיף לשם מעט יותר על מנת להישאר רגוע במהלך השנים הבאות.
בברכה
היועץ
כתובת האתר שלי: http://www.mash-mish.co.il/

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י עולם חסד;n4918407:
שלום וברכה
אשמח לשמוע, אם קניתי דירה על הנייר והוצאתי משכנתא של 60%
כעת אני מעוניין לקנות דירה אחרת, אבל למכור את הדירה הקודמת רק בעוד שנה

האם הבנק ישאר לי משכנתא נוספת ?
האם הבנק יתייחס לזה כדירה שניה, אע"פ שאני יצהיר על כך שאני מתכנן למכור את הראשונה ?

תודה מראש

תשובת היועץ:
ההצהרה על העובדה שאת רוכשת דירה "חילופית" ולא דירה נוספת להשקעה, ניתנת בעת שהעו"ד שלכם מדווח לרשויות המס על העסקה.
הבנק יבקש מכם את העתק של ההצהרה + את השובר שיתקבל מרשות המסים כתוצאה מהדיווח הנ"ל.
במצב זה ,"מותר" לבנק -על פי הוראות בנק ישראל, לתת לכם משכנתא בסכום של עד 70% ממחיר הדירה הנרכשת.
הבנק יבדוק את יכולת ההחזר שלכם ואת התוכניות שלכם ביחס להלוואה הקיימת.
האם בכוונתכם לפרוע אותן עם מכירת הדירה ,או לגרור אותן לדירה החדשה. ובהתאם לכך יאשר לכם את ההלוואה
תשומת לבכם שעסקה זו דורשת תכנון מדויק של כל שלבי הקניה והמכירה ,התשלומים למוכר מול התשלומים של הקונה
ותזמון מדויק של ביצוע המשכנתאות.
מומלץ לקבל יעוץ מיקצועי מראש על מנת שלא להיקלע בעתיד לאי עמידה במועדי התשלום ולהפרת חוזה חלילה...

בהצלחה
היועץ

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י דבורה ק;n4919364:
שלום רב, ותודה מראש,
אם אני חותמת למישהו ערבות על משכנתא בצורה שאני נחשבת ללווה נוסף ואפילו חלק מהכסף יוצא מחשבון הבנק שלי,
האם בעתיד אם ארצה להגדיל או לקחת משכנתא אחרת בעצמי, האם זה יכול להפריע לי?
שוב תודה!!

תשובת היועץ :
ראשית המינוח הנכון הוא "ערב משלם"
ערב משלם , חייב לשלם לפחות 20% (או יותר בהתאם לדרישת הבנק) בהוראת קבע ישירות מחשבונו.
היות ובכל מקרה בו לקוח מבקש משכנתא מהבנק ,הבנק בודק בדפי החשבון הן את ההכנסות והן את ההוצאות
הרי שכל חיוב קבע יוריד את סכום "ההכנסה הפנויה" שלכם ויקטין את גובה ההחזר שתוכלו לעמוד בו.
מסקנה
חתימת ערבות כ"ערב משלם" עלולה להקשות על קבלת משכנא בעתיד.
אך לפני שמסרבים לקרוב המשפחה... יש לבדוק עד כמה באמת זה יפריע.
בהצלחה
היועץ

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י נפמן;n4914927:
בתודה מראש:
יש לי דירה בשווי 1.2 מליון, יש עליה משכנתא קטנה (כ160000), כעת רצוני לקנות נכס נוסף שעליו עלי לשלם כרגע 300 אש"ח, לגבי הנכס: א. כרגע אין אפשרות לקחת עליו משכנתא. ב. בעוד כמה שנים תהיה אפשרות וכן הוא אמור להניב הכנסה חדשית.
השאלות שלי: 1. האם ניתן למשכן את הדירה הקימת ועדאיזה סכום?
2. האם זה הגיוני לקחת במשכנתא סכום גדול יותר (לדוג' 400 אש"ח) ומהסכום הנותר לשלם את תשלומי המשכנתא עד שהנכס יהפוך למניב? או שיש כאן הפסד גדול מידי?

תשובת היועץ:
א. ניתן לקבל משכנתא על הדירה הקיימת, ובתנאי שסכום שתי המשכנתאות (הקיימת + המבוקשת) לא יעלה על 50% משווי הדירה הקיימת, על פי שמאות עדכנית.
ב. 2. לעיתים יש לכך היגיון . יש לחשב עלויות של ההלוואה לעומת התשואה של הדירה הנרכשת.

בזהירות ובהצלחה
היועץ

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י שח מט;n4914706:
יועץ יקר אשמח לעזרתך!
שמעתי פעם שיש סוג של משכנתא שחלק מההחזר החודשי משלם "ערב",(לדוגמא אחד ההורים)
ואי לכך גודל המשכנתא וממילא גודל ההחזר נמדד גם לפי הכנסותיו של הערב
דומני שקוראים לזה "ערב לווה" אבל לא בטוח,
נודה לך מאד באם תואיל להחכימנו בענין זה ולהסביר מהם החסרונות של משכנתא כזו,
היות וזה נוגע לנו כרגע.

תשובת היועץ:
ראה תשובה שכתבתי לשאלה דומה של דבורה ק.
בברכה
היועץ
http://www.mash-mish.co.il/

מולטימירי

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
יש לי ערב שגובה ההכנסה שלו מאפשר להוציא משכנתא בעוד שאני לא מגיעה להכנסה הזו, האם תהיה לי אפשרות להוציא משכנתא? (כאשר רק אני משלמת).
תודה מראש.

ראובן ק

משתמש רשום
יש לי משכנתא כ70 % ומעוניין להרחיב את הדירה ולבקש משכנתא או הלוואה על עלויות הבניה כ150 אל"ש בתנאים נוחים
השאלה היא א. האם יש סיכוי {מבחינת נתוני ההכנסות זה נראה בסדר} שהבנק יאשר לי אוד 25 % מהדירה כאשר לאחר הרחבת הדירה השווי שלה יגדל ביותר מ25% המבוקשים כלומר עלות הבנייה הוא יותר משווי הדירה לאחר הבנייה
ב. האם כדאי לנסות הלוואה חיצונית
ג. האם לאחר שאחזיר משכנתא כ5 שנים זה יהיה יותר קל
ד. האם אצטרך לעבור שוב הכל שמאות אישורים ביטוחים וכדו
שאלה אחרת האם יש אפשרות ברעיון להחליף את יום החיוב ואת החברה המבטחת של החיים והדירה ובמה זה כרוך
בתודה ראובן קלאר

נפמן

משתמש מקצוען
נכתב ע"י היועץ;n4923564:
תשובת היועץ:
א. ניתן לקבל משכנתא על הדירה הקיימת, ובתנאי שסכום שתי המשכנתאות (הקיימת + המבוקשת) לא יעלה על 50% משווי הדירה הקיימת, על פי שמאות עדכנית.
ב. 2. לעיתים יש לכך היגיון . יש לחשב עלויות של ההלוואה לעומת התשואה של הדירה הנרכשת.

בזהירות ובהצלחה
היועץ

תודה רבה על התשובה
התשואה של הדירה אמורה להיות 5.5-6%, (אבל רק מעוד כמה שנים) איך מחשבים את עלות המשכנתא? ומתי זה שווה
ושוב, רוב תודות

מאיר גולן

משתמש רשום
שלום וברכה ותודה מראש

אני מעוניין לדעת מה מדיניות הבנק היום בקשר למתן משכנתא לדירות שנקנית ע"י שותפים (טאבו משותף לדוגמה) כי היו שמועות שהבנקים כבר לא מאשרים הלוואות כאלה.

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
מכרתי את דירתי וקניתי דירה ממישהו מקירבה ראשונה, רציתי לגרור את המשכנתא לדירה החדשה. בבנק לא אישרו בגלל שהקניה היתה מקירבה ראשונה. לקחתי הלוואה ושילמתי את המשכנתא. אחרי שהדירה עוברת על שמי בטאבו, יש אפשרות לקחת משכנתא על הדירה?
תודה

היועץ

משתמש צעיר
נכתב ע"י מאיר גולן;n4926282:
שלום וברכה ותודה מראש

אני מעוניין לדעת מה מדיניות הבנק היום בקשר למתן משכנתא לדירות שנקנית ע"י שותפים (טאבו משותף לדוגמה) כי היו שמועות שהבנקים כבר לא מאשרים הלוואות כאלה.

תשובת היועץ
גם בבר לא כל הבנקים הסכימו לתת משכנתאות לדירות עם טאבו משותף.
היות והמדיניות משתנת מידי פעם ,יש לקבל אישור עקרוני לפני חתימת חוזה.
על פי הידוע לי, בבנק הבינלאומי (פאג"י לא דוחים על הסף בקשות מסוג זה .
כמובן שבחינת יכולת ההחזר של כל שתי השותפים תיבחן במדדים מחמירים יותר.

בברכה
היועץ
כתובת האתר שלי :

גיטרה

משתמש מקצוען
משהו מוזר שיש לי....

הוצאתי משכנתא לפני שנה על דירה שקניתי, ובנוסף מאחר ולא יכולתי להוציא משכנתא על כל הסכום שהייתי צריכה - עקב הכנסות נמוכות מדי, קיבלתי מהבנק הלוואה משלימה למשכנתא, בתנאי שנפתח חשבון ונעביר אליו את המשכורות. כך עשינו, וע"כ ההלוואה הייתה בתנאים מעולים - P-1.2%, ריבית אפסית! ההלוואה היא בשיטת שפיצר.

בפועל רק לאחרונה שמתי לב שהסכום החודשי היורד לי להלוואה * מס' התשלומים לא מכסה אפילו את הקרן! הבנק גובה כל חודש 20 ש"ח פחות ממה שאמור לגבות בשביל הקרן לבדה! עוד לפני ריבית....

לדוגמה: אם ההלוואה היא של 1000 ש"ח למשך 10 חודשים - הבנק גובה כל חודש רק 80 ש"ח...

איך יתכן? לא רוצה לגשת אליהם שלא יתחילו פתאום לגבות יותר....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה